Jump to content

[Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως η μπαταρία του, ανάλογως πως είναι στημένο το κινητο, μπορει να είναι ή του ύψους ή του βαθους.. Γι αυτο και τοσο αντικρουομενες απόψεις.

Αδειο, χωρις εφαρμογές πήγαινε νορμάλ, όπως ανεμενα. Εβγαζε 5-6 ωρες οθόνης. Μετα απο πολυ πείραγμα, γεμάτο εφαρμογές και mod, αφαιρεση διαφημισεων, microsd 128αρα που ειχα στο νοτε 4 (με 80 γιγα), κλπ βλεπω ξαφνικά, σε 9 ωρες χρησης, 3.5 ωρες οθονης και η μπαταρία τελειώνε.. Πρωτο σε χρηση το android system.. το οποίο ειχε κατανάλωσει 22% οταν η οθονη ειχε 11%.. Τραγικη δηλαδή. (αυτο και 2η και 3η μερα χρησης, την 1η ειναι αναμενόμενο).

Εντωμεταξυ μεσα στο system είναι 500 διεργασίες, αντε βγαλε ακρη αρουταριστος τι απο ολα φταιει..

Βαζω gsam battery, με adb απο pc για να δουλέψει σαν ρουταρισμενη και να βγαζει ποιο πολλες πληροφορίες, απο το system, εμφανίζει οτι εκαψε την ποιο πολυ μπαταρία το dex, το οποίο μάλλον είναι λάθος γιατι το εχω παγώσει.

Τέλος πάντων, αφαιρω όσες εφαρμογές πιστεύω οτι μπορεί να έχουν θεμα, κλεινω blokada, που εχω για διαφημίσεις, παγωνω καμια 80ρια εφαρμογές / διεργασίες.

Και σβηνω από τη microsd οτι αρχεια κρυφα ή συστήματος υπήρχαν απο το νοτε 4, ωστε να μείνουν μονο καθαρα αρχεια.

Παροτι ειχα θεμα στην αυτόνομια, το standby ηταν μια χαρα πάντως. Και εσβησα και την davlik cashe.

Αποτέλεσμα :

Τωρα εχει εντελώς αλλη συμπεριφορά..

Το system πηγε πολυ κατω, οθονη 1η μακραν σε κατανάλωση.

Στο 50% μπαταρίας έχω οθονη 3:45 σε 6 ωρες χρησης μόνο βεβαια.. Οι 2 ωρες οθόνης σε ίντερνετ σε 4g..

Τωρα θα βαλω μια μια οτι αφαιρεσα να δω αν καποια εκανε τι ζημιά..

 

Τώρα εξηγούνται όλα.

Είχα sot ~4 ωρες και έβγαζα την ημέρα οριακά. Μια μέρα αποφάσισα να βάλω δεύτερη sim (αφαιρώντας την 128gb Micro SD). ΘΑΎΜΑ!!! 6 ωρες sot. Τελειώνει η μέρα και έχω 40% μπαταρία. Δεν μπορώ να εξαντλησω την μπαταρία...... Νόμιζα πως έφταιγε το σήμα (ή βασική μου sim έχει την μισή μέρα Edge ενώ έχω την συσκευή μόνιμα στο 4g). Σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο και το σήμα (αν και θεωρητικά οι 2 sim καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία) αλλά αυτή η χαώδης διαφορά οφείλεται στην Micro SD όπως ανέφερες κι εσύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με την micro sd το έχουμε πει πολλές φορές. Πάντα σε καινούργιο κινητό κάνουμε διαμόρφωση, αφού πρώτα πάρουμε τα αρχεία μας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως που δεν έχω βάλει sd card και είμαι μονίμως με 1 SIM εχω την ίδια ικανοποιητική αυτονομία. Κατά μέσο όρο 4-4,5 ώρες οθόνης είμαι κάθε μέρα και πάντα πρώτο σε κατανάλωση η οθόνη.

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 128gb καρτα Samsung φορτωμένη 85-90gb και καμία 200ρια εφαρμογές, με blokada κλπ να τρεχουν και κάποιες σε freeze, έχω απο 5 ώρες SOT και πανω. Σε κάποιες περιπτώσεις ξεπερνάει και τις 6. Να ξέρετε παίζει ρόλο και το σήμα

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως που δεν έχω βάλει sd card και είμαι μονίμως με 1 SIM εχω την ίδια ικανοποιητική αυτονομία. Κατά μέσο όρο 4-4,5 ώρες οθόνης είμαι κάθε μέρα και πάντα πρώτο σε κατανάλωση η οθόνη.

