Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τον τρίτο πωλητή :wink:

The TechTree UK

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία είναι αυτή ρε παιδιά!!Έχω να δω τέτοια μπαταρία από το redmi note 4x αλλά εκείνο ήταν midrange και οχι flagship!Το έβγαλα από την φόρτιση εχθές κατά τις 21:30 και κατέβασα τις εφαρμογές μου και μπήκα facebook και βιντεάκια στο youtube και είμαι τώρα στο 79% με 2 ώρες και 16 λεπτά sot!Με αντίστοιχη χρήση με το p10 ήμουν ήδη στο 50-55% μπαταρία! Μπράβο Huawei!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία είναι αυτή ρε παιδιά!!Έχω να δω τέτοια μπαταρία από το redmi note 4x αλλά εκείνο ήταν midrange και οχι flagship!Το έβγαλα από την φόρτιση εχθές κατά τις 21:30 και κατέβασα τις εφαρμογές μου και μπήκα facebook και βιντεάκια στο youtube και είμαι τώρα στο 79% με 2 ώρες και 16 λεπτά sot!Με αντίστοιχη χρήση με το p10 ήμουν ήδη στο 50-55% μπαταρία! Μπράβο Huawei!
Δες το και με data και σε κανονική φωτεινότητα και όχι σπιτιού. Εκεί όλα τα τηλ συμπεριφέρονται διαφορετικά. Λίγο το κακό σήμα, λίγο η αυξομείωση της φωτεινότητας...

Με τέτοια μπαταρία πάντως, είναι αναμενόμενα αυτά τα νούμερα για χρήση σαν ταμπλετ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες το και με data και σε κανονική φωτεινότητα και όχι σπιτιού. Εκεί όλα τα τηλ συμπεριφέρονται διαφορετικά. Λίγο το κακό σήμα, λίγο η αυξομείωση της φωτεινότητας...

Με τέτοια μπαταρία πάντως, είναι αναμενόμενα αυτά τα νούμερα για χρήση σαν ταμπλετ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ κρίνω με βάση τη χρήση που κάνω σε όλα μου τα κινητά!Αν του αλλάξω χρήση ή παίζω παιχνίδια κτλ είναι λογικό να βγάλει πολύ πιο λίγο αλλά δεν θα είναι δική μ χρήση! Οπότε για την χρήση που κάνω είναι φοβερή ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρίνω με βάση τη χρήση που κάνω σε όλα μου τα κινητά!Αν του αλλάξω χρήση ή παίζω παιχνίδια κτλ είναι λογικό να βγάλει πολύ πιο λίγο αλλά δεν θα είναι δική μ χρήση! Οπότε για την χρήση που κάνω είναι φοβερή ;)
Σύμφωνοι!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία είναι αυτή ρε παιδιά!!Έχω να δω τέτοια μπαταρία από το redmi note 4x αλλά εκείνο ήταν midrange και οχι flagship!Το έβγαλα από την φόρτιση εχθές κατά τις 21:30 και κατέβασα τις εφαρμογές μου και μπήκα facebook και βιντεάκια στο youtube και είμαι τώρα στο 79% με 2 ώρες και 16 λεπτά sot!Με αντίστοιχη χρήση με το p10 ήμουν ήδη στο 50-55% μπαταρία! Μπράβο Huawei!
Η μπαταρία του πραγματικά είναι από άλλο πλανήτη..... Δεν το έχω ξαναδεί σε κινητό.... Να με βγάζει όλη μέρα από της 6 το πρωί με ατελείωτο λιώσιμο.... Απίστευτο. Μπράβο στην Huawei!
Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκρίνει κανείς την κάμερά του σε σχέση με το S8?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκρίνει κανείς την κάμερά του σε σχέση με το S8?
Ενδιαφέρομαι και εγώ για σύγκριση με Νote 8.. Ειδα live το pro και το ερωτεύτηκα και σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω συγκρινει και με s8 plus και με note 8 τα ειχα και τα δυο, το mate 10 pro εχει φοβερη καμερα σιγουρα στο top 5 των καλυτερων cameraphone και πιστευω αξιζει το 97 αρι και την δευτερη θεση μαζι με το iphone x του DXOmark, λιγο βελτιωση στην αποχρωση του κοκκινου χρωματος με ενα update και θα ειναι super. Αυτα για την φωτογραφια, στο βιντεο υστερει λιγο σε ois με τον ανταγωνισμο αλλα και στο βιντεο ειναι πολυ δυνατο και με χαμηλα επιπεδα θορυβου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει διπλό ταπ για να ξυπνάει ή οθόνη??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει διπλό ταπ για να ξυπνάει ή οθόνη??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα Μανο κομμένα αυτά από Huawei.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με την αυτονομία του mate 10 pro? Ουτε ενα συγκριτικό δεν υπάρχει στο utube που να το δειχνει να βγάζει παραπάνω απο νοτε 8..

