Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην omnitech στον Γερακα.Την αντικατεστησαν.

 

Να το ξαναπάς. Αφού έχει πρόβλημα και είναι εντός εγγύησης οφείλουν να το κάνουν. Αν θες πήγαινε το σε άλλο επίσημο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Την αντικατεστησαν οντως γιατι η προηγουμενη ειχε χαραγματια και τωρα δεν υπαρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορω ομως γιατι εμφανιζονται παλι οι γραμμες.Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από arvato στον Κηφισό έχω 2 στα 2 θετικές εμπειρίες.

Με ένα Sony και ένα Nokia επί Windows.

Το ένα αδελφού το άλλο φίλου......εγώ είμαι τυχερός μέχρι στιγμής.

Πήγαινε μια βόλτα από εκεί.

Πιστεύω θα φτιαχτεί.

Πάντως μη το αφήσεις έτσι.

 

Το γιατί ξαναβγήκαν δε μπορώ να καταλάβω, γυαλί και digitizer είναι ένα;

Μήπως αλλάξανε μόνο το γυαλί;

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται μονο εγω εχω χαλαστει με την οθονη του κινητου.Ενω ειναι πολυ καλη και με παρα πολυ καλη ευκρινεια,μου εμφανιζει συνεχεια αυτες τις ριγε γραμμες.Τι να πω.Υποτιθεται μου την επισκευασαν κιολας.

 

Τις γραμμές στις εμφανίζει πάντα; Τις είδες από την πρώτη στιγμή που το πήρες πίσω από το service; ρωτάω γιατί είμαι και εγώ της γνώμης να το πας ξανά πίσω και αφού υπάρχει προηγούμενο να “απαιτήσεις” επισκευή και παραλαβή μόνο αν επιλυθεί το πρόβλημα και φυσικά έλεγχο του τηλεφώνου εκεί στο service όταν θα σε καλέσουν να παραλάβεις.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, ήρθε με Android 8...

Και στο κινητό και από pc στο Sony companion δεν μου έβγαλε αναβάθμιση για 9...γιατί έχει βγάλει σε κάποιους αλλά σε μένα όχι;

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, ήρθε με Android 8...

Και στο κινητό και από pc στο Sony companion δεν μου έβγαλε αναβάθμιση για 9...γιατί έχει βγάλει σε κάποιους αλλά σε μένα όχι;

 

Με το companion θα πρέπει να κάνεις "repair". Τότε θα σου έρθει η 9. Προσοχή μόνο θα πρέπει να ξαναστήσεις από την αρχή το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ξέρεις ποση ωρα παίρνει αυτό;

Θέλει ώρα, αργούν οι server της Sony.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ώρα, αργούν οι server της Sony.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ώρες για την ακρίβεια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια είναι η πραγματικότητα με την κάμερα; Στα reviews την έχουν για κακή.. Έχει πάρει κάποιο update που διόρθωσε τα πράγματα; Gcam δεν παίρνει να υποθέσω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια είναι η πραγματικότητα με την κάμερα; Στα reviews την έχουν για κακή.. Έχει πάρει κάποιο update που διόρθωσε τα πράγματα; Gcam δεν παίρνει να υποθέσω;

 

Επειδη το ειχα με την 9 βελτινεται με την gcam,απογειώνεται,εχω ανεβασει φωτο εδω στο φορουμ...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η επιδιόρθωση για να μου περάσει το 9 μου πήρε 35 λεπτά.

 

Η κάμερα είναι μια χαρά για κινητό...υπάρχουν καλύτερες κάμερες φυσικά σε άλλα.

 

Απλά το πακέτο είναι τέλειο(και με τη τωρινή τιμή).

Προσωπικά ήθελα λίγο πιο μικρό γιατί είχα πάντα Compact για χρήση με ένα χέρι.

 

Υ.Γ: Το Android 9 πολύ ωραίο:D

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ειχα με την 9 βελτινεται με την gcam,απογειώνεται,εχω ανεβασει φωτο εδω στο φορουμ...

 

Την gcam που την βρίσκουμε; να δουλεύει όμως το hdr. Έχεις κάποιο λινκ ευκαιρο:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ειχα με την 9 βελτινεται με την gcam,απογειώνεται,εχω ανεβασει φωτο εδω στο φορουμ...

 

Μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία παραπάνω για τη gcam? Ποια έβαλες και τι λειτουργίες ήταν διαθέσιμες; Φώτο δεν βρήκα κάπου

Link to comment
Share on other sites

Gcam δε περνάει παιδιά,καποιο λαθος κανει ο φιλος tarrirs.

