Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Spigen rugged armor και neo hybrid σίγουρα δεν έχουν θέμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την tough armour ξέρουμε;;; Απλά παρόλο που δίνει όγκο, εγώ αυτή προτιμώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Spigen rugged armor και neo hybrid σίγουρα δεν έχουν θέμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Skins σε ελληνικά καταστήματα υπάρχουν; Η μόνο από εξωτερικό αν θέλω να παραγγείλω;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Τελικά χάζευα στο site της dbrand και παρήγγειλα 2 skins. Θα πω εντυπώσεις όταν παραλάβω και τα περάσω

 

Μήπως παρέλαβες φίλε μου. Με ενδιαφέρει και εμένα να του βάλω ένα skin, ειδικά το camo απο την συγκεκριμένη εταιρεία μου αρέσει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παρέλαβες φίλε μου. Με ενδιαφέρει και εμένα να του βάλω ένα skin, ειδικά το camo απο την συγκεκριμένη εταιρεία μου αρέσει αρκετά
Όχι ακόμα αλλά λογικά μέσα στην εβδομάδα θα έρθει και θα σου πω εντυπώσεις

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η θήκη η Alcantara της Samsung, είναι καλή; την έχει δοκιμάσει κανείς να μας στείλει μια φωτογραφία; επίσης ψαχνω κάποιον καλό αξιόπιστο ασύρματο φορτιστή. Σε 20 μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του note 8, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν έρχεται με προστασία οθόνης το κινητό ή αν θα χρειαστεί να αγοράσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται με προστασία το κινητό. Πλην της κοινής ζελατινας που έχουν όλα τα καινούργια τηλέφωνα. Η alcantara είναι παρά πολύ ωραία θήκη με καλό grip. Το θέμα είναι πως αν σκεφτείς να βάλεις στην πορεία tembered glass για προστασία θα έχεις θέμα με την θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται με προστασία το κινητό. Πλην της κοινής ζελατινας που έχουν όλα τα καινούργια τηλέφωνα. Η alcantara είναι παρά πολύ ωραία θήκη με καλό grip. Το θέμα είναι πως αν σκεφτείς να βάλεις στην πορεία tembered glass για προστασία θα έχεις θέμα με την θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, η κοινή ζελατίνα είναι κανονική ζελατίνα η ζελατίνα που γράφει πάνω τα χαρακτηριστικά του κινητού; δεν ξέρω αν το λέω σωστά.... :) κάτι άλλο τώρα, επηρεάζεται η θήκη αν βάλω κάποιο dbrand skin στην πλάτη του κινητού; π.χ. Την camo που γλυκοκοιτάζω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η θήκη η Alcantara της Samsung, είναι καλή; την έχει δοκιμάσει κανείς να μας στείλει μια φωτογραφία; επίσης ψαχνω κάποιον καλό αξιόπιστο ασύρματο φορτιστή. Σε 20 μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του note 8, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν έρχεται με προστασία οθόνης το κινητό ή αν θα χρειαστεί να αγοράσουμε...
Ασύρματο φορτιστή τον γνήσιο, τώρα που έχει πέσει και η τιμή. Προστασία οθόνης δεν έχει και οι επιλογές για καλά τζαμάκια είναι ελάχιστες. Whitestone dome glass.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η θήκη η Alcantara της Samsung, είναι καλή; την έχει δοκιμάσει κανείς να μας στείλει μια φωτογραφία; επίσης ψαχνω κάποιον καλό αξιόπιστο ασύρματο φορτιστή. Σε 20 μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του note 8, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν έρχεται με προστασία οθόνης το κινητό ή αν θα χρειαστεί να αγοράσουμε...
Εγώ έχω βάλει προστασία οθόνης της x-one (όχι την full glue) και συνεργάζεται άψογα με όλες τις θήκες της samsung που έχω αλλά και με την rugged armor της spigen. Μια χαρά στην αφή και στα χρώματα, νομίζω είναι αξιοπρεπής λύση. Η alcantara είναι πανέμορφη αλλά θα ιδρώνει το χέρι σου τώρα το καλοκαίρι λόγω υλικού και είναι ανοικτή από κάτω άρα θέλει λίγο προσοχή.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα τα skin της dbrand. Πήρα το δερμάτινο εφέ και το μαύρο cameo. Πέρασα το δερμάτινο εφέ και ομολογώ πως είναι φοβερό σε ποιότητα. Το πέρασα πολύ εύκολα και γρήγορα θα έλεγα αν και το είχα άγχος. Παραθέτω μερικές φωτογραφίες. c9cbb05fdde68c3a4667f56256d69cbb.jpg800e81d4164dfac8344c6a3477bce0c0.jpgf50b70b37962013b3e41a1334a35b31c.jpge9ae02cebc1243cdc6c880f8e7d46fa5.jpg68198a3f2aafd6b0cad3475b8c725abb.jpgcb742354a86a5690186c2c46641b6572.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι.

Δες μόνο μήπως το κάλυμμα της κάμερας επηρεάζει τη λειτουργία του φλας.

Στο δικό μου είχα βάλει ένα προστευτικό της ultimate shield στην κάμερα και περιέργως επηρέαζε το φλάς (όλες οι φώτο με φλάς είχαν μια ασπρίλα κάτω αριστερά). Το έβγαλα για αυτό το λόγο. Check it out!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι.

Δες μόνο μήπως το κάλυμμα της κάμερας επηρεάζει τη λειτουργία του φλας.