Έχω διαβασει οτι η αρχική ρομ ειχε θεμα, αλλά και τωρα που βελτιώθηκε υποτίθεται, δε βλέπω κανένα συγκριτικο αναμεσα σε αυτα τα 2 που να δειχνει διαφορετικα πράγματα..

Ειχε κανενας το νοτε 8, και τωρα να πηρε αυτο, να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

πηγα το ειδα στο mediamarkt το επιασα να δω πως καθεται στο χερι αλλα ειχαν μονο το grey και ειμαι αναμεσα στο γκρι και στο μοκα.Τη δευτερα θα γινει η παραγγελια και δεν εχω αποφασισει ακομα...καμμια βοηθεια?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω στα χερια μου το μοκα για 3 μερες.Ειναι πολυ πιο ομορφο απο το γκρι και πισω δεν φαινονται οι δαχτυλιες.:D

Link to comment
Share on other sites

Μπα Μανο κομμένα αυτά από Huawei.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Με τέτοιες οθόνες ρε ****το!!

Κρίμα που δε τις εκμεταλλεύονται και σε απλά χρηστικά πράγματα...

Και να σκεφτείς τώρα που ακόμα και μήλο έβαλε τέτοια δυνατότητα και πιο απλή μάλιστα μερικοί κατασκευαστές τοπ android smartphones το κόβουν αδικαιολόγητα ενώ υπήρχε!!

Σκέφτομαι να το πάρω για δοκιμή κι αυτό αλλά δε ξέρω τι παραπάνω θα μου δώσει απ το νότε8 που είχα.

Τέλος πάντων θα δω αύριο τι θα κάνω.

Σ'ευχαριστώ Άλεξ!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες οθόνες ρε ****το!!

Κρίμα που δε τις εκμεταλλεύονται και σε απλά χρηστικά πράγματα...

Και να σκεφτείς τώρα που ακόμα και μήλο έβαλε τέτοια δυνατότητα και πιο απλή μάλιστα μερικοί κατασκευαστές τοπ android smartphones το κόβουν αδικαιολόγητα ενώ υπήρχε!!

Σκέφτομαι να το πάρω για δοκιμή κι αυτό αλλά δε ξέρω τι παραπάνω θα μου δώσει απ το νότε8 που είχα.

Τέλος πάντων θα δω αύριο τι θα κάνω.

Σ'ευχαριστώ Άλεξ!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες οθόνες ρε ****το!!

Κρίμα που δε τις εκμεταλλεύονται και σε απλά χρηστικά πράγματα...

Και να σκεφτείς τώρα που ακόμα και μήλο έβαλε τέτοια δυνατότητα και πιο απλή μάλιστα μερικοί κατασκευαστές τοπ android smartphones το κόβουν αδικαιολόγητα ενώ υπήρχε!!

Σκέφτομαι να το πάρω για δοκιμή κι αυτό αλλά δε ξέρω τι παραπάνω θα μου δώσει απ το νότε8 που είχα.

Τέλος πάντων θα δω αύριο τι θα κάνω.

Σ'ευχαριστώ Άλεξ!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτη την στιγμη ειναι το καλυτερο απο οτι αλλο κινεζικο κυκλοφορει.Στιβαρη πολυ δεμενη συσκευη ξεφευγει δεν σου δινει καθολου αισθηση οτι ειναι κινεζια της πλακας και θα σου μεινει στα χερια πολυ καλυτερη οθονη απο το προηγουμενο mate Καλυτερη οθονη απο το iphone χειροτερη απo το note 8.Μη κανεις συγκριση με Note γιατι εχει ξεφυγει....Το Note συνολικα εχει αλλη αισθηση αλλα και διαφορετικη λειτουργικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα έχει το tapatalk σε iOS.

