Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα πάντως από χθες που το αγόρασα κανένα θέμα με το wifi. Θα έλεγα γενικά κανένα πρόβλημα. Όλα δουλεύουν άριστα. Να πω ότι σήμερα έκανε 4 με 5 αναβαθμίσεις security και έμεινε με του Σεπτεμβρίου με android 8.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν έχει κανένα θέμα με το WiFi γενικά .... Ίσως η δική σου .

Η δική μου όλη μέρα σε WiFi είναι ,σπίτι η δουλειά , δεν το έχει χάσει ποτέ . Παίζω WiFi και με τις δύο μπάντες 2,4+ 5

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Στην τελευταία σελίδα 3 έχουν γράψει για το πρόβλημα. Αρα μάλλον δεν είναι η δική μου... Ασε που εγώ δεν έχω τη συσκευή αλλά παρακολουθώ από την αρχή το νήμα και έχει αναφερθεί δεκάδες φορές αυτό το πρόβλημα όπως και στα φόρουμς του εξωτερικού.

Το έχει ο κολλητός μου από όταν βγήκε και από τις αρχές μου έκανε παράπονα.

Φυσικά δεν το κάνει σε όλες τις συνθήκες..

 

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ1/Wi-Fi-problems-after-lasteast-update-47-1-a-12-119-not-fixed/td-p/1295522

 

 

https://piunikaweb.com/2018/02/12/sony-confirms-wifi-issues-with-xperia-xz1xz-premium-devices-fix-coming/

 

 

https://www.getdroidtips.com/guide-fix-wi-fi-connectivity-issues-sony-xperia-xz1/

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία σελίδα 3 έχουν γράψει για το πρόβλημα. Αρα μάλλον δεν είναι η δική μου... Ασε που εγώ δεν έχω τη συσκευή αλλά παρακολουθώ από την αρχή το νήμα και έχει αναφερθεί δεκάδες φορές αυτό το πρόβλημα όπως και στα φόρουμς του εξωτερικού.

Το έχει ο κολλητός μου από όταν βγήκε και από τις αρχές μου έκανε παράπονα.

Φυσικά δεν το κάνει σε όλες τις συνθήκες..

 

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ1/Wi-Fi-problems-after-lasteast-update-47-1-a-12-119-not-fixed/td-p/1295522

 

 

https://piunikaweb.com/2018/02/12/sony-confirms-wifi-issues-with-xperia-xz1xz-premium-devices-fix-coming/

 

 

https://www.getdroidtips.com/guide-fix-wi-fi-connectivity-issues-sony-xperia-xz1/

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παραθέτεις links που είναι ξεκάθαρο οτι 2-3 άτομα είχαν το πρόβλημα γιατί πολλοι απο κάτω απαντούν ότι δεν έχουν κάποιο θέμα .

Επίσης στο πρώτο link μπορείς να διαβάσεις ότι το πρόβλημα ήταν του software και με συγκεκριμένη αναβάθμιση λύθηκε .

 

"You might experience that your phone sometimes loses the Wi-Fi connection and you need to restart the phone to get it reconnected. This is known and will be improved in the next software release. The affected software versions are 47.1.A.12.34 or earlier on Android 8.0."

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα ίδια και σε μένα. Έχει καμία ώρα περίπου που μου έχει σπάσει τα νεύρα. Στα καλά καθούμενα χάνει την σύνδεση και ξανά επανέρχεται "στα καπάκια".
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 10 μέρες περίπου με το κινητό και όλη μέρα στο σπίτι WI-FI (2,4 μπάντα) λιώσιμο, κανένα πρόβλημα ούτε μια στιγμή.

 

Θήκη άφησα στην άκρη την άψογη Spigen (μαύρη) και πέρασα την official Sony (θήκη βιβλίο) γιατί και το Nillkin τζάμι ήταν για πέταμα και αυτός είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος να είναι ασφαλής η οθόνη στις τσέπες κτλ.

