Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως και εγω που εχω macbook δεν παιζει απο σαφαρι 4Κ... ουτε επισης κανει βιντεοκληση απο facebook ο σαφαρι.. οποτε αναγκαστηκα πας σε chrome
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4k στις 5-6 ίντσες...μην γινόμαστε υπερβολικοί, γιατί το μάτι μας δεν μπορεί να καταλάβει διαφορά σε τέτοιο μέγεθος... :)

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Είναι ο VP9 codec της Google που δεν τον περιλαμβάνει η Apple στο iOS.

Από την άλλη πλευρά όμως τίθεται ένα άλλο ερώτημα: υπάρχει Apple συσκευή με 4Κ οθόνη για να σου γίνει τόσο αισθητή αυτή η έλλειψη;

 

Γιατί οι η/υ έχουν 4K οθόνη; Εάν είναι λαπτοπ με 4K οθόνη θα θες μια μπαταρια σαν του αυτοκινήτου μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι η/υ έχουν 4K οθόνη; Εάν είναι λαπτοπ με 4K οθόνη θα θες μια μπαταρια σαν του αυτοκινήτου μου.

 

https://www.skroutz.gr/s/7697290/Apple-iMac-27-Retina-5K-3-3GHz-i5-8GB-2TB-2015.html

 

Υπάρχουν και οθόνες με παραπάνω ανάλυση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι η/υ έχουν 4K οθόνη; Εάν είναι λαπτοπ με 4K οθόνη θα θες μια μπαταρια σαν του αυτοκινήτου μου.

 

Έχω Dell laptop με 4Κ IPS και μπαταρία 2+ ωρών.

Θα άλλαζα αυτό το λαπτοπ μόνο με το τελευταίο MacBook Pro, για πολλούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας παιδιά! Είχα διαβάσει κάπου οτι το iPhone X θα καταργηθεί και θα πέσει πολύ η τιμή του. Γνωρίζετε κάτι για αυτό;
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας παιδιά! Είχα διαβάσει κάπου οτι το iPhone X θα καταργηθεί και θα πέσει πολύ η τιμή του. Γνωρίζετε κάτι για αυτό;

 

Μόνο η Apple γνωρίζει

Τα υπόλοιπα είναι φήμες που εγώ δεν πιστεύω

Στην παρουσίαση του Σεπτεμβρίου θα μάθουμε όλα όσα θελουμε. Ούτε μια ώρα πριν δεν θα είμαστε σίγουροι για τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

iPhone 6S, SE και X μας αποχαιρετούν τον Σεπτέμβριο....

 

Δεν το νομίζω αλλά θα το δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα τρία νέα μοντέλα θα είναι αυτά που κυκλοφορούν πλέον σε όλα τα βίντεο. Δεν έχουν πέσει και ποτέ έξω.. Ε τα 6s και τα se κάποτε πρέπει να σταματήσουν...

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία νέα μοντέλα θα είναι αυτά που κυκλοφορούν πλέον σε όλα τα βίντεο. Δεν έχουν πέσει και ποτέ έξω.. Ε τα 6s και τα se κάποτε πρέπει να σταματήσουν...

 

Sent from my SM-G930F

 

Το X λίγο δύσκολα να σταματήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το X λίγο δύσκολα να σταματήσει
Το προβλημα ίσως με το X ειναι ότι ο συνεχιστής του θα είναι αυτό με τις 5.8 ίντσες, αλλά θα υπάρχει πλέον αυτό με τις 6,5 που θα είναι ακόμα πιο ακριβό. Διακρίνω θα υπάρχει ένα conflict τιμών εφόσον πωλούνται και τα 4 αυτά ταυτόχρονα. Βέβαια δεν το έχει ξανακάνει η apple να σταματάει τηλέφωνο από τον πρώτο χρόνο

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ίσως με το X ειναι ότι ο συνεχιστής του θα είναι αυτό με τις 5.8 ίντσες, αλλά θα υπάρχει πλέον αυτό με τις 6,5 που θα είναι ακόμα πιο ακριβό. Διακρίνω θα υπάρχει ένα conflict τιμών εφόσον πωλούνται και τα 4 αυτά ταυτόχρονα. Βέβαια δεν το έχει ξανακάνει η apple να σταματάει τηλέφωνο από τον πρώτο χρόνο

 

Sent from my SM-G930F

 

Και τα προηγούμενα χρόνια όλα συνεχιστές ήταν αλλά συνέχιζαν να πουλάνε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και τα προηγούμενα χρόνια όλα συνεχιστές ήταν αλλά συνέχιζαν να πουλάνε

 

Η Apple ήταν ξεκάθαρη από την αρχή ότι το X είναι ένα επετειακό μοντέλο που για να παραμείνει έτσι θα πρέπει να πάψει να διατίθεται....

Link to comment
Share on other sites

Η Apple ήταν ξεκάθαρη από την αρχή ότι το X είναι ένα επετειακό μοντέλο που για να παραμείνει έτσι θα πρέπει να πάψει να διατίθεται....

 

Δεν το έχω ακούσει αυτό αλλά ένας μήνας έμεινε ας κάνουμε υπομονή

Όμως φέτος πάλι θα παρουσιαστεί συσκευή παρόμοια με το Χ όποτε δεν θα είναι κάτι μοναδικό.

