Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Είμαι στο ψάξιμο για να το αποκτήσω αυτή την εβδομάδα!

Ξέρει κανείς να προτείνει απο που να το πάρω μαζί με ασφάλεια συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι στο ψάξιμο για να το αποκτήσω αυτή την εβδομάδα!

Ξέρει κανείς να προτείνει απο που να το πάρω μαζί με ασφάλεια συσκευής?

ασφαλεια κανεις απ οπου και να το αγορασεις αρκει να εχεις τιμολογιο μεχρι 10 μερες νομιζω,απο καταστημα να το παρεις κατευθειαν με ασφαλεια δεν συμφερει ειναι ακριβη
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ζω στην Ολλανδία το βρήκα σε καλή τιμή σε 2 sites που ουσιαστικα κάνουν παραεισαγωγή από το Hong Kong αλλα έχουν τοπικά sites εδω στην Ολλανδια. Κανονικα με εγγυηση 1 ετους όμως.

To 1o ειναι το aankoop.nl https://www.superaankoop.co.nl/nl_NL/product/samsung-galaxy-note-8-n950fd-64gb-6gb-ram-dual-sim-simlockvrij-middernacht-zwart.html

Και το 2ο ειναι το γνωστό eglobal central που και αυτο έχει τοπικό site (.nl Netherlands) https://www.eglobalcentral.nl/samsung-galaxy-note-8-64gb-6gb-ram-dual-sim-simlockvrij-orchid-grijs-nl.html?gclid=CjwKCAiA6K_QBRA8EiwASvtjZSXNyitdcRxpC_Pn-0gIVSyJlP0PG7ocPhC7lI-0LlhfWPOky8d9_hoCzcEQAvD_BwE

Το Νοτε 5 πάντως που έχω το είχα αγοράσει από το https://nl.mobileshop.eu αλλά είναι πιο ακριβό το site αυτο, δινουν ομως εγγυηση 2 έτη. Αυτη η εταιρία εδρευει καπου Τσεχία ή Ουγγαρία αν θυμαμαι καλα και ηταν παρα πολυ εξυπηρετικοι.

Πάντως παρά την καλή τιμή τους αυτό που με χαλάει είναι ότι το στέλνουν αφού πρώτα βάλουν/βγάλουν μια τοπική sim card για να ενεργοποιηθεί. Έτσι είχε γινει με το Νοτε 5 που αγόρασα απο το mobileshop και δεν είχε ούτε ζελατίνα.

Τότε όμως λογω του οτι το Νοτε 5 δεν ερχονταν στην Ευρώπη, αγόρασα την international version και ηταν λογικο. Τωρα ομως υπάρχει το 950FD που προοριζεται για την ΕΕ, οποτε λογικα δεν προκειται να το ανοιξουν για ενεργοποιηση, σωστά?

Edited by Nikkolas
Link to comment
Share on other sites

Στα 750 ευρώ αρχίζει να γίνεται πιο δελεαστικό απτά 1029 που ζητούσαν στην αρχή υπομονή θέλει κ πέφτει η τιμή 1029 σίγουρα δεν αξίζε όπως δεν αξίζει με τπτ αυτό με το. Μήλο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Nikkolas, Αν δεν προορίζεται για Ευρώπη το ανοίγουν για να το ενεργοποιήσουν αλλιώς δεν θα παίζει με ευρωπαική σιμ. Βλακείες της σάμυ, αλλά αυτή είναι η πολιτική τους
Link to comment
Share on other sites

Λεω να παρω το note 8 dual 256GB στο μπλε απο εξω. Τι να προσεξω ; τι προβληματα μπορει να εχω; Καποιος που εχει κανει την κινηση;διαφορες με το ελληνικο 64gb στα προγραμματα και στις δυνατοτητες;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Αμερική για τη μαύρη παρασκευή ανακοίνωσε η samsung έκπτωση 400 δολάρια για το note 8 (κανονική τιμή 950$) εάν ανταλλάξεις το παλιό σου smartphone.

https://www.samsung.com/us/shop/black-friday/?CID=AFL-hq-mul-0813-

Black Friday deal: Save up to $400 when you trade in an eligible device. Offer valid 11/23-11/27 only!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Αμερική για τη μαύρη παρασκευή ανακοίνωσε η samsung έκπτωση 400 δολάρια για το note 8 (κανονική τιμή 950$) εάν ανταλλάξεις το παλιό σου smartphone.

https://www.samsung.com/us/shop/black-friday/?CID=AFL-hq-mul-0813-

Black Friday deal: Save up to $400 when you trade in an eligible device. Offer valid 11/23-11/27 only!