 

Εμένα πως και δεν μου έχει έρθει η 9; και στο pc δεν μου έβγαλε τίποτα. Μήπως θέλει καμία επαναφορά;

Από το Companion φίλε κάνεις repair; αν όχι τότε κάνε και θα σου περάσει την 9 και το security του Νοέμβρη.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις wifi αποσυνδέσεις δοκιμάστε να αλλαξετε την ασφαλεια του ρουτερ σε wpa μόνο. Είχα παρόμοιες αποσυνδέσεις σε gflex2 με ρουτερ της devolo (μόνο με αυτό όμως) και λύθηκαν με αυτόν τον τρόπο. Μήπως γίνει κάτι...

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις wifi αποσυνδέσεις δοκιμάστε να αλλαξετε την ασφαλεια του ρουτερ σε wpa μόνο. Είχα παρόμοιες αποσυνδέσεις σε gflex2 με ρουτερ της devolo (μόνο με αυτό όμως) και λύθηκαν με αυτόν τον τρόπο. Μήπως γίνει κάτι...

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλλαγή καναλιού Wi-Fi.Οσοι έχετε πρόβλημα έχετε ενεργοποιήσει στις προτιμήσεις Wi-Fi την αυτόματη σύνδεση στο αποθηκευμένο δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 10 μέρες περίπου με το κινητό και όλη μέρα στο σπίτι WI-FI (2,4 μπάντα) λιώσιμο, κανένα πρόβλημα ούτε μια στιγμή.

 

Θήκη άφησα στην άκρη την άψογη Spigen (μαύρη) και πέρασα την official Sony (θήκη βιβλίο) γιατί και το Nillkin τζάμι ήταν για πέταμα και αυτός είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος να είναι ασφαλής η οθόνη στις τσέπες κτλ.

 

 

Από το Companion φίλε κάνεις repair; αν όχι τότε κάνε και θα σου περάσει την 9 και το security του Νοέμβρη.

 

Καλημέρα.!

Όντως μέσω companion πήγε στην android 9. Για να δούμε πως θα τα πάει με το wifi!!

Ευχαριστώ για την πληροφορια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά. Τώρα παλι δεν συνδεόταν με τίποτα και έφτιαξε με restart.

Η αλλαγή καναλιού Wi-Fi.Οσοι έχετε πρόβλημα έχετε ενεργοποιήσει στις προτιμήσεις Wi-Fi την αυτόματη σύνδεση στο αποθηκευμένο δίκτυο;

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μη κάνεις restart απαραίτητα,έμπα αεροπλάνο και ξανά βγες και θα μπει μάλλον.

Εγώ στις προτιμήσεις wifi έχω επιλέξει στο -παροχος αξιολόγησης- το κανένα.

Επίσης στο ρυθμίσεις - σύστημα - συνθέτες - επιλογές για προγραμματιστές - δικτύωση έχω κλεισει το - πάντα ενεργά δεδομένα κινητής τηλεφωνίας - ενώ έχω ανοιχτό μόνο το - σύνδεση επιτάχυνσης υλικού.

 

Στην αρχή μου τα έκανε και σπίτι και μάλιστα με αρκετό σθένος αφού δεν έμπαινε παρά μόνο με αεροπλάνο και πίσω.

Πλέον όχι καθόλου παρά μόνο αραιά και πού στης δουλειάς που είναι με χαμηλή ταχύτητα και αδύναμο κάνει μόνο του αποσύνδεση επανασύνδεση στα καπάκια.

Δε ξέρω τι παίχτηκε και έφτιαξε αρκετά;

Είμαι στην 47.2.Α.2.33.

 

Εγώ το γνώρισα με την 9 το κινητό και απλά πήρε μια ακόμα μετά.

Αλλά δε νομίζω να παίξανε ρόλο αφού το ξανά έκανε μετά (στην δουλειά).

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω το κινητάκι για δωρο στη συζηγο. Να ρωτήσω ο φορτιστής που έχει είναι αργής φόρτισης; Μπορώ να χρησιμοποιήσω για γρήγορη φόρτιση τους φορτιστές των LG nexus 5x και g6 για ταχεία φόρτιση; Με τις φωτογραφίες στο αυτόματο που τραβάει μόνο η συζηγος πως τα πάει γιατι σε manual δεν το χει.Gcam παίρνει και κατά πως τα πάει σε σύγκριση με τη μαμά εφαρμογή; Πιστεύω να μην την απογοητεύσει, ειδικά στο θέμα κάμερα, γιατί πριν είχε το nexus 5x που ήταν φοβερό στην κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις wifi αποσυνδέσεις δοκιμάστε να αλλαξετε την ασφαλεια του ρουτερ σε wpa μόνο. Είχα παρόμοιες αποσυνδέσεις σε gflex2 με ρουτερ της devolo (μόνο με αυτό όμως) και λύθηκαν με αυτόν τον τρόπο. Μήπως γίνει κάτι...

