Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κατι μαντυλακια για γυαλια το lidl δες τα ειναι πολυ καλα και κανουν πολυ καλη δουλεια χωρις να αφηνουν καταλοιπα .....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια δωσυε μου για ακομη μια φορα τα φωτα σας σε κατι.Οπως ειπα παραπανω περασα μια ζελατινη της zagg και ειμαι μια χαρα.Το θεμα που εχω ειναι οτι εκει που τελειωνει η ζελατινα στα πλαγια δηλαδη της οθονης μου εχει μαζεψει και απ τις δυο μεριες χνουδακι λογικα απ τα μαντηλακια και ασπριζει......υπαρχει καποιος τροπος να το απομακρυνω με κατι...τυπου οινοπνευμα η κατι αλλο...χωρις να κανει κακο στην οθονη η να μην ξεκολλησει η μεμβρανη?
Με το δάκτυλο βρεγμένο θα τα απομακρύνει δεν παθαίνει τίποτα η ζελατίνα από το νερό

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δοκιμάσει και εγώ την neo flex και την πέταξα την ίδια μέρα :lol:

 

Κάτι που παρατήρησα, αν φορτίσω το κινητό από το anker πολυφορτιστή μου η μπαταρία αδειάζει πολύ πιο γρήγορα από τον original... τι κουλό είναι πάλι αυτό? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η πιο όμορφη θήκη για την συσκευή μας pitaka aramid case961b75e5e7d4db358c4cdcf12ee3cbd3.jpg28063cb990290126dac19b24b3ec4ce7.jpg7600a05eef383a8bf8782fc9189059f7.jpg46b9f1e39f47f55c1df2006d0a979b44.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω κανει μονος μου αυτο σε μια απλη θήκη. Την εντυσα με carbon vinyl που ειχα.. Το κανω συχνα σε πολλά κινητα μου και οχι μονο σε θήκες.

Ειναι και ποιο εντυπωσιακό, ποιο γυαλιστερό απο τις θηκες carbon.

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/received_10215971653666097_zpsnm60brq0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω κανει μονος μου αυτο σε μια απλη θήκη. Την εντυσα με carbon vinyl που ειχα.. Το κανω συχνα σε πολλά κινητα μου και οχι μονο σε θήκες.

Ειναι και ποιο εντυπωσιακό, ποιο γυαλιστερό απο τις θηκες carbon.

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/received_10215971653666097_zpsnm60brq0.jpeg

Απλά η αίσθηση και η ποιότητα της θηκης είναι από άλλο πλανήτη επίσης είναι τρομερά λεπτή δεν αισθάνεσαι ότι χρησιμοποιείς θήκη είναι ότι πρέπει για να μην χαλάει η εμφάνιση της συσκευής,από προστασία μόνο πίσω,μπροστά καθόλου φυσικά

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά η αίσθηση και η ποιότητα της θηκης είναι από άλλο πλανήτη επίσης είναι τρομερά λεπτή δεν αισθάνεσαι ότι χρησιμοποιείς θήκη είναι ότι πρέπει για να μην χαλάει η εμφάνιση της συσκευής,από προστασία μόνο πίσω,μπροστά καθόλου φυσικά

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξερω ναι.. Με 1000 είμαι υπέρ της θηκης που αναφέρεις. Έχει και αναλυτικό thread στο xda.

Και εγω το ιδιο έχω κανει πάντως.. Μια μια εντελώς λεπτη θηκη εδω ντύσει :lol:

Φυσικά αυτη που αναφέρεις εσυ ειναι ετοιμη χωρίς να παιδεύεται ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο όμορφη θήκη για την συσκευή μας pitaka aramid case961b75e5e7d4db358c4cdcf12ee3cbd3.jpg28063cb990290126dac19b24b3ec4ce7.jpg7600a05eef383a8bf8782fc9189059f7.jpg46b9f1e39f47f55c1df2006d0a979b44.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

40+€ ? Πολύ ακριβή ! Εμένα από αυτές που έχω , η αγαπημένη μου είναι η Αλκαντάρα που όμως δεν καλύπτει από κάτω το κινητό. Και η nilkin nature όμορφη και "αόρατη" αλλά θήκη μόνο για πλάτη όχι για τούμπες.

