Jump to content

Απίστευτο: Μη μιλάτε για Μακεδονία!


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην παγίδα μερικών ανεγκέφαλων που δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο, ούτε παιδεία, ούτε αξίες.Στην παγίδα όσων θεωρούν τον εαυτούλη τους και την καταστροφή κυριολεκτικά και μεταφορικά, τα πιο σημαντικά πράγματα στον κόσμο.

 

hostolis: Σε ευχαριστώ.Αυτό ακριβώς είναι.

 

Το παραπάνω ποστ φέρνει στη μνήμη μου γνωστό θέατρο σκηνών, μικρασιατικής προέλευσεις που είχε μεγάλη απήχηση στην Ελλάδα το 1970-80

 

Μ΄αρέσει που μιλάς και για όρους χρήσης, δεν ντρέπεσαι λίγο??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σε παρακαλούσα να μην κρίνεις ως καθυστερημένη ή έξυπνη την άποψη κάποιου.

Για το πρώτο που θέτεις, ο Δημοσθένης ήταν πολιτικός και ήθελε να παραπλανήσει του πολίτες έτσι δεν είναι??

Ίσως έχεις δίκαιο για την κριτική μου στην απάντηση αλλά ειλικρινά περίμενα κάτι καλύτερο από το τι έλεγε ο πολιτικός αντίπαλος των μακεδονιστών της εποχής στην Αθήνα. Το βλέπεις και εσύ παρακάτω από ότι είδα.

Οι ελληνικές πόλεις κράτη τα βρίσκανε μόνο σε περίπτωση ανάγκης, αλλιώς σκοτώνοντουσαν μεταξύ τους συνέχεια.

Σωστά.

Η ελληνική γλώσσα και το Δωδεκάθεο - που τα ασπάστηκαν αργότερα οι Μακεδόνες προέρχεται γιατί όλες οι φυλές προερχόνταν από Ίωνες/ Δωριείς.

Δεν έχουμε ακριβή στοιχεία για την θρησκεία των ελληνικών φύλλων πριν από τον 7ο αιώνα. Για κανένα ελληνικό φύλλο.

Έχουμε μόνο τον Όμηρο αλλά πολλοί λένε ότι τα ομηρικά έπη γράφτηκαν σύμφωνα με τα ήθη και τον τρόπο ζωής της εποχής του Ομήρου και όχι του πολύ μακρινού πια, τρωικού πολέμου. Αλλά κανείς δεν μπορεί να πει και ότι οι Ίωνες και οι Δωριείς είχαν πολύ διαφορετική θρησκεία πριν από τον Όμηρο.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ταυτίζαν τους Έλληνες με το σύνολο των πόλεων.

Φυσικά. Με το σύνολο των φύλλων ή των φυλών αν θες. Παντού το ίδιο γινόταν.

Και για το Μ.Αλέξανδρο το λες και μόνος σου. Έκανε επεκτατικούς πολέμους.

Ποιος ο λόγος να θέλουμε να είμαστε απόγονοι του??

Βρε μανία με τον Αλέκο.

Σου είπα εγώ ότι είμαι απόγονός του;:)

Αλλά και αν ήμουνα δεν θα προσπαθούσα να το αποκυρήξω.:)

Εσύ έχεις μια εμμονή με αυτόν.

Και θέλω να αποδείξω με όλα αυτά κάτι πολύ προφανές, που έπρεπε να το είχες διαπυστώσει το πως

1. Έχει Δικαίωμα το Fyrom να αυτοαποκαλείται Μακεδονία γιατί κατέχει μέρος της περιοχής της Μακεδονίας

2. Δεν θα έπρεπε να θέλουμε να είμαστε απόγονοι κάποιου σφαγέα.

1. Σου είπα την γνώμη μου ήδη.

