Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μια παρατήρηση και μια απορία.. Πήρα ένα ακόμη καλώδιο type c να υπάρχει σαν δεύτερο. Ένα της remax.. Το θέμα είναι πως όταν το βάζω για φόρτιση μ αυτό το καλώδιο δεν μου βγάζει την υπερταχεία φόρτιση μου βγάζει με το μαμά.. Θα υπάρχει κάποιο θέμα λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρεις ενα καλωδιο που να υποστηριζει γρηγορη φορτιση... Το γραφει στη συσκευασια ή σε ενημερωνει ο πωλητης... Αυτο που πηρες ειναι απλο και μαλιστα και στη μεταφορα δεδομενων θα ειναι πιο αργο απο το οριτζιναλ... παρε ενα δευτερο οριτζιναλ κατα τη γνωμη μου κοντα στα 4-5 ευρω κανει
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με το viber στα ηχητικά μυνηματα (μετα τα τρια πρωτα δευτερόλεπτα ηχογραφησης χαμηλώνει η ένταση και δεν σε ακούνε) απλα χαμηλώνεις τον ηχο κλήσης κατω κατω, και ως δια μαγείας το πρόβλημα λύνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρεις ενα καλωδιο που να υποστηριζει γρηγορη φορτιση... Το γραφει στη συσκευασια ή σε ενημερωνει ο πωλητης... Αυτο που πηρες ειναι απλο και μαλιστα και στη μεταφορα δεδομενων θα ειναι πιο αργο απο το οριτζιναλ... παρε ενα δευτερο οριτζιναλ κατα τη γνωμη μου κοντα στα 4-5 ευρω κανει

 

Αυτο ηθελα να κανω βασικα αλλα δεν το βρηκα καπου σκετο μονο το καλωδιο.. Το πηρα απο μαγαζι, οχι απο ιντερνετ.. Λιγο σκρουτζ που κοιταξα κι εκει δεν το βρηκα σκετο. Αλλα καπου θα το βρω και μαλλον ειναι η καλυτερη λυση. Βεβαια ειδα κι ενα ανταπτορα απο mini usb σε type c που εναι της huawei.. Αυτος με ενα καλο καλωδιο παιζει να κανει την δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν έχουν αναφερθεί παράπονα για γρατσουνιές από μέλη που έχουν κάνει χρήση της εν λόγω τεχνολογίας. Το θέμα είναι να μη γίνει η ζημιά γιατί αν γίνει μετά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να μπει κάποιος σε αλλαγή οθόνης ακόμα και αν καλύπτεται από την εγγύηση του mediamarkt.

 

Εγώ είχα στο s7 edge κ μου έκανε εύκολα γρατσουνιες.. Ενώ το πρόσεχα. Δεν πήγα κάν στο media. Είχα μικρό burn in οπότε άλλαξα μπαταρία και οθόνη τσάμπα κ είχα καινούργια συσκευή μετά με τη νέα οθόνη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να κανω βασικα αλλα δεν το βρηκα καπου σκετο μονο το καλωδιο.. Το πηρα απο μαγαζι, οχι απο ιντερνετ.. Λιγο σκρουτζ που κοιταξα κι εκει δεν το βρηκα σκετο. Αλλα καπου θα το βρω και μαλλον ειναι η καλυτερη λυση. Βεβαια ειδα κι ενα ανταπτορα απο mini usb σε type c που εναι της huawei.. Αυτος με ενα καλο καλωδιο παιζει να κανει την δουλεια?

http://s.aliexpress.com/3EVRjyEj?fromSns=Tapatalk

 

Πολύ ποιοτικό καλώδιο. Δουλεύει κανονικά η ταχεία φόρτιση σε Mate-9. Πήρα το 2 μέτρα. Αν δεν βιάζεσαι το προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το βιαζομαι βασικα, σ ευχαριστω πολυ!

Α και κατι ακομη.. Οσοι εχετε παρει την θηκη Ringke Fusion ειναι αρκετα πιο χοντρη απο αυτη που ειχε μεσα το κινητο στο κουτι του?

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς τι gorilla glass φοράει το τηλέφωνο; όσο και αν έχω ψάξει κανείς δεν γράφει με σιγουριά. Σκέφτομαι να βγάλω το screen protector γιατί μαζεύει πολύ βρωμιά αλλά φοβάμαι λίγο τις γρατζουνιές. Στο Mate 9 πάντως 6 μήνες ούτε ίχνος γραμμής και το έχω γυμνό από την αρχή. Βέβαια πάντα μέσα σε πουγκί.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς τι gorilla glass φοράει το τηλέφωνο; όσο και αν έχω ψάξει κανείς δεν γράφει με σιγουριά. Σκέφτομαι να βγάλω το screen protector γιατί μαζεύει πολύ βρωμιά αλλά φοβάμαι λίγο τις γρατζουνιές. Στο Mate 9 πάντως 6 μήνες ούτε ίχνος γραμμής και το έχω γυμνό από την αρχή. Βέβαια πάντα μέσα σε πουγκί.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Και να σου απαντήσει κάποιος που ξέρει, δεν αλλάζει το γεγονός το αν θες να το έχεις γυμνό . Το αν θα γεμίσει γρατζουνιες ή πέσει κ σπάσει ,είναι θέμα τύχης . Αν το έχεις ασφαλίσει κάντο. Σε όλα τα edge που είχα πάντως δεν ειχα ποτέ ζελατίνες ή γυαλί . Δεν είχα ποτέ θέμα. Αλλά πρόσεχα ,δεν το έβαζα σε τσεπη με κέρματα κ κλειδιά .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το βιαζομαι βασικα, σ ευχαριστω πολυ!