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν έχω καμία ασφάλεια, και όπως έγραψα το πρόβλημα το έχει μόνο στα 2.4, στα 5 δεν υπάρχει κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω το κινητάκι για δωρο στη συζηγο. Να ρωτήσω ο φορτιστής που έχει είναι αργής φόρτισης; Μπορώ να χρησιμοποιήσω για γρήγορη φόρτιση τους φορτιστές των LG nexus 5x και g6 για ταχεία φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κανονικά.

Εγώ ένα blitzwolf πολύμπριζο έχω qc 3 .

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και ένα μήνα, από χθες πέρασα και την Pie. Πραγματικά διαβάζω τα σχόλια ορισμένων και απορώ... Σε μια τόσο σούπερ συσκευή, πραγματικά τα "ελαττώματα" που ανακαλυπτετε με κάνουν να γελάω.

Σταματήστε να ασχολείστε με μικροτητες, θα τα διαβάζει κανένας ενδιαφερόμενος και θα νομίσει πως είναι μπακατελα. Εξαιρετική συσκευή σε απίστευτη τιμή. Τώρα... για τον φακό... αν ξέρεις να βγάζεις φωτογραφίες έχει απίστευτες δυνατότητες.

Για όποιον ενδιαφέρεται, αγοράστε το με κλειστά μάτια. Στα 228€ δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και ένα μήνα, από χθες πέρασα και την Pie. Πραγματικά διαβάζω τα σχόλια ορισμένων και απορώ... Σε μια τόσο σούπερ συσκευή, πραγματικά τα "ελαττώματα" που ανακαλυπτετε με κάνουν να γελάω.

Σταματήστε να ασχολείστε με μικροτητες, θα τα διαβάζει κανένας ενδιαφερόμενος και θα νομίσει πως είναι μπακατελα. Εξαιρετική συσκευή σε απίστευτη τιμή. Τώρα... για τον φακό... αν ξέρεις να βγάζεις φωτογραφίες έχει απίστευτες δυνατότητες.

Για όποιον ενδιαφέρεται, αγοράστε το με κλειστά μάτια. Στα 228€ δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

 

Θα συμφωνήσω και γω φίλε μου, απίστευτη συσκευή γι αυτά τα λεφτά και για μοντέλο του '17. Τώρα εγώ θέλω να πω για την μπαταρία. Το βγάζω απ την φόρτιση το πρωί κατά τις 10, YouTube όλη μέρα, pubg μια ώρα το μεσημέρι στο high graphics και μέχρι το βράδυ στη 1 το έκανα καλή χρήση με browsing. Και είχε μείνει στο 40% η μπαταρία. Δεν περίμενα τόσο καλή διαχείριση. Αγοράστε εύκολα σε αυτά τα χρήματα! Τώρα θέλω να περάσω και την 9 με το repair...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και γω φίλε μου, απίστευτη συσκευή γι αυτά τα λεφτά και για μοντέλο του '17. Τώρα εγώ θέλω να πω για την μπαταρία. Το βγάζω απ την φόρτιση το πρωί κατά τις 10, YouTube όλη μέρα, pubg μια ώρα το μεσημέρι στο high graphics και μέχρι το βράδυ στη 1 το έκανα καλή χρήση με browsing. Και είχε μείνει στο 40% η μπαταρία. Δεν περίμενα τόσο καλή διαχείριση. Αγοράστε εύκολα σε αυτά τα χρήματα! Τώρα θέλω να περάσω και την 9 με το repair...

