Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και γω ερχόμενος από oneplus 5t και mi mix2.

Καλό φαίνεται προς το παρόν. Ελπίζω να μη το μετανιώσω αν και γενικά ποτέ δεν είχα προβλήματα με τα iPhone.

Συνήθως επειδή μου αρέσει και το Android είμαι πέρα δώθε με αποτέλεσμα να πετάω χρήματα.

 

 

 

Όλα είναι θέμα συνήθειας και αναγκών! Έχω περάσει από τα 2 μοντέλα που αναφέρεις, τα οποία είναι φανταστικά κινητά (το Mix 2 το κορυφαίο Android για το ‘17 κατά την γνώμη μου), αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με το Χ. Και δεν εννοώ ότι είναι ανώτερο, απλά ότι είναι διαφορετικό λόγω λογισμικού.

 

Αν έχεις το μικρόβιο της αλλαγής και δεν σε καλύψει το Χ (και το iOS σαν λογισμικό), πολύ γρήγορα θα ξαναλλάξεις!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω από την πρώτη μέρα είναι το εξής. Μόλις το έβγαλα από την κούτα του παρατήρησα στο μπεζελ στο πάνω μέρος στο σημείο που το μέταλλο ακουμπάει το γυαλί 2 σημάδια αστοχία υλικού φαντάζομαι γιατί είναι σε σημείο που δεν μπορεί να προκληθεί από πτώση χωρίς να γίνει κάποια άλλη ζημιά τα οποία φαίνονται όταν πέσει φως πάνω του και σε συγκεκριμένες γωνιές θέασης. Αρχικά είπα να το αφήσω έτσι όμως κάθε φορά που βγάζω το τηλέφωνο από την θήκη το κοιτάω και με χαλάει, όποτε σκέφτηκα να το στείλω στο service για να δω αν θα μου το αλλάξουν. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον από εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υστερα από αρκετό καιρό ξαναγράφω εδώ. Μετά από το iphone 4 και 6 είμαι εδώ και μια ημέρα κάτοχος του x. Προς το παρόν ούτε κρύο ούτε ζέστη. Πιστεύω ότι δεν αξίζει τα λεφτά του- ελπίζω να αλλάξω γνώμη στο μέλλον.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε κάποια θεματακια. Α) πως μπορώ να ξεχωρίσω την ένταση ήχου κλήσης από τον ήχο σε διάφορες εφαρμογές ( πχ αν ελαττωσω τον ήχο σε ένα παιχνίδι χαμηλώνει και ο ήχος κλήσης - αυτό δεν συνέβαινε στα προηγούμενα μοντέλα), Β) Αλήθεια η εφαρμογή clip τι κάνει; Όταν την ανοίγω εμφανίζεται μαύρη οθόνη και μετά κλέβει από μόνη της. Γ) για να κλείσεις τις ανοιχτές εφαρμογές στην πολύδιεργασία πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα μια εφαρμογή και μετά να πατήσεις το κόκκινο κυκλάκι ....... ε δεν νομίζω αυτό να είναι πιο γρήγορο σε σχέση με τα παλιότερα μηλοφωνα. Το αντίθετο μάλλον.

Αυτά τα ¨λίγα¨ προς το παρόν. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υστερα από αρκετό καιρό ξαναγράφω εδώ. Μετά από το iphone 4 και 6 είμαι εδώ και μια ημέρα κάτοχος του x. Προς το παρόν ούτε κρύο ούτε ζέστη. Πιστεύω ότι δεν αξίζει τα λεφτά του- ελπίζω να αλλάξω γνώμη στο μέλλον.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε κάποια θεματακια. Α) πως μπορώ να ξεχωρίσω την ένταση ήχου κλήσης από τον ήχο σε διάφορες εφαρμογές ( πχ αν ελαττωσω τον ήχο σε ένα παιχνίδι χαμηλώνει και ο ήχος κλήσης - αυτό δεν συνέβαινε στα προηγούμενα μοντέλα), Β) Αλήθεια η εφαρμογή clip τι κάνει; Όταν την ανοίγω εμφανίζεται μαύρη οθόνη και μετά κλέβει από μόνη της. Γ) για να κλείσεις τις ανοιχτές εφαρμογές στην πολύδιεργασία πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα μια εφαρμογή και μετά να πατήσεις το κόκκινο κυκλάκι ....... ε δεν νομίζω αυτό να είναι πιο γρήγορο σε σχέση με τα παλιότερα μηλοφωνα. Το αντίθετο μάλλον.