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναζήτηση bluetooth headset. Έχετε να προτείνετε κάτι καλό μέχρι 65-70€;

Έχω βρει το Sony sbh56.

Ξέρει κανείς να μου πει αν είναι καλό;

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ και ήδη μου έχει λείψει η παλιά καλή εποχή που έπαιρνες ένα καλό, λεπτό screen protector από spigen και ήταν όλα υπέροχα. Έχω δίπλα το Note 4 και έχει μια απλή ζελατίνη της Spigen που ούτε που φαίνεται.

 

Εδώ, πήρα της Nillkin το screen protector και το πέταξα ήδη γιατί στις άκρες ανασηκώνεται. Το είχε ένα παιδί από εδώ και έγραφε καλά λόγια, αλλά δεν μου φαίνεται πως μπορεί να στρώσει.

Τώρα έβαλα ένα tempered της Roar από Kaizer αλλά μου φαίνεται περίεργο ότι δεν είναι clear όταν το βλέπεις με κλειστή οθόνη. Δεν έχω και πλήρη εικόνα, βέβαια, γιατί προτιμώ τα screen protectors, γενικά.

Αλλά είμαι και περίεργη και βλέπω να ζορίζομαι..! Στο S7 μόνο της ίδιας της Samsung καθόταν χωρίς ανασήκωμα αν και έχανε σε ποιότητα.

Έχει κανείς κάτι να προσθέσει?

Το Dome είναι πολύ ακριβό για να ρισκάρω την τοποθέτηση που δεν φαίνεται και απλή..! 13f8ad77348093fcd1bc7a9eb66e1915.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ και ήδη μου έχει λείψει η παλιά καλή εποχή που έπαιρνες ένα καλό, λεπτό screen protector από spigen και ήταν όλα υπέροχα. Έχω δίπλα το Note 4 και έχει μια απλή ζελατίνη της Spigen που ούτε που φαίνεται.

 

Εδώ, πήρα της Nillkin το screen protector και το πέταξα ήδη γιατί στις άκρες ανασηκώνεται. Το είχε ένα παιδί από εδώ και έγραφε καλά λόγια, αλλά δεν μου φαίνεται πως μπορεί να στρώσει.

Τώρα έβαλα ένα tempered της Roar από Kaizer αλλά μου φαίνεται περίεργο ότι δεν είναι clear όταν το βλέπεις με κλειστή οθόνη. Δεν έχω και πλήρη εικόνα, βέβαια, γιατί προτιμώ τα screen protectors, γενικά.

Αλλά είμαι και περίεργη και βλέπω να ζορίζομαι..! Στο S7 μόνο της ίδιας της Samsung καθόταν χωρίς ανασήκωμα αν και έχανε σε ποιότητα.

Έχει κανείς κάτι να προσθέσει?

Το Dome είναι πολύ ακριβό για να ρισκάρω την τοποθέτηση που δεν φαίνεται και απλή..! 13f8ad77348093fcd1bc7a9eb66e1915.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την παλιά καλή εποχή είτε των tempered glass, είτε των screen protector, απλά την ξεχνάμε.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις το πακέτο (δύο μεμβρανες έχει) spigen neo flex.

Είναι υγρής τοποθέτησης, συμπεριλαμβάνει μέσα στο κουτί το σπρέι και γενικά ότι θα χρειαστείς για την εφαρμογή.

 

Δεν χάνει σε απόκριση η οθόνη.

Δεν ξεκκολαει με θήκες

Χάνει λίγο στα χρώματα οθόνης και στην αίσθηση στο χέρι.

Είναι λεπτή και με σβηστή οθόνη φαίνεται "ωραία".