 

Έτσι. Εξαιρετική και η μπαταρία. Σε 100 θετικά, κάθονται τώρα και ψάχνουν ψυλο στα αχυρα. Top ναυαρχίδα σε αυτά τα λεφτά με τέτοια κάμερα, τέτοια ποιοτική αίσθηση. Διαβάζω από χθες και αναρωτιέμαι αν μιλάμε για το ίδιο τηλέφωνο, πραγματικά όμως.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν βγάζει δεύτερη μέρα "κανονικής χρήσης" αλλά όντως μέσα στην ημέρα πολύ δύσκολα θα σε αφήσει, πρέπει να είσαι κυριολεκτικά "από πάνω του" συνεχώς.

 

Το πήρα διστακτικά στην λογική του πόσο καλύτερο να είναι από το ΧΖ που θεωρητικά είναι σχεδόν ίδιο και έπαθα πολύ θετική έκπληξη. Όντως απλά δεν υπάρχει κάτι άλλο στα λεφτά αυτά, μόνο αν κάποιος θέλει σώνει και καλά μεγαλύτερη οθόνη θα το προσπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε.Παρα πολυ καλη συσκευη αλλα εχει και τα ελαττωματακια της.Εμενα η συσκευη εμφανιζε στην οθονη τις ριγε γραμμες που λενε κι αλλοι.Την πηγα στην omnitech,αναγνωρισαν οτι ειχε θεμα αλλα τις ξαναβγαζει.Το ηχειο δεν εχει δυνατη ενταση.Η καμερα αλλοτε βγαζει παρα πολυ καλες φωτογραφιες και αλλοτε μετριες αναλογα και με το φωτισμο.Κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ καλο τηλεφωνο και αξιζει να το αγορασετε στα 229 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Εξαιρετική και η μπαταρία. Σε 100 θετικά, κάθονται τώρα και ψάχνουν ψυλο στα αχυρα. Top ναυαρχίδα σε αυτά τα λεφτά με τέτοια κάμερα, τέτοια ποιοτική αίσθηση. Διαβάζω από χθες και αναρωτιέμαι αν μιλάμε για το ίδιο τηλέφωνο, πραγματικά όμως.

 

Ψυλος στα άχυρα ότι δεν μπορεί α συνδεθεί στο WiFi ή ότι χάνει την σύνδεση και μετα δεν συνδέεται ξανά. Φαντάζομαι μόνο data χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε φίλε. Εντοπίσαμε ένα θέμα σοβαρό με την συνδεσιμότητα του WiFi και εδώ νομίζουν ότι θάβουμε το κινητό.

Εμένα το πρωί δέκα λεπτά μου πήρε μέχρι να συνδεθεί στο δίκτυο του σπιτιου. Τι να λέμε τώρα.

Ψυλος στα άχυρα ότι δεν μπορεί α συνδεθεί στο WiFi ή ότι χάνει την σύνδεση και μετα δεν συνδέεται ξανά. Φαντάζομαι μόνο data χρησιμοποιείς

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους! Μόλις μου ήρθε το XZ1! Το φορτισα και το ρύθμισα. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι δεν μου έχει έρθει το Android 9.0. Πρέπει να κάνω αναγκαστικά repair από το companion για να μπει?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνω αναγκαστικά repair από το companion για να μπει?

 

Δεδομένου ότι όσοι το περάσαμε το κάναμε έτσι, είναι πολύ πιθανόν. Δεν χάνεις κάτι να περιμένεις μήπως και έρθει ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη που θα ξανά ρωτήσω. Περνάνε οι δονήσεις Όταν ακούτε μουσική πανω στην οθόνη;

Είναι φυσιολογικό ή έχει θέμα το δικό μου. Τόσα τηλέφωνα έχω αλλάξει πρώτη φορά το συναντώ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχουν προβλήματα, δεν είναι κακό να τα εντοπίζουμε και να συζητούμε για αυτά.

Δεν υπάρχει τέλειο κινητό. Βασικά δεν υπάρχει τέλειο προϊόν και δη ηλεκτρονικό. Μπορεί φυσικά να μην εμφανιστεί το εκάστοτε πρόβλημα σε όλους.

Δεν σημαίνει ότι θάβει το κινητό όποιος το λέει. Από την άλλη δεν πρέπει να γενικεύεται ένα πρόβλημα και να λέει κάποιος ότι το τάδε μοντέλο είναι ελαττωματικό.

Καλή χρονιά σε όλους και να χαρούμε την κινητάρα μας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...