Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.στο δικο μου δεν ερχοταν το update και εκανα wipe all data απο το recavery και μου το εμφανισε αμεσως.αν το κανεις παρε backup οτι εχεις γιατι θα τα χασεις.

το κινητο δουλευει πολυ ωραια μονο που λειπουν τα θεματα.εβαλα αλλη τοποθεσια και κατεβασα ενα που μου αρεσε.θα το φτιαξουν συντομα αραγε?

 

Θα περιμένω μήπως βγει μόνο του γτ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει αξιόπιστο τρόπο για back up όλα εννοώ οπότε μάλλον θα αρκεστω στο να περιμένω λίγο κ βλέπουμε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πολύ βολικό, αν το μάθεις δε θέλεις να χρησιμοποιείς τα κουμπιά

 

Όντως πολύ βολικό, όμως με την full screen δεν έχω βρει και δεν νομίζω να γίνεται προς το παρόν η λειτουργία one hand

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα για πρώτη φορά εχθές στο mi store στο Golden Hall , φοβερό το προσωπικό , ευγενικοί και γνωστές , αλλά απογοητεύτηκα από την έλλειψη αξεσουάρ για το mi note 2 λέγοντας μου πως σταμάτησε η διάθεση του , αλλά και για τα υπόλοιπα δεν είχαν κάτι φοβερό και ήταν πολύ ακριβά , 25 - 30 ευρώ οι θήκες!!!! Πήρα ένα απλό screen protector για το RN4X της μητέρας μου με 10ευρω μόνο και μόνο για να έχω την ωραία τσαντούλα mi.

 

Αυτό που ήθελα να γράψω εδώ όμως είναι πως είδα για πρώτη φορά το mi mix 2 και μου έπεσε το σαγόνι!!!!

 

Μπήκα αμέσως μετά δίπλα στη Vodafone για να δω το S9 και μου φάνηκε σαν πλαστικούρα σε σχέση με το mi mix , πολύ πιο ελαφρύ , δεν ένιωθες πως έχει μεταλλικό πλαίσιο ούτε σε αίσθηση στο χέρι , αισθητικά πολύ πιο άσχημο σαν μια γενιά πίσω σε design και να σκεφτείτε πως το S8 που είναι ίδιο με εχει εντυπωσιάσει όσες φορές το έχω πιάσει στα χέρια μου.

Σκοτάδι μαύρο το UI εμφανισιακά και εικονίδια σε σχέση με το Miui , θυμήθηκα γιατι έχω Nova στο Tab S2 μου.

 

Τα ίδια και χειρότερα λίγο πιο δίπλα στο istorm που είδα με άνεση το iPhone x και ... νόμιζα πως κρατούσα κάποιο παιχνίδι , επισης αυτό το notch είναι απίστευτα ενοχλητικό , μάλιστα για κάποιον ( οπως εγώ )που έχει λίγο... ψυχολογικά θεματάκια με συμμετρίες και αναλογίες ειναι αρρώστια πραγματική , εμετός μου ήρθε, δεν θα μπορούσα να το συνηθίσω με τίποτα.

1.199,00€ !!!!!!!!!!!!!

Και έχω γράψει από τότε που κυκλοφόρησε πως είναι η καλύτερη υλοποίηση της Apple !!!! Δεν ξέρω γιατί δεν το είχα ξαναδεί από κοντά τόσες φορές που έχω μπει σε γνωστές αλυσίδες.

Ίσως ο λόγος είναι πως με κλειστή οθόνη δεν ξεχωρίζει αφου χρειάστηκε λίγος χρόνος ενω το έψαχνα για να το εντοπίσω από μακριά καθώς σε μαύρο έμοιαζε ίδιο με το μικρό 7 ή 8.

Έπιασα μετά το 8 plus και ... ήρθα στα ίσια μου !!!! Που κράζω χρόνια τα τεράστια bezels! Μου φάνηκε κανονική συσκευή με πιο χορταστική οθόνη σε σχέση με το Χ.

