Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε βρει καποια ζελατινα για το μεταλλικο τμημα? Για το γυρω γυρω δηλαδη? Κατι διαφανο ας πουμε. Βλεπω οτι η dbrand δεν βγαζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε βρει καποια ζελατινα για το μεταλλικο τμημα? Για το γυρω γυρω δηλαδη? Κατι διαφανο ας πουμε. Βλεπω οτι η dbrand δεν βγαζει.

 

https://www.ultimateshield.co.uk/collections/galaxy-note-8/products/samsung-galaxy-note-8-invisible-film-screen-protector

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποια ζελατινα για το μεταλλικο τμημα? Για το γυρω γυρω δηλαδη? Κατι διαφανο ας πουμε. Βλεπω οτι η dbrand δεν βγαζει.
Γιάννη αλλάζει η αίσθηση του κρατήματος του κινητού. Προτιμώ μια ποιοτική θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αλλάζει η αίσθηση του κρατήματος του κινητού. Προτιμώ μια ποιοτική θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το καταλαβαινω, αλλα αν θελω να το χρησιμοποιησω χωρις θηκη, δεν γινεται αλλιως. Θα εχει γινει χαλια σε μια βδομαδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωραιος! Την εριξα την παραγγελια.

Ελπιζω να μη φτασει οταν θα αγοραζω το note 9:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποια ζελατινα για το μεταλλικο τμημα? Για το γυρω γυρω δηλαδη? Κατι διαφανο ας πουμε. Βλεπω οτι η dbrand δεν βγαζει.
Εγώ φοράω τη 3ΜΚ invisible case http://www.tech-in.gr/3mk-invisible-case-arc-3d-protect-foil-samsung-galaxy-note-8.html. Η αίσθηση όντως αλλάζει, έχεις όμως καλύτερο grip αλλά επειδή η συγκεκριμένη στο πίσω μέρος και στα πλάγια είναι μονοκόμματη είναι αδύνατο να τη κολλήσεις τέλεια.. τη τοποθέτησα κάπως καλά πίσω όμως πάνω και κάτω οι τρύπες για τα μικρόφωνα κτλ είναι λίγο στραβές.. Επίσης είναι αδύνατο να τη τοποθετήσεις χωρίς τη χρήση υγρού, μιας και οι φουσκάλες είναι στανταράκι. Εγώ αφού κατέστρεψα 2 τη 3η τη ψέκασα με υγρό καθαρισμού γυαλιών σαν να βάζω screen protector, κι έτσι έκατσε κάπως αποδεκτά αλλά απέχει πολύ από το τέλειο... πεταμένα λεφτά κατά τη γνώμη μου απλά θέλω να το πουλήσω την άλλη βδομάδα κι επειδή είναι άψογο είπα να μη γίνει καμία στραβή και πάθει κανά σημάδι. Στο καινούριο έχω προς ώρας τη clear view της Samsung και περιμένω το x one full face με full glue τη Τρίτη να δω πως θα κάτσει. Αν μείνω ευχαριστημένος θα φύγει κι η clear view για πούλημα μιας και το x one που περιμένω δεν είναι συμβατό με θήκες.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω τη 3ΜΚ invisible case http://www.tech-in.gr/3mk-invisible-case-arc-3d-protect-foil-samsung-galaxy-note-8.html. Η αίσθηση όντως αλλάζει, έχεις όμως καλύτερο grip αλλά επειδή η συγκεκριμένη στο πίσω μέρος και στα πλάγια είναι μονοκόμματη είναι αδύνατο να τη κολλήσεις τέλεια.. τη τοποθέτησα κάπως καλά πίσω όμως πάνω και κάτω οι τρύπες για τα μικρόφωνα κτλ είναι λίγο στραβές.. Επίσης είναι αδύνατο να τη τοποθετήσεις χωρίς τη χρήση υγρού, μιας και οι φουσκάλες είναι στανταράκι. Εγώ αφού κατέστρεψα 2 τη 3η τη ψέκασα με υγρό καθαρισμού γυαλιών σαν να βάζω screen protector, κι έτσι έκατσε κάπως αποδεκτά αλλά απέχει πολύ από το τέλειο... πεταμένα λεφτά κατά τη γνώμη μου απλά θέλω να το πουλήσω την άλλη βδομάδα κι επειδή είναι άψογο είπα να μη γίνει καμία στραβή και πάθει κανά σημάδι. Στο καινούριο έχω προς ώρας τη clear view της Samsung και περιμένω το x one full face με full glue τη Τρίτη να δω πως θα κάτσει. Αν μείνω ευχαριστημένος θα φύγει κι η clear view για πούλημα μιας και το x one που περιμένω δεν είναι συμβατό με θήκες.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Τι εννοείς δεν είναι συμβατό με θήκες;

