Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο review που βρήκα που να έχει κάτι παραπάνω από φωτογραφίες του κινητού

 

 

Όλα ωραία τα λέει αλλά με ενδιαφέρει να μάθω την γνώμη και άλλων για την κάμερα.

 

Επισης για μένα το μέγεθος της οθόνης του είναι λόγος αγοράς. Το πρώτο μου φαίνονταν πολύ μεγάλο για γυναικείο χέρι.

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω παραγγειλει κι εγω το 6/256, αλλα εχει μελλον ακομα. Για να δουμε κι αυτό το κόσμημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο review που βρήκα που να έχει κάτι παραπάνω από φωτογραφίες του κινητού

 

 

Όλα ωραία τα λέει αλλά με ενδιαφέρει να μάθω την γνώμη και άλλων για την κάμερα.

 

Επισης για μένα το μέγεθος της οθόνης του είναι λόγος αγοράς. Το πρώτο μου φαίνονταν πολύ μεγάλο για γυναικείο χέρι.

Joshua Vergara

Από τους πλεον γνωστες στο χωρο. Βεβαια την πεταξε την πατατουλα του... Large chin λεει στο κατω μερος. Πες του να πιασει ένα iPhone να δει τι σημαινει large chin :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παρέλαβα στη έκδοση 128/6 και μπορώ να πω ότι είναι κοσμήμα. Δοκιμές θα γίνουν αύριο οπότε θα έχω και περισσότερα.

 

Έφτιαξα ένα βιντεο με το unboxing για να έχετε μια εικόνα

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε! Περιμένουμε να διαβάσουμε τις εντυπώσεις σου.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες, αδρες εντυπωσεις:

 

Απιστευτα ποιοτικη κατασκευη και πολυ-πολυ μαζεμενο στο χερι. Λιγο μικροτερο απο το Mi 5S Plus που εχω.

Οταν ειναι σβηστο, βλεπεις μονο οθονη. Πιο μικρο κατω bezel, λιγο πιο μεγαλα τα πλαινα, απο το Mi MIX 1ης γενιας.

Φωτεινοτατη οθονη και αξιοπρεπεστατη η, σκληρη, θηκη, η οποια περιλαμβανεται στη συσκευασια.

 

Θα επανελθω με επιπλεον στοιχεια, μολις το επεξεργαστω περαιτερω.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες, αδρες εντυπωσεις:

 

Απιστευτα ποιοτικη κατασκευη και πολυ-πολυ μαζεμενο στο χερι. Λιγο μικροτερο απο το Mi 5S Plus που εχω.

Οταν ειναι σβηστο, βλεπεις μονο οθονη. Πιο μικρο κατω bezel, λιγο πιο μεγαλα τα πλαινα, απο το Mi MIX 1ης γενιας.

Φωτεινοτατη οθονη και αξιοπρεπεστατη η, σκληρη, θηκη, η οποια περιλαμβανεται στη συσκευασια.

 

Θα επανελθω με επιπλεον στοιχεια, μολις το επεξεργαστω περαιτερω.:happy:

 

Με ενδιαφέρει η σύγκριση με το Mi5s plus Είναι η συσκευή που έχω αυτή τη στιγμή. Εμένα έχει κολλήσει Αγγλία το Mix 2.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η σύγκριση με το Mi5s plus Είναι η συσκευή που έχω αυτή τη στιγμή. Εμένα έχει κολλήσει Αγγλία το Mix 2.

 

Καλημερα!!!

 

Το MIX2, εχει πιο φωτεινη οθονη, ειναι πιο σβελτο και με σαφως ανωτεροτερη:lol: ποιοτητα κατασκευης. Για μπαταρια, δε μπορω να σου πω ακομη, Ηχος πιο δυνατος και διαυγης στο MIX2. Σα μεγεθος, ειναι σχεδον ιδια σε υψος/πλατος και πιο παχυ το Mi 5S Plus.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Το MIX2, εχει πιο φωτεινη οθονη, ειναι πιο σβελτο και με σαφως ανωτεροτερη:lol: ποιοτητα κατασκευης. Για μπαταρια, δε μπορω να σου πω ακομη, Ηχος πιο δυνατος και διαυγης στο MIX2. Σα μεγεθος, ειναι σχεδον ιδια σε υψος/πλατος και πιο παχυ το Mi 5S Plus.

