Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω ανεβάσει εγώ το Λίνκ αυτό δύο ποστ ποίο πάνω!!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωραίος!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπήρχε φίλε. :) Τώρα υπάρχει.
Καλημέρα, την έβαλε κανείς την Global stable, αν ναι, πως; Με το miflash ή από τον updater?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, την έβαλε κανείς την Global stable, αν ναι, πως; Με το miflash ή από τον updater?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εδώ φίλε μου διαβασε λιγα πραγματα να σε βοηθήσουν για αρχή

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21673-Γενικός-οδηγός-με-το-τι-κάνουμε-μόλις-παραλάβουμε-ένα-κινητό-Xiaomi/

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, την έβαλε κανείς την Global stable, αν ναι, πως; Με το miflash ή από τον updater?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο οδηγός που σου έστειλε ο Scorpio καλό είναι να τον εφαρμόζουμε όταν παραλάβουμε ένα κινητό xiaomi. Εγώ ακόμα δεν παρέλαβα τη συσκευή. Την περιμένω. Προσωπικά ξεκλειδώνω τον bootloader και τα πράγματα γίνονται πιο απλά γιατί έτσι μπορώ να φλασαρω από fastboot mode οποιαδήποτε fastboot rom με Mi flash.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τον οδηγό, αν και πιστεύω ότι με τον παρακάτω οδηγό τα πράγματα θα είναι ποιο εύκολα...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/27452-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-official-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF-XiaoMiTool-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-xiaomi/?postID=476831#post476831

Περισσότερο με ενδιαφέρει αν την πέρασε κανείς από τον updater και την δέχτηκε, γιατί αν την δέχεται είναι ποιο απλά τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τον οδηγό, αν και πιστεύω ότι με τον παρακάτω οδηγό τα πράγματα θα είναι ποιο εύκολα...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/27452-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-official-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF-XiaoMiTool-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-xiaomi/?postID=476831#post476831

Περισσότερο με ενδιαφέρει αν την πέρασε κανείς από τον updater και την δέχτηκε, γιατί αν την δέχεται είναι ποιο απλά τα πράγματα...

 

δεν μπορεις να πας απο το updater china σε global

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ένα φοβερο εργαλειο για να ριξετε οποια ρομ θελετε (επισημη παντα, ειτε global, ειτε dev, ειτε Chinese κλπ), χωρις καν να ξεκλειδώσετε τον bootloader

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=663972&highlight=xiaomitool

Το χρησιμοποιησα σε mi6 και δουλεψε τελεια - χρηση πολύ ευκολη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ένα φοβερο εργαλειο για να ριξετε οποια ρομ θελετε (επισημη παντα, ειτε global, ειτε dev, ειτε Chinese κλπ), χωρις καν να ξεκλειδώσετε τον bootloader

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=663972&highlight=xiaomitool

Το χρησιμοποιησα σε mi6 και δουλεψε τελεια - χρηση πολύ ευκολη...

 

Βαγγέλη δεν τα αφήνεις αυτά να γράψεις 2 λόγια για την συσκευή...?

Σε βλέπω αμέτοχο...Ο Γιώργος μου είπε ότι είναι φανταστική αλλά μέχρι εκεί...

3 ερωτήσεις βασικές:

Ραδιόφωνο FM έχει?

Θύρα υπερηθρων?

Καμερα σε σχέσει με S7,S8? Υφίσταται μέτρο σύγκρισης η θα πρέπει να το συγκρίνουμε μόνο με καλές κάμερες κινέζικων όπως π.χ. one plus 5, Huawei p10 κτλ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν τα αφήνεις αυτά να γράψεις 2 λόγια για την συσκευή...?

Σε βλέπω αμέτοχο...Ο Γιώργος μου είπε ότι είναι φανταστική αλλά μέχρι εκεί...

3 ερωτήσεις βασικές:

Ραδιόφωνο FM έχει?

Θύρα υπερηθρων?