2. Δεν θα με πείραζε αν είχα πρόγονο τον Τζέγκις Χαν γιατί να με πείραζε αν είχα τον Μέγα Αλέξανδρο, που όπως και να το κάνουμε, τον θεωρούμε πιο πολιτισμένο;

 

Επιμένω πάντως ότι λάθος τρόπο διάλεξες για να πείσεις ότι δικαιούνται οι κάτοικοι των Σκοπίων να ονομάζονται Μακεδόνες. Θα το έβλεπα πολύ πιο λογικό να έλεγες απλά ότι έτσι θέλουν να λέγονται και ότι πρέπει εμείς να το δεχτούμε. Γιατί ανακατεύεις την ιστορία που έτσι και αλλιώς αποκυρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και εγώ πριν από 1 μήνα περίπου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1501891#post1501891 , άλλα με γράψανε στα παλιά των υποδηματών τους :( , μιας και είχαν να ασχοληθούν με τα κλασσικά Ελληνικά αλληλοφαγώματα :lol:

 

Ελπίζω τώρα μερικοί να κάτσουν να το διαβάσουν να πάρουν μια ιδέα ;)

Δεν το είχα δει σε τόσες σελίδες, αλλά έτσι κι αλλιώς, η επανάληψη είναι μήτηρ της μαθήσεως! :cool:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις δίκαιο για την κριτική μου στην απάντηση αλλά ειλικρινά περίμενα κάτι καλύτερο από το τι έλεγε ο πολιτικός αντίπαλος των μακεδονιστών της εποχής στην Αθήνα. Το βλέπεις και εσύ παρακάτω από ότι είδα.

 

Σωστά.

 

Δεν έχουμε ακριβή στοιχεία για την θρησκεία των ελληνικών φύλλων πριν από τον 7ο αιώνα. Για κανένα ελληνικό φύλλο.

Έχουμε μόνο τον Όμηρο αλλά πολλοί λένε ότι τα ομηρικά έπη γράφτηκαν σύμφωνα με τα ήθη και τον τρόπο ζωής της εποχή του Ομήρου και όχι του πολύ μακρινού πια, τρωϊκού πολέμου. Αλλά κανείς δεν μπορεί να πει και ότι Ίωνες και Δωριείς είχαν πολύ διαφορετική θρησκεία πριν από αυτόν.

 

Φυσικά. Με το σύνολο των φύλλων ή των φυλών αν θες. Παντού το ίδιο γινόταν.

 

Βρε μανία με τον Αλέκο.

Σου είπα εγώ ότι είμαι απόγονός του;:)

Αλλά και αν ήμουνα δεν θα προσπαθούσα να το αποκυρήξω.:)

Εσύ έχεις μια εμμονή με αυτόν.

 

1. Σου είπα την γνώμη μου ήδη.

2. Δεν θα με πείραζε αν είχα πρόγονο τον Τζέγκις Χαν γιατί να με πείραζε αν είχα τον Μέγα Αλέξανδρο, που όπως και να το κάνουμε τον θεωρούμε πιο πολιτισμένο;

 

Επιμένω πάντως ότι λάθος τρόπο διάλεξες για να πείσεις ότι δικαιούνται οι κάτοικοι των Σκοπίων να ονομάζονται Μακεδόνες. Θα το έβλεπα πολύ πιο λογικό να έλεγες απλά ότι έτσι θέλουν να λέγονται και ότι πρέπει εμείς να το δεχτούμε. Γιατί ανακατεύεις την ιστορία που έτσι και αλλιώς αποκυρήσεις;

 

Τελικά συμφωνούμε??:D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συμφωνούμε??:D :D

 

Την θέση μου για το θέμα της ονομασίας την έχω γράψει πολλές φορές εδώ.

Χαμένο παιχνίδι και μάλιστα του δώσαμε παραπάνω σημασία από ότι αξίζει. Με διαφορετική πολιτική και διαφορετικές αντιδράσεις θα μπορούσαμε να κερδίσουμε πολύ περισσότερα από ότι κερδίσαμε τώρα. Από το τίποτα δηλαδή.

 

Για όλα τα υπόλοιπα διαφωνούμε.:D

 

Από την μια πλευρά έχουμε τους προγονόπληκτους ενθεν και ενθεν (δεν ξεχωρίζω ποιός έχει δίκαιο και ποιός όχι), και από την άλλη τους προγονοφάγους:) σαν εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα να μην κρίνεις ως καθυστερημένη ή έξυπνη την άποψη κάποιου.

