Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος του Sony Xperia zx1 φένεται τερατάκη να είναι, μόλις το άνοιξα και το σεταρα όλα καλά πήρε και τα 2 updates του συστήματος στο android 8 oreo αλλά η rom του δεν είχε volte/wifi call και έχω cosmote watch up, έκανα το xperifirm το ROM της cosmote με Newflasher από τον οδηγό του Dimips και φαίνεται να είναι όλο κομπλέ να μην του λοιπή τπα, μόνο το λογότυπο της cosmote στο boot :blink:. Ξέρει κάνεις αν θα δίνει συχνά updates η rom της cosmote γιατί λέει επόμενη αναβάθμιση σε 9, και αν θα την λάβη κανονικά από OTA update έχει καμιά διάφορα με την εργοστασιακοί όπως είχε έρθει η συσκευή η την Generic DE τη γερμανικη firmware που λέει να βάλουμε... Φαίνεται σαν clonos greek rom απο official με σχεδόν ελάχιστες διάφορες σε λογότυπα και κάτι σελιδοδείκτες, θα αρχίσω να σετάρω apps από labs.xda-developers και games που θέλω να δοκιμάσω με AndroidTools... μέχρι να κολιση κάνα spam pop up :lol:... και βλέπουμε έχει τεστάρη κάνεις καμιά άλλη official rom απο το xperifirm εντυπώσεις η καμιά διαφορά όλες ίδιες που φαίνονται να είναι μέχρι να περιμένουμε την 9 άρα πίτα... Edited by tronis
UNWIRED REVOLUTION!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Καταρχήν πάρε μια βαθιά ανάσα και σουλουποσε το από πάνω post

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Καλορίζικο!

Καταρχήν πάρε μια βαθιά ανάσα και σουλουποσε το από πάνω post

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:lol::lol::lol::lol:

Πρώτα-πρώτα είναι της Sony το κινητό και τα Firmware update τα δινει αυτη. οπότε και ο πάροχος μας η Cosmote θα μας τα δώσει όλα το πολύ-πολύ το γυρνάμε σε Custom ROM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος του Sony Xperia zx1 φένεται τερατάκη να είναι, μόλις το άνοιξα και το σεταρα όλα καλά πήρε και τα 2 updates του συστήματος στο android 8 oreo αλλά η rom του δεν είχε volte/wifi call και έχω cosmote watch up, έκανα το xperifirm το ROM της cosmote με Newflasher από τον οδηγό του Dimips και φαίνεται να είναι όλο κομπλέ να μην του λοιπή τπα, μόνο το λογότυπο της cosmote στο boot :blink:. Ξέρει κάνεις αν θα δίνει συχνά updates η rom της cosmote γιατί λέει επόμενη αναβάθμιση σε 9, και αν θα την λάβη κανονικά από OTA update έχει καμιά διάφορα με την εργοστασιακοί όπως είχε έρθει η συσκευή η την Generic DE τη γερμανικη firmware που λέει να βάλουμε... Φαίνεται σαν clonos greek rom απο official με σχεδόν ελάχιστες διάφορες σε λογότυπα και κάτι σελιδοδείκτες, θα αρχίσω να σετάρω apps από labs.xda-developers και games που θέλω να δοκιμάσω με AndroidTools... μέχρι να κολιση κάνα spam pop up :lol:... και βλέπουμε έχει τεστάρη κάνεις καμιά άλλη official rom απο το xperifirm εντυπώσεις η καμιά διαφορά όλες ίδιες που φαίνονται να είναι μέχρι να περιμένουμε την 9 άρα πίτα...
Μέχρι τώρα τα COSMOTE updates έρχονται με 2 μέρες διαφορά από τα generic. Κανένας λόγος για άλλη ROM στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε ναι..και καλυτερα να μην μπλεξουμε με custom roms...δεν δουλευει το ενα..υπολειτουργεί το αλλο..ποτε θα βγαλουν fix...
Ευχαριστώ οπότε περιμένουμε ota update!

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

UNWIRED REVOLUTION!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το σύνδεσμο κάτω από την υπογραφή μου οπότε μπορείτε να τσεκάρετε ανά πάσα στιγμή αν έχει βγει κάτι καινούργιο για το κινητό μας
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση η 620 ....

Για να δούμε.. Αν και τι να βελτιώσουν όλα μια χαρά ήταν!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση η 620 ....

Για να δούμε.. Αν και τι να βελτιώσουν όλα μια χαρά ήταν!!

 

Η Sony Mobile προωθεί πλέον την πιο πρόσφατη ενημέρωση υλικολογισμικού για τις οικογένειες Xperia XZ Premium και XZ1, μετακινώντας τον αριθμό κατασκευής από 47.1.A.12.270 στην έκδοση 47.1.A.16.20. Αυτή η τελευταία ενημερωμένη έκδοση περιλαμβάνει τις ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας της 1ης Σεπτεμβρίου 2018 για το Android. Έτσι, δεν υπάρχει ακόμα Android Pie, αλλά έχει δοκιμαστεί το Xperia XZ Premium, οπότε ελπίζουμε ότι η Sony θα εκπληρώσει την προθεσμία του Νοεμβρίου.