Ειναι μεχρι 400ε, οχι 400.. Μου θυμίζει τα έως 24 στο adsl.. Και το public ειχε μονιμα αντίστοιχη προσφορά, μονο που τους εδινες πχ το νοτε 4 και σου κοβαν και 100ε στο s8+.. Στο δινανε 750, όταν στα σκρουτζομαγαζα ειχε 650 χωρις να δωσεις κινητο.. Αμα ειναι να τους δωσεις το iPhonex για να σου κόψουν 400..

Link to comment
Share on other sites

το χρυσό μονοκαρτο Γαλλικό Amazon 779€

 

https://www.amazon.fr/Samsung-Galaxy-Note8-Smartphone-d%C3%A9bloqu%C3%A9/dp/B0751RDFYL?SubscriptionId=AKIAJHB5UFB6XWM3BXAA&tag=heidonet-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B0751RDFYL&th=1

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερα μονοκαρτο ή 2καρτο;στο 2καρτο παιρνει κανονικα 1 σιμ και καρτα sd;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερα μονοκαρτο ή 2καρτο;στο 2καρτο παιρνει κανονικα 1 σιμ και καρτα sd;

 

Φυσικα το 2καρτο αφου μπορεις να εχεις τους συνδυασμούς sim+ sim ή sim+sd ενω στο μονοκαρτο μοναχα sim + sd.

 

Απο την αλλη (Επειδή δεν εχω ιδέα για τις τιμές πλεον), αν βρεις το μονοκαρτο με σημαντική διαφορα στα χρήματα (και δε σε ενδιαφέρει η δευτερη καρτα), πηγαινε στο μονοκαρτο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω σκροθτζομαγαζο και τιμολογιο οποτε δε παει καν σε αυτη τη τιμη, μιλαμε για κατι λιγοτερο απο 6 κατοσταρικα. Καλα το Custom εγω στο 3 πιο πολυ για νεες λειτουργιες πριν την ωρα τους και σταθεροτητα και αλλα τις εβαλα. Τωρα σε μια συγχρονη συσκευη τι custom να της βαλεις. Ουτε hardware ουτε λειτουργιες υπολειπεται, και παιρνει και τις τελυταιες εκδοσεις Android.

 

To S8+ θα παιρνα αλλα επειδη ειμαι πολυ ενοχλητικος χρηστης για τις συσκευες μου και φορτωνω πολλες εφαρμογες και δραστηριοτητες ανα στιγμη (ακομα και σε chrome mobile bing-αρω 100+ καρτελες ανοικτες) και με δεσμευει μονο η σκεψη των 6GBRAM. To S8 εχι 4 και ειναι κοντα στα 3 που χει το Note 3 το οποιο βρισκομαι να τερματιζω συχνα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω σκροθτζομαγαζο και τιμολογιο οποτε δε παει καν σε αυτη τη τιμη, μιλαμε για κατι λιγοτερο απο 6 κατοσταρικα. Καλα το Custom εγω στο 3 πιο πολυ για νεες λειτουργιες πριν την ωρα τους και σταθεροτητα και αλλα τις εβαλα. Τωρα σε μια συγχρονη συσκευη τι custom να της βαλεις. Ουτε hardware ουτε λειτουργιες υπολειπεται, και παιρνει και τις τελυταιες εκδοσεις Android.

 

To S8+ θα παιρνα αλλα επειδη ειμαι πολυ ενοχλητικος χρηστης για τις συσκευες μου και φορτωνω πολλες εφαρμογες και δραστηριοτητες ανα στιγμη (ακομα και σε chrome mobile bing-αρω 100+ καρτελες ανοικτες) και με δεσμευει μονο η σκεψη των 6GBRAM. To S8 εχι 4 και ειναι κοντα στα 3 που χει το Note 3 το οποιο βρισκομαι να τερματιζω συχνα

απο σκρουτζ αυτην την στιγμη με τιμολογιο εισαι στα 706 ε

Link to comment
Share on other sites

απο σκρουτζ αυτην την στιγμη με τιμολογιο εισαι στα 706 ε

 

To Dual θα παρω, αφου εχει 875 (αντι 927) και 2 σιμ και ιδιες λειτουργιες, γιατι να πληρωσω παραπανω για τη μονη σιμ. 665 βγαινει αυτο. Εκανα λαθος θυμομουν 775 και υπολογισα κατω απο 600 με τιμολογιο. Οκ εστω οτι αντεχεται το ποσο αν αξιζει σαν αγορα