Για το πρώτο που θέτεις, ο Δημοσθένης ήταν πολιτικός και ήθελε να παραπλανήσει του πολίτες έτσι δεν είναι??

Εγώ όμως δεν μπορώ να καταλάβω που βρίσκεται την έννοια του ελληνικού έθνους.

Οι ελληνικές πόλεις κράτη τα βρίσκανε μόνο σε περίπτωση ανάγκης, αλλιώς σκοτώνοντουσαν μεταξύ τους συνέχεια. Η ελληνική γλώσσα και το Δωδεκάθεο - που τα ασπάστηκαν αργότερα οι Μακεδόνες προέρχεται γιατί όλες οι φυλές προερχόνταν από Ίωνες/ Δωριείς. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ταυτίζαν τους Έλληνες με το σύνολο των πόλεων.

 

Και για το Μ.Αλέξανδρο το λες και μόνος σου. Έκανε επεκτατικούς πολέμους.

Ποιος ο λόγος να θέλουμε να είμαστε απόγονοι του??

 

Και θέλω να αποδείξω με όλα αυτά κάτι πολύ προφανές, που έπρεπε να το είχες διαπυστώσει το πως

1. Έχει Δικαίωμα το Fyrom να αυτοαποκαλείται Μακεδονία γιατί κατέχει μέρος της περιοχής της Μακεδονίας

2. Δεν θα έπρεπε να θέλουμε να είμαστε απόγονοι κάποιου σφαγέα.

 

Αυτά .

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί οι επεκτατικοί πόλεμοι είναι κακό πράγμα???

Δεν ζούμε στην Λιμνούπολη ούτε στο Στρουμφοχωριό.

Η δίψα του ανθρώπου για δόξα, δύναμη και κυριαρχία είναι δεδομένη και ανυπερβλητη.Όποιοι προφασίζονται το αντίθετο ,είναι γιατί ποτέ δεν είχαν τη δύναμη να επιβληθούν.

Ναι, ο Αλέξανδρος έκανε κατακτητικούς πολέμους, συνέτριβε όποιον τολμούσε να του αντισταθεί και το χαίρομαι πάρα πολύ που ήταν Έλληνας.

Αυτό δεν σημαίνει πως ήταν ένας βάρβαρος κατακτητής.Αντίθετα, όντας φορέας ανώτερου πολιτισμού, εκπολίτισε τις κατεκτημένες περιοχές(χωρίς να είναι βέβαιαο ότι αυτός ήταν και ο αρχικός του σκοπός)

Έδειξε πάντως σεβασμό προς τους βάρβαρους, αφήνοντάς τους να διατηρήσουν τα ήθη και τα έθιμά τους, ενώ διόριζε σαν άρχοντες, ντόπιους.

Ακόμα και το γεγονός ότι παντρεύτηκε τη Ρωξάνη, δείχνει τον σεβασμό του απέναντι στους κατακτημένους λαούς και τη διάθεσή του για συμφιλίωση.(χωρίς να ξεχνάμε ποιός είναι το αφεντικό όμως, και το αφεντικό δεν μπορεί παρά να είναι ο ισχυρός.)

Είναι ανόητο να κατηγορεί κάποιος τον Αλέξανδρο για επεκτατισμό με βάση τα σημερινά δεδομένα.

Είναι ανόητο να κατηγορεί για βαρβαρότητα κάποιος τον Αλέξανδρο, την πλήρη ανατροφή του οποίου είχε αναλάβει ένας φιλόσοφος όπως ο Αριστοτέλης.

Αυτό που έκανε στην εποχή του ήταν άθλος και ήταν απόλυτα θεμιτό και ηθικό.

 

Όσο για το ελληνικό έθνος που αναφέρεις, οι διάφορες πόλεις -κράτη είχαν συναίσθηση ότι ανήκουν στο "κοινό των Ελλήνων"άλλο αν λόγω γεωγραφίας και συμφερόντων ήταν διαιρεμένοι σε διαφορετικούς κρατικούς μηχανισμούς.

