Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω mediamarkt και τιποτα ακομη... wind εχω αλλα αφου δεν ειναι branded δεν νομιζω οτι μετραει. Λογικα ολες οι μεγαλες αλυσιδες εδιναν τηλεφωνα ελληνικης αντιπροσωπειας ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Εγω mediamarkt και τιποτα ακομη... wind εχω αλλα αφου δεν ειναι branded δεν νομιζω οτι μετραει. Λογικα ολες οι μεγαλες αλυσιδες εδιναν τηλεφωνα ελληνικης αντιπροσωπειας ετσι?

Έτσι ακριβώς είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε αφου ειναι ιδιας προελευσης να το πω ετσι λογικα θα ερθει σε ολους σημερα αυριο το πολυ.. Αλλιως δεν μπορω να εξηγησω προς τι η παραπανω καθυστερηση αν υπαρξει..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για τα widget με το scroll, τα ίδια όπως πριν... Σταμάτησε και το ημερολόγιο να ανανεώνεται...

Κρίμα, ένα από τα βασικά πράγματα που περίμενα να διορθωθούν.

Android phone χωρίς scrollable widgets δεν λέει :mad::down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια λιγο ασχετη ερωτηση..

Οσοι εχετε το viber σας ηρθε χθες ενημερωση στην 8.2.0 εκδοση? Αν ναι στις ρυθμισεις μεσα στην εφαρμογη, εκει που λεει ειδοποιησεις, σας αφηνει να αλλαξετε και τον ηχο ειδοποιησης? Μεχρι χθες πριν την αναβαθμιση μποσουσα να τα αλλαξω και τα 2, ηχο κλησης και ειδοποιησης.. (εχω αλλους ηχους εδω και κανενα χρονο περιπου κ μ εχει βολεψει πολυ και ξενερωσα λιγο τωρα:worry::mad:)

Ρωταω μην εφαγε κανενα σκαλωμα η εφαρμογη σε μενα..

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη τη βλέπω. Ελπίζω να κάτσει καλά πάνω απο την άλλη γιατί δεν ξαναστηνω για κανέναν λόγο. :p

Μπαταρία πείτε μας παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Παιδιά εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά άμα έρθει και σε μένα η αναβάθμιση να την αγνοήσω.Το κινητό μου τρέχει σφαίρα ,οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά και γενικά δεν έχω θέματα.Αν δεν διαβάσω ότι διορθώνει-βελτιώνει κάτι πολύ βασικό που να αφορά μπαταρία η κάμερα για παράδειγμα.... δεν θα την κάνω. Βέβαια το μικρό ανθρωπάκι που κάθεται πάνω στον δεξί μου ώμο θα μου ψιθυρίζει συνέχεια στα αυτιά "κάντην,δεν είσαι περίεργος,έχεις ολόκληρη αναβάθμιση και την κοιτάς;,κ.τ.λ)

Link to comment
Share on other sites

Μια λιγο ασχετη ερωτηση..

Οσοι εχετε το viber σας ηρθε χθες ενημερωση στην 8.2.0 εκδοση? Αν ναι στις ρυθμισεις μεσα στην εφαρμογη, εκει που λεει ειδοποιησεις, σας αφηνει να αλλαξετε και τον ηχο ειδοποιησης? Μεχρι χθες πριν την αναβαθμιση μποσουσα να τα αλλαξω και τα 2, ηχο κλησης και ειδοποιησης.. (εχω αλλους ηχους εδω και κανενα χρονο περιπου κ μ εχει βολεψει πολυ και ξενερωσα λιγο τωρα:worry::mad:)

Ρωταω μην εφαγε κανενα σκαλωμα η εφαρμογη σε μενα..

 

Αυτο που κανει σε εμενα στην τελευταια εκδοση ειναι οτι χτυπαει με τον γενικο ηχο ειδοποιησεων του κινητου και οχι με τον κλασικο ηχο του viber που ειχα παντα:wacko:

Επισης οι ρυθμισεις για τις ειδοποιησεις μπηκαν στις Ρυθμισεις-εφαρμογες-Viber και οχι μεσα στην ιδια την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά την επαναφορά σε εργοστάσιακες, Την 1η μέρα σε αναμονή μηδενική κατανάλωση και ώρα λειτουργίας οθόνης κοντά στις 6 ώρες, όλα αυτά με τις κλασσικές εφαρμογές που είχα πλην του Android Wear. Σήμερα λοιπόν που το εβαλα λόγο ρολογιού παρατήρησα ξανά σχετικά κατανάλωση στην αναμονή . Υποψιάζομαι πως αυτό ευθύνεται. Εχει κάποιος άλλος συνδεδεμένο ρολόι για να μου πει χρόνους λειτουργία λς κ αναμονής?