Xone full glue fit κι εδώ και παίζουν άψογα όλες οι θήκες μου. Spigen, αλλά εννοείται κι οι αυθεντικές χωρίς κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω τη 3ΜΚ invisible case http://www.tech-in.gr/3mk-invisible-case-arc-3d-protect-foil-samsung-galaxy-note-8.html. Η αίσθηση όντως αλλάζει, έχεις όμως καλύτερο grip αλλά επειδή η συγκεκριμένη στο πίσω μέρος και στα πλάγια είναι μονοκόμματη είναι αδύνατο να τη κολλήσεις τέλεια.. τη τοποθέτησα κάπως καλά πίσω όμως πάνω και κάτω οι τρύπες για τα μικρόφωνα κτλ είναι λίγο στραβές.. Επίσης είναι αδύνατο να τη τοποθετήσεις χωρίς τη χρήση υγρού, μιας και οι φουσκάλες είναι στανταράκι. Εγώ αφού κατέστρεψα 2 τη 3η τη ψέκασα με υγρό καθαρισμού γυαλιών σαν να βάζω screen protector, κι έτσι έκατσε κάπως αποδεκτά αλλά απέχει πολύ από το τέλειο... πεταμένα λεφτά κατά τη γνώμη μου απλά θέλω να το πουλήσω την άλλη βδομάδα κι επειδή είναι άψογο είπα να μη γίνει καμία στραβή και πάθει κανά σημάδι. Στο καινούριο έχω προς ώρας τη clear view της Samsung και περιμένω το x one full face με full glue τη Τρίτη να δω πως θα κάτσει. Αν μείνω ευχαριστημένος θα φύγει κι η clear view για πούλημα μιας και το x one που περιμένω δεν είναι συμβατό με θήκες.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Μπορείς να βάλεις κάποιο λινκ του X-one full face?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κάποιο λινκ του X-one full face?

 

Υπόψη Κώστα. Χάνεις 2 χιλιοστά στην οθόνη edge. Αυτό σημαίνει ότι τα κόλπα με το φωτισμό που σου αρέσουν σχεδόν τα ξεχνάς;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρήγγειλα εγώ παιδιά είναι full face, πιάνει από άκρη σ άκρη με μαύρα πλαίσια κτλ. Επειδή το δουλεύω σε σκοτεινά μέρη με μπόλικη φωτεινότητα κάνει αυτές τις αντανακλάσεις στο πλαίσιο,σα light leak και με ενοχλεί να το βλέπω οπότε έψαχνα κάτι full face και όχι case friendly.

 

Από ότι μου είπε η κοπέλα από το κατάστημα είναι λέει κόλλα παντού, όχι μόνο στα πλάγια όχι όμως υγρή.. τώρα θα το δοκιμάσω τη Τρίτη και βλέπουμε.. Αν είναι μάπα θα πάει ένα 40αρι στο κάδο και μες τη βδομάδα που θα κατέβω Αθήνα θα περάσω από extreme mobile να βάλω το κανονικό.

