Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Να ψάξω με καλώδιο για iPhone ή να χρησιμοποιήσω του κινητού τι καλώδιο?

 

Και το καλώδιο της συσκευής σου μια χαρά κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω την μιάμιση ώρα παραπάνω που είπαν για το Xr.

 

https://www.anandtech.com/show/13392/the-iphone-xs-xs-max-review-unveiling-the-silicon-secrets/8

 

Δεν περίμενα τόσο ενεργοβόρες τις Oled.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω την μιάμιση ώρα παραπάνω που είπαν για το Xr.

 

https://www.anandtech.com/show/13392/the-iphone-xs-xs-max-review-unveiling-the-silicon-secrets/8

 

Δεν περίμενα τόσο ενεργοβόρες τις Oled.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η oled είναι οικονομικότερη έναντι της lcd. Άλλος είναι ο ένοχος. Το όνομα του ξεκινάει από I και καταλήγει σε os

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H OLED είναι όντως οικονομικότερη (στην κατανάλωση) από τις LCD αλλά όταν συγκρίνουμε οθόνες ίδιων ιντσών. Άρα ουσιαστικά και οι δύο έχετε δίκιο... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η επιδότηση είναι γύρω στα 650 ευρώ.

Οπότε δε το λες και λίγο αυτό που πρέπει να προσθέσω.

 

Το οικονομικότερο θα ήταν το XR μιας και θα έδινα κανένα 280άρι που δεν παίρνεις ούτε xiaomi. (εκτός αυτού που έχω)

 

τοσο μεγαλι επιδοτηση, πως τα καταφερες?

Link to comment
Share on other sites

τοσο μεγαλι επιδοτηση, πως τα καταφερες?

 

Μπορεί να έχει 4-5 αριθμούς μαζί

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

H OLED είναι όντως οικονομικότερη (στην κατανάλωση) από τις LCD αλλά όταν συγκρίνουμε οθόνες ίδιων ιντσών. Άρα ουσιαστικά και οι δύο έχετε δίκιο... :rolleyes:

 

Και όταν απεικονίζουν πιο πολύ μαύρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

You got to love the new sortcuts...!

Δείτε το βίντεο παίζει και ένα threat στο reddit

Αν έχει κάποιος άλλος βρει κάτι πιο ενδιαφέρον (αν και όλα έχουν να κάνουν με τι ανάγκες έχεις)

Ας το ρίξει...

 

 

https://www.reddit.com/r/shortcuts/

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει η λεπτομερεια στις φωτογραφιες ειδικα στο ζουμαρισμα θα το βρω στο 8 plus?(μην παει ο νου σας στο πονηρο)
Link to comment
Share on other sites

Καλσπερα!

Σκεφτομαι να παω απο το 7αρι σε 8 πλας!

Φοβαμαι τη μεγαλη αλλαγη στο μεγεθος μηπως δε με βολεψει αλλα το Χ ξεφευγει αρκετα.

Εχω τη δυνατοτητα να το παρω με τιμολογιο χωρις ΦΠΑ. Εχει κανεις να μου προτεινει κανενα Μαγαζι με καλη τιμη, γιατι αυτα που κοιταω σκρουτζ τα βαρανε σε τιμη αμα παρεις με τιμολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλσπερα!

Σκεφτομαι να παω απο το 7αρι σε 8 πλας!

Φοβαμαι τη μεγαλη αλλαγη στο μεγεθος μηπως δε με βολεψει αλλα το Χ ξεφευγει αρκετα.

Εχω τη δυνατοτητα να το παρω με τιμολογιο χωρις ΦΠΑ. Εχει κανεις να μου προτεινει κανενα Μαγαζι με καλη τιμη, γιατι αυτα που κοιταω σκρουτζ τα βαρανε σε τιμη αμα παρεις με τιμολογιο.

 

Πάρε το X με απαλλαγή ΦΠΑ μα έχεις κινηταρα σε μέγεθος του iPhone 7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομα στην 11.4.1 και τωρα που εχω χρονο λεω επιτελους να περασω τη 12 μια που βγηκε ηδη και update 0.1

1.59gb μου βγαζει το συνολικο αρχειο του update :wacko:

 

Τι τροπο προτεινετε για την αναβαθμιση; Απλο περασμα απο πανω ή setup as new;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομα στην 11.4.1 και τωρα που εχω χρονο λεω επιτελους να περασω τη 12 μια που βγηκε ηδη και update 0.1

1.59gb μου βγαζει το συνολικο αρχειο του update :wacko:

 

Τι τροπο προτεινετε για την αναβαθμιση; Απλο περασμα απο πανω ή setup as new;

 

Μεσω iTunes. Θα σου κατεβασει όλο το image της rom, περίπου 3.1gb.