 

Ως προς τις διαφορές ποιότητας στις οθόνες με το mi mix ... μπαρμ******λα και για τα 2 , υπέροχα χρώματα και ευκρίνεια το mix , το 90% των χρηστών πρέπει να επιμείνουν πάρα πολύ για να διαπιστωσουν διαφορές.

 

Εκεί όμως που πραγματικά και τα 2 είναι ανώτερα και φαίνεται είναι η κάμερα που με κάποιες γρήγορες λήψεις στο S9 ήταν εκπληκτική , και το X ηταν πολύ κοντά του.

 

Δεν λέω πως το Mix είναι κακό αλλα είναι κατώτερο.

 

Και εκεί που έλεγα πως σε λίγους μήνες σίγουρα θα αλλαξοπιστήσω για πρώτη φορά μετά το 2012 και θα κάνω το βήμα για S8 ή S9 χωρίς ΦΠΑ σε καλή τιμή είδα το Mix και μου έδωσε σφαλιάρα λογικής ευτυχώς!!!!

 

Θα περιμένω λιγάκι να δω το Mi Mix 2S και αν δεν έχει διάφορες σε σχεδίαση από το 2 , θα το αγορασω άμεσα αν και δεν το χρειάζομαι καθώς το Mi Note 2 είναι εργαλείο απίστευτο σε όλα εκτός κάμερας.

 

Sorry για το μακροσκελές και λίγο off topic του ποστ μου , και επισης δεν θέλω να δημιουργήσω flame με τις απόψεις μου που μπορεί και να είναι λάθος σε κάποια σημεία , απλά απολαμβάνω το καφεδάκι μου και ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου και εδώ ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες και μας το αναφερεις φιλε μιας και ειμαι και εγω ετοιμος για παραγγελια, με κραταει το γεγονος οτι βγαινει απο στιγμη σε στιγμη το 2s , περιμενω εντυπωσεις καμερας απο το 2s, αν δεν θα λεει πολλα θα παω καρφι για το 2αρι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά..

Επειδή είναι στα υπόψην για αγορά με τιμολόγιο

θα ήθελα μια ενημέρωση από τους κάτοχους

Για την διάρκεια της μπαταρίας σε ένα 12ωρο sot 4G κ WiFi..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά..

Επειδή είναι στα υπόψην για αγορά με τιμολόγιο

θα ήθελα μια ενημέρωση από τους κάτοχους

Για την διάρκεια της μπαταρίας σε ένα 12ωρο sot 4G κ WiFi..

Ευχαριστώ

Μην τη φοβάσαι την μπαταρία. Περίπου 7 ωρες SOT να υπολογίζεις.

Link to comment
Share on other sites

To 2s λένε θα έχει αναβαθμισμένη κάμερα. Αν πιάσει το mi 6- mi note3 η το ξεπεράσει λίγο τότε εκεί γύρω στα 500 και με 845 θα είναι οκ... Σε αυτά τα λεφτά ο ανταγωνισμός είναι σκληρός. Για το ips panel πάντως έχει φοβερό calibration... Απ' τις καλύτερες οθόνες αν όχι η καλύτερη ips της xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

To 2s λένε θα έχει αναβαθμισμένη κάμερα. Αν πιάσει το mi 6- mi note3 η το ξεπεράσει λίγο τότε εκεί γύρω στα 500 και με 845 θα είναι οκ... Σε αυτά τα λεφτά ο ανταγωνισμός είναι σκληρός. Για το ips panel πάντως έχει φοβερό calibration... Απ' τις καλύτερες οθόνες αν όχι η καλύτερη ips της xiaomi.

 

Σημερα δεν θα παρουσιαζοταν το 2s; η κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Έχω το κινητό περίπου 2.5 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά σε όλους τους τομείς. Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα με το Bluetooth. Κάνει συχνές αποσυνδέσεις κάτι τη διάρκεια της ημέρας με το hands-free που διαθέτω. Μπορεί να αποσυνδεθεί όσο το κινητό είναι σε stand-by, αλλα και όταν χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή. Σήμερα αποσυνδέθηκε ακόμη και την ώρα που μιλούσα. Συμβαίνει και με διαφορετικά hands-free όπως.

Είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΝΕΟ:

Mi Mix 2S with dual cam

 

https://www.digitaltrends.com/mobile/xiaomi-mi-mix-2s-launch/

Εργαλείο, μόνο να μην έχει παιδικές αρρώστιες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ειδοποίηση για την 9.5.4.0 παιδιά ξεκιναω κατέβασμα
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πιο έχει καλύτερα χρώματα στην οθόνη mi mix 2 ή Samsung s8?
Άλλο πάνελ. Άλλο πράγμα. Είναι σαν να ρωτάς λευκό ή μαύρο. Στο μάτι εννοείται το s8. Ειδικά το μαύρο του είναι αξεπέραστο λόγω AMOLED. Η Samsung οθόνες είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Υπερβολική για τα δικά μου μάτια με όχι τόσο καλό λευκό που πολλές φορές κοκκινίζει λίγο αλλά αυτό έχει να κάνει με τα μειονεκτήματα της τεχνολογίας που πρεσβεύει. Το mix τίμιο πάνελ με κορυφαίο καλιμπραρισμα και για ips πολύ καλό μαύρο. Αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν κάτοχος του mi mix 2 δεν θα έκανα αντικατάσταση για να πάω στο 2s.θεωρω πιο vfm αυτή την στιγμή το κινητό μας.δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη σας παιδιά?
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν κάτοχος του mi mix 2 δεν θα έκανα αντικατάσταση για να πάω στο 2s.θεωρω πιο vfm αυτή την στιγμή το κινητό μας.δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη σας παιδιά?

 

Μαζί σου κ εγώ φίλε δεν νομίζω να έκανα αλλαγή αν είχε κάτι παραπάνω μπορεί κάποιος φίλος εδώ ανέφερε face id ξεκλείδωμα δεν είδα κάτι τέτοιο εγώ στην αναβάθμιση δεν το έχω τσεκαρει όλο γτ είμαι στην δουλειά αλλά θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, service Ελλαδα υπαρχει για τα xiaomi; κριμα ειναι να δωσουμε τοσα χρηματα χωρις service
Ναι αν το πάρεις από αντιπρόσωπο της infoquest
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το MI MIX 2, θα το πάρω με επιδότηση από εταιρικό πρόγραμμα Cosmote. Επειδή η έκδοση με τα 128GB θα βγει +€120 από αυτή με τα 64GB (τα καλά της Apple), έλεγα να πάω στην έκδοση με τα 64GB. Ξέρετε πόσος χώρος είναι διαθέσιμος στον χρήστη για multimedia και εφαρμογές; Αν από τα 64GB π.χ. τα 30GB είναι δεσμευμένα από το κινητό, είναι θέμα...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το MI MIX 2, θα το πάρω με επιδότηση από εταιρικό πρόγραμμα Cosmote. Επειδή η έκδοση με τα 128GB θα βγει +€120 από αυτή με τα 64GB (τα καλά της Apple), έλεγα να πάω στην έκδοση με τα 64GB. Ξέρετε πόσος χώρος είναι διαθέσιμος στον χρήστη για multimedia και εφαρμογές; Αν από τα 64GB π.χ. τα 30GB είναι δεσμευμένα από το κινητό, είναι θέμα...

 

Ευχαριστώ!

δεν θυμάμαι ποσο ηταν οταν το πρωτο ανοιξα...αλλα το δικο μου εχει πλεον...

 

apps (10.02GB)

Pics and Videos 1.76 GB

cashed data 1.17gb

απο τα 55,5gb εχει ελευθερα τα 44,8gb

Να υποθέσω οτι οταν το ανοιξα ειχε ελευθερα αυτα τα 55,5gb???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...