 

https://imgur.com/gallery/VNbz2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα κατεβάζει την 129...

Αγωρα από Πλαίσιο, αν και νομίζω ότι δεν έχει καμία σχέση από ποιο κατάστημα το πήραμε...

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κανει σε εμενα στην τελευταια εκδοση ειναι οτι χτυπαει με τον γενικο ηχο ειδοποιησεων του κινητου και οχι με τον κλασικο ηχο του viber που ειχα παντα:wacko:

Επισης οι ρυθμισεις για τις ειδοποιησεις μπηκαν στις Ρυθμισεις-εφαρμογες-Viber και οχι μεσα στην ιδια την εφαρμογη.

 

Μηπως εκει στις ρυθμισεις μεσα στην εφαρμηγη του viber ειναι τικαρισμενο απο μονο του η επιλογη χρηση ηχων συστήματος ?

Διοτι εγω ετσι παντα εβαζα τους δικους μου ηχους ειδοποιησης .. Α και το αλλο που μου κανει ειναι οτι οποτε εχει κεφια μ αφηνει να μπω στο market που εχει ολα τα αυτοκολλητα.. Την μια ανοιγει, και την αλλη τιποτα.. Δεν με χαλαει, δεν ασχολουμαι και πολυ αλλα το αναφερω σαν δειγμα οτι κατι δεν παει και πολυ καλα στην εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ... Δεν έχει έρθει ακόμα αναβάθμιση
Του κοτσωβολου είναι Ελληνικές συσκευές. Μίλησα με Huawei & μου είπαν ότι αγοράζει από Huawei Hellas. Ρώτησα γιατί φίλος που αγόρασε s7 από Vodafone όταν του χάλασε η Sami του είπε ότι δεν προοριζόταν η συσκευή για Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά άμα έρθει και σε μένα η αναβάθμιση να την αγνοήσω.Το κινητό μου τρέχει σφαίρα ,οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά και γενικά δεν έχω θέματα.Αν δεν διαβάσω ότι διορθώνει-βελτιώνει κάτι πολύ βασικό που να αφορά μπαταρία η κάμερα για παράδειγμα.... δεν θα την κάνω. Βέβαια το μικρό ανθρωπάκι που κάθεται πάνω στον δεξί μου ώμο θα μου ψιθυρίζει συνέχεια στα αυτιά "κάντην,δεν είσαι περίεργος,έχεις ολόκληρη αναβάθμιση και την κοιτάς;,κ.τ.λ)
Κοίτα οι αναβαθμίσεις είθισται να είναι για βελτίωση.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει λυθεί κάποιο από τα bugs που έχουμε βρει (και έχουν βρει και σε xda)...
Οι αναβαθμίσεις αφορούν και security patches, επίσης έχει αναφερθεί ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το AI στην κάμερα. Είναι πολύ γενικό να λες ότι δεν έχει διορθωθεί τίποτα..

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά σήμερα έπαθα πλάκα (ξέχασα ότι δεν έχω καλώδιο στο αμαξι) , έβγαλα περίπου 8 ώρες sot από τις οποίες 4.30 με GPS.. Με 4g πάντα ανοιχτό, περίπου 100 φωτογραφίες + επεξεργασία!b7a9c65b00603a4c55c0c42e947a1251.jpg77b8d42313eb6a299f1c2381037fc350.jpg

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις αφορούν και security patches, επίσης έχει αναφερθεί ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το AI στην κάμερα. Είναι πολύ γενικό να λες ότι δεν έχει διορθωθεί τίποτα..

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά σήμερα έπαθα πλάκα (ξέχασα ότι δεν έχω καλώδιο στο αμαξι) , έβγαλα περίπου 8 ώρες sot από τις οποίες 4.30 με GPS.. Με 4g πάντα ανοιχτό, περίπου 100 φωτογραφίες + επεξεργασία!b7a9c65b00603a4c55c0c42e947a1251.jpg77b8d42313eb6a299f1c2381037fc350.jpg

 

Thumbed from my mate 10 pro!

& με nfc ανοιχτό που καίει μπαταρία. Αλήθεια το nfc τι κάνει? Το έχω μόνιμα κλειστό απλά έχω παρατηρήσει ότι όταν το ανοίγεις τραβάει μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις αφορούν και security patches, επίσης έχει αναφερθεί ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το AI στην κάμερα. Είναι πολύ γενικό να λες ότι δεν έχει διορθωθεί τίποτα..