 

http://www.xperiablog.net/2018/09/14/xperia-xz1-xz-premium-compact-get-47-1-a-16-20/

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προβλημα με την μπαταρία .

Παραθέτω screen shot μέσω του accubattery που κατέβασα .

Η μπαταρία μετά από πλήρη φόρτιση με βγάζει με το ζόρι μια μέρα με sot πςριμου 3 ώρες .

 

Έχω 2 λογαριασμούς email και ανοιχτά wifi η 4g και b/t.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω .

 

ΥΓ . Έχω περάσει και το firmware της cosmote .

1623f78eb04545f5516cfcc9d0669be9.jpg63c96b1609bfd9918da132e08e6e5d68.jpg

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

72c933aa808b53e63b0fb629a6f16dec.jpg

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι.

Και εγώ εκεί παίζω.

Ναι ε ? Πωω πρέπει να το συνηθίσω .

Βέβαια μετά το mate 9μου φαίνεται κάπως ...

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε ? Πωω πρέπει να το συνηθίσω .

Βέβαια μετά το mate 9μου φαίνεται κάπως ...

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

αν εκει που εισαι δεν εχεις σημα δικτύου...την ρουφαει αλυπητα οτι κινητο κι αν εχεις

Link to comment
Share on other sites

αν εκει που εισαι δεν εχεις σημα δικτύου...την ρουφαει αλυπητα οτι κινητο κι αν εχεις
Σήμα έχω και στην δουλειά και στο σπίτι ...

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Με 4G αναμμένο είναι καλά ειναι το 3ωρο Sot..

Εγώ τώρα που πάντως είμαι κοντά στις 4:30 Με Wi-Fi GPS ανοιχτά μόνιμα και 4G οπότε το χρειάζομαι.. Και απ ότι βλέπω όσο χειμωνιαζει τόσο πιο πολύ κρατάει...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προβλημα με την μπαταρία .

Παραθέτω screen shot μέσω του accubattery που κατέβασα .

Η μπαταρία μετά από πλήρη φόρτιση με βγάζει με το ζόρι μια μέρα με sot πςριμου 3 ώρες .

 

Έχω 2 λογαριασμούς email και ανοιχτά wifi η 4g και b/t.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω .

 

ΥΓ . Έχω περάσει και το firmware της cosmote .

1623f78eb04545f5516cfcc9d0669be9.jpg63c96b1609bfd9918da132e08e6e5d68.jpg

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

72c933aa808b53e63b0fb629a6f16dec.jpg

 

Εγώ έχω το battery bot

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση κοντεύω 5 ώρες οθόνη πια.. Σίγουρα πολύ καλύτερα από πριν.. Απλά επειδή έχω κάνει 3 κύκλους φόρτισης με τη καινούργια περιμένω λίγο πριν το οριστικό συμπέρασμα! Πάντως ενθαρρυντικό μου φαίνεται.. 2700mah και κοντά 5 ώρες Sot δε το λες κι άσχημα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση κοντεύω 5 ώρες οθόνη πια.. Σίγουρα πολύ καλύτερα από πριν.. Απλά επειδή έχω κάνει 3 κύκλους φόρτισης με τη καινούργια περιμένω λίγο πριν το οριστικό συμπέρασμα! Πάντως ενθαρρυντικό μου φαίνεται.. 2700mah και κοντά 5 ώρες Sot δε το λες κι άσχημα!
Εμενα σήμερα, με τα δεδομένα κλειστα , την περισσότερη ώρα, και το wifi ανοικτο στο 19% μπαταρία έχει sot 4:30 . Τίμιο.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

5 plus θα είσαι απ ότι φαίνεται..
Τελικά δεν είδα πόσο θα έπιανε γιατί το εβαλα να φορτισει για να το έχει το πρωί .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

31025360058_26f0a8807f_c.jpg2018-09-25_04-12-45 by l200kerasia, on Flickr

Χωρίς ιδιαίτερη οικονομία έπιασα αυτό το αποτέλεσμα! Το 4G το έχω κλειστό μόνο στο σπίτι γιατί έχω κακό σημα ούτως ή άλλως.. Για 2700 μπαταρία τον θεωρώ κατι παραπάνω από τίμιο..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε θέμα στην συσκευή . Χάνει το σήμα και επανέρχεται μόνο του η πρέπει να γίνει restart . Το κουφό είναι ότι χθες παρόλο που δεν είχε σήμα , έκλεισα και το WiFi για να μην πιάσει το WiFi calling , καλεσα τον αριθμό μου και χτύπησε κανονικά ??!!

Κάποια ιδέα ??

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...