Αυτά τα ¨λίγα¨ προς το παρόν. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλησπέρα αυτό με την ένταση στην εφαρμογή δεν χαμηλώνει τον ήχο κλήσης μόνο τον ήχο στις εφαρμογές. Τσέκαρε από τις ρυθμίσεις για τις κλήσης. Η εφαρμογή clip όπως και μερικές ακόμα δεν είναι εγκατεστημένες πρέπει εσυ να τις εγκαταστησεις η να τις σβήσεις αν δεν σου χρειάζονται. Τις εφαρμογές μπορείς να τις κλείσεις και με το να τις τραβάς προς τα πάνω όχι μόνο με το κόκκινο

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές με το να τις τραβας πάνω δεν κλείνουν... Μόνο με παρατεταμένο άγγιγμα και στόχευση! Αυτό πρέπει να αλλάξει όπως κ να προστεθούν κάποια πράγματα.

Οι εφαρμογές αυτές όπως το clip το number κτλ σε εμένα ήθελαν ξανακατεβασμα κ έπαιζαν κανονικά παρόλο που φαινόταν να υπάρχουν στη συσκευή κ μάλιστα κάποια από αυτές με GB.

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο άγγιγμα και την κλασική κίνηση προς τα πάνω, κανονικά δουλεύει! Απορώ γιατί υπάρχει το κόκκινο - ....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε πιο πάνω ένα βιντεάκι και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.

 

Galaxy S8 vs Note 8 vs iPhone X Battle - The Best Display!

Link to comment
Share on other sites

Question

Όταν έχω συνδεμενο Bluetooth οι ειδοποιήσεις χτυπάνε μόνο στο ακουστικό.

Αλλάζει άυτο?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Question

Όταν έχω συνδεμενο Bluetooth οι ειδοποιήσεις χτυπάνε μόνο στο ακουστικό.

Αλλάζει άυτο?

 

Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει την αναβαθμιση;

 

 

Στην 11.2.1 είμαι, διορθώνεται κάτι τέτοιο με την 11.2.2; Θα την κάνω αργότερα άμα είναι.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει jailbreak για την τελευταία 11.2.2 έκδοση iOS? Με Cydia..... πιο πολύ για να ενεργοποιήσω την ηχογράφηση κλήσεων και το Bluetooth share σε όλα τα κινητά .... κοίταξα στο Ίντερνετ αλλά προτιμώ κάποιον που το έκανε να μου πει ποια μέθοδο είναι ασφαλής

 

Επίσης παρατήρησα αν απενεργοποιησης την αυτόματη φωτεινότητα το κινητό στο Μαξ έχει αρκετά μεγαλύτερη φωτεινότητα....

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω κάποιο battery drain από ότι βλέπω... Μήπως φταίει το gear s που έχω συνδεδεμένο?

 

http://i63.tinypic.com/2eq9hzp.jpg

 

Δοκίμασε και χωρίς το gear s...με τα στατιστικά που έβαλες δεν καταλαβαινουμε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και χωρίς το gear s...με τα στατιστικά που έβαλες δεν καταλαβαινουμε τίποτα

 

Η χρήση και αναμονή με προβλημάτισε...Η χρήση είναι κάτι σαν onscreen time Έτσι; ε κάπου 4 ώρες το δούλεψα πραγματικά.... Θα δοκιμάσω χωρίς gear s Μόλις το φορτίσω πάλι πλήρως

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω κάποιο battery drain από ότι βλέπω... Μήπως φταίει το gear s που έχω συνδεδεμένο?