 

Από το Σκρουτζ, αν γράψετε note 8 κι επιλέξετε τη προστασία οθόνης, είναι το τελευταίο (και πιο ακριβό),"X-One 3D Full Face Tempered Glass Full Glue". Το λινκ είναι αυτό παιδιά: https://e-thiki.gr/index.php?route=product/product&product_id=48542

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Υπόψη Κώστα. Χάνεις 2 χιλιοστά στην οθόνη edge. Αυτό σημαίνει ότι τα κόλπα με το φωτισμό που σου αρέσουν σχεδόν τα ξεχνάς;)

 

Μα γιαυτό το λόγο ακριβώς ενδιαφερθηκα να μάθω για το full face μιας και η θήκη που χρησιμοποιώ είναι η Nillkin Frosted και είναι κατάλληλη για όλα τα full face tempered glass και φαντάζομαι ότι αυτό το tempered θα κατεβαίνει πολύ χαμηλά στις edge πλευρές, το άλλο από extreme ούτε καν Βαγγέλη για εμένα... Δεν θυσιαζω ούτε χιλιοστό από την οθόνη του Note, ιδιαίτερα μετά και από το Mate 10 με 16:9 οθόνη μου φαίνεται μικρή του Note....

Οπότε περιμένουμε τον φίλο παραπάνω να το τοποθετήσει και βλέπουμε γιατί και 40€ δεν τα λες και λίγα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ο Βαγγέλης μάλλον εννοεί πως το full face θα κόβει 2 χιλιοστά λόγω των μαύρων frames εκατέρωθεν της οθόνης. Περιμένω κι εγώ να το δω από κοντά παιδιά και θα σας ενημερώσω μόλις το περάσω.. Τώρα το κουτί γράφει "releasing adhesive" αλλά από το μαγαζί μου είπαν πως το έχουν δει κι απλά έχει κόλλα παντού. Γιατί είχα απορία πως γίνεται να είναι full face με υγρή κόλλα ταυτόχρονα, όταν απελευθερωθεί η κόλλα δε θα καλύψει και το ακουστικό; Τέλος πάντων, θα δείξει...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες τοποθέτησα αυτή την ζελατίνα

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B074MR7933/ref=oh_aui_i_sh_post_o0_img?ie=UTF8&psc=1#

 

Σε σχέση με την screenknight είναι :

 

Πολύ πιο απαλή η υφή με το touch γλυστραει πραγματικά το δάκτυλο

 

λιγότερες δακτυλιες

 

και case friendly κανένα πρόβλημα με θηκες

 

Δεν Βλέπω αλλοιώσεις χρωμάτων...

 

Αν πάρετε μαζί και κάτι άλλο απ το Αμαζον αξίζει η αγορά...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε να προτείνετε καμια καλη wallet/flip case για την νοταρα μας με περιμετρική κάλυψη;

Έχω της nilkin αλλά μαζεύει πολύ εύκολα σκόνες και γίνεται χάλια!!

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το winstone dome, το tempered.. Τι πακέτο ηταν αυτο.. Οτι ποιο δύσκολο εχω εγκατάστησει ποτε. Εκτος και εισαι κολοφαρδος και κατσει σωστα με την 1η. 2 ωρες το παλαιβα, βλέποντας και ενα καρο βίντεο.

Την 1η φορα κράτησε πολυ μικρες φυσαλίδες στο κεντρο. Νομίζω κατάλαβα γιατι. Δεν πρέπει να αφήσεις να πέσει το γυαλί πάνω στην κολα, αλλά να το ακουμπήσεις απαλα.. Δε στα λενε πουθενα αυτα όμως, ουτε στο βίντεο. Ασε που η σταγόνα της κολας δεν εκατσε όπως στα βίντεο αλλά κάπως άπλωσε.. Το οποιο είναι μαλλον εντελώς τυχαιο, γιατι την 2η φορα με τη 2η κολα δεν έγινε το ιδιο παρότι εκανα ακριβώς τα ίδια..