 

Sent from my Galaxy Note 8

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, βγάλε μια μέρα την κάρτα και κάνε την ίδια χρήση. Να δούμε αυξηθούν τα νούμερα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο, βγάλε μια μέρα την κάρτα και κάνε την ίδια χρήση. Να δούμε αυξηθούν τα νούμερα.
Εννοείς να βγάλω την sim και να το έχω ετσι; ποιό το νόημα φίλε μου;

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο, βγάλε μια μέρα την κάρτα και κάνε την ίδια χρήση. Να δούμε αυξηθούν τα νούμερα.

 

Πολύ σωστή σκέψη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείς να βγάλω την sim και να το έχω ετσι; ποιό το νόημα φίλε μου;

 

Sent from my Galaxy Note 8

 

Την SD εννοεί προφανώς

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εξηγούνται όλα.

Είχα sot ~4 ωρες και έβγαζα την ημέρα οριακά. Μια μέρα αποφάσισα να βάλω δεύτερη sim (αφαιρώντας την 128gb Micro SD). ΘΑΎΜΑ!!! 6 ωρες sot. Τελειώνει η μέρα και έχω 40% μπαταρία. Δεν μπορώ να εξαντλησω την μπαταρία...... Νόμιζα πως έφταιγε το σήμα (ή βασική μου sim έχει την μισή μέρα Edge ενώ έχω την συσκευή μόνιμα στο 4g). Σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο και το σήμα (αν και θεωρητικά οι 2 sim καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία) αλλά αυτή η χαώδης διαφορά οφείλεται στην Micro SD όπως ανέφερες κι εσύ.

 

Μα ρε παιδι μου δεν θεωρειται προβλημα αυτο που αναφερεις.Αμα στην sd βαζει ο καθενας τα βιντεο του , τις φωτο , τα παιχνιδια κτλ. Ειναι απολυτα λογικο γιατι την sd η συσκευη την βλεπει ως εχτρα αξεσουαρ .Πολλες εφαρμογες συστηματος θα τρεχουν και θα συνεργαζονται με την sd μπαινεις πχ.να δεις φωτο στο αλμπουμ η sd τρεχει μπαινεις να δεις βιντεο η sd τρεχει κτλ.Λογικη εχτρα καταναλωση.Εαν ηταν ολα αποθηκευμενα στην μνημη συσκευης φυσικα οι ποροι εξαντλησης μπαταριας θα εχουν λιγοτερη καταναλωση Τι να κανουμε λοιπον να την καταργησουμε ομως ? Πολυ τσιγκουνης μας βγηκες :p:p:p (πλακα κανω)

 

Εdit:

Οταν ερχεται ζελατινατη μια συσκευη εχει την καλυτερη αναμονη και σοτ.

Απο κει και περα οτι αρχιζει και κουμπωνεται επανω της απο καρτα σιμ μια η δυο , sd card , Βt αλλα επισης περιφεριακα κτλ.αρχιζει ο λογικος κατηφορος μπαταριας.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή σκέψη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την SD εννοεί προφανώς

Αφού δεν φοράω sd έτσι κι αλλιώς

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πάντως την μπαταρία την περίμενα πολυυυ χειρότερη.

Μέχρι στιγμής, εδώ και δέκα μέρες πάνω κάτω που το έχω, μόνο σήμερα ίσως χρειαστεί κάνα 20 λεπτά ρεύμα..

Σημερινά αποτελέσματα μπαταρίας, με 200 gb κάρτα, 130gb δεσμευμένα, την οποία κάρτα την είχα σε s7 edge και s8 plus χωρίς να την κάνω ποτέ διαμόρφωση.

Και 80 /10 % data 4g /wifi.

Φωτεινότητα αυτόματο.

2κ ανάλυση.

Nova laouncher.

Συγχρονισμός 2 Gmail.

(ένας λογαριασμός συγχρονίζει τα πάντα και ο δεύτερος μόνο mail).

Όλες οι εφαρμογές στο "πάντα αδρανής".

Εκτός 5 εφαρμογών που είναι στο "καταναλώνουν όση ενέργεια θέλουν".