Ο διαχωρισμός των Ελλήνων από τους υπόλοιπους ήταν σαφής.Υπήρχε η αίσθηση της ομοεθνίας, δεν υπήρχε η αίσθηση του "εθνικού κράτους", αφού η έννοια αυτή γεννήθηκε εκατοντάδες χρόνια μετά ούτε βέβαια και της κεντρικής διοίκησης που είναι παρεπόμενο της παραπάνω έννοιας.Δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις.

 

 

Και μια τελευταία προσθήκη:

Κατακτητικούς πολέμους έκανα άπειροι στρατηγοί στην ιστορία.

Και ο Μπούς κάνει σήμερα.

Αλλά μόνο ο Αλέξανδρος ονομάστηκε "Μέγας"(και μάλιστα θεωρείται ο μέγιστος των "μεγάλων" της ιστορίας. δλδ ο νούμερο ένα "Μέγας....)Αναρωτήθηκες ποτέ γιατί??Αναρωτήθηκες γιατί τόσοι πολλοί θέλουν να ονομάζονται απόγονοί του??(όχι μόνο οι Σκοπιανοί, αλλά και πολλοί λαοί στα βάθυ της Ασίας(πχ οι Καλάς)

Αλλά κανείς δεν έχει διάθεση να ονομαστεί απόγονος του Τσέκις Χαν.

Γιατί άραγε??

Τι κάνει τον Αλέξανδρο να ξεχωρίζει??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συζητάς για πράγματα που ήταν καθημερινότητα στην αρχαία Ελλάδα, πόλεμοι-ξεριζωμοί ολόκληρων φιλών, πολιτικοί-πολίτες και ιστορικοί που άλλαζαν γνώμη κάθε τρεις και λίγο κι έγραφαν ότι τους συνέφερε, σήμερα η Μακεδόνες ήταν Έλληνες αύριο δεν ήταν! Ο Αλέξανδρος έκανε ότι έπρεπε για να μην έχουμε άλλα παρατράγουδα με τους πέρσες, και καλά έκανε τις σφαγές και καλά έκανε τους πολέμους, τόσα χρόνια που η περσική αυτοκρατορία εμπλεκόταν στα τις Ελλάδας και στο τέλος αποφάσισε να μπουκάρει τη ήταν, άγιοι? Το αν η ένωση όλων των Ελλήνων απαιτούσε και μάχες εντός, στο τέλος αποδείχθηκε ότι κι εκεί καλά έκανε, δες τη έκανε και η Σπάρτη στα χρόνια τις κυριαρχίας της! Το θέμα είναι σε τη στάδιο πολιτισμού θα βρισκόμασταν αν δεν είχε κάνει ότι έκανε ο Αλέξανδρος!!!

 

Τέλος Μακεδόνες είναι όποιοι λέει ο Μπους ότι είναι, πραγματικά εύστοχο σχόλιο δημοσιογράφου (αυτό το παιδί αν δεν είχε βύσμα δεν θα έκανε ούτε για Pizza Delivery πόσο μάλλον για πλανητάρχης!):lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί οι επεκτατικοί πόλεμοι είναι κακό πράγμα???

Δεν ζούμε στην Λιμνούπολη ούτε στο Στρουμφοχωριό.

Η δίψα του ανθρώπου για δόξα, δύναμη και κυριαρχία είναι δεδομένη και ανυπερβλητη.Όποιοι προφασίζονται το αντίθετο ,είναι γιατί ποτέ δεν είχαν τη δύναμη να επιβληθούν.

Ναι, ο Αλέξανδρος έκανε κατακτητικούς πολέμους, συνέτριβε όποιον τολμούσε να του αντισταθεί και το χαίρομαι πάρα πολύ που ήταν Έλληνας.

 

Τελικά στάματησες τα συνεχή προσβλήτικά κοσμήματα που με τα οποία με στόλιζες καθώς και τις απειλές σου για τους όρους χρήσης που ο ίδιος παραβίασες και αποφάσισες να πεις κάτι σοβαρό.

Και αυτό ήταν ένα φιλοπολεμικό εγκώμιο??

 

Δεν εχώ τίποτα να πω πραγματικά...