Ενώ γράφω μου αποθηκεύει τα μισά η καθόλου Μανο ιδιαίτερα σε τροποποίηση μηνύματος.

 

Τι κουλό bug είναι αυτό.

 

Πιστεύω σε σχέση με Note 8 θα κερδίσεις σε αυτονομία,σε πιο ποιοτικά ηχεία,σε βολικοτερη τοποθέτηση του αναγνώστη αποτυπωμάτων και πιο βολικό και εύχρηστο κράτημα και χειρισμό στο χέρι.

 

Επίσης out of the box τρέχει Oreo και υποστηρίζει τα πιο σύγχρονα Bluetooth audio codec για ασύρματη ακρόαση ακουστικών.

 

Αντίθετα θα χάσεις κυρίως στην γραφίδα,στην ασύρματη φόρτιση την υποστήριξη micro sd και την 3.5 θύρα ακουστικών που έχει το Note 8.

 

Το AOD της Sammy είναι σαφώς πιο πλήρες και σε λειτουργία και σε επιλογές σε σχέση με Mate και επιπλέον η οθόνη σε Note 8 υπερτερεί και σε ανάλυση και σε φωτεινότητα τα 2 βασικά του συν.

 

Επίσης σε κάμερα κυρίως video και low light εξίσου πιστεύω θα υπερτερεί το Note 8.

 

Αυτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη ειναι το καλυτερο απο οτι αλλο κινεζικο κυκλοφορει.Στιβαρη πολυ δεμενη συσκευη ξεφευγει δεν σου δινει καθολου αισθηση οτι ειναι κινεζια της πλακας και θα σου μεινει στα χερια πολυ καλυτερη οθονη απο το προηγουμενο mate Καλυτερη οθονη απο το iphone χειροτερη απo το note 8.Μη κανεις συγκριση με Note γιατι εχει ξεφυγει....Το Note συνολικα εχει αλλη αισθηση αλλα και διαφορετικη λειτουργικοτητα.

Επειδή τα τελευταία χρόνια μετά το πρώτο νότε βασικά, καλώς ή κακώς βασική μου συσκευή ήταν πάντα κάποια ναυαρχίδα της Samsung (αν και παράλληλα δοκίμαζα σχεδόν ότι υπήρχε) έλεγα φέτος να απεξαρτηθώ λίγο και είδα ότι με βόλεψε σα βάση αντί του νότε8 πιο πολύ το Max 2 που έχω τώρα μιας και αυτά που κάνω σε κινητό είναι κυρίως browsing, facebook messenger social etc και βέβαια κλήσεις (θέλω δυνατό ακουστικό ηχείο) και μια βασική κάμερα στη καθημερινότητα.

Αυτά μου τα κάνει άψογα το xiaomi και να τεράστιο ατού την μπαταρία ή μάλλον το power bank που έχει που με βγάζει πάνω από 15 ώρες SOT!!

Σε ταχύτητα για τα παραπάνω δεν έχω δει τρελή διαφορά αλλά δυστυχώς υπάρχουν στιγμές που θέλω λίγο καλύτερη φορητότητα και κυρίως κάμερα!!!

Γιαυτό πήρα παράλληλα το Sony XZ1 και ένα tablet για το σπίτι αλλά δυστυχώς πάλι δε βοηθάει ο συνδυασμός, πιάνω τον εαυτό μου όλο με το Max 2

Νότε8 δε θα πάρω πάλι άμεσα οπότε η μόνη μου ελπίδα να αφήσω το Max 2 είναι το mate 10 pro που πιστεύω είναι πιο κοντά στο νότε8 και πανέμορφο.

Σε μπαταρία και μέγεθος οθόνης θα φάω ήττα το ξέρω αλλά ελπίζω να αποζημιωθώ από κάμερα, ποιότητα οθόνης, και να μην δυσαρεστηθώ σε ποιότητα κλήσεων ή τύχων bags.

Όπως και να έχει δε θα το παντρευτώ θα δω τι ψάρια πιάνει και η huawei μιας και έχει κάνει μεγάλα βήματα τα τελευταία χρόνια!!