 

https://www.dropbox.com/sh/ethb9rbd00hrtb0/AAB0VUMsCIconEz84VoQ87r0a?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν φοράω sd έτσι κι αλλιώς

 

Συγνώμη Ηρακλή αλλά μπερδεύτηκα. Όπως είπε και ο Νίκος, την Micro SD εννοούσα που τώρα πρόσεξα ότι δεν έχεις......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα ρε παιδι μου δεν θεωρειται προβλημα αυτο που αναφερεις.Αμα στην sd βαζει ο καθενας τα βιντεο του , τις φωτο , τα παιχνιδια κτλ. Ειναι απολυτα λογικο γιατι την sd η συσκευη την βλεπει ως εχτρα αξεσουαρ .Πολλες εφαρμογες συστηματος θα τρεχουν και θα συνεργαζονται με την sd μπαινεις πχ.να δεις φωτο στο αλμπουμ η sd τρεχει μπαινεις να δεις βιντεο η sd τρεχει κτλ.Λογικη εχτρα καταναλωση.Εαν ηταν ολα αποθηκευμενα στην μνημη συσκευης φυσικα οι ποροι εξαντλησης μπαταριας θα εχουν λιγοτερη καταναλωση Τι να κανουμε λοιπον να την καταργησουμε ομως ? Πολυ τσιγκουνης μας βγηκες :p:p:p (πλακα κανω)

 

Εdit:

Οταν ερχεται ζελατινατη μια συσκευη εχει την καλυτερη αναμονη και σοτ.

Απο κει και περα οτι αρχιζει και κουμπωνεται επανω της απο καρτα σιμ μια η δυο , sd card , Βt αλλα επισης περιφεριακα κτλ.αρχιζει ο λογικος κατηφορος μπαταριας.

 

Βασικά έχω όλες τις εφαρμογές και την επιλογή αποθήκευσης φωτογραφιών και βίντεο στη συσκευή. Απλά μια στο τόσο μετέφερα φωτογραφίες και βίντεο στην sd. Δεν καθόμουν όμως να βλέπω φωτογραφίες κάθε μέρα ώστε να καταναλωνονται πόροι, ούτε κάποια εφαρμογή. Από την άλλη, τώρα έχω δεύτερη sim που θεωρητικά τουλάχιστον καταναλώνει περισσότερη ενέργεια. Σκέψου ότι όταν είχα την συσκευή χωρίς sim είχα 8 ώρες sot..... (έχω ανεβάσει screenshot).

Τέλος έχεις δίκιο. Με την τσιγκουνιά της samsung στη μπαταρία, έγινα κι εγώ σκρουτζ..... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από εσάς που περάσατε την τελευταία αναβάθμιση είχαμε κάποια ένδειξη για την μπαταρία?

Την περιμένω πως και πως μόνος και μόνο για να κάνω αμέσως μετά επαναφορά εργοστασιακων μιας και έχω αρχίσει να νιώθω ότι την χρειάζεται η συσκευή μου.... Τελευταία έχω κάποια αδικαιολογητα lags όπως και θέλω να σεταρω το τηλέφωνο τέλειος διαφορετικά χωρίς απενεργοποιημενες εφαρμογές και εφαρμογές σε αδράνεια

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να εφταιγε η microsd.. Θα δείξει.. Εκτός αν τα 80 γιγα που ειχε πάνω, ανεβαζαν την κατανάλωση επι 3 σερι μέρες. Δεν είναι εντελώς απίθανο γιατί με πολλα γιγα φωτο και βίντεο πάνω, το κινητο τα ψάχνει ολα, να βρει συναφεια μετσξυ τους, να τις βάλει σε ιστορίες κλπ..

Παντως δεν την εβγαλα. Απλα εσβησα διάφορα που πιστευα ότι μπορει να φταίνε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ξεπέρασα τις 6 ώρες sot (6:10) με 10% υπόλοιπο μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σταμάτησε στις 7 ώρες sot (με 3% υπόλοιπο)

aoh9Axp_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μήπως έβγαλες και την προηγούμενη οθόνη ; που δείχνει τι εφαρμογές χρησιμοποίησες και τα ποσοστά; και πόση ώρα εκτός φόρτισης;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ξεπέρασα τις 6 ώρες sot (6:10) με 10% υπόλοιπο μπαταρία.