Κρίμα όμως για κάτι βολεμένα παιδάκια που δεν ξέρουν τι είναι ο πόλεμος και δεν έχουν ζήσει πότε τίποτα, και νομίζουν οτί ήταν και είναι κάτι σαν το Warcraft.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει Δικαίωμα το Fyrom να αυτοαποκαλείται Μακεδονία γιατί κατέχει μέρος της περιοχής της Μακεδονίας

2. Δεν θα έπρεπε να θέλουμε να είμαστε απόγονοι κάποιου σφαγέα.

 

Αυτά .

 

1. OK , alla na min 8eoroun oti einai apogonoi twn arxaiwn makedonon , mia fili pou ir8e 1000 xronia argotera

2. dystixws - eytixws eimaste! ;) :)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στάματησες τα συνεχή προσβλήτικά κοσμήματα που με τα οποία με στόλιζες καθώς και τις απειλές σου για τους όρους χρήσης που ο ίδιος παραβίασες και αποφάσισες να πεις κάτι σοβαρό.

Και αυτό ήταν ένα φιλοπολεμικό εγκώμιο??

 

Δεν εχώ τίποτα να πω πραγματικά

Κρίμα όμως για κάτι βολεμένα παιδάκια που δεν ξέρουν τι είναι ο πόλεμος και δεν έχουν ζήσει πότε τίποτα, και νομίζουν οτί ήταν και είναι κάτι σαν το Warcraft.

 

Πότε σε προσέβαλα?Το σχόλιο για τους ανεγκέφαλους δεν απευθυνόταν υποχρεωτικά σε εσένα, εκτός κι αν επιμένεις.

Εγώ έχω κάθε διάθεση να συζητήσω σοβαρά.Ο συνομιλητής μου λείπει μόνο.

Τέλος θα ήθελα πολύ να μου διηγηθείς τις περιπέτειές σου από τον τελευταίο πόλεμο που έζησες, μιας και εγώ,σαν βολεμένο παιδάκι που είμαι (και δεν το αρνούμαι, σε σχέση με έναν Ιρακινό είμαι βολεμένος, αν και όχι παιδάκι) δεν έχω ζήσει τίποτα.

 

Δεν κάνω φιλοπολεμικό εγκώμιο, αλλά ξέρω να βλέπω την πραγματικότητα(ακριβώς επειδή έχω ζήσει κάμποσα) και να κρίνω κάθε πράγμα με τα κριτήρια της εποχής του και από τα αποτελέσματά του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

"Λυπάμαι" πολύ για τους... Hostolis, Antiohos, ddr2, Geofil και κάποιους άλλους.

Κρίμα κύριοι.

Κρίμα που.........

δίνετε αξία σε "δούρειους ίππους" και ασχολείστε μαζί τους.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

PrinceLights, το ποστ σου αφαιρέθηκε γιατί, ενώ είχε κάτι να πει, το είπε με τον χειρότερο τρόπο και με χαρακτηρισμούς που δεν αρμόζουν εδώ μέσα. Αν θες να επαναδιατυπώσεις τα λεγόμενα σου, πολύ ευχαρίστως να τα διαβάσουμε.

 

ΥΓ. Επίσης αφαιρέθηκε και το μήνυμα του QTiVoCo.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

EINAI APLO:

PATE STO GOOGLE.COM

GRAFETE MACEDONIA

KAI BLEΠΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ.

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Η Ελλαδα θα διαλυθει..

για αυτο και σε λιγα χρονια θα υπαρχει η εθνικοτητα Μακεδονας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τώρα δεν υπάρχει νομίζεις?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

EINAI APLO:

PATE STO GOOGLE.COM

GRAFETE MACEDONIA

KAI BLEΠΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ.

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Η Ελλαδα θα διαλυθει..

για αυτο και σε λιγα χρονια θα υπαρχει η εθνικοτητα Μακεδονας.