Βγήκε και θα έχει και συνεχιστή όποτε κόλπα marketing είναι όλα αυτά και όχι ότι κάποια συσκευή παρουσιάστηκε και θα είναι και μοναδική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ακούσει αυτό αλλά ένας μήνας έμεινε ας κάνουμε υπομονή

Όμως φέτος πάλι θα παρουσιαστεί συσκευή παρόμοια με το Χ όποτε δεν θα είναι κάτι μοναδικό.

Βγήκε και θα έχει και συνεχιστή όποτε κόλπα marketing είναι όλα αυτά και όχι ότι κάποια συσκευή παρουσιάστηκε και θα είναι και μοναδική

 

Είπαν όντως ότι ειναι επετειακό μοντέλο, άρα λογικά θα σταματήσει. Στα παπάκια τους. Αυτό που ήθελαν να πετύχουν για το εάν ο κόσμος το δεχτεί, το πέτυχαν. Δηλαδή το Face ID και το notch. Τώρα αυτά θα ενσωματωθούν στη βασική έκδοση και το 80-90% θα τα αποδεχτεί και όλα αυτά μέχρι να υλοποιήσουν πλήρως το αποτύπωμα κάτω από την οθόνη και δεν αναφέρομαι σε κάποιο σημείο της οθόνης αλλά σε ολόκληρη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

πολλά τα λεφτά...:X θέλω να ξαναγυρίσω σε iPhone απο Samsung που έχω και δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο. Το Samsung δεν πουλιέται πια και θα πρέπει να δώσω αρκετά..βέβαια να μου πεις θες το iPhone X ρε κοπελιά; Πάρε ένα πιο φθηνό iPhone. Έλα ντε αυτό μου αρέσει. Είδα ένα πολύ ωραίο review που αποθέωναν την κάμερα!
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

πολλά τα λεφτά...:X θέλω να ξαναγυρίσω σε iPhone απο Samsung που έχω και δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο. Το Samsung δεν πουλιέται πια και θα πρέπει να δώσω αρκετά..βέβαια να μου πεις θες το iPhone X ρε κοπελιά; Πάρε ένα πιο φθηνό iPhone. Έλα ντε αυτό μου αρέσει. Είδα ένα πολύ ωραίο review που αποθέωναν την κάμερα!
Τι samsung έχεις αν επιτρέπεται; Αν έχεις από s8 και πάνω σίγουρα δεν αξίζει να γυρίσεις σε iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα παραμείνει το iPhone 8 σε παραγωγή για όσους θέλουν κάτι μικρότερο σε μέγεθος οθόνης και με παραδοσιακό home button. Τα υπολοιπα μάλλον για κατάργηση τα βλέπω (SE, IPhone 6s, 7).

 

Τώρα στο iPhone X ίσως ρίξουν την τιμή αλλά με το νέο πιο οικονομικό 6,1 ιντσών iPhone στην αγορά που θα έχει παρόμοια χαρακτηριστικά δεν το βλέπω πιθανό. Φέτος λογικά θα κάνουν ένα ξεσκαρτάρισμα σε κάποια μοντέλα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Τι samsung έχεις αν επιτρέπεται; Αν έχεις από s8 και πάνω σίγουρα δεν αξίζει να γυρίσεις σε iPhone.
Ότι Samsung και να έχεις, η επιστροφή στο iPhone επιβάλλεται.
Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω. 3 μοντέλα iphone είχα και απο τότε που έμπλεξα με ναυαρχιδες samsung δεν υπάρχει γυρισμός. Πιστεψε με! Και αλλα τοσα λεφτά μένουν στην τσέπη! ;)

Ότι Samsung και να έχεις, η επιστροφή στο iPhone επιβάλλεται.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω. 3 μοντέλα iphone είχα και απο τότε που έμπλεξα με ναυαρχιδες samsung δεν υπάρχει γυρισμός. Πιστεψε με! Και αλλα τοσα λεφτά μένουν στην τσέπη! ;)

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Η Apple κάνει μια χαζομάρα πιστεύω, έχει υποστήριξη 5 χρόνια για τα κινητά της, αλλά στα δυο χρόνια θα πρέπει να αλλάξεις μπαταρία. Μπορεί να υπάρχει για φέτος το προγραμμα αλλαγής με 39€ που είναι πολύ καλό, για μένα θα πρέπει να το κάνει μόνιμο. Και πλέον που είναι όλα αδιάβροχα, δεν είναι να αλλάζεις μπαταρία στον κάθε τυχαίο και στο τέλος να μη κάνεις και τη δουλειά σου. Εγώ έτσι θα γύρναγα σε iPhone αύριο. Άλλοι αλλάζουν ανα χρόνο και δε τους επηρεάζει, εγώ όμως γιαυτο αγόρασα iPhone (6s τελευταίο) γιατί θέλω να τα κρατάω τουλάχιστον 3 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω. 3 μοντέλα iphone είχα και απο τότε που έμπλεξα με ναυαρχιδες samsung δεν υπάρχει γυρισμός. Πιστεψε με! Και αλλα τοσα λεφτά μένουν στην τσέπη! ;)

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, ναι, ετσι ακριβώς είναι, γιαυτο και συ χρησιμοποιείς Samsung, πειστήκαμε .....:lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...