Μόνον ΑΝ αντιμετωπίσεις κάποιο θεματάκι ΜΕΤΑ τις 2 πρώτες ημέρες λειτουργίας (που η συσκευή θα κάνει indexing όλων των δεδομένων και θα έχεις λίγο αυξημένη χρήση επεξεργαστή, άρα και λιγο μειωμένη αυτονομια), τότε κάνε hard reset και set up as new.

Κατά 99% δεν θα έχεις θέμα όμως.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που δεν εχει προβλημα με την συσκευη του ειναι καλο να κανει ενημερωση ή μπορει απο το πουθενα με το update να βγαλει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καποιος που δεν εχει προβλημα με την συσκευη του ειναι καλο να κανει ενημερωση ή μπορει απο το πουθενα με το update να βγαλει προβλημα?

 

Φυσικά και κάνεις την ενημέρωση, δεν βγάζει έτσι προβλήματα μια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και κάνεις την ενημέρωση, δεν βγάζει έτσι προβλήματα μια συσκευή.

διαβαζω απο πολλα μελη πως κανοντας την Χ ενημερωση μου δημιουργησε το ταδε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
διαβαζω απο πολλα μελη πως κανοντας την Χ ενημερωση μου δημιουργησε το ταδε προβλημα

 

Πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις. Οι αναβαθμίσεις εκτός των άλλων περιλαμβάνουν και security updates. Καλό είναι να είσαι up to date και με τις τελευταίες εκδόσεις σε γενικές γραμμές δεν υπάρχουν παράπονα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω απο πολλα μελη πως κανοντας την Χ ενημερωση μου δημιουργησε το ταδε προβλημα

 

Αυτό θα το διαβάσεις σε κάθε θέμα συσκευής οποιουδήποτε κατασκευαστή. Για κάποιους είναι πραγματικά προβλήματα και για άλλους είναι "προβλήματα".

Link to comment
Share on other sites

για καποιον που μπαινει για πρωτη φορα στην χωρα των μηλων να παει κατευθειαν στο 8plus ή θα του πεσει μεγαλο?
Link to comment
Share on other sites

για καποιον που μπαινει για πρωτη φορα στην χωρα των μηλων να παει κατευθειαν στο 8plus ή θα του πεσει μεγαλο?

 

εξαιρετικά υποκειμενική η απάντηση...!;)

Αναλογα με το σε τι εχεις συνηθίσει και το πως το δουλεύεις το τηλέφωνο. Αμα δεν το περιεργαστείς κανένα 5λεπτο τουλάχιστον, κανεις δεν μπορει να πει με σιγουριά.

Εγώ απο Samsung 7 Edge πηγα σε iPhone 7 και μετα στο 8 Plus. Mε τιποτα δεν θα γυριζα πίσω. Πραγματικά βολικό, αξιοπιστο και με διαρκεια στην μπαταρια. Χορταίνεις περιεχόμενο στην οθόνη, οποιαδήποτε τύπου και γενικά θα σε ικανοποιήσει. Αυτά όμως ισχύουν για εμένα και τη χρήση που κάνω!

 

Στην χρήση με το 1 χέρι (πχ στο αυτοκινητο) θέλει εξοικοίωση και να βρεις τους τρόπους να κάνεις τη δουλεια σου. Εγω πχ με διπλό άγγιγμα του κουμπιου κατεβαζω την οθονη χαμηλα και εξυπηρετούμαι. Νομιζω ομως ειναι συνήθεια.

Πήγαινε σε ένα μαγαζι και δουλεψε το στις συνηθισμενες λειτουργιες που κανεις, και αποφάσισε. :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για καποιον που μπαινει για πρωτη φορα στην χωρα των μηλων να παει κατευθειαν στο 8plus ή θα του πεσει μεγαλο?

 

Το 8 plus είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις αν δεν πας στη σειρά X και πάνω. Το μέγεθος συνηθίζεται, εξάλλου όλες οι ναυαρχίδες και στις άλλες εταιρίες στα ίδια μεγέθη κυμαίνονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...