 

 

Προφανώς και αφορούν ΚΑΙ security patches τα οποία η Google έχει δώσει εδώ και 20 μέρες (σε 10 μέρες βγαίνουν τα security patches του Φεβρουαρίου)...

 

Πολύ γενικό είναι να λες οτι έχει αναφερθεί ότι διορθώθηκε το πρόβλημα με το AI της cameras, ενώ στη πραγματικότητα μιλάς για την 130log (που σημαίνει beta) και αναφέρεται στο ότι λειτουργεί το AI σε root (γιατί πριν δεν λειτουργούσε σε rootαρισμενες συσκευές)...

 

Μακάρι όντως να έχει λυθεί έστω και το 1/3 απ όσα έχουν αναφερθεί. Τα μέχρι στιγμής δείγματα δε δείχνουν κάτι τέτοιο όμως. Μακάρι να βγω ψεύτης...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εκει στις ρυθμισεις μεσα στην εφαρμηγη του viber ειναι τικαρισμενο απο μονο του η επιλογη χρηση ηχων συστήματος ?

Διοτι εγω ετσι παντα εβαζα τους δικους μου ηχους ειδοποιησης .. Α και το αλλο που μου κανει ειναι οτι οποτε εχει κεφια μ αφηνει να μπω στο market που εχει ολα τα αυτοκολλητα.. Την μια ανοιγει, και την αλλη τιποτα.. Δεν με χαλαει, δεν ασχολουμαι και πολυ αλλα το αναφερω σαν δειγμα οτι κατι δεν παει και πολυ καλα στην εφαρμογη!

 

Και εγω αυτο κοιταξα πρωτο πρωτο αλλα δεν ειναι τικαρισμενη η επιλογη χρηση ηχων συστηματος. Και εκενα τα ιδια κανει με το μαρκετ των στικερς. Κατι εγινε με την τελευταια αναβαθμιση της εφαρμογης και χαλασαν διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά την επαναφορά σε εργοστάσιακες, Την 1η μέρα σε αναμονή μηδενική κατανάλωση και ώρα λειτουργίας οθόνης κοντά στις 6 ώρες, όλα αυτά με τις κλασσικές εφαρμογές που είχα πλην του Android Wear. Σήμερα λοιπόν που το εβαλα λόγο ρολογιού παρατήρησα ξανά σχετικά κατανάλωση στην αναμονή . Υποψιάζομαι πως αυτό ευθύνεται. Εχει κάποιος άλλος συνδεδεμένο ρολόι για να μου πει χρόνους λειτουργία λς κ αναμονής?

 

https://imgur.com/gallery/VNbz2

το έχω ξαναπεί. πιο μουφα και ενεργοβόρα εφαρμογή δεν υπάρχει. τα ίδια και σε εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

& με nfc ανοιχτό που καίει μπαταρία. Αλήθεια το nfc τι κάνει? Το έχω μόνιμα κλειστό απλά έχω παρατηρήσει ότι όταν το ανοίγεις τραβάει μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το nfc είναι για ανέπαφες αγορές με εφαρμογη τράπεζας κ πληρώνεις σαν να έχεις χρεωστική με τους απαραίτητους κωδικούς σε winbank κτλ. Πέρυσι το Χρήσιμοποιουσα πολύ για αγορές αλλά με κρέμασε μερικές φορές κ το σταμάτησα είχα φτάσει κ το. Όριο εκεί που έπρεπε το αφορολόγητο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς γίνεται η ενεργοποίηση της οθόνης που όταν είναι κλειδωμένο δείχνει ώρα και ημερομηνία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, πώς γίνεται η ενεργοποίηση της οθόνης που όταν είναι κλειδωμένο δείχνει ώρα και ημερομηνία? Άκυρο.. Το βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πάρει την 129 ήρθε οτα ή με firmware finder, εγώ ακόμα περιμένω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τημη δεν βλέπω να πέφτει ακόμη στα 809 ευρώ καρφωμένη
Τόσα χρόνια με Huawei συσκευές και ιδικά στη σειρά Mate η τιμές πέφτουν μήνες μετά (κατά το καλοκαίρι) και πάλι λίγο. Οπότε μην περιμένεις σπουδαία πράγματα στην πτώση τιμής.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος ενδιαφέρεται για θήκη oem μαύρη και κόκκινη δίνω τις δικές μου. Ας στείλει πμ.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...