Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τους κατόχους, θα γράψει κανένας πόση ώρα οθόνη βγάζει η μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τους κατόχους, θα γράψει κανένας πόση ώρα οθόνη βγάζει η μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

---

Ελπιζω ναχουμε καλες εντυπωσεις,γιατι το προτιμησα απο το πρωτο mix.Δεν περιμενω βεβαια τις 48 σχεδον ωρες του 1ου -για τη δικη μου παντα χρηση, αλλα τουλαχιστο να μην ειμαστε με ενα φορτιστη στο χερι..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή!

Την περιεργαστηκα λίγο σήμερα από εκλεκτό μέλος του φόρουμ!

Εντυπωσιακή οθόνη,ταχύτατο και πολύ εύχρηστο στο χέρι!

Link to comment
Share on other sites

Δύο παρατηρήσεις απλά θα ήθελα να κάνω καλοπροαίρετα. Πρώτον είθισται όταν ένα thread έχει να κάνει με φήμες να κλείνει (αν χρειαστεί) και όχι να γίνεται συγχώνευση με το thread που ανοίγει όταν υπάρχουν τα πλήρη στοιχεία της συσκευής με την παρουσίαση της. Και δεύτερον τα διπλά μηνύματα διαγράφονται.
Link to comment
Share on other sites

Δύο παρατηρήσεις απλά θα ήθελα να κάνω καλοπροαίρετα. Πρώτον είθισται όταν ένα thread έχει να κάνει με φήμες να κλείνει (αν χρειαστεί) και όχι να γίνεται συγχώνευση με το thread που ανοίγει όταν υπάρχουν τα πλήρη στοιχεία της συσκευής με την παρουσίαση της. Και δεύτερον τα διπλά μηνύματα διαγράφονται.
συμφωνώ μαζι σου φιλε Κυριάκο κ να επισημάνω οτι εσυ ξεκίνησες αυτο το thread κ τωρα εχει αλλάξει αυτο με κάποιον άλλον

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Από τους κατόχους, θα γράψει κανένας πόση ώρα οθόνη βγάζει η μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα ιδια περιπου επιπεδα με του 1ου ειναι η μπαταρια του (ηταν βασικος φοβος και για μενα), τουλαχιστον με τις 2 πρωτες φορτισεις που του εχω κανει. Ειχα και το 1ο Μi MIX, και στις 2 εκδοσεις του, και δεν παρατηρω καποια ουσιωδη διαφορα, με την ιδια χρηση.

 

Οσο για την καμερα του, η νυχτα με τη μερα, τοσο σε συνθηκες φυσικου,οσο και σε συνθηκες τεχνητου φωτισμου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ευχάριστο τόσο για την μπαταρία όσο και για την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα ο φόβος της μπαταρίας είναι μεγάλος. Όπως και να το κάνουμε μιλάμε για σημαντική μείωση.

Επίσης το ότι το κάνανε τόσο στενόμακρο με απωθεί.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μαζι σου φιλε Κυριάκο κ να επισημάνω οτι εσυ ξεκίνησες αυτο το thread κ τωρα εχει αλλάξει αυτο με κάποιον άλλον
παιδια, το προβλημα δεν ειναι ποιος ανοιξε το θεμα. Μας ενδιαφερει να υπαρχουν συγκεντρωμενες πληροφοριες σε ενα νημα για τη συσκευη ......... για καποιον που θελει να μαθει κατι καινουριο γι αυτην ..... η να βρει τη λυση σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζει !!! :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το περιμένω και εγώ από μέρα σε μέρα να μου έρθει και μακάρι να είναι η μπαταρία του καλή γιατί έχω καλομαθει με μεγάλες μπαταρίες και φόρτιση ανά 48ωρο...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης, τοσο η μπαταρια του, οσο και η καμερα του, αποδεικνυονται σε δυνατα σημεια, η μπαταρια ισαξια με του 1ου, η καμερα κλασεις ανωτερη.
Link to comment
Share on other sites

Εριξα κι εγώ παραγγελία σήμερα.το 6/128 μοντέλο.

Θα δούμε όταν έρθει αν θα το κρατήσω η αν θα το δώσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παραλάβει ακόμη και δεν ξέρω τι rom φοράει, πάντως εχθές βγήκε επίσημη Global stable Version: V8.5.1.0.NDEMIEF (MIUI8)* στο en.miui.com προς όλους τους ενδιαφερόμενους...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδη εχω χασει επεισοδια, βγάζει OTA απο μονο του, η εχετε περάσει την ελληνική?

 

Με την Κινεξικη/Αγγλικη ROM ειμαι, και βγαζει επισημα OTA αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδη εχω χασει επεισοδια, βγάζει OTA απο μονο του, η εχετε περάσει την ελληνική?

Όλες οι official rom δίνουν updates OTA. Το παιδί όπως σου είπε και πιο πάνω έχει official αγγλοκινέζικη stable και έχει περάσει μόνος του το playstore. Δεν έχει βγει ακόμα ελληνική ρομ για το Mi Mix 2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παραλάβει ακόμη και δεν ξέρω τι rom φοράει, πάντως εχθές βγήκε επίσημη Global stable Version: V8.5.1.0.NDEMIEF (MIUI8)* στο en.miui.com προς όλους τους ενδιαφερόμενους...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενημερωτικα, ηδη εχει φτασει στην 8.5.5.0, ξεκινωντας απο 8.5.3.0, out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα, ηδη εχει φτασει στην 8.5.5.0, ξεκινωντας απο 8.5.3.0, out of the box.
Μιλάμε για Global Stable με όλες τις γλώσσες??

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για Global Stable με όλες τις γλώσσες??

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπως σου ειπε κι ο συμφορουμιτης, δενυπαρχει ακομη Global ROM για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να περάσουν την ελληνική σε λίγο θα ανέβει στο miui.gr
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε κι ο συμφορουμιτης, δενυπαρχει ακομη Global ROM για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

 

Παιδιά χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος, το ξαναλέω, έχει βγει Global rom....αυτή που λες εσύ είναι η China σύμφωνα με τις αναβαθμίσεις που λες ότι πείρες...

http://en.miui.com/download-334.html#491

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε κι ο συμφορουμιτης, δενυπαρχει ακομη Global ROM για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.
Υπαρχει πλεον Global, κανονικα, επισημη stable...
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε κι ο συμφορουμιτης, δενυπαρχει ακομη Global ROM για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Δεν υπήρχε φίλε. :) Τώρα υπάρχει.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε φίλε. :) Έχει ανέβει στο miui.com http://en.miui.com/download-334.html ;)
Το έχω ανεβάσει εγώ το Λίνκ αυτό δύο ποστ ποίο πάνω!!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...