 

Την κάμερα πως την είδες; Ευχαριστώ φίλε. Και πάλι καλορίζικο. :)

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα πως την είδες; Ευχαριστώ φίλε. Και πάλι καλορίζικο. :)

 

Δεν την εχω δοκιμασει ακομη, προς το παρον, κανω την 1η φορτιση και θα το λειτουργησω με SIM, οποτ εθα εχω και περισσοτερα να πω, τις επομενες μερες.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!

 

Μολις παρελαβα, 6/128!!!!!!:D:p

Φαντάζομαι για ελληνικά στο μενού, ούτε λόγος; μόνο αγγλικά έχει το θηρίο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν έχει ελληνικό μενού. Μέχρι τη στιγμή που θα το παραλάβεις θα έχει βγει και η global :)

 

Alexyari από ποιο μαγαζί το πήρες;

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι για ελληνικά στο μενού, ούτε λόγος; μόνο αγγλικά έχει το θηρίο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγγλικα και κινεζικα εαν δεν κανω λαθος.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι για ελληνικά στο μενού, ούτε λόγος; μόνο αγγλικά έχει το θηρίο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την ώρα δεν έχει ελληνικό μενού. Μέχρι τη στιγμή που θα το παραλάβεις θα έχει βγει και η global :)

 

Alexyari από ποιο μαγαζί το πήρες;

 

Αγγλικα και κινεζικα εαν δεν κανω λαθος.

 

Φοραει Global ROM, Αγλλοκινεζικη, με το που το ενεργοποιησα, εγινε και η 1η αναβαθμιση. Παρ'ολ' αυτα, το περασμα Play Store κλπ, ηταν παιχνιδακι, μεσα απο το αντιστοιχο App store της Xiaomi, το οποιο εχει μεσα.:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο μια μερα χρησης με SIM, εχω να πω πως ειναι ταχυτατο, χωρις κολληματα, με δυνατο ηχειο, φωτεινη οθονη υπερ του δεοντος, με το συνηθες Xiaomi menu ενω και η θηκη που το συνοδευει στη συσκευασια, δεν του δινει καθολου ογκο.

Για τη μπαταρια, δεν εχω ακομη σαφες συμπερασμα, ειναι στην πρωτη φορτιση, οπως και για τη φωτογραφικη του, την οποια δεν εχω δοκιμασει εκτενως.

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο μαγαζί το πήρες; Η Ρομ που έχεις είναι η κινέζικη. Global, η οποία θα έχει και ελληνικά, προσεχώς. :). Ευχαριστούμε πάντως για τις πληροφορίες που μας έδωσες. Να το χαρείς φίλε μου. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο μαγαζί το πήρες; Η Ρομ που έχεις είναι η κινέζικη. Global, η οποία θα έχει και ελληνικά, προσεχώς. :). Ευχαριστούμε πάντως για τις πληροφορίες που μας έδωσες. Να το χαρείς φίλε μου.

 

Το πηρα απο διπλανο forum, απο φιλο που μολις το ειχε παραλαβει.

Το γνωριζω για τη ROM, πως ειναι Αγλλο-κινεζικη, stable για την ακριβεια, αλλα δεν εχω προβλημα, απο τη στιγμη, που με πολυ ευκολο τροπο, καταφερα να περασω Play store & Google services etc.;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρήγγειλα.κ εγώ το δικό μου,από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy και αναμένω,το 6/128.

 

Είχα μείνει με ένα K3 note και αποφάσισα να αλλάξω,πέρασα από mi6,το πούλησα για op5 λόγω οθόνης,αλλά θα το δώσω κ αυτό γιατί μου αρέσει πάρα πολύ το mix 2 και θέλω τη μεγαλύτερη οθόνη.Ελπίζω να αξίζουν τα 150 ευρώ παραπάνω από το op5

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε υπάρχουν 2 νήματα για τη συγκεκριμένη συσκευή ? Όπως αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455492 ? :confused:

Ας συγχωνευτούν σε ένα, να παρακολουθούμε καλύτερα το θέμα ....... Ένας διαχειριστής παρακαλώ :!::!::!:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε υπάρχουν 2 νήματα για τη συγκεκριμένη συσκευή ? Όπως αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457549 ? :confused:

Ας συγχωνευτούν σε ένα, να παρακολουθούμε καλύτερα το θέμα ....... Ένας διαχειριστής παρακαλώ :!::!::!:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...