Καμερα σε σχέσει με S7,S8? Υφίσταται μέτρο σύγκρισης η θα πρέπει να το συγκρίνουμε μόνο με καλές κάμερες κινέζικων όπως π.χ. one plus 5, Huawei p10 κτλ...

 

Εδωσες την απαντηση μονος σου Κωστα. Ειναι ενα καταπληκτικο, πανεμορφο (κατα τη γνωμη μου το πιο ομορφο phablet της αγορας), αλλα, αν ψαχνεις κατι να αλλαξεις το νοτε 8 σου, δεν υπαρχει στην αγορα. Απλα το mix 2 ειναι η μοναδικη εναλλακτικη του note 8 (για τα δικα μου δεδομενα), αν ηθελα κατι πιο οικονομικο κι εκανα καποιες υποχωρησεις σε καμερα - οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοβερή συσκευή, τι να λέμε, ίσος η καλύτερη της xiaomi...Το τηλέφωνο είναι " κόσμημα". Η κάμερα που έβγαλα δύο τρείς φωτογραφίες είναι φανταστική, για μπαταρία δεν ξέρω, δεν το δοκίμασα, του πέρασα την official global και μπήκε στο κουτί του πάλι. Φοβερό σε αίσθηση, η οθόνη παρά πολύ καλή, τρομερή ποιότητα υλικών, και κάθεται γάντι στο χέρι.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοβερή συσκευή, τι να λέμε, ίσος η καλύτερη της xiaomi...Το τηλέφωνο είναι " κόσμημα". Η κάμερα που έβγαλα δύο τρείς φωτογραφίες είναι φανταστική, για μπαταρία δεν ξέρω, δεν το δοκίμασα, του πέρασα την official global και μπήκε στο κουτί του πάλι. Φοβερό σε αίσθηση, η οθόνη παρά πολύ καλή, τρομερή ποιότητα υλικών, και κάθεται γάντι στο χέρι.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευκολα η καλυτερη της Xiaomi...

Link to comment
Share on other sites

Λιγα λογια κ γω επιγραμματικα,προερχομενος απο MiMIX & MiNote 2.

Αρχικα,θα το αδικουσε η συγκριση με το ΜΙΧ1 ,ειναι αλλο το ενα, αλλο το αλλο,καθως το 2 ερχεται πιο πολυ σε phone και οχι σε phablet οπως το πρωτο.

Αλλα αναγκαστικα θα μπω λιγο στη διαδικασια συγκρισης.

 

Οθονη γενικα 8/10 -υψηλη φωτεινοτητα ,εντονο κοντραστ αλλα οχι αυτο το wow των amoled.

Επρεπε να ηταν αμολεντ κ 2Κ-για να ηταν αναβαθμιση-σ αυτο το κομματι απ το πρωτο ΜΙΧ.

Ακουστικο ,ηχειο σε υψηλα επιπεδα ναυαρχιδας.

Φορητοτητα καταπληκτικη ,ποιοτητα κατασκευης αψογη 10/10.Ανετο στη χρηση κ μ'ενα χερι κ πολυ ομορφο.Φανταζομαι πως θαναι το ασπρο..

Ταχυτητα 10/10 σε ΟΛΑ ,σερφαρισμα,μενου,παντου.Χωρις ιχνος lag ουτε στο σκρολινγκ ,ουτε στο ανοιγμα σελιδων στο web.

 

Καμερα εξαιρετικη 8,5/10 η καλυτερη της ΧΙΑΟΜΙ στις ναυαρχιδες.Σε νημα στο miui.com αναφερεται οτι σε επομενη αναβαθμιση θα βελτιωθει ακομα.Ευχαριστημενος για τα δικα μου μετρα.

 

Μπαταρια τωρα,θα πω οτι πλησιαζει τα επιπεδα του πρωτου, περιπου μιαμιση μερα χαλαρα κ μια με εντονη χρηση.

Εχει εξαιρετικο stand by drain [12 τα μεσαχυχτα με 8 πρωι -με αυτοματη φωτεινοτητα,

1% απωλεια].

 

Για ολα τα παραπανω να πω οτι το ξεκλειδωσα κ φοραω μια custom ρομ απο miui ρωσσικο σαιτ.