Αμα δεν μπει με την 1η, η 2η απόπειρα ειναι 100% ποιο πακετο.

Εβαλα το κινητο κατω απο τη βρυση και το έπλυνα με σαπούνι, το ιδιο και το tempered, τα σκουπισα, και ξαναδοκίμασα με την 2η κολα.. Εδω εκανα μακακια εγωμ Τελευταία στιγμή καταλαβα οτι ειχε μεινει λιγη κολα απο την προηγ απόπειρα σε ενα πλαστικό που βάζουμε πανω στο οποίο ακουμπα το τζαμι όταν το αφήνουμε να πεσει. Και το έβαλα 1 χιλιοστό λιγότερο να μη λερωσει την οθονη. Ε οταν επεσε το τζαμι επηρεάσε τοσο πολυ που στο μισο γυαλι δεν πηγε η κολα..

Απο εκει και πέρα πηγαν περίπατο οι οδηγίες, αυτοσχεδιασα το τραβηξα απο εδω το τράβηξα από εκεί και καταφέρα να παει η κολα παντου. Αλλα κράτησε 2-3 μικρες φυσαλιδες σαν πιξελ. Φαίνονται δύσκολα, αλλά φαίνονται σε λευκό χρωμα..

Θα το κρατήσω για την ωρα ετσι και βλεπουμε. Επίσης καλύπτει στις edge πλευρές οριακα την οθονη σχεδόν αφηνει μισο χιλιοστο ας πούμε εκτος.

Θα έπρεπε να καλύψει περισσότερο την οθονη..

Πενακι αφη κλπ είναι σαν να μην έβαλες τίποτα, αυτό είναι το μονο συν.

Τοσα λεφτα για να παιδεύεσαι ετσι, δεν αξιζει.. Μονο αν το βάλει αλλος. Υποτίθεται οτι πιάνουν τα χερια μου όσο ελαχιστων, και τα εκανα μανταρα..

Link to comment
Share on other sites

Στο χρυσό τι θήκες έχετε βάλει?? Για προστασία καταλήξαμε στο whitestone? To x one full glue fit έχει θέμα με τις θήκες ή με τον περιμετρικό φωτισμό ειδοποιήσεων?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ τη εμπειρία μου με το x one full glue που παρέλαβα σήμερα:

 

Αρχικά μάλλον οι τύποι στην x one δε σκαμπάζουν γρι αγγλικά μιας και αφενός η συσκευασία έχει ορθογραφικά λάθη, πράγμα που με προϊδέασε αρνητικά κι αφετέρου αυτό το πράγμα τσίμα τσίμα που χωρούσε στην οθόνη.. Πως γίνεται να βαφτίσεις full cover- full face ένα τζαμί που ειλικρινά είναι σα να βάζεις small νούμερο τζάμι σε μια οθόνη που φοράει large...

 

Στην όψη το τζαμί είναι σαν ένα απλό tempered του εμπορίου, case friendly φυσικά με μαύρα πλαίσια εκατέρωθεν που κόβουν χωρίς απολύτως κανένα λόγο από ένα χιλιοστό στις edge πλευρές της οθόνης και ένα 20-30% μένει ακάλυπτο. Εκεί τελείωσε η ιστορία για μένα μιας και ήθελα κάτι πραγματικά full face/ full cover για να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο γυμνό και να καλύπτεται η αντανάκλαση που κάνει η οθόνη στο πλαίσιο όταν τη χρησιμοποιείς νύχτα σε μεγάλη φωτεινότητα..

 

Επίσης άλλο ένα αρνητικό πως δεν υπάρχει θήκη για εύκολη τοποθέτηση παρά μόνο αυτοκόλλητα.. Απαράδεκτο για τόσο ακριβό τζάμι..

