Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ασύρματη φόρτιση;

 

Φθείρει παραπάνω από την κανονική φόρτιση την μπαταρια και το κινητό;

 

... και βέβαια όχι

https://goo.gl/7CeqyE

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια φθειρεται απο 2 πραγματα.

-Υψηλη θερμοκρασια ( βασικο) , απο κακους φορτιστες , ωρα παιχνιδιου κλπ.

-αναρχες φορτισεις. Χρηση σε ποσοστα 1-15% , συνεχεια φορτιση εως το 100% ( αρα μαζευονται οι κυκλοι φορτισης) και κακη διαχειριση γενικα

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Μη κάνεις πειράματα
Δεν μας εξηγείς ακριβώς τι εννοείς? Γιατι αν δεν κάνω λάθος είναι ένας από τους επισημους δυο τρόπους φόρτισης της συσκευής από την Apple ..... :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εξηγείς ακριβώς τι εννοείς? Γιατι αν δεν κάνω λάθος είναι ένας από τους επισημους δυο τρόπους φόρτισης της συσκευής από την Apple ..... :confused:

 

Τίποτα δεν εννοώ ....Αν ο φίλος ξέρει τι ακριβώς συστήνει η apple τότε οκ ..Αλλιώς αν πάρει οποιονδήποτε ασύρματο φορτιστή του εμπορίου για αυτή την δουλειά ίσως υπάρξει πρόβλημα

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα

Link to comment
Share on other sites

Με την ασυρματη φορτιση δεν εχεις το παραμικρο προβλημα

Εγω ειχα τον Belkin 7,5W μια χαρα φορτιζει αλλα επειδη ειναι πολυ αργος τον εβαλα στην ντουλαπα

Η μπαταρια μου ειναι στο 99% υγειες , και με φορτιση οταν παει κατω απο το 22 % το φορτιζω ειτε με τον δικο του φορτιστη ειτε με τον φορτιστη του macbook pro που πραγματικα το φορτιζει σε πολυ γρηγορο χρονο !!

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλάνε έτσι εύκολα οι μπαταρίες

Μέσα η συσκευή έχει κύκλωμα που καθορίζει ποσό ρεύμα θα τραβήξει

Μόνο οι υψηλές θερμοκρασίες κάνουν ζημιά στην μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσει ηνπαραγωγη του Χ (η υποστήριξη βέβαια δε θα σταματήσει) θα είναι καλύτερα για όσους έχουν γιατί δεν θα βγαίνουν καινούργια ώστε να πέσει η τιμή του νέου, θα είναι πολύ καλύτερα από το LCD με την μόνη κάμερα, θα είναι ουσιαστικά ίδια με τα νέα Χ οπότε η τιμή τους θα μένει μεταξύ του φθηνού και του Χ 2018.

Οπότε μακάρι να σταματήσουν από θέμα αξίας κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσει ηνπαραγωγη του Χ (η υποστήριξη βέβαια δε θα σταματήσει) θα είναι καλύτερα για όσους έχουν γιατί δεν θα βγαίνουν καινούργια ώστε να πέσει η τιμή του νέου, θα είναι πολύ καλύτερα από το LCD με την μόνη κάμερα, θα είναι ουσιαστικά ίδια με τα νέα Χ οπότε η τιμή τους θα μένει μεταξύ του φθηνού και του Χ 2018.

Οπότε μακάρι να σταματήσουν από θέμα αξίας κινητού!

 

Όλες οι νέες συσκευές θα είναι συνέχεια του iPhone X

Επάνω σε αυτό το μοτίβο θα ακολουθήσουν τις γραμμές και όλο το σχεδιασμό

Όποτε μπορεί να μην λέγεται Χs η όπως αλλιώς αλλά θα είναι το επόμενο μοντέλο άρα το Χ θα χάνει κάθε χρόνο αξία όπως όλα

Μην περιμένετε να γίνει συλλεκτικό και το κρατήσετε τζάμπα στο συρτάρι γιατί σε 3-4 χρόνια με iOS 15 θα σέρνεται και τζάμπα το χιλιάρικο που δώσατε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ξέρεις κανένας τι σημαίνει όταν το σήμα της μπαταρίας έχει απάνω ένα Χ;

 