Δεν ξερω πως συμπεριφερεται το κινητο με global.

 

To καλυτερο της xiaomi χωρις αμφιβολια.Κριμα ομως που ΧΙΑΟΜΙ μαλλον εγκατελειπει το project του πρωτου ΜΙΧ..

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Λιγα λογια κ γω επιγραμματικα,προερχομενος απο MiMIX & MiNote 2.

Αρχικα,θα το αδικουσε η συγκριση με το ΜΙΧ1 ,ειναι αλλο το ενα, αλλο το αλλο,καθως το 2 ερχεται πιο πολυ σε phone και οχι σε phablet οπως το πρωτο.

Αλλα αναγκαστικα θα μπω λιγο στη διαδικασια συγκρισης.

 

Οθονη γενικα 8/10 -υψηλη φωτεινοτητα ,εντονο κοντραστ αλλα οχι αυτο το wow των amoled.

Επρεπε να ηταν αμολεντ κ 2Κ-για να ηταν αναβαθμιση-σ αυτο το κομματι απ το πρωτο ΜΙΧ.

Ακουστικο ,ηχειο σε υψηλα επιπεδα ναυαρχιδας.

Φορητοτητα καταπληκτικη ,ποιοτητα κατασκευης αψογη 10/10.Ανετο στη χρηση κ μ'ενα χερι κ πολυ ομορφο.Φανταζομαι πως θαναι το ασπρο..

Ταχυτητα 10/10 σε ΟΛΑ ,σερφαρισμα,μενου,παντου.Χωρις ιχνος lag ουτε στο σκρολινγκ ,ουτε στο ανοιγμα σελιδων στο web.

 

Καμερα εξαιρετικη 8,5/10 η καλυτερη της ΧΙΑΟΜΙ στις ναυαρχιδες.Σε νημα στο miui.com αναφερεται οτι σε επομενη αναβαθμιση θα βελτιωθει ακομα.Ευχαριστημενος για τα δικα μου μετρα.

 

Μπαταρια τωρα,θα πω οτι πλησιαζει τα επιπεδα του πρωτου, περιπου μιαμιση μερα χαλαρα κ μια με εντονη χρηση.

Εχει εξαιρετικο stand by drain [12 τα μεσαχυχτα με 8 πρωι -με αυτοματη φωτεινοτητα,

1% απωλεια].

 

Για ολα τα παραπανω να πω οτι το ξεκλειδωσα κ φοραω μια custom ρομ απο miui ρωσσικο σαιτ.

Δεν ξερω πως συμπεριφερεται το κινητο με global.

 

To καλυτερο της xiaomi χωρις αμφιβολια.Κριμα ομως που ΧΙΑΟΜΙ μαλλον εγκατελειπει το project του πρωτου ΜΙΧ..

Καλορίζικο πατριώτη, προσωπική μου άποψη, το καλύτερο που έχει βγάλει η xiaomi, και τα έχω πιάσει όλα στα χέρια μου, εκτός το πρώτο mix... Δυστυχώς κράτησε λίγο η χαρά μου ( μόλις 1 ώρα ) κλαψ,,κλαψ... αλλά θα επανέλθω με ένα 6/128...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο πατριώτη, προσωπική μου άποψη, το καλύτερο που έχει βγάλει η xiaomi, και τα έχω πιάσει όλα στα χέρια μου, εκτός το πρώτο mix... Δυστυχώς κράτησε λίγο η χαρά μου ( μόλις 1 ώρα ) κλαψ,,κλαψ... αλλά θα επανέλθω με ένα 6/128...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειδα οτι το πουλησες πατριδα, αντε παρε το 6/128 να τα λεμε..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ένα φοβερο εργαλειο για να ριξετε οποια ρομ θελετε (επισημη παντα, ειτε global, ειτε dev, ειτε Chinese κλπ), χωρις καν να ξεκλειδώσετε τον bootloader

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=663972&highlight=xiaomitool

Το χρησιμοποιησα σε mi6 και δουλεψε τελεια - χρηση πολύ ευκολη...