Α και κατι ακομη.. Οσοι εχετε παρει την θηκη Ringke Fusion ειναι αρκετα πιο χοντρη απο αυτη που ειχε μεσα το κινητο στο κουτι του?

 

Η Fusion είναι τέλεια,στα ίδια είναι περίπου,ίσως λίγο πιο χοντρή,αλλά η πλάτη είναι σκληρή!!

Link to comment
Share on other sites

Και να σου απαντήσει κάποιος που ξέρει, δεν αλλάζει το γεγονός το αν θες να το έχεις γυμνό . Το αν θα γεμίσει γρατζουνιες ή πέσει κ σπάσει ,είναι θέμα τύχης . Αν το έχεις ασφαλίσει κάντο. Σε όλα τα edge που είχα πάντως δεν ειχα ποτέ ζελατίνες ή γυαλί . Δεν είχα ποτέ θέμα. Αλλά πρόσεχα ,δεν το έβαζα σε τσεπη με κέρματα κ κλειδιά .

 

Sent from Mate 10 pro

Ούτως ή άλλως προσέχω πάρα πολύ τα κινητά μου. Πότε δεν έχω γρατζουνισει συσκευή αλλά ξέρω ότι το gorilla glass 5 γρατζουνιεται ποιο εύκολα σε σχέση με το 3 γιαυτό και ρώτησα. Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Επανέρχομαι και πάλι με το θέμα της μπαταρίας. Ύστερα από τις διαδικασίες που πρότεινατε και με λίγο ψάξιμο στις εφαρμογές αυτή είναι η σημερινή κατανάλωση ως τώρα. Κάτι που πρόσεξα στο Facebook κάτω κάτω είναι φυσιολογικό αυτό που γράφει

Επίπεδο κατανάλωσης ενέργειας : 704.44mah?

 

 

https://imgur.com/gallery/Tt7O1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είναι; Το Facebook είναι ενεργοβόρα εφαρμογή. Αν το χρησιμοποιείς και πολύ... Τώρα βέβαια αν το άνοιξες για 20 λεπτά κι έφαγε τόσο μάλλον είναι υπερβολικό.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είναι; Το Facebook είναι ενεργοβόρα εφαρμογή. Αν το χρησιμοποιείς και πολύ... Τώρα βέβαια αν το άνοιξες για 20 λεπτά κι έφαγε τόσο μάλλον είναι υπερβολικό.

 

Απλά προσπαθώ να καταλάβω από που μπορεί να τρώει όταν είναι στην αδράνεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα καταλάβεις και πολλά απλα η 127 είναι κακή έκδοση στο stand by

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλα την πίσω ζελατίνα και είδα μια τελιτσα και μια μικρή γρατζουνιά.. Ήταν το κουτί κομπλέ με ζελατίνα όταν παρέλαβα.. Τί να κάνω?

 

Τελικά, το έστειλα τη Παρασκευή.. Προς τιμήν τους, σήμερα ενημερώθηκα ότι αυτή τη Παρασκευή θα μου στείλουν καινούριο σφραγισμένο.. Ούτε μια βδομάδα.. Αντε να δούμε το νέο unboxing θα είναι επιτυχημένο....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το έστειλα τη Παρασκευή.. Προς τιμήν τους, σήμερα ενημερώθηκα ότι αυτή τη Παρασκευή θα μου στείλουν καινούριο σφραγισμένο.. Ούτε μια βδομάδα.. Αντε να δούμε το νέο unboxing θα είναι επιτυχημένο....
Παιδιά αυτό το( υψηλή κατανάλωση) κουμπί που είναι στις ρυθμίσεις των εφαρμογών τι ακριβώς κάνει εάν είναι η δεν είναι τικαρισμενο?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το έστειλα τη Παρασκευή.. Προς τιμήν τους, σήμερα ενημερώθηκα ότι αυτή τη Παρασκευή θα μου στείλουν καινούριο σφραγισμένο.. Ούτε μια βδομάδα.. Αντε να δούμε το νέο unboxing θα είναι επιτυχημένο....
Πολύ καλό νέο.

