Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχοντας το Xperia C4 εδώ κ 2μισή χρόνια, το οποίο ακόμα είναι σκύλος και η μπαταρία του δεν έχει πέσει μετά από άπειρες φορτισεις,μόνο αρνητικό η πίσω κάμερα του. Προχώρησα λοιπόν στην αγορά του xz1 βέβαια δεν ξέρω πότε θα έρθει λόγω γιορτών. Ελπίζω να μην έχει καμία σχέση η κάμερα του με το c4. Καλά για επεξεργαστή δε λέω τίποτα περιμένω πολλά από τον 835. Πιστεύετε καλύτερα που δεν πήρα κάποιο mid range κινητό σ αυτά τσ χρήματα; 230 από κωτσοβολο. Εκεί που έλεγα γ επόμενη αγορά δε θα ήταν με τίποτα Sony και πίστευα θα έπαιρνα xiaomi, να που έρχεται το xz1. Ελπίζω να είναι όπως στα σχόλια που διαβάζω εδώ μέσα!

 

Καμία σχέση το C4 με το XZ1.Γιατί δεν το αγόρασες απο κατάστημα,δεν υπάρχει κοντά σου κάποιο;

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το C4 με το XZ1.Γιατί δεν το αγόρασες απο κατάστημα,δεν υπάρχει κοντά σου κάποιο;

 

Στην πόλη μου ένα κατάστημα υπάρχει και δεν ξέρω καν αν το είχε. Περιμένω νε ανυπομονησία, αλλά το βλέπω μετά το νέο έτος. Το sms έλεγε θα σταλεί στις 28/12...

Αντε να γράψω κ γω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιστεύετε καλύτερα που δεν πήρα κάποιο mid range κινητό σ αυτά τσ χρήματα; 230 από κωτσοβολο.

Μόνο από αυτή τη πρόταση μπορεί να συμπεράνει κάποιος ότι έκανες την καλύτερη αγορά που θα μπορούσες να κάνεις. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και εκανες καλά.

Επίσης και ας γίνω κακος Sony δεν περνεις εκτός ναυαρχίδας.

Θυμάμαι τον αδελφό μου με ένα m5 που είχε ένα χρόνο κλείστρου οσαν δημόσιος υπάλληλος στην γραμματεία κάποιου μουσείου επαρχίας εκτός σεζόν!!!

Τι πράγμα ήταν τούτο;;;;;;;;;;;

Εδώ θα παίξεις μπαλα ποιοτική, πάρτο και έλα να τα πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας το αγόρασε χθες φίλος μου το κινητό βασικά πολύ καλό το συγκρινα με το δικό μου το nokia 8 και μπορώ να πω είναι σχεδόν παρόμοια πολύ σβέλτα με πολύ καλή οθόνη, ηχεία αρκετά καλά και τιμή φυσικά πολύ καλή 230ε . Όσον αφορά την κάμερα επίσης καλή (δεν είμαι και ειδικός) να ρωτήσω service Θεσσαλονίκη που έχει?(αχρειαστο να ναι)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτήσω service Θεσσαλονίκη που έχει?(αχρειαστο να ναι)

 

Παίρνεις τηλέφωνο στη Sony και σε κατευθύνει στο authorized Sony Service center της πόλης σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1)Η υποστήριξη στις ρυθμίσεις τηλεφώνου τι είναι;Γράφει οτι ελέγχεις την συσκευή και οτι έχεις πρόσβαση σε συγκεκριμένες πληροφορίες της.

2)Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων δεν υπάρχει επιλογή που να καθορίζει ποιό χρώμα θα εμφανίζεται στο Led Notification,νομίζω πως εμφανίζει 1-2 συγκεκριμένα χρώματα,άσπρο ή μπλέ μάλλον για κλήσεις και κόκκινο όταν η μπαταρία φτάνει στο 15%.Υπάρχει εφαρμογή που να καθορίζει τα χρώματα για τις ειδοποιήσεις της κάθε εφαρμογής;

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Μόλις Χτες παρέλαβα το κινητό από τον κωτσοβολο και σε αυτή την τιμή τέτοια ποιοτική συσκευή νομίζω δεν βρίσκεις μη πω ότι ούτε σε 200 ευρώ παραπάνω δεν βρίσκεις. Ήθελα να κάνω μια ερώτηση βλέπω η συσκευή έχει τα ορεο για να πάρω τα pie πρέπει να περιμένω να μου τα δώσει η μπορώ να κάνω κάτι εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Για το 9 μπορείς να συνδέσεις το τηλέφωνο με υπολογιστή και το xperia companion και στην συνέχεια να κάνεις επιδιόρθωση λογισμικού.

