Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει ένα τζαμακι αλλά δεν θυμάμαι μάρκα, το είχα πάρει 26 ευρώ. Έχει κάτσει τέλεια στην οθόνη αλλά τα μισά πατήματα δεν τα πιάνει με αυτό. Θέλω να το βγάλω και να βάλω καμμία ζελατίνα. Υπάρχει καμμία πρόταση; ή να να βάλω της media, απλά δεν ξέρω πώς θα συμπεριφέρεται το πενακι
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ένα τζαμακι αλλά δεν θυμάμαι μάρκα, το είχα πάρει 26 ευρώ. Έχει κάτσει τέλεια στην οθόνη αλλά τα μισά πατήματα δεν τα πιάνει με αυτό. Θέλω να το βγάλω και να βάλω καμμία ζελατίνα. Υπάρχει καμμία πρόταση; ή να να βάλω της media, απλά δεν ξέρω πώς θα συμπεριφέρεται το πενακι

 

Εχω βάλει απο τη πρώτη μέρα που το πήρα το Whitestone Dome. Είναι νομίζω η μοναδική ΚΑΛΗ λύση για τζαμάκι, έχει φάει και 3-4 γερές τούμπες έχοντας επιζήσει. Μπορεί να είναι λίγο ακριβό, αλλά αξίζει τα λεφτά του 100% γτ τιαριάζει απόλυτα χωρίς να κάνει κάποιο θέμα στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω spen και εμπρός κάμερα?

Η αν έχει κάποιος?

Απο Ελλάδα.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω spen και εμπρός κάμερα?

Η αν έχει κάποιος?

Απο Ελλάδα.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για s pen από μια πρόχειρη αναζήτηση

https://www.skroutz.gr/c/610/stylus-grafides-palmtops/m/28/Samsung.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ένα τζαμακι αλλά δεν θυμάμαι μάρκα, το είχα πάρει 26 ευρώ. Έχει κάτσει τέλεια στην οθόνη αλλά τα μισά πατήματα δεν τα πιάνει με αυτό. Θέλω να το βγάλω και να βάλω καμμία ζελατίνα. Υπάρχει καμμία πρόταση; ή να να βάλω της media, απλά δεν ξέρω πώς θα συμπεριφέρεται το πενακι

Μεμβράνη, εγώ έχω αυτή. Είναι καλή, πιάνει και στα πλαϊνά, οπότε δεν ξεκολλάει. Σίγουρα δεν έχει σχέση με την εμπειρία χρήσης γυαλιού, και μπορεί να ξενερώσεις τις πρώτες μέρες εφόσον έχεις συνηθίσει το γυαλί, αλλά είναι από τις πιο αξιόλογες μεμβράνες. Και είναι σχεδόν αόρατη. Όσον αφορά το πενάκι, θα χρειαστεί να βάλεις λευκή μύτη και θα είσαι κομπλέ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν το dex station μπορει να σηκωσει 2 εξωτερικους σκληρους portable;

Εχω 2 WD των 2ΤΒ ο καθενας.Λογικα δεν θα τα καταφερει αλλα μπορει καποιος να το δοκιμασε.Αν ειναι μην το αγοραζω τσαμπα αν δεν γινεται να κανω αυτο που θελω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη, εγώ έχω αυτή. Είναι καλή, πιάνει και στα πλαϊνά, οπότε δεν ξεκολλάει. Σίγουρα δεν έχει σχέση με την εμπειρία χρήσης γυαλιού, και μπορεί να ξενερώσεις τις πρώτες μέρες εφόσον έχεις συνηθίσει το γυαλί, αλλά είναι από τις πιο αξιόλογες μεμβράνες. Και είναι σχεδόν αόρατη. Όσον αφορά το πενάκι, θα χρειαστεί να βάλεις λευκή μύτη και θα είσαι κομπλέ.

 

Δεν φαίνεται το λινκ ή έχει εξαντληθεί. Τελικά πήρα από μια αγγελία κάτι φθηνά no name και έκατσε απίστευτα καλά το τζαμακι που δεν το περίμενα και με πολύ καλή αίσθηση. Έβαλα και πριν από αυτό την ζελατίνα από τα μίντια αλλά την πέταξα γτ σηκωνόταν ή απλά ο υπάλληλος δεν έκανε καλή δουλειά μιας και στο s7 edge δεν είχα ποτέ θέμα με την ίδια θήκη

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εισαγωγή

Έχω δώσει το παλιό Note 2 στον μικρό για να παίζει (βασικά YouTube έβλεπε την ώρα του φαγητού και λίγο παιχνίδι όποτε δεν τον απασχολούσα με κάτι άλλο). Τους άφησα διακοπές με την μαμά, πήγα Αθήνα για δουλειές κάποιες ημέρες, ήρθα χτες για 2ο γύρο και το κινητό εξαφανίστηκε. Δεν γνωρίζουν πού έχει πάει, λένε. Υποθέτω ότι το έσπασαν και το πέταξαν για να μην το δω και ντρέπονται να το πουν. Ή το πέταξαν με τα σκουπίδια και πραγματικά δεν ξέρουν πού είναι. Τέλος εισαγωγής.

