Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου βάζω το link για να κατεβάσεις οποίο font θες ,απλά το μεταφέρεις στο φάκελο της Huawei με τα θέματα και μετά το επιλέγεις από τα θέματα ,τα 4 πρώτα δουλεύουν κανονικά (ελληνικά-αγγλικά) https://forum.xda-developers.com/honor-6x/themes/root-fonts-emui-wip-t3666192

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ρωτάω γιατί το link με παραπέμπει σε forum.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ενεργοποιήμενα από την 1η μέρα αλλά δεν τα χρησιμοποιώ.
Επειδή τρώει κόλλημα το volte κλειστο, επίσης το wifi call μπορείς να το αφήσεις ανοιχτό αλλά με την ρύθμιση για προεπιλογή δεδομένων, έτσι όταν δεν έχεις σήμα θα έχεις wifi call, το volte εγώ το έχω κλειστό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν θα μου πει αν χρησιμοποιεί το HDR στο Auto της κάμερας;

 

Το HDR είναι ξεχωριστό mode. Είτε επιλέγεις Photo που είναι το default auto mode, είτε επιλέγεις HDR, είτε κάποιο άλλο mode. Δυστυχώς στο camera app της Huawei δεν έχει επιλογή να έχεις HDR στο auto όπως στο σύνολο των άλλων camera apps.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί το link με παραπέμπει σε forum.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι link από το XDA αν πας στις πρώτες σελίδες έχει τα link μέσω mediafirec07588116d7a10a0db34cc7a83b402d7.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμη συμβουλη για τις ειδοποιησεις...

Ρυθμισεις-Εφαρμογες και ειδοποιησεις-Διαχειριση ειδοποιησεων-πανω δεξια 3 κουκιδες-Ειδοποιησεις κλειδωματος οθονης-Προβολη ολων των ειδοποιησεων....

 

Επισης στις 3 κουκιδες παταμε

Ενδειξεις-Τροπος εμφανισης σηματος- Μη αναγ. μην. και εμφανιζεται αριθμος αντι για κουκιδα...

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου,για την ενημέρωση!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τρώει κόλλημα το volte κλειστο, επίσης το wifi call μπορείς να το αφήσεις ανοιχτό αλλά με την ρύθμιση για προεπιλογή δεδομένων, έτσι όταν δεν έχεις σήμα θα έχεις wifi call, το volte εγώ το έχω κλειστό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τις κάνω κ αυτές τις ρυθμίσεις και ελπίζω να δω φως. Θα κάνω κ μια επανεκκίνηση πάλι να είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν θα μου πει αν χρησιμοποιεί το HDR στο Auto της κάμερας;

 

Eγω πολυ σπανια το χρησιμοποιω. Βασικα εχω την εντυπωση οτι δν το χρειαζεται. Δεν θα δεις διαφορα εννοω. Το μοναδικο hdr που ειχα ευχαριστηθει ηταν στο nexus 6p

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το HDR είναι ξεχωριστό mode. Είτε επιλέγεις Photo που είναι το default auto mode, είτε επιλέγεις HDR, είτε κάποιο άλλο mode. Δυστυχώς στο camera app της Huawei δεν έχει επιλογή να έχεις HDR στο auto όπως στο σύνολο των άλλων camera apps.

 

Το ξέρω ότι είναι ξεχωριστό mode δυστυχώς! Έπρεπε να το είχε πιο εύκολα και γρήγορα προσβάσιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eγω πολυ σπανια το χρησιμοποιω. Βασικα εχω την εντυπωση οτι δν το χρειαζεται. Δεν θα δεις διαφορα εννοω. Το μοναδικο hdr που ειχα ευχαριστηθει ηταν στο nexus 6p

 

Κ εγώ δεν το χρησιμοποιώ απλά ήθελα να δω και οι υπόλοιποι τι κάνετε!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι ξεχωριστό mode δυστυχώς! Έπρεπε να το είχε πιο εύκολα και γρήγορα προσβάσιμο!
Γενικά το software θέλει δουλειά. Το υλικό το έχει οπότε ελπίζω να δώσει την απαραίτητη προσοχή και στο λογισμικό. Από το mate 8 και μετά πάντως έχει ανέβει πολύ στο θέμα φωτογραφία. Κάποιες λεπτομέρειες όμως πρέπει να τις προσέξει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι link από το XDA αν πας στις πρώτες σελίδες έχει τα link μέσω mediafirec07588116d7a10a0db34cc7a83b402d7.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Κατέβασα 2-3 από αυτά τα έβαλα τα δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε κανένα ιδιαίτερα.Βασικά θέλω κάτι πιο Bold.

Πάντως ευχαριστούμε για το link.-

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα 2-3 από αυτά τα έβαλα τα δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε κανένα ιδιαίτερα.Βασικά θέλω κάτι πιο Bold.

Πάντως ευχαριστούμε για το link.-

 

To roboto εχω εγω που ειναι bold οπως λες. Και πολυ πιο ομορφο απο τα μαμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!Νεος κατοχος και εγω προερχομενος απο το mate 7.Τωρα τι να πω; Τα εχετε πει ολα εσεις ηδη στις προηγουμενες σελιδες.Τα μονα θεματα που εχω μεχρι στιγμης ειναι τα εξης:

1)Δεν εχω καταλαβει πως ακριβως λειτουργει αυτο με την εκκινηση/εκτελεση εφαρμογων στο παρασκηνιο.Εγω θελω οταν κλεινω την οθονη να κλεινουν και οι εφαρμογες.Δεν με νοιαζει να ερχονται οι ειδοποιησεις αμεσα.Πως το κανω αυτο;

2)Στο σπιτι μου εχω 2 wifi.Ενα σαλονι με access point και στο δωματιο αυτο του ρουτερ.Στο 7αρι αναλογα που ημουν,οταν ανοιγα το wifi συνδεοταν σε αυτο με το καλυτερο σημα.Στο 10 δεν γινεται αυτο.Bug ή εχει να κανει με το ποσο καλο σημα πιανει το κινητο;Ευχαριστω! :D

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα 2-3 από αυτά τα έβαλα τα δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε κανένα ιδιαίτερα.Βασικά θέλω κάτι πιο Bold.