 

Και παλι λεω οτι στεκομαι στη Ραμ

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιος είχε ποσταρει την διαδικασία απαλλαγής φπα ήδη από το κατάστημα. Έψαξα αλλα δεν το βρήκα. Μήπως είναι εύκολο να το ξαναστείλει κάποιος.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιος είχε ποσταρει την διαδικασία απαλλαγής φπα ήδη από το κατάστημα. Έψαξα αλλα δεν το βρήκα. Μήπως είναι εύκολο να το ξαναστείλει κάποιος.

Ευχαριστώ

 

Τιποτα δεν χρειαζεται ,ξερουν την διαδικασια τα καταστηματα απλα μπορει να σου ζητησουν να εκτυπωσεις τα "στοιχεία μητρώου" , από την εφαρμογή "προσωποποιημένη πληροφόρηση" στο σύστημα "TAXISnet" με ημερομηνία εκτύπωσης την προηγούμενη της συναλλαγής)

Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματικα και εγω αυτο κοιταζα χθες, μπορεις να διαβασεις εδω

 

http://www.epixeiro.gr/article/65043

 

Επειδη ειμαι ασχετος διαβασα και γω το παραπανω και θελω να μου σιγουρεψει καποιος πως η αποφαση αυτη δινει απαλλαγη πληρη, και δε πληρωνεις το ΦΠΑ εκ των υστερων σε καποια δηλωση αντι να το πληρωσεις στο πωλητη

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν χρειαζεται ,ξερουν την διαδικασια τα καταστηματα απλα μπορει να σου ζητησουν να εκτυπωσεις τα "στοιχεία μητρώου" , από την εφαρμογή "προσωποποιημένη πληροφόρηση" στο σύστημα "TAXISnet" με ημερομηνία εκτύπωσης την προηγούμενη της συναλλαγής)

 

Συμπτωματικα και εγω αυτο κοιταζα χθες, μπορεις να διαβασεις εδω

 

http://www.epixeiro.gr/article/65043

 

Επειδη ειμαι ασχετος διαβασα και γω το παραπανω και θελω να μου σιγουρεψει καποιος πως η αποφαση αυτη δινει απαλλαγη πληρη, και δε πληρωνεις το ΦΠΑ εκ των υστερων σε καποια δηλωση αντι να το πληρωσεις στο πωλητη

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το τηλεφωνικό κέντρο του Κ@τσοβολου, πριν από 2 εβδομάδες, μου επιβεβαίωσαν ότι το εφαρμόζουν και μου ζήτησαν να τους δώσω εκτυπωμένο από T@axisNet την δραστηριότητα ή το ΚΑΔ αν θυμάμαι σωστά και το καταστατικό της επιχείρησης και κατόπιν δεν χρεώνουν το ΦΠΑ.

Αν θέλετε πάρτε ένα τηλ να σας ενημερώσουν υπεύθυνα και αυτά που θα σας πουν, υποθέτω, :cool: θα ισχύουν για όλα τα καταστήματα στην ελληνική επικράτεια.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μιλήστε με το λογιστή σας πριν κάνετε αγορά μην τυχόν πρέπει να το αποδώσετε το φπα στην περιοδική εσείς εφόσον είστε ο τελικός αγοραστής. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την εγκύκλιο αλλά δε γίνεται να χάνεται ο ΦΠΑ σε εσωτερική πώληση. Δε μιλάμε για ενδοκοινοτικη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά μην την πατήσει κάνας φίλος, γιαυτό ήθελα να το αναλύσουμε μιας και είναι σημαντικό θέμα τόσο το φπα όσο και η 200άρα...

Ουτε ενας δεν θα την πατησει γιατι σπλα ........ δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

πάντως η ποιο καλη απλή και "καθαρή" περίπτωση για απαλλαγή του ΦΠΑ είναι με τις ενδοκοινοτικές...όποιος μπορεί ας βρει κάποιον επαγγελματία με ενεργοποιημένη την δυνατότητα(πολλοί δεν κάνουν χρήση για αγορά παγιων)..και ας περασει μια βόλτα απ το Αμαζον στοχευει, και την κατάλληλη στιγμή ...χτυπαει!

 

Το νοτε πριν λίγες μέρες έβγαινε στα 640€.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...