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι αν και ακριβή, η Dome είναι μονόδρομος. Στο τέλος οι περισσότεροι θα πληρώσουν τα ίδια λεφτά σε άλλες που θα πετάξουν σε λίγες ημέρες και πάλι δεν θα έχουν προστασία. Είναι ακριβές ότι η τοποθέτηση της dome δεν είναι τόσο απλή όσο δείχνουν τα videos, αλλά αν βοηθάνε 1-2 συμβουλές από κάποιον που τα κατάφερε με την 3η προσπάθεια!!!:lol: (αλλά τέλεια αυτή τη φορά) θα έλεγα ότι θέλει να αφήσετε να κατέβει 1 ή 1,5 εκατοστό (όχι παραπάνω) μετά τη μέση η κόλα πριν αφήσετε τη βάση να ισορροπήσει ξανά και τραβήξετε την ασφάλεια για να πέσει το γυαλί, ενώ επίσης θέλει λίγο προσοχή στην αρχή (τις 2 πρώτες φορές το έκανα λάθος γιατί δεν λέει κάτι σχετικό στις οδηγίες) να τοποθετήσετε το κάτο μέρος του τζαμιού στην άκρη της οθόνης και όχι εκεί που θα ακουμπήσει στη βάση (γιατί εκεί είναι πλέον εκτός οθόνης). Αν για κάποιο λόγο κάνεντε λάθος την πρώτη φορά μπορείτε πάντα να ξαναδοκιμάσετε γιατί υπάρχει και δεύτερη κόλλα (αυτό δεν θυμάμαι να το έχουν αναφέρει κάποιοι εδώ και είναι σημαντικό καθώς ουσιαστικά έχετε 2 προσπάθειες). Εγώ είχα πάρει 2 συσκευασίες από amazon αμερικής σε μια φάση που τις είχε προσφορά και μου είχαν έρθει με τα μεταφορικά από 40 ευρώ η καθεμία. Την πρώτη φορά απέτυχα και δεν είχα καταλάβει ότι το τζαμάκι ήταν τοποθετημένο χαμηλότερα από το κάτω μέρος της οθόνης και στέγνωσα την κόλλα. Ο κατασκευαστής λέει ότι αν γίνει αυτό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ξανά το τζάμι. Ωστόσο σας διαβεβαιώνω ότι μπορεί καθώς το έχω καθαρίσει 2 φορές και έχει γίνει σαν καινούργιο. Η διαδικασία περιγράφεται

. Θέλει υπομονή αλλά σας διαβεβαιώνω ότι το αποτέλεσμα είναι τέλειο. Θεωρητικά με 2 προσπάθειες θα το πετύχετε αρκεί να προσέξετε τα παραπάνω σημεία. Καλό είναι για να καταλάβετε τι εννοώ να δείτε κάποια βίντεο για να δείτε τα συγκεκριμένα στάδια της διαδικασίας. Καλή επιτυχία.

Ένα άλλο βίντεο που περιγράφει τα παραπάνω είναι

. Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Εχανα και εγώ σε απόκριση αλλά όλα λύθηκαν όταν άλλαξα θήκη, σε μια λεπτή διάφανη του πλαισιου που ήταν πιο χαλαρή (και φτηνη!).

Το αν μου παρέχει φοβερη προστασία ή όχι δε με απασχολεί ιδιαίτερα γιατι επιπλέον βάζω το κινητό και στην παρακάτω θήκη

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Genuine-Shocksock-Neoprene-Carabiner-Black/dp/B0772JDHJ4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δοκιμάσει παρά πολλές θήκες για μένα η πιο αξιόπιστη από άποψη κάλυψης αλλά και που να μη γλιστράει είναι η διαφανή της rugke.Οκ δεν είναι τόσο εμφανίσιμη αλλά είναι καλή σε όλα της.

 

Υ.Γ. Η pitaka πανέμορφη αλλά ούτε προστασία και πολύ γλιστράει απ το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς τη συγκεκριμένη? https://www.skroutz.gr/s/13535997/Mercury-Blue-Moon-Flip-Book-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-8.html
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η dome παίζει άψογα?Δηλαδη ούτε με το touch υπάρχει θέμα ούτε στις άκρες να ξεκολλάει?