 

Χίλια συγγνώμη για το off topic , αλλά τώρα είδα το ποστ και ενθουσιάστηκα!

Όντως κάνει αυτά που υπόσχεται;

Ξεκλειδώνει bootloader , βάζει recovery και ROM με εύκολο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη για το off topic , αλλά τώρα είδα το ποστ και ενθουσιάστηκα!

Όντως κάνει αυτά που υπόσχεται;

Ξεκλειδώνει bootloader , βάζει recovery και ROM με εύκολο τρόπο;

Για την ακριβεια ριχνει ρομ (παντα επισημη, ειτε stable ειτε global), χωρις να ξεκλειδωσει bootloader και παντα με stock recovery.

Με αλλα λογια είναι ο,τι πιο ευκολο για να αλλαζεις ρομ από Chinese σε global (stable, dev), πανεύκολα, διχως ξεκλειδώματα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια ριχνει ρομ (παντα επισημη, ειτε stable ειτε global), χωρις να ξεκλειδωσει bootloader και παντα με stock recovery.

Με αλλα λογια είναι ο,τι πιο ευκολο για να αλλαζεις ρομ από Chinese σε global (stable, dev), πανεύκολα, διχως ξεκλειδώματα κλπ κλπ

 

Καλησπερα!!!

 

Και πως γινεται αυτο?? Γιατι οσο κι αν προσπαθησα, δεν καταφερα, ουτε να ξεκλειδωσω, ουτε να παω απο Chinese σε Global, παρα μονο, απο Stable σε Dev...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τι μήνυμα σου βγάζει όταν πας ξεκλειδώσεις;

 

Σταματα στο 99% και βγαζει μνμ "current account is not bound to this device mi unlock"....:(

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Θα ακολουθήσεις τον οδηγό που θα σου στείλω και σε 72ωρες θα ξεκλειδώσεις. Άνοιξε το σε chrome και κάνε μετάφραση σε ελληνικά. Είναι στα ιταλικά. http://blog.grossoshop.net/10008-xiaomi-api-error-fix-problem/.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω όσους το πήραν από που το αγόρασαν κι αν είχαν θέμα με το τελωνείο; Αν δε μπορείτε η δε θέλετε να απαντήσετε δημοσίως μπορείτε με pm. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε σήμερα το δικό μου (6/128) από Banggood με priority mail.

Λέγεται ότι είναι γρήγορο και ασφαλές. Η πρώτη μου απόπειρα για "τριγωνική" αποστολή...

Ελπίζω σε αίσια κατάληξη.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Θα ακολουθήσεις τον οδηγό που θα σου στείλω και σε 72ωρες θα ξεκλειδώσεις. Άνοιξε το σε chrome και κάνε μετάφραση σε ελληνικά. Είναι στα ιταλικά. http://blog.grossoshop.net/10008-xiaomi-api-error-fix-problem/.

 

Καλημερα!!!

 

Καταφερα να μεταφρασω και ακολουθησα τον οδηγο. Οντως τωρα, δε μου βγαζει #error 10008# κλπ, αλλα αλλο μηνυμα, το οποιο αναφερει, "Connect to network and try again".....Απο εδω και περα??

Edited by alexyari
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Καταφερα να μεταφρασω και ακολουθησα τον οδηγο. Οντως τωρα, δε μου βγαζει #error 10008# κλπ, αλλα αλλο μηνυμα, το οποιο αναφερει, "Connect to network and try again".....Απο εδω και περα??

Καλημέρα, τι θέλεις να κάνεις; Να ξεκλειδώσεις και να βάλεις την ελληνική ή απλός να βάλεις την global stable; Αν θέλεις να βάλεις την global stable από την global china που πιθανόν έχεις, έχω βάλει link λίγα ποστ ποίο πάνω, θα την περάσεις με το xiaomitoll παρά πολύ εύκολα, χωρίς να ξεκλειδώσεις, απλά ακολούθησε πιστά τον οδηγό.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...