Κάποιο θέμα έχει το tapatalk σε iOS.

Ενώ γράφω μου αποθηκεύει τα μισά η καθόλου Μανο ιδιαίτερα σε τροποποίηση μηνύματος.

 

Τι κουλό bug είναι αυτό.

 

Πιστεύω σε σχέση με Note 8 θα κερδίσεις σε αυτονομία,σε πιο ποιοτικά ηχεία,σε βολικοτερη τοποθέτηση του αναγνώστη αποτυπωμάτων και πιο βολικό και εύχρηστο κράτημα και χειρισμό στο χέρι.

 

Επίσης out of the box τρέχει Oreo και υποστηρίζει τα πιο σύγχρονα Bluetooth audio codec για ασύρματη ακρόαση ακουστικών.

 

Αντίθετα θα χάσεις κυρίως στην γραφίδα,στην ασύρματη φόρτιση την υποστήριξη micro sd και την 3.5 θύρα ακουστικών που έχει το Note 8.

 

Εποχής το AOD της Sammy είναι σαφώς πιο πλήρες και σε λειτουργία και σε επιλογές και επιπλέον η οθόνη σε Note 8 υπερτερεί και σε ανάλυση και σε φωτεινότητα τα 2 βασικά του συν.

 

Επίσης σε κάμερα κυρίως video και low light εξίσου θα υπερτερεί το Note 8.

 

Αυτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το έκανε και σε μένα σε προηγούμενη έκδοση (σε android)

Έβαλα πιο παλιά version και ήταν Οκ και τώρα στη τελευταία δεν έχω θέμα ευτυχώς.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μανο εισαι και συ του club:lol::p...δεν χωρα αλλη απαντηση μαλλον πρεπει να τα δεις απο κοντα.Το Mate 10 pro πιστευω να σε ικανοποιησει .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο. Τι λογισμικό φοράει; εμένα μου βγάζει το 115.Επισης ήμουν gold member από το Mate 9 και ενώ εκεί μου έλεγε 3 χρόνια εγγύηση εδώ δεν αναφέρει κάτι. Και τέλος έχετε πρόσβαση στο theme store γιατί σε μένα μόνο τα stock θέματα μου εμφανίζει. Ευχαριστώ
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μανο εισαι και συ του club:lol::p...δεν χωρα αλλη απαντηση μαλλον πρεπει να τα δεις απο κοντα.Το Mate 10 pro πιστευω να σε ικανοποιησει .
Του club και απ τους βετεράνους μάλιστα χαχα

Και εννοείται θα το δούμε κι αυτό γιατί με την πρόοδο που έχει κάνει η huawei επιβάλλεται να πάρω και μία ιδία γεύση πριν γυρίσω στην φωλιά (S9 plus) :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο. Τι λογισμικό φοράει; εμένα μου βγάζει το 115.Επισης ήμουν gold member από το Mate 9 και ενώ εκεί μου έλεγε 3 χρόνια εγγύηση εδώ δεν αναφέρει κάτι. Και τέλος έχετε πρόσβαση στο theme store γιατί σε μένα μόνο τα stock θέματα μου εμφανίζει. Ευχαριστώ

 

Καλορίζικο φίλε με 115 ειναι το τηλεφωνο σε λιγο θα παρουμε την 126 OTA, εγω κανονικά έχω πρόσβαση σε όλα τα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τι να πω εγώ δεν έχω πρόσβαση στο store των θεμάτων εικονιδίων κτλ. Αυτό για την εγγύηση έχει κάποιος καμία ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω τι έγινε πριν τώρα ξανά δοκίμασα και όντως έχω πρόσβαση στο store των θεμάτων.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εχω μιλησει με την Huawei Ελλας και μου ειπαν οτι στο MATE 10 PRO δεν ισχυει η 3της εγγυηση οπως στο ΜΑΤΕ 9.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εχω μιλησει με την Huawei Ελλας και μου ειπαν οτι στο MATE 10 PRO δεν ισχυει η 3της εγγυηση οπως στο ΜΑΤΕ 9.
Τουλάχιστον ισχύει η τρίμηνη για τυχόν σπάσιμο οθόνης κλπ??

Ξέρει κανένας?

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...