 

Καλοδούλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Μόλις Χτες παρέλαβα το κινητό από τον κωτσοβολο και σε αυτή την τιμή τέτοια ποιοτική συσκευή νομίζω δεν βρίσκεις μη πω ότι ούτε σε 200 ευρώ παραπάνω δεν βρίσκεις. Ήθελα να κάνω μια ερώτηση βλέπω η συσκευή έχει τα ορεο για να πάρω τα pie πρέπει να περιμένω να μου τα δώσει η μπορώ να κάνω κάτι εγώ;

Εγώ με το που το άνοιξα αναβαθμίστηκε , από κότσο και το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

1)Η υποστήριξη στις ρυθμίσεις τηλεφώνου τι είναι;Γράφει οτι ελέγχεις την συσκευή και οτι έχεις πρόσβαση σε συγκεκριμένες πληροφορίες της.

2)Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων δεν υπάρχει επιλογή που να καθορίζει ποιό χρώμα θα εμφανίζεται στο Led Notification,νομίζω πως εμφανίζει 1-2 συγκεκριμένα χρώματα,άσπρο ή μπλέ μάλλον για κλήσεις και κόκκινο όταν η μπαταρία φτάνει στο 15%.Υπάρχει εφαρμογή που να καθορίζει τα χρώματα για τις ειδοποιήσεις της κάθε εφαρμογής;

 

light manager

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά. Νομίζω ότι μετά από μία εβδομάδα ήρθε η ώρα να περάσω Firmware Cosmote για Volte. Υπάρχει οδηγός ή συμβουλές απλές από κάποιον φίλο τι κατεβάζουμε από που και πως τα περνάμε; Επίσης αν περαστούν θέλει ή κάνει επαναφορά ρύθμισεων και στήσιμο από την αρχή;
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Τότε αναβάλλεται η διαδικασία για όταν θα υπάρχει περισσότερη διάθεση, χρόνος, όρεξη.

 

Στην κατανάλωση πως βλέπουμε τα ποσοστά των εφαρμογών; Μόνο την χρήση οθόνης βλέπω.

Edited by darklord77
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Στο ρυθμίσεις/μπαταρία κάτω-κάτω έχει μιά επιλογή που λέει "σύνθετες" κανονικά εκεί βλέπεις όλες τις καταναλώσεις. Αν μόλις το έβγαλες από φορτιστή και είχες φτάσει φόρτιση στο 100% πρέπει να περιμένεις να πέσει κάμποσο για να δεις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θήκη τι προτείνετε; Σε ότι κινητό είχα μέχρι τώρα έβαζα απλά μια θήκη σιλικόνης και με κάλυπτε. Βρήκα στο eshop 0.3mm και 0.5mm. Να πάρω την πιο λεπτή; Δε θέλω κάτι χοντροκομενο. Tampered glass χρειάζεται λέτε; Ευχαριστώ Edited by ratatouis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θήκη τι προτείνετε; Σε ότι κινητό είχα μέχρι τώρα έβαζα απλά μια θήκη σιλικόνης και με κάλυπτε. Βρήκα στο eshop 0.3mm και 0.5mm. Να πάρω την πιο λεπτή; Δε θέλω κάτι χοντροκομενο. Tampered glass χρειάζεται λέτε; Ευχαριστώ
Θηκες έχει πολύ καλές η Spigen, μαύρη και διάφανη . Αγοράζω χρόνια θήκες της σε όλα μου τα κινητά και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τζαμακι δεν έχω βάλει.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Θήκη πήρα μια διάφανη σιλικόνης της νιλκιν, μια χαρά είναι. Tempered δεν βάζω σε κινητό.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Θηκες έχει πολύ καλές η Spigen, μαύρη και διάφανη . Αγοράζω χρόνια θήκες της σε όλα μου τα κινητά και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τζαμακι δεν έχω βάλει.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Τις έχω μπανισει κ τις 2. Δεν ξέρω ποια να διαλέξω...

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω μπανισει κ τις 2. Δεν ξέρω ποια να διαλέξω...
Εγώ αγόρασα πρώτα την μαύρη και μετά την διάφανη , έτσι γι'αλλαγη , από εδώ και τις δύο . https://spaceboy.io/product-category/cases-protection/android-cases-protection/sony-xperia-xz1/

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα χρειάζονται...
Άποψη σου , ελα δες την οθόνη μου.

Με λίγο προσοχή , πχ ποτέ μαζί με κλειδιά δεν παθαίνεις τίποτα , συν τα τζαμακια επειδή δεν πιάνουν μεχρι την άκρη είναι χάλια .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο Πλαισιο 229 ευρω αλλα βλεπω και στο skroutz το εχουν βαλει στα 229 σε αρκετα καταστηματα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...