To "Η Ελλαδα θα διαλυθει.." που κολλάει με τα υπόλοιπα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To "Η Ελλαδα θα διαλυθει.." που κολλάει με τα υπόλοιπα;

 

Εισαι κι εσυ απο τους "προδοτες" and/or "gkeoules" που εβριζε ο καπνιστης στο ποστ που αφαιρεθηκε (κριμα και προσεφερε αφθονο γελιο); Αληθεια, τι σημαινει gkeoules; Εμεις εδω στο the Greece που δεν ειμαστε Ελληνες δεν την ξερουμε (τουλαχιστον εγω).

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

EINAI APLO:

PATE STO GOOGLE.COM

GRAFETE MACEDONIA

KAI BLEΠΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ.

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Η Ελλαδα θα διαλυθει..

για αυτο και σε λιγα χρονια θα υπαρχει η εθνικοτητα Μακεδονας.

 

Το περαστικά σε ποιούς πάει???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Lipon..

 

Auto pou ithela na pw gia to Post pou svistike einai oti:

 

Oi Skopianoi Files kai Filoi exoun Fanatistoi Sfodraa!

An tous pis oti eisai Makedonas mporei na arxizoun na se vrizoun.

Telos panton otan imoun sto panepistimio itan 3 atoma skopianoi pou otan mathan oti eimai Ellinas arxisan na mou milane gia Istoria, (egw tous akouga) prospathousan na mou poune oti egw pou eimai apo thessaloniki DEN EIMAI Makedonas..

Telospanton gia olla pou tous rwtousa eixan mia apantisi.. mou ediksan vivlia tous se agglika, slavika kai germanika. Ta vivlia ta eixan sto autokinito..

Apo tote tous evgala (Mobile Propaganda).

 

Oi Skopianoi mathenoun sta Sxolia tous oti einai oi progonoi tou mega Alexandrou. Exoun vivlio pou grafei oti to DNA twn makedonwn den exei kamia sxesi me to elliniko (ilikrina den parakolouthw liako) auta ta grafoun sta sxolika tous vivlia.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Εισαι κι εσυ απο τους "προδοτες" and/or "gkeoules" που εβριζε ο καπνιστης στο ποστ που αφαιρεθηκε (κριμα και προσεφερε αφθονο γελιο); Αληθεια, τι σημαινει gkeoules; Εμεις εδω στο the Greece που δεν ειμαστε Ελληνες δεν την ξερουμε (τουλαχιστον εγω).

 

exipnakides san esena xortasame.. tha doume pios tha gelaei stin teliki

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Lipon..

 

Auto pou ithela na pw gia to Post pou svistike einai oti:

 

Oi Skopianoi Files kai Filoi exoun Fanatistoi Sfodraa!

An tous pis oti eisai Makedonas mporei na arxizoun na se vrizoun.

Telos panton otan imoun sto panepistimio itan 3 atoma skopianoi pou otan mathan oti eimai Ellinas arxisan na mou milane gia Istoria, (egw tous akouga) prospathousan na mou poune oti egw pou eimai apo thessaloniki DEN EIMAI Makedonas..

Telospanton gia olla pou tous rwtousa eixan mia apantisi.. mou ediksan vivlia tous se agglika, slavika kai germanika. Ta vivlia ta eixan sto autokinito..

Apo tote tous evgala (Mobile Propaganda).

 

Oi Skopianoi mathenoun sta Sxolia tous oti einai oi progonoi tou mega Alexandrou. Exoun vivlio pou grafei oti to DNA twn makedonwn den exei kamia sxesi me to elliniko (ilikrina den parakolouthw liako) auta ta grafoun sta sxolika tous vivlia.

 

Μάλλον απόγονοι του Μ.Αλεξάνδρου θέλεις να πείς ότι είναι.Anyway...

Είναι πολύ απλό.

Οι περισσότεροι κάτοικοι των Σκοπίων είναι Σλάβοι.

Η ιστορία τους είναι γνωστή.Εμφανίστηκαν στο προσκήνιο της Ιστορίας περίπου το 800 μχ.

Καμία σχέση με τον Μ.Αλέξανδρο.

Καμία σχέση με την αρχαία Μακεδονία.

Όποιος το αμφισβητεί αυτό είναι απλά ανιστόρητος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον απόγονοι του Μ.Αλεξάνδρου θέλεις να πείς ότι είναι.Anyway...

Είναι πολύ απλό.