Μου ήρθε μια ειδοποίηση για live video ενός φίλου στο instagram. Με το που πάτησα την ειδοποίηση άνοιξε το instagram και είχα την παραπανω ένδειξη. Όταν έκλεισα την εφαρμογή και ξανά μπήκα μου εμφάνισε κανονικα το σήμα της μπαταρίας. Την ένδειξη αυτή την έχω δει άλλες δυο φορές κάνοντας την ίδια χρήση.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ξέρεις κανένας τι σημαίνει όταν το σήμα της μπαταρίας έχει απάνω ένα Χ;

 

Μου ήρθε μια ειδοποίηση για live video ενός φίλου στο instagram. Με το που πάτησα την ειδοποίηση άνοιξε το instagram και είχα την παραπανω ένδειξη. Όταν έκλεισα την εφαρμογή και ξανά μπήκα μου εμφάνισε κανονικα το σήμα της μπαταρίας. Την ένδειξη αυτή την έχω δει άλλες δυο φορές κάνοντας την ίδια χρήση.

 

Αν μπορείς βάλε κάποια στιγμή ένα screenshot

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα

 

Ξέρεις κανένας τι σημαίνει όταν το σήμα της μπαταρίας έχει απάνω ένα Χ;

 

Μου ήρθε μια ειδοποίηση για live video ενός φίλου στο instagram. Με το που πάτησα την ειδοποίηση άνοιξε το instagram και είχα την παραπανω ένδειξη. Όταν έκλεισα την εφαρμογή και ξανά μπήκα μου εμφάνισε κανονικα το σήμα της μπαταρίας. Την ένδειξη αυτή την έχω δει άλλες δυο φορές κάνοντας την ίδια χρήση.

 

Το Χ που είδες δεν είναι σήμα της μπαταρίας αλλά του Instagram το close εικονίδιο του live video που επικάθεται πάνω στο εικονίδιο της μπαταρίας της συσκευής.

 

Εν ολίγοις πρόκειται για σχεδιαστικό glitch και όχι πρόβλημα της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια φθειρεται απο 2 πραγματα.

-Υψηλη θερμοκρασια ( βασικο) , απο κακους φορτιστες , ωρα παιχνιδιου κλπ.

-αναρχες φορτισεις. Χρηση σε ποσοστα 1-15% , συνεχεια φορτιση εως το 100% ( αρα μαζευονται οι κυκλοι φορτισης) και κακη διαχειριση γενικα

Σωστο..Εχω ακούσει οτι φόρτιση 100% πρεπει να κανεις μια με δυο φορες το μηνα..Δηλαδη τις αλλες φορες στο 90, 85% να το βγαζουμε απο την πριζα..Ισχυει;Τωρα αυτο να μην ζεσταίνεται μακαρι κ η apple να βαλει σύστημα ψύξης οπως εχει το note 9..Ειναι πολύ θετικό αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Σωστο..Εχω ακούσει οτι φόρτιση 100% πρεπει να κανεις μια με δυο φορες το μηνα..Δηλαδη τις αλλες φορες στο 90, 85% να το βγαζουμε απο την πριζα..Ισχυει;Τωρα αυτο να μην ζεσταίνεται μακαρι κ η apple να βαλει σύστημα ψύξης οπως εχει το note 9..Ειναι πολύ θετικό αυτο..

 

Ισχύει

Έτσι κι αλλιώς όμως οι μπαταρίες δεν έχουν ζωή πάνω από 2 χρόνια. Ίσως λέω και πολλά κιόλας

Άρα δεν αξίζει να ασχολείσαι με κάτι το οποίο θα χαλάσει όπως και να χει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σωστο..Εχω ακούσει οτι φόρτιση 100% πρεπει να κανεις μια με δυο φορες το μηνα..Δηλαδη τις αλλες φορες στο 90, 85% να το βγαζουμε απο την πριζα..Ισχυει;Τωρα αυτο να μην ζεσταίνεται μακαρι κ η apple να βαλει σύστημα ψύξης οπως εχει το note 9..Ειναι πολύ θετικό αυτο..

 

 

 

Φορτίστε όπως σας βολεύει, το κινητό είναι να μας υπηρετεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορτίστε όπως σας βολεύει, το κινητό είναι να μας υπηρετεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς.

Τίποτε δεν είναι για πάντα. Ούτε εμείς.