Και εμενα παρόμοια παει για την ωρα. 6:30 οθονη με 10% υπόλοιπο σε 12 ωρες. Εχω παγωσει ομως καμια 100ρια εφαρμογές / υπηρεσίες που δε χρησιμοποιώ, με το package disabler.

Και χρησιμοποιώ και live wallpaper και αρκετη φωτεινότητα.. Αν παει παντα ετσι, θα καταπιω αυτα που εγραφα για την μπαταρία.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε χρησιμοποιώ κάρτα και έχω μια SIM. Super ευχαριστημένος, μόνιμα ανοιχτά WiFi και 4G και τη μέρα τη βγάζω άνετα. Έχω δε εντυπωσιάσει με την κατανάλωση ακόμα και του GPS.

Πιστεύω γενικότερα ότι η οθόνη είναι αυτή που κάνει εκπληκτική διαχείριση της ενέργειας. Η αυτόματη φωτεινότητα κανει καλή δουλειά. Και φυσικά και ο Exynos. Πάντως ρε παιδιά, ας προσέχουμε και τι εφαρμογές βάζουμε μέσα..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε χρησιμοποιώ κάρτα και έχω μια SIM. Super ευχαριστημένος, μόνιμα ανοιχτά WiFi και 4G και τη μέρα τη βγάζω άνετα. Έχω δε εντυπωσιάσει με την κατανάλωση ακόμα και του GPS.

Αν βγάζει μια μέρα άνετα με 4G ανοιχτό τότε ούτε στον παπά!

 

Αυτό με την micro sd το έχουμε πει πολλές φορές. Πάντα σε καινούργιο κινητό κάνουμε διαμόρφωση, αφού πρώτα πάρουμε τα αρχεία μας.

Χωρίς διαμόρφωση δηλαδή έχουμε μεγαλύτερη κατανάλωση; Δεν το ήξερα, αν και σε κάθε καινούριο κινητό βάζω καινούρια κάρτα και πάντα μεγαλύτερη, οπότε δεν χρειάστηκε να το κάνω ποτέ.

 

Κατά τα άλλα όντως με τις εφαρμογές γίνεται ένας χαμός και δεν βλέπεις σχεδόν ποτέ ποια είναι αυτή που καταναλώνει και θέλει πολύ ψάξιμο.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα παντως και για οσους θελουν φυσικα ΕΑΝ δεν δουλευουν το chrome καλο ειναι να τον απενεργοποιησουν εντελως απο τις εφαρμογες .Ο chrome αναζητα ολη μερα τι ενδιαφεροντα εχει ο καθενας που μπαινει τι διαβαζει τι ωρα παει για υπνο:lol: Αυτα βεβαια για καποιον που θελει απλα να σερφαρει βαζει ενα λαιτ browser .Επισης μη κρατατε στη μνημη τις εφαρμογες social media και το google play.Δοκιμαστε σε μια φουλ φορτιση να δειτε εαν εχετε μεγαλυτερη εξοικονομηση.

 

Μη μου αρχισετε και γραφετε ωχ αδερφε τι λες εγω τα θελω:p απλα μια αναφορα εκανα και δοκιμη για οποιον θελει να δει πως θα παει η μπαταρια.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πάντως την μπαταρία την περίμενα πολυυυ χειρότερη.

Μέχρι στιγμής, εδώ και δέκα μέρες πάνω κάτω που το έχω, μόνο σήμερα ίσως χρειαστεί κάνα 20 λεπτά ρεύμα..

Σημερινά αποτελέσματα μπαταρίας, με 200 gb κάρτα, 130gb δεσμευμένα, την οποία κάρτα την είχα σε s7 edge και s8 plus χωρίς να την κάνω ποτέ διαμόρφωση.

Και 80 /10 % data 4g /wifi.

Φωτεινότητα αυτόματο.

2κ ανάλυση.

Nova laouncher.

Συγχρονισμός 2 Gmail.

(ένας λογαριασμός συγχρονίζει τα πάντα και ο δεύτερος μόνο mail).

Όλες οι εφαρμογές στο "πάντα αδρανής".

Εκτός 5 εφαρμογών που είναι στο "καταναλώνουν όση ενέργεια θέλουν".

 

https://www.dropbox.com/sh/ethb9rbd00hrtb0/AAB0VUMsCIconEz84VoQ87r0a?dl=0

 

Εντυπωσιακά τα νούμερα σου και αρχίζω να ψάχνομαι σε τι κάνω λάθος.