Πάντως ευχαριστούμε για το link.-

Τίποτα ,για αυτό είμαστε εξάλλου να βοηθάμε ο ένας τον άλλο ,δοκίμασες την roboto condensed ,εγώ αυτή έχω είναι πολύ πιο ωραία από την μαμά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ,για αυτό είμαστε εξάλλου να βοηθάμε ο ένας τον άλλο ,δοκίμασες την roboto condensed ,εγώ αυτή έχω είναι πολύ πιο ωραία από την μαμά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ρε παιδιά ή εγώ δεν νοιώθω ή δεν ξέρω. Προσπάθησα κατέβασα αλλά δεν ήταν σε μορφή που έπρεπε & δεν τα κατάφερα. Αν με βοηθήσετε ίσως τα καταφέρω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα 2-3 από αυτά τα έβαλα τα δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε κανένα ιδιαίτερα.Βασικά θέλω κάτι πιο Bold.

Πάντως ευχαριστούμε για το link.-

Κάνε μου copy to link της σελίδας σε παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα 2-3 από αυτά τα έβαλα τα δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε κανένα ιδιαίτερα.Βασικά θέλω κάτι πιο Bold.

Πάντως ευχαριστούμε για το link.-

Δεν έχει την ίδια κατάληξη. Μάλλον δεν κατεβάζω το σωστό αρχείο. 72f19cca174be27092ff6383e2b61ca6.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μου copy to link της σελίδας σε παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει την ίδια κατάληξη. Μάλλον δεν κατεβάζω το σωστό αρχείο. 72f19cca174be27092ff6383e2b61ca6.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου βάζω screen recording της διαδικασίας έως το σημείο που διαλέγεις το θέμα από την μαμά εφαρμογή θέματα (γιατί μια κλήση με διέκοψε )https://cloud.tapatalk.com/s/5a664a2a9c6e3/SVID_20180122_221827.mp4

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε μου copy to link της σελίδας σε παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει την ίδια κατάληξη. Μάλλον δεν κατεβάζω το σωστό αρχείο. 72f19cca174be27092ff6383e2b61ca6.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα είδα ότι έχει άλλη κατάληξη ,άλλαξε το σε hwt

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου βάζω screen recording της διαδικασίας έως το σημείο που διαλέγεις το θέμα από την μαμά εφαρμογή θέματα (γιατί μια κλήση με διέκοψε )https://cloud.tapatalk.com/s/5a664a2a9c6e3/SVID_20180122_221827.mp4

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα είδα ότι έχει άλλη κατάληξη ,άλλαξε το σε hwt

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Μπορείς να μου κάνεις copy το link η α το κατεβάσω γιατί δεν βρίσκω το ίδιο link.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου κάνεις copy το link η α το κατεβάσω γιατί δεν βρίσκω το ίδιο link.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://forum.xda-developers.com/honor-6x/themes/root-fonts-emui-wip-t3666192 στην πρώτη σελίδα είναι ,

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/honor-6x/themes/root-fonts-emui-wip-t3666192 στην πρώτη σελίδα είναι ,

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Προσπαθεί να φορτώσει την γραμματοσειρά αλλά δεν κάνει τίποτα το άφησα κανένα λεπτό αλλά τίποτα. Το ίδιο έκανε & σε εσάς?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/dG7LuG

 

https://ibb.co/fwtRZG

 

https://ibb.co/jQL6ZG

 

https://ibb.co/fod4Mw

το δικο μου τζαμακι με την μαμα θηκη σιλικονης

Ποιο τζαμάκι είναι; Από πού το πήρες;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι αντίστοιχο σε χρώμα μπλε, υπάρχει πουθενά; Δεν έχω βρει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση στην BLA-L29 8.0.0.127 (C432) ειχα πολυ μεγαλο drain στην εφαρμογη email του κινητου.Την εκανα freeze με titanium και σεταρα τα mail στο gmail.Εχει κανενας το ιδιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο σε χρώμα μπλε, υπάρχει πουθενά; Δεν έχω βρει κάτι...

 

Μπα και γω το μπλε έχω αλλά έχω βάλει μαύρο τζαμακι

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί να φορτώσει την γραμματοσειρά αλλά δεν κάνει τίποτα το άφησα κανένα λεπτό αλλά τίποτα. Το ίδιο έκανε & σε εσάς?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανοίγεις την εφαρμογή "θέματα" και πηγαίνεις στο "εγώ". Πρέπει να δεις τις γραμματοσειρές όπως στην εικόνα. Δεν επιλέγεις καμία και κλείνεις την εφαρμογή. Πατάς συνεχόμενα στο εικονίδιο της εφαρμογής "θέματα" και σου εμφανίζει μενού όπως στην εικόνα. Πατάς στο στιλ κειμένου και διαλέγεις την γραμματοσειρά που θέλεις :) d9ed71c565e2b2986fdb36df82289b07.jpg41d1e202ed101030a3276910812e4c5e.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...