 

Κυρίως θέμα

Ο μικρός θα τιμωρηθεί για μερικούς μήνες χωρίς συσκευή, αλλά θέλω μετά να του δώσω το 8 κι εγώ να πάρω το 10. Τί θήκη αντοχής αγοράζουμε για προστασία του 8; Δεν είναι τόσο αντοχής όσο το 2, οπότε πρέπει να βρω κάτι για να μην την διαλύσει την συσκευή.

 

Επίλογος

Το κόστος δεν με ενδιαφέρει. Απλά να σωθεί η συσκευή θέλω. Θέλω κάτι δοκιμασμένο στην πράξη, να αντέχει πτώσεις δηλαδή, αλλά να το έχει δουλέψει κάποιος. Η θήκη που έχω τώρα (το διάφανο πορτοφόλι της Samsung) δεν τα βγάζει πέρα με παιδί.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος δεν με ενδιαφέρει. Απλά να σωθεί η συσκευή θέλω. Θέλω κάτι δοκιμασμένο στην πράξη, να αντέχει πτώσεις δηλαδή, αλλά να το έχει δουλέψει κάποιος. Η θήκη που έχω τώρα (το διάφανο πορτοφόλι της Samsung) δεν τα βγάζει πέρα με παιδί.

Ευχαριστώ.

 

Δες Samsung Protective Standing Cover και UAG Monarch.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μεγάλη παραγγελία βρήκα στο ebay πολύ καλή ζελατίνα no name η οποία εδώ κ μια βδομάδα δεν έχει σηκωθεί και επίσης έχει πολύ καλή υφή.καμμια σχέση με του μίντια πχ που είχα βάλει κ σηκωνόταν και το πενάκι είχε προβλημα.

Ενδεικτικά

https://www.ebay.com/itm/5X-Curved-Full-Coverage-Screen-Protector-Film-For-Samsung-Galaxy-Note-8-9/112539793442?var=412930051201

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μιας και μπήκα, ας το γράψω...

 

1. Ευχαριστώ για τις λύσεις που προτάθηκαν. Είμαι ανάμεσα στην Samsung και την Spigen, ως πιο μετριοπαθείς λύσεις (εμφανισιακά).

 

2. Το Note 2 βρέθηκε τελικά μέσα σε μια τσάντα της γιαγιάς. Έτσι, ο μικρός έχει τώρα κινητό για την ώρα του φαγητού και κανένα παιχνίδι το Σαββατοκύριακο.

 

3. Ψήνομαι (όπως έγραψα και στο άλλο θέμα) για Note 10. Να δούμε πότε θα μαζέψω το χρήμα. Ελπίζω να τα καταφέρω για μετά τα Χριστούγεννα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδή θα είμαι αύριο μια μέρα Αθήνα,που μπορώ να πάω να 0αρω άμεσα η μεμβράνη η τζαμακι ???Αν στα Media markt βάζουν ακόμα την μεμβράνη zaag μάλλον εκεί θα πάω...

Το dome το βάζει αν θυμάμαι καλά ένα κατάστημα στην Καλλιθέα;;;Ξέρει κάποιος κάτι;;;

Καλλιθέα μένω...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπόν, ειχα 1.5 χρονο το τζαμακι της Dome. Απροβλημάτιστο πραγματικα. Σημερα το αφαίρεσα, γτ θελω να το στειλω για αλλαγη οθονης λόγω burn in. Το καθαρισα απο τις κολλες και εκει που το επλυνα και εκανα πιο καλο σκουπισμα με πετσετα καταφερα και το εσπασα...

 

Με τι μπορω να το αντικαταστήσω? Εχω ακομα καβάτζα ενα φιαλίδιο με κόλλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ειχα 1.5 χρονο το τζαμακι της Dome. Απροβλημάτιστο πραγματικα. Σημερα το αφαίρεσα, γτ θελω να το στειλω για αλλαγη οθονης λόγω burn in. Το καθαρισα απο τις κολλες και εκει που το επλυνα και εκανα πιο καλο σκουπισμα με πετσετα καταφερα και το εσπασα...

 

Με τι μπορω να το αντικαταστήσω? Εχω ακομα καβάτζα ενα φιαλίδιο με κόλλα.

 

Εγώ του φοράω της zagg ,θα το στείλω και εγώ στο service,αλλά δεν θα το βγάλω...Έχω την εντύπωση ότι έχω και εγώ θέμα,αλλά δεν σκέφτομαι να το βγάλω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...