 

Αν το τοποθετήσεις σωστά είναι σαν το λαχείο αν σου κάτσει τέλειωσε! Το touch είναι σαν να μην το έχεις βάλει καθόλου σχεδόν ! δεν ξεκολλά από τις άκρες εννοείται! πρόσεξε όμως τις θήκες που θα χρησιμοποιήσεις γιατί εμένα για πχ η Alcantara το ζόριζε και δεν τη ξαναφόρεσα! είναι ακριβό όπως όλοι λένε και έχουν δίκιο συμφωνώ.. αλλά επειδή δεν είμαι ο πρώτος που έχω πετάξει 50 ευρώ από εδώ κ εκεί σε προσπάθειες με αλλά tempered τα οποία τη 1ημερα κιόλας τα πετάς ή μεμβράνες, παίρνεις το dome διαμορφώνεις το χώρο που θα το τοποθετήσεις ένα μικρό χειρουργείο και τελείωσε. έξαλλου αν είσαι κάτοχος ενός κινητού αξίας 800ευρω δεν μπορείς να ζητάς προστασία με 10-20 ευρώ. παλιά γινόταν αυτό γιατί δεν ήταν κυρτές οι οθόνες τώρα όμως δυστυχώς η λύση για εμένα είναι το DOME και κανένα άλλο προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

Αν το τοποθετήσεις σωστά είναι σαν το λαχείο αν σου κάτσει τέλειωσε! Το touch είναι σαν να μην το έχεις βάλει καθόλου σχεδόν ! δεν ξεκολλά από τις άκρες εννοείται! πρόσεξε όμως τις θήκες που θα χρησιμοποιήσεις γιατί εμένα για πχ η Alcantara το ζόριζε και δεν τη ξαναφόρεσα! είναι ακριβό όπως όλοι λένε και έχουν δίκιο συμφωνώ.. αλλά επειδή δεν είμαι ο πρώτος που έχω πετάξει 50 ευρώ από εδώ κ εκεί σε προσπάθειες με αλλά tempered τα οποία τη 1ημερα κιόλας τα πετάς ή μεμβράνες, παίρνεις το dome διαμορφώνεις το χώρο που θα το τοποθετήσεις ένα μικρό χειρουργείο και τελείωσε. έξαλλου αν είσαι κάτοχος ενός κινητού αξίας 800ευρω δεν μπορείς να ζητάς προστασία με 10-20 ευρώ. παλιά γινόταν αυτό γιατί δεν ήταν κυρτές οι οθόνες τώρα όμως δυστυχώς η λύση για εμένα είναι το DOME και κανένα άλλο προς το παρόν!

Να προσθέσω σε αυτα οτι ειναι το μονο tempered που εχω βαλει ποτε που δεν βλέπεις τοσο αθλιες δαχτυλιες.. Και καθαριζεται πολύ εύκολα. Όντως το βάζεις και ειναι σαν να μη υπάρχει. ΑΝ πετύχεις να το βάλεις σωστα.. Εγω εχω κανα 2 σημαδάκια μαλλον απο αερα σαν μικρά πιχελ.

Αλλα και παλι, μαλλον το ιδιο θα ξαναβαζα. Ποιοτικοτατο..

Link to comment
Share on other sites

1)Από που προτείνετε να πάρω τη dome και να έρθει και γρήγορα?

 

2)Έχω δοκιμάσει πολλές θήκες.Δεν έχω βρει μια θήκη όπως είναι της Apple η γνήσια σιλικόνης...Έχετε βρει κάποια με παρόμοια υφή?Εχει και πολύ καλό grip και δε γλιστράει.

Γενικά κάποια με πολύ καλό grip έχετε υπόψη?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από https://www.amazon.co.uk/dp/B075D1PR6Y/ref=cm_sw_r_cp_awdb_t1_81AJAb26RS09G

Και ήρθε σε δύο μέρες με τ ο expetided

Απλά τα σπάει

 

Και για θήκη φοράω nillkin tpu transparent και είναι ψιλή και δεν κάνει χοντρό το κινητό και δεν ενοχλεί το dome αλλά κυρίως θέλω να το κινητό να φαίνεται και όχι να κρύβει

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά,έκανα την κουτουράδα και παρήγγειλα κάτι από τον Banggood,που είναι μαζί και θήκη και γυαλάκι προστασίας με κάπου 8€ με κάτι πόντους που είχα και με priority για λόγους ταχύτητας.

https://www.banggood.com/Bakeey-3D-Curved-Edge-Tempered-Glass-Film-Transparent-TPU-Silicone-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-8-p-1225682.html?cur_warehouse=CN. Θα δείξει τι ψάρια πιάσαμε, και αν είναι φρέσκα ή...κατεψυγμένα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την παρακάτω θήκη https://www.tvc-mall.com/details/mercury-goospery-blue-moon-for-samsung-galaxy-