Οι περισσότεροι κάτοικοι των Σκοπίων είναι Σλάβοι.

Η ιστορία τους είναι γνωστή.Εμφανίστηκαν στο προσκήνιο της Ιστορίας περίπου το 800 μχ.

Καμία σχέση με τον Μ.Αλέξανδρο.

Καμία σχέση με την αρχαία Μακεδονία.

Όποιος το αμφισβητεί αυτό είναι απλά ανιστόρητος.

 

oi monoi pou to amfisvitoun eimaste emeis.. oi ellines..

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

oi monoi pou to amfisvitoun eimaste emeis.. oi ellines..

 

Εντάξει, μην είσαι άδικος.

Καταρχήν το αμφισβητούν οι Σκοπιανοί.

Μπορεί να υπάρχουν μερικοί στην Ελλάδα που παίρνουν το μέρος των Σκοπιανών , όχι λόγω της ιστορικής τους άποψης(συνήθως δεν έχουν ανοίξει ποτέ βιβλίο ιστορίας)αλλά κυρίως λόγω ιδεολογικό-πολιτικών διαφορών με όσους είναι πατριώτες.(στην καλύτερη περίπτωση, γιατί στην χειρότερη μπορεί να είναι και αργυρώνητοι)

Τόσο φτάνει το μυαλό τους, τόσα λένε, αλλά δεν είναι παρά μια ελάχιστη μειοψηφία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Edw einai merika Link apo tin propaganda twn Skopiwn:

Den prepi na ta xasete

 

Eleos... Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ?

 

ΠΓΔΜ: Αποκαλυπτήρια αγάλματος του Μ. Αλεξάνδρου

 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Από που κι ως που Ελληνική;. MACEDONIA IS NOT GREEK

Ελληνική ιστορία: Απαγορευμένες σελίδες

 

Ουράνιο Τόξο (Πολιτικό Κόμμα)

Υπενθυμίζουμε εδώ ότι το «Ουράνιο Τόξο» είναι το μειονοτικό κόμμα των σλαβόφωνων γηγενών της ελληνικής Μακεδονίας

Στις εκλογές είχαν 7000 Ψήφους

Η σελίδα τους http://www.florina.org

Αποτελέσματα: http://www.nad.gr/euroekloges2004/results.asp

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

EINAI APLO:

PATE STO GOOGLE.COM

GRAFETE MACEDONIA

KAI BLEΠΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ.

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Η Ελλαδα θα διαλυθει..

για αυτο και σε λιγα χρονια θα υπαρχει η εθνικοτητα Μακεδονας.

Όλα αυτά τα διαπίστωσες, επειδή το google έβγαλε πρώτα την FYROM; :lol:

 

EDIT1:

Θέλετε το google να βγάζει πρώτες Ελληνικές σελίδες; Ε τότε όπου βρεθείτε και όπου σταθείτε, σε forums, blogs, στις προσωπικές σας σελίδες, στις υπογραφές σας, μπορείτε να βάλετε ένα από τα παρακάτω links η και όλα...

 

http://www.macedoniaontheweb.com/

 

http://www.macedonia.info/

 

http://www.macedonia.com/

 

αν και καλύτερα είναι με αυτό τον τρόπο macedonia, υποθέτω ότι όλοι γνωρίζετε το ληστές http://www.google.com/search?q=%CE%BB%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=firefox-a ;)

 

Εγώ κάνω την αρχή, στην υπογραφή μου ;)

 

EDIT2:

Επίσης όλα αυτά που βλέπετε στο ίντερνετ, γίνονται επειδή υπάρχει οργάνωση από την άλλη μεριά και ας είναι μόνο 2 εκατομμύρια και πιο πίσω στις τεχνολογίες από εμάς. Για παράδειγμα πήρανε σβάρνα και κατοχύρωσαν ότι domain μπορούσαν με το όνομα macedonia και ανεβάσανε τα κατάλληλα sites. Κάτι που θα έπρεπε να το κάναμε εμείς πρώτοι, η έστω να κατοχυρώναμε τα ποιο αναγνωρίσιμα domains. Βέβαια ποτέ δεν είναι αργά ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...