Ας μην είμαστε ψυχαναγκαστικοί με μπαταρίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει

Έτσι κι αλλιώς όμως οι μπαταρίες δεν έχουν ζωή πάνω από 2 χρόνια. Ίσως λέω και πολλά κιόλας

Άρα δεν αξίζει να ασχολείσαι με κάτι το οποίο θα χαλάσει όπως και να χει

Τασο@ αν προσέχεις κ δεν (για μενα το πιο σημαντικο) αφήνεις το κινητο το βράδυ να φορτίζει για ωρες μεχρι το πρωι κ δεν το πας για φόρτιση οταν εχει παει η μπαταρια στο 10 με 5% τοτε κατι μπορει να γινει..Εμενα το iphone 4 τα έφτυσε η μπαταρια μετα απο 4 χρονια..

Link to comment
Share on other sites

Τασο@ αν προσέχεις κ δεν (για μενα το πιο σημαντικο) αφήνεις το κινητο το βράδυ να φορτίζει για ωρες μεχρι το πρωι κ δεν το πας για φόρτιση οταν εχει παει η μπαταρια στο 10 με 5% τοτε κατι μπορει να γινει..Εμενα το iphone 4 τα έφτυσε η μπαταρια μετα απο 4 χρονια..

 

Δεν χρειάζεται να προσεχείς

Το ότι θα έφτυσε μετά από 4 χρόνια είναι σχετικό

Μπορεί να είχε φτάσει στο 50%

Όταν πέφτει κάτω από 80-85% για εμένα είναι άχρηστη θέλει αλλαγή.

Αυτό συνήθως συμβαίνει μετά τον 1.5 χρόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να προσεχείς

 

Το ότι θα έφτυσε μετά από 4 χρόνια είναι σχετικό

 

Μπορεί να είχε φτάσει στο 50%

 

Όταν πέφτει κάτω από 80-85% για εμένα είναι άχρηστη θέλει αλλαγή.

 

Αυτό συνήθως συμβαίνει μετά τον 1.5 χρόνο

 

 

 

Ορθόν, ποιός θα μας την αλλάξει είναι το θέμα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορθόν, ποιός θα μας την αλλάξει είναι το θέμα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό είναι άλλο καπέλο

Έτσι όπως έγιναν οι τελευταίες συσκευές αναγκαστικά το πηγαινεις σε επίσημο κατάστημα και πληρώνεις 39€

Αλλιώς χάνεις εγγύηση και αδιαβροχοποιηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άλλο καπέλο

Έτσι όπως έγιναν οι τελευταίες συσκευές αναγκαστικά το πηγαινεις σε επίσημο κατάστημα και πληρώνεις 39€

Αλλιώς χάνεις εγγύηση και αδιαβροχοποιηση

Μια χαρά είναι το 39€ για επίσημο, από το 2019 θέλω να δω...

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ναι πανω απο 98% η μπαταρια συμπληρωνει κυκλο φορτισης . Οποτε πεφτει κιολας .

Εμενα ακομα και με οργανο των 2000 μετρημενη ειναι στο 99.78% υγεια ( μετα απο 11 μηνες χρησης)

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ναι πανω απο 98% η μπαταρια συμπληρωνει κυκλο φορτισης . Οποτε πεφτει κιολας .

Εμενα ακομα και με οργανο των 2000 μετρημενη ειναι στο 99.78% υγεια ( μετα απο 11 μηνες χρησης)

Στο X η υλοποίηση της μπαταρίας πρέπει να είναι αρκετά καλύτερη. Μπήκα σε ένα Γερμανό και ήταν διπλα δίπλα τα X,8plus,8. Με δεδομένο ότι λογικά το X πρέπει να μπήκε κανά 2μηνο μετά στο stand, αλλά και τον κόσμο να παίζει επί το πλείστον με αυτό, κοιτάξτε πόσο αντέχει του X και στη φόρτιση συνέχεια. Χ:98% 8plus:88% 8:90%

45b9533e2648fbc1b0498e43f2cdf374.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Ειναι και διπλη μπαταρια και γενικα καναν καλη δουλεια.

Εγω παντως στο mobile freaks που πηγα το 7αρι και την αδιαβροχοποιηση και ολα ειχα παιδια. Ειναι να ναι επαγγελματιας ο αλλος

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Ειναι και διπλη μπαταρια και γενικα καναν καλη δουλεια.

Εγω παντως στο mobile freaks που πηγα το 7αρι και την αδιαβροχοποιηση και ολα ειχα παιδια. Ειναι να ναι επαγγελματιας ο αλλος

50 ευρώ;

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...