Με παρόμοια χρήση με εσενα με καρτα sd 32άρα χωρις Nova και με 15 αδρανείς εφαρμογές βλέπω πολύ χαμηλότερο sot.

Που θα πάει θα το βρούμε το κουμπί του!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακά τα νούμερα σου και αρχίζω να ψάχνομαι σε τι κάνω λάθος.

Φιλε μου, αν θες την αποψη μου, μην μπαινεις σε αυτο το τρυπακι.

Θα αξιολογεις την αυτονομια μιας συσκευης συμφωνα με τη δικη σου χρηση και θα τη συγκρινεις με παλιοτερες σου συσκευες.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακά τα νούμερα σου και αρχίζω να ψάχνομαι σε τι κάνω λάθος.

Με παρόμοια χρήση με εσενα με καρτα sd 32άρα χωρις Nova και με 15 αδρανείς εφαρμογές βλέπω πολύ χαμηλότερο sot.

Που θα πάει θα το βρούμε το κουμπί του!

 

Καλά νούμερα ναι.

Αν αυτά τα έβγαζε σε 20ωρο δεν θα είχα κανένα παράπονο.

Εγώ το λιώνω από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το απόγευμα, και μετά η χρήση είναι ποιο lite..

Δουλεύω σχεδόν μόνιμα data γιατί το adsl στο σπίτι μου την έσπαγε.

Αυτό θα αλλάξει από σήμερα που ενεργοποιηθηκε η vdsl γραμμή μου.

Δηλαδή όταν είμαι στο σπίτι θα ανοίγω wifi κανονικά.

Μιλάω μέσο όρο μια ώρα την μέρα.

Και... Καίω τον Chrome!

Με σειρά δουλεύω περισσότερο

Chrome (κανένας άλλος browser δεν μου κάνει).

Viber.

Facebook.

Αυτές τις 3 εφαρμογές δουλεύω περισσότερο μέσα στην μέρα.

Να καταναλώνουν όση ενέργεια θέλουν έχω μόνο

Nova laouncher.

Tesla (ειδοποιήσεις nova).

Sesame.

SwiftKey.

Μόνο αυτές.

Όλες οι άλλες στο πάντα αδρανής.

Δεν έχω παγώσει τίποτα με το package disabler.

Δεν το δουλεύω αυτό το πρόγραμμα παρόλο που προτείνετε από χρήστες.

Και με αυτή πάνω κάτω την χρήση σχεδόν βγάζω μέρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζει μια μέρα άνετα με 4G ανοιχτό τότε ούτε στον παπά!

 

To 4G δε το κλείνω ούτε τη νύχτα. Αρκετές εφαρμογές και email συχρονισμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημερωτικα παντως και για οσους θελουν φυσικα ΕΑΝ δεν δουλευουν το chrome καλο ειναι να τον απενεργοποιησουν εντελως απο τις εφαρμογες .Ο chrome αναζητα ολη μερα τι ενδιαφεροντα εχει ο καθενας που μπαινει τι διαβαζει τι ωρα παει για υπνο:lol: Αυτα βεβαια για καποιον που θελει απλα να σερφαρει βαζει ενα λαιτ browser .Επισης μη κρατατε στη μνημη τις εφαρμογες social media και το google play.Δοκιμαστε σε μια φουλ φορτιση να δειτε εαν εχετε μεγαλυτερη εξοικονομηση.

 

Μη μου αρχισετε και γραφετε ωχ αδερφε τι λες εγω τα θελω:p απλα μια αναφορα εκανα και δοκιμη για οποιον θελει να δει πως θα παει η μπαταρια.:rolleyes:

 

Εγώ χρησιμοποιώ Edge πάντως, νομίζω ό,τι καλύτερο..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

μήπως έβγαλες και την προηγούμενη οθόνη ; που δείχνει τι εφαρμογές χρησιμοποίησες και τα ποσοστά; και πόση ώρα εκτός φόρτισης;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

1,30 edge, 1 ώρα ένα παιχνίδι (κατέβασμα)

Παντα ανοιχτό WiFi, 4g, τοποθεσία.

1sknWWD.jpg

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ Edge πάντως, νομίζω ό,τι καλύτερο..

 

Κι εγώ. Ταχύτατος, απροβληματιστος και συγχρονίζει με pc (αν κι εκεί προτιμώ Mozilla)

Ότι καλύτερο

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...