 

 

 

http://i63.tinypic.com/2eq9hzp.jpg

 

 

 

Και αδελφός μου από προχθές έχει τρομερό battery drain και τρέλα lag. Δευτέρα θα το στείλει σε service.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χτες αγόρασα και εγω ένα iPhone X. Θα μοιραστώ τις εντυπώσεις μου αργότερα, όμως θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Το ένα κουμπί έντασης, το πάνω συγκεκριμένα, ειναι πιο δύσκολο να πατηθεί και δεν κανει τα χαρακτηριστικό κλικ. Να πάω να το οναφερω ή θα φάω άκυρο λογω του οτι δουλεύει;
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χτες αγόρασα και εγω ένα iPhone X. Θα μοιραστώ τις εντυπώσεις μου αργότερα, όμως θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Το ένα κουμπί έντασης, το πάνω συγκεκριμένα, ειναι πιο δύσκολο να πατηθεί και δεν κανει τα χαρακτηριστικό κλικ. Να πάω να το οναφερω ή θα φάω άκυρο λογω του οτι δουλεύει;

 

Αν από κει που το αγόρασες μπορούν να το συγκρίνουν με κάποιο άλλο ναι εννοείται, το κουμπί σου κανονικά έπρεπε να είναι clicky

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χτες αγόρασα και εγω ένα iPhone X. Θα μοιραστώ τις εντυπώσεις μου αργότερα, όμως θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Το ένα κουμπί έντασης, το πάνω συγκεκριμένα, ειναι πιο δύσκολο να πατηθεί και δεν κανει τα χαρακτηριστικό κλικ. Να πάω να το οναφερω ή θα φάω άκυρο λογω του οτι δουλεύει;

 

Γύρισε το με DOA άμεσα.

ούτε μια στο εκατομμύριο δε θα το κρατούσα,είναι κάτι που χρησιμοποιείτε συνεχεια και είναι σα κουσούρι.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Απο public το αγόρασα. Και έκανα και το safety net..
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω κάποιο battery drain από ότι βλέπω... Μήπως φταίει το gear s που έχω συνδεδεμένο?

 

2 φιλοι με gear s3 και lg urbane 2nd gen εχουν σοβαρα θεματα αποσυνδεσεων (ΒΤ), ειδικα αν χρησιμοποιουν ταυτοχρονα bt ακουστικο. Πρακτικα τα ρολογια αυτα ειναι αχρηστα για παραλληλη χρηση με το X...

Μεγα θεμα κατ'εμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

2 φιλοι με gear s3 και lg urbane 2nd gen εχουν σοβαρα θεματα αποσυνδεσεων (ΒΤ), ειδικα αν χρησιμοποιουν ταυτοχρονα bt ακουστικο. Πρακτικα τα ρολογια αυτα ειναι αχρηστα...

Μεγα θεμα κατ'εμε...

 

Δεν μπορώ χωρίς το gear s μου είναι το απόλυτο αξεσουάρ μου.... Δεν είχα ποτέ αποσυνδεσεις αλλά θα το δουλέψω το iPhone χωρίς αυτό να δω πως θα πάει...έκανα και επαναφορά δικτύου έσβησα και εφαρμογές όπως swiftkey και βλέπουμε....

Πιο εύχρηστο μου φαίνεται τελικά το s8 plus μου.... Θα δω αν συνηθίσω το x Αλλιώς πωληση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ χωρίς το gear s μου είναι το απόλυτο αξεσουάρ μου.... Δεν είχα ποτέ αποσυνδεσεις αλλά θα το δουλέψω το iPhone χωρίς αυτό να δω πως θα πάει...έκανα και επαναφορά δικτύου έσβησα και εφαρμογές όπως swiftkey και βλέπουμε....

Πιο εύχρηστο μου φαίνεται τελικά το s8 plus μου.... Θα δω αν συνηθίσω το x Αλλιώς πωληση

 

Ο ενας απο τους 2 στους οποιους αναφερομαι παραπανω εβαλε αγγελια το Χ σημερα για αυτον ακριβως το λογο. Δε θελει να παροπλισει τα 3 smartwatches με tizen, androidwear 2 που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με gear s3 εχω το ιδιο προβλημα. Με εσπασε τα νευρα και μου φενεται αν βγει το s9 θα το σουταρω το iPhone αν το δωσω σε καλη τιμη...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Update: μόλις το πήγα πίσω στα παμπλικ και μου είπε ο τεχνικός εκεί οτι όντως έχει διαφορά, παρόλο που λειτουργεί. Θα το στείλει Αθήνα και σε περίπτωση που έχει πρόβλημα θα δοθεί άλλη συσκευή λογω doa... λετε σε αυτήν την περίπτωση να μου δώσουν συσκευή refurbished?
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχουν refurbished ακομα, αλλα αν ειναι doa σου δινουν κανονικη συσκευη ετσι και αλλιως
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...