Δεν το πέρασαν ως DOA όμως;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφαγα το πρώτο καλό bug. Ενώ διάβαζα τα του forum έκανε σαν reboot έβγαλε το logo τής Huawei μου ζήτησε το pin του κλειδώματος & άνοιξε το κινητό με δίκτυο κανονικά. 15 ημερών το κινητό. Για να τα λέμε όλα τέτοια reboot έχω φάει & από όλες τις ναυαρχίδες της Sami.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ το ίδιο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο.

Δεν το πέρασαν ως DOA όμως;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την αρχή σαν Doa έγινε η διαδικασία.. Το έστειλα 2 ημέρες μετά την παραλαβή.. Μου είπαν ότι σε 10 μέρες θα έχω το καινούργιο,αφου ελεγχθεί αυτό στο service τους και τελικά ούτε μια βδομάδα δε χρειάστηκε.. Ευτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή σαν Doa έγινε η διαδικασία.. Το έστειλα 2 ημέρες μετά την παραλαβή.. Μου είπαν ότι σε 10 μέρες θα έχω το καινούργιο,αφου ελεγχθεί αυτό στο service τους και τελικά ούτε μια βδομάδα δε χρειάστηκε.. Ευτυχώς!
Μια χαρά φίλε μου.

Απλά αναφέρω το DOA γιατί κανονικά δεν θα έπρεπε να πάει στο service αλλά να αντικατασταθεί άμεσα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φίλε μου.

Απλά αναφέρω το DOA γιατί κανονικά δεν θα έπρεπε να πάει στο service αλλά να αντικατασταθεί άμεσα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έγινε μέσω courier γιατί έτσι είχα παραλάβει.. Ουσιαστικά, χθες το παρέλαβαν στα κεντρικά κι αμέσως έβγαλαν εντολή αντικατάστασης.. Ένα τσεκ, θα γινόταν ούτως ή άλλως.. Αναμονή για το δεύτερο mate 10 Pro μου..

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με το viber στα ηχητικά μυνηματα (μετα τα τρια πρωτα δευτερόλεπτα ηχογραφησης χαμηλώνει η ένταση και δεν σε ακούνε) απλα χαμηλώνεις τον ηχο κλήσης κατω κατω, και ως δια μαγείας το πρόβλημα λύνεται.

 

Τι εννοείς κάτω κάτω? Πόσο τον χαμηλώνεις?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s.aliexpress.com/3EVRjyEj?fromSns=Tapatalk

 

Πολύ ποιοτικό καλώδιο. Δουλεύει κανονικά η ταχεία φόρτιση σε Mate-9. Πήρα το 2 μέτρα. Αν δεν βιάζεσαι το προτείνω.

 

Φιλαράκι το link που έβαλες δεν σε βγάζει στο alieexpress. Μπορείς να βάλεις το σωστό γιατί με ενδιαφέρει & εμένα. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, ξέρει κανείς τι gorilla glass φοράει το τηλέφωνο; όσο και αν έχω ψάξει κανείς δεν γράφει με σιγουριά. Σκέφτομαι να βγάλω το screen protector γιατί μαζεύει πολύ βρωμιά αλλά φοβάμαι λίγο τις γρατζουνιές. Στο Mate 9 πάντως 6 μήνες ούτε ίχνος γραμμής και το έχω γυμνό από την αρχή. Βέβαια πάντα μέσα σε πουγκί.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Καλά μην παίρνεις όρκο. Κοίτα το υπό γωνία στο φως. Έτσι πίστευα & εγώ για ένα iPhone που είχα συνέχεια σε πουγκί σε άριστη κατάσταση & όταν το έπιασε φίλος στα χέρια & μου έδειξε έπεσα από τα σύννεφα. Η μόνη λύση γυαλί. ακόμα & οι θήκες φθείρουν το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα καταλάβεις και πολλά απλα η 127 είναι κακή έκδοση στο stand by

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δλδ αν με κακή έκδοση ενέργειας στο stand by κρατάει το 100% 9 ώρες (Προχθές είχα βγάλει το κινητό από την πρίζα 24.00 & 9.00 η ώρα το πρωί ήταν 100% ακόμα). Τρομάζω με την καλή έκδοση πόσο τα κρατάει. Μακάρι να μας εκπλήξει ευχάριστα & άλλο αυτό το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αυτό το( υψηλή κατανάλωση) κουμπί που είναι στις ρυθμίσεις των εφαρμογών τι ακριβώς κάνει εάν είναι η δεν είναι τικαρισμενο?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιος τυχερός μέσα από την εταιρεία θα το αγοράσει κοψοχρονιά σαν ελαττωματικό δεν ξέρω.

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι χρησιμοποιούν το κουμπί βάσης πλοήγησης & το βολευτούν πραγματικά δεν υπάρχει. Χώρια ότι κάνεις full screen το κινητό βολεύει γενικά. Ακολουθώντας ένα άλλο post από εδώ μέσα το δοκίμασα & τώρα δεν το αλλάζω με τίποτα. (Έξυπνη βοήθεια ¬ πλοήγηση στο σύστημα ¬ βάση πλοήγησης) .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...