 

Γιωργο με gcam το ειχα για ληψεις δυσκολες....ειχα βρει το συνδεσμο απο το γνωστο φορουμ....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει απο μεγάλη αλυσίδα μέσα Νοεμβρίου και είχε την 8.Μετά από λίγες ημέρες μου έβγαλε αναβάθμιση μέσω OTA για την 9.Λογικά το κινητό προορίζεται για Ελλάδα και σε όσους αργεί η αναβάθμιση μάλλον είναι παραεισαγωγής για άλλη Ευρωπαική χώρα.

Σχετικά με την κάμερα έχω την MX Camera και θέλω να δοκιμάσω και την Open Camera.Gcam δεν νομίζω να δέχεται απ'ότι έχω διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει απο μεγάλη αλυσίδα μέσα Νοεμβρίου και είχε την 8.Μετά από λίγες ημέρες μου έβγαλε αναβάθμιση μέσω OTA για την 9.Λογικά το κινητό προορίζεται για Ελλάδα και σε όσους αργεί η αναβάθμιση μάλλον είναι παραεισαγωγής για άλλη Ευρωπαική χώρα.

Σχετικά με την κάμερα έχω την MX Camera και θέλω να δοκιμάσω και την Open Camera.Gcam δεν νομίζω να δέχεται απ'ότι έχω διαβάσει.

 

Το πήρα από Media markt εχτές και δεν μου έβγαζε ούτε από companion την 9 και έπρεπε να κάνω Repair για να τη βάλει...

 

Αυτές οι εφαρμογές έχουν διαφορά από τη στοκ κάμερα? Λίγο που είχα δει, πρέπει να ήταν λίγο καλύτερα σε hdr (σε κανονική λήψη μου φάνηκε καλύτερη η στοκ)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Η mx που εχω δωσει δειγματα εδω εαν δεις πισω σελίδες ακολουθει πιστα την μαμα κάμερα σε καθε περίπτωση.

Δηλαδη όσο χρόνου κλείστρου και iso χρησιμοποιήσει η μαμα τοσο θα βαλει και η mx.

Αρα πτωση στην ποιότητα δε βλεπεις με την mx καρατσεκαρισμενο!!!

Στις ρυθμίσεις της να βαλετε το jpeg στο 100%.

Αντιθετος εχω δει και καλυτερα αποτελέσματα.

Παντα μιλαμε σε αυτοματο και οχι manual ,δεν εχει η mx manual παρα μόνο σκηνές ,στην οποια (νυχτα) επισης δουλευει πολύ καλά.

Εκει ομως που κανει την διαφορά ειναι στο hdr .

Ανοιγει σκιες την ωρα που οχι μονο δεν καίει αλλά κρατάει καλύτερα κ τις φωτεινές πηγές.

Δεν ειναι για παντού,ειναι αναλογα τα γούστα και φυσικα οπου κρινουμε οτι θελουμε hdr.

Εαν δεις τα δείγματα μου πιο πισω θα δεις οτι σε πολλά την ξεπερνάει την μαμά αρκετά!!!

 

Εαν είχε λήψη ριπης (burst mode) κ αυτη πιθανον να την χρησιμοποιούσα μονιμα εκτός manual που εχει η μαμα και το έχω μάθει καλά.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κουλό πρόβλημα από την μέρα που το πήρα.

Συγκεκριμένα ενώ έχω απενεργοποιημένα τα data, συνδέεται από μόνο του στο ίντερνετ με data μια φορά την μέρα για ελάχιστο, σύμφωνα με μήνυμα που μου στέλνει ο cosmote.

Έχω όπως έγραψα ήδη κλειστά τα δεδομένα. Έχω ρυθμίσει σχετικά μία μία τις εφαρμογές. Χθες ενεργοποίησα και την "εξοικονόμηση δεδομένων", παρόλα αυτά επιμένει.

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Την gcam που την βρίσκουμε; να δουλεύει όμως το hdr. Έχεις κάποιο λινκ ευκαιρο:)

 

Μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία παραπάνω για τη gcam? Ποια έβαλες και τι λειτουργίες ήταν διαθέσιμες; Φώτο δεν βρήκα κάπου

 

Έχουμε gcam για το κινητό;;;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν υπάρχει και δεν γίνεται να υπάρξει gcam με ανενεργό api2 που έχουν τα sony

 

τώρα γιατί επιμένει και παραπληροφορεί ο ταριρς άβυσσος η ψυχή του

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...