Στο δικό μου είχα βάλει ένα προστευτικό της ultimate shield στην κάμερα και περιέργως επηρέαζε το φλάς (όλες οι φώτο με φλάς είχαν μια ασπρίλα κάτω αριστερά). Το έβγαλα για αυτό το λόγο. Check it out!

Θα το κοιτάξω αν και το αποφεύγω το φλάς
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το dome και έκατσε τέλεια!!! Μιλάμε ότι ένιωθα λες και έκανα χειρουργείο. χαχαχαχα . Αξίζει όμως γιατί πραγματικά είναι τέλειο. Το θέμα είναι ότι μου φάνηκε πολύ λεπτό και δεν ξέρω τι προστασία θα δώσει σε ενδεχόμενη πτώση.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει ένα γυαλάκι για προστασία στο υπόγειο μαγαζί στην Αιόλου,και μάλιστα μπήκε άψογα με κόλλα όπως το Dome,και τελευταία έβαλα και το μοτίβο για ασφάλεια.Που λέει ο λόγος δηλαδή,από τη στιγμή που μένω μόνος και δεν αφήνω το τηλέφωνο μόνο του.

Βλέπω λοιπόν ότι πολλές φορές δεν μπορώ να βάλω το μοτίβο γιατί το πάτημα του χεριού μου στο γυαλί δεν γίνεται αντιληπτό και έτσι το τηλέφωνο δεν ανοίγει.Μπορεί να προσπαθήσω και 10 φορές και να μην καταλάβει τίποτα,και ξαφνικά να πάρει μπρος.

Τι λέτε επ' αυτού,τι να φταίει, το γυαλί ή η οθόνη;Και πως να το προσεγγίσω για να βρω το φταίχτη;Αν είναι πάντως να το πάω στο σέρβις της Samsung πρώτα,αυτό είναι πολύ εύκολο,γιατί είναι 200μ απ' το σπίτι μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω αν και το αποφεύγω το φλάς

 

Έτσι το απέφευγα και εγώ, μέχρι που είδα τι ωραία αποτελέσματα έχει σε συνδυασμό με το pro mode. :)

Δεν είναι η ασπρίλα που είχαν τα παλιότερα φλάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω βάλει ένα γυαλάκι για προστασία στο υπόγειο μαγαζί στην Αιόλου,και μάλιστα μπήκε άψογα με κόλλα όπως το Dome,και τελευταία έβαλα και το μοτίβο για ασφάλεια.Που λέει ο λόγος δηλαδή,από τη στιγμή που μένω μόνος και δεν αφήνω το τηλέφωνο μόνο του.

Βλέπω λοιπόν ότι πολλές φορές δεν μπορώ να βάλω το μοτίβο γιατί το πάτημα του χεριού μου στο γυαλί δεν γίνεται αντιληπτό και έτσι το τηλέφωνο δεν ανοίγει.Μπορεί να προσπαθήσω και 10 φορές και να μην καταλάβει τίποτα,και ξαφνικά να πάρει μπρος.

Τι λέτε επ' αυτού,τι να φταίει, το γυαλί ή η οθόνη;Και πως να το προσεγγίσω για να βρω το φταίχτη;Αν είναι πάντως να το πάω στο σέρβις της Samsung πρώτα,αυτό είναι πολύ εύκολο,γιατί είναι 200μ απ' το σπίτι μου.

 

Όσο έχεις πάνω το γυαλί, δεν μπορείς να κρίνεις την οθόνη.

Πρέπει να το αφαιρέσεις για να βγάλεις συμπέρασμα , αν και πιστεύω ότι 99% είναι θέμα του γυαλιού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παράγγειλα την Spigen rough armour extra, και φοράω το τζαμακι από τα Media Markt, ελπίζω να μην έχω θέμα... Έχει κανείς αυτόν τον συνδυασμό, η έστω με κάποια άλλη Spigen θήκη;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παράγγειλα την Spigen rough armour extra, και φοράω το τζαμακι από τα Media Markt, ελπίζω να μην έχω θέμα... Έχει κανείς αυτόν τον συνδυασμό, η έστω με κάποια άλλη Spigen θήκη;;;

 

Δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Το τζαμάκι των mediamarkt, όπως θα παρατηρήσεις δεν πιάνει καθόλου τις άκρες στα πλαινά, οπότε τι πρόβλημα να έχεις? Το χρησιμοποιώ και εγώ με θήκη spigen.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα σήμερα την Alcantara θήκη της Samsung, δεν μου φαίνεται να πω την αλήθεια premium, εκτός αν είμαι μόνο εγώ με αυτήν την άποψη. Ήρθε και η tough armor και φαίνεται πολύ καλή όπως πάντα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις μεγαλύτερο καλώδιο φόρτισης για το note; Αν ναι , από που;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις μεγαλύτερο καλώδιο φόρτισης για το note; Αν ναι , από που;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από Banggood δες τα καλώδια της blitzwolf.

Πολύ καλή ποιότητα και δουλεύουν όπως πρέπει και μάλιστα καλύτερα από τα μαμά, που είναι της πλάκας.

Link to comment
Share on other sites

https://www.anker.com/products/variant/anker-powerline-ii-usb-c-to-usb-3-1-cable-3ft/A8465011

 

Κάποιο άλλο παιδί το είχε ποστάρει εδώ. Το πήρα από Amazon.de πολύ καλό...

Βέβαια βλέπω λες μεγαλυτερο... το Anker είναι πιο κοντό.

Edited by netgeo
Link to comment
Share on other sites

Καποιο μαγαζι που να βαζει την whitestone dome υπαρχει;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...