 

Από εφαρμογή και τοποθέτηση πάντως είναι κορυφή. Στα επίπεδα του dome και του x one με την υγρή κόλλα θα έλεγα. Δεν έχει αυτά τα dots που έχουν τα υπόλοιπα τζάμια χωρίς υγρή κόλλα μιας κι έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια της οθόνης, ευκρίνεια και touch κορυφαία. Μια ώρα το κράτησα και το δοκίμασα φουλ φωτεινότητα στο σκοτάδι κι όλα άψογα. Από μέσα Δεκέμβρη όλα τα note που πέρασαν απ' τα χέρια μου τα είχα γυμνά και διαφορά δεν είδα. Δε ξέρω όμως πως θα είναι σε βάθος χρόνου μιας και έφαγε ξήλωμα.. Reflections επίσης στις άκρες δεν έκανε αφού τις κάλυπτε όμως με τα μαύρα πλαίσια. Επίσης δε ξέρω στον ήλιο τι ψάρια θα πιάνει μιας και το δοκίμασα πριν μιάμιση ώρα.

 

Τέλος αφού το ξήλωσα είπα να κάνω ένα crash test να δω τι ψάρια πιάνει... το έριξα παιδιά όρθιος στο τραπέζι του σαλονιού από ύψος περίπου μισό μέτρο και έσπασε στις άκρες σε 3 σημεία... Οι τύποι στη συσκευασία υποστηρίζουν πως αν ρίξεις μια μπάλα ενός κιλού από απόσταση ενός μέτρου πάνω του δε θα πάθει τίποτα... bullshits....

 

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Καλός φίλε μου tzin1 ευχαριστούμε για τον κόπο σου.... Οπότε συνεχίζουμε γυμνοί.... Το μόνο που έχουμε να κάνουμε πλέον είναι να χαρούμε αυτή την υπέροχη οθόνη....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο χρυσό τι θήκες έχετε βάλει?? Για προστασία καταλήξαμε στο whitestone? To x one full glue fit έχει θέμα με τις θήκες ή με τον περιμετρικό φωτισμό ειδοποιήσεων?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω spigen liquid Air, και spigen neo flex στην οθόνη.

Σε μαύρο note 8.

Όποιο χρώμα και αν επαιρνα αυτή την θήκη θα είχα σαν βασική!

 

Θα γράψω άλλη μια φορά κάποια πράγματα έχοντας ξοδέψει άπειρα ευρώ από το s7 edge και s8 plus σε θήκες και screen protector tempered glass κτλ.

 

Είναι ανάλογα τι θέλει ο καθένας παιδιά.

Εγώ πχ δεν μπορώ να διανοηθώ ότι υπάρχει αραχνια που φαίνεται μόνο με μεγεθυντικό φακό κάτω από την λάμπα σε συγκεκριμένη κλήση..

 

Την λεγόμενη αραχνια η ναυαρχίδα samsung με γυμνή οθόνη την κάνει μόνο που την κοιτάς.

(μια σκονιτσα είτε από τσέπη είτε που έμεινε πάνω στην οθόνη στην έκανε)

Dome glass.

Εξαιρετικό προϊόν σε σχέση με ότι κυκλοφορεί στο εμπόριο.

Αλλά.. Πρέπει να σου κάτσει, ολόκληρη επιστήμη!

 

2 η 3 συσκευασίες Dome glass κατέστρεψα στην προσπάθεια μου να το περάσω σε s8 plus.

 

Μου άφησε 2 φουσκαλες μικρές.

Κάποιος άλλος μπορεί να το άφηνε γιατί δείχνει πολλά υποσχόμενο προϊόν.

Εγώ λοιπόν που βλέπω αραχνια και πουλάω την συσκευή, αυτό δεν το άντεχα.

Σε μισή ώρα πέταμα.

 

Πλέον επιλέγω μια μεμβράνη υγρής τοποθέτησης, αυτή τη φορά έτυχε να διαλέξω spigen αντί ScreenKnight ή iq shield.

Χάνει αίσθηση αφής, χάνει σε χρώματα οθόνης, αλλά ταιριάζει με θήκες και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο.

Για την περίπτωση σπασίματος έχω την ασφάλεια, για τις αραχνιες έχω την μεμβράνη.

Και κάπως έτσι με 35€ασφάλεια+30€ θήκη και μεμβράνη spigen είμαι ήσυχος.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλός φίλε μου tzin1 ευχαριστούμε για τον κόπο σου.... Οπότε συνεχίζουμε γυμνοί.... Το μόνο που έχουμε να κάνουμε πλέον είναι να χαρούμε αυτή την υπέροχη οθόνη....
Αυτό ακριβώς... Από τα Χριστούγεννα μέχρι και σήμερα έχω χάσει το μέτρημα σε πεταμένα λεφτά: 3 μεμβράνες για κάλυψη του τηλεφώνου και περιμετρικά έκατσε η μία, 2 tempered που φάγαν ξήλωμα μέσα σε μια ώρα, 2 θήκες και και και... Προσωπικά κουράστηκα,έβγαλα και τη γκουμούτσα τη clear view και πλέον χαίρομαι τη τηλεφωνάρα γυμνή με μια απλή θήκη πορτοφόλι-πουγκί της olixar μόνο για ασφαλή μεταφορά... clear view και το 4ο νοτέλι(είμαι στο 5ο) θα φύγουν για πούλημα την άλλη βδομάδα που θα είμαι Αθήνα και τέλος. Πέρασε ενάμιση μήνας αλλαγών και δοκιμών, πολλά χαμένα ευρώ κι ακόμα δεν ευχαριστήθηκα το τηλέφωνο...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ τη εμπειρία μου με το x one full glue που παρέλαβα σήμερα:

 

Αρχικά μάλλον οι τύποι στην x one δε σκαμπάζουν γρι αγγλικά μιας και αφενός η συσκευασία έχει ορθογραφικά λάθη, πράγμα που με προϊδέασε αρνητικά κι αφετέρου αυτό το πράγμα τσίμα τσίμα που χωρούσε στην οθόνη.. Πως γίνεται να βαφτίσεις full cover- full face ένα τζαμί που ειλικρινά είναι σα να βάζεις small νούμερο τζάμι σε μια οθόνη που φοράει large...

 

Στην όψη το τζαμί είναι σαν ένα απλό tempered του εμπορίου, case friendly φυσικά με μαύρα πλαίσια εκατέρωθεν που κόβουν χωρίς απολύτως κανένα λόγο από ένα χιλιοστό στις edge πλευρές της οθόνης και ένα 20-30% μένει ακάλυπτο. Εκεί τελείωσε η ιστορία για μένα μιας και ήθελα κάτι πραγματικά full face/ full cover για να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο γυμνό και να καλύπτεται η αντανάκλαση που κάνει η οθόνη στο πλαίσιο όταν τη χρησιμοποιείς νύχτα σε μεγάλη φωτεινότητα..

 

Επίσης άλλο ένα αρνητικό πως δεν υπάρχει θήκη για εύκολη τοποθέτηση παρά μόνο αυτοκόλλητα.. Απαράδεκτο για τόσο ακριβό τζάμι..

 

Από εφαρμογή και τοποθέτηση πάντως είναι κορυφή. Στα επίπεδα του dome και του x one με την υγρή κόλλα θα έλεγα. Δεν έχει αυτά τα dots που έχουν τα υπόλοιπα τζάμια χωρίς υγρή κόλλα μιας κι έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια της οθόνης, ευκρίνεια και touch κορυφαία. Μια ώρα το κράτησα και το δοκίμασα φουλ φωτεινότητα στο σκοτάδι κι όλα άψογα. Από μέσα Δεκέμβρη όλα τα note που πέρασαν απ' τα χέρια μου τα είχα γυμνά και διαφορά δεν είδα. Δε ξέρω όμως πως θα είναι σε βάθος χρόνου μιας και έφαγε ξήλωμα.. Reflections επίσης στις άκρες δεν έκανε αφού τις κάλυπτε όμως με τα μαύρα πλαίσια. Επίσης δε ξέρω στον ήλιο τι ψάρια θα πιάνει μιας και το δοκίμασα πριν μιάμιση ώρα.

 

Τέλος αφού το ξήλωσα είπα να κάνω ένα crash test να δω τι ψάρια πιάνει... το έριξα παιδιά όρθιος στο τραπέζι του σαλονιού από ύψος περίπου μισό μέτρο και έσπασε στις άκρες σε 3 σημεία... Οι τύποι στη συσκευασία υποστηρίζουν πως αν ρίξεις μια μπάλα ενός κιλού από απόσταση ενός μέτρου πάνω του δε θα πάθει τίποτα... bullshits....

 

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Παιδια, αν ηταν πραγματικα full cover δε θα επαιζε καμια θηκη στην πραγματικοτητα.

Touch, ευκρινεια σε ηλιο κλπ κλπ ειναι αψογα, οπως σωστα αναφερεις.

Το μοναδικο, πραγματικο μειον για μενα, για αυτο το γυαλι ειναι τα 2 χιλιοστα της μαυρης επιφανειας που χανεις εκατερωθεν.

Προσωπικα τα θυσιαζω αναγκαστικα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά βολεύτηκα με τη LED και ένα γυαλί αξιοπρεπές μπροστά που αν και δεν είναι σα τη γυμνη οθόνη, ήδη το έχω συνηθίσει και έχω το κεφάλι μου ήσυχο..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η spigen liquid air. Πάρα πολύ καλή, είχαν δίκιο τα παιδιά. Αύριο περιμένω την nillkin frosted και κλείνω από θήκες :) Να συμπληρώσω ότι έβαλα μεμβράνη στο αισθητήρα δακτυλικού, λειτουργεί απροβλημάτιστα και είναι ίδιο μέγεθος με του s8 plus. Βέβαια την πέρασα βιαστικά. Θα την διορθώσω με σαπούνι και νερό.ddc22cd272afaf96f4847208936617ba.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η spigen liquid air. Πάρα πολύ καλή, είχαν δίκιο τα παιδιά. Αύριο περιμένω την nillkin frosted και κλείνω από θήκες :) Να συμπληρώσω ότι έβαλα μεμβράνη στο αισθητήρα δακτυλικού, λειτουργεί απροβλημάτιστα και είναι ίδιο μέγεθος με του s8 plus. Βέβαια την πέρασα βιαστικά. Θα την διορθώσω με σαπούνι και νερό.ddc22cd272afaf96f4847208936617ba.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τις πιο ωραίες θήκες Αχιλλέα !! Μεγειά και να το χαρείς !!

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η spigen liquid air. Πάρα πολύ καλή, είχαν δίκιο τα παιδιά. Αύριο περιμένω την nillkin frosted και κλείνω από θήκες :) Να συμπληρώσω ότι έβαλα μεμβράνη στο αισθητήρα δακτυλικού, λειτουργεί απροβλημάτιστα και είναι ίδιο μέγεθος με του s8 plus. Βέβαια την πέρασα βιαστικά. Θα την διορθώσω με σαπούνι και νερό.ddc22cd272afaf96f4847208936617ba.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοφορετη φίλε! Θα την ευχαριστηθείς γιατί είναι από τις καλύτερες θήκες! Είμαι φάν της liquid air. Την είχα 1 χρόνο στο iPhone 7 plus και τωρα στο Ν8. Σκέψου ότι πρώτα πηρα την liquid air και μετά αγόρασα το νοτε 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έβαλα το dome glass που μου έκανε δώρο φίλος και έπαθα την πλάκα μου! Δεν περίμενα για κανένα λόγο ότι θα κάτσει τόσο όμορφα και δεν θα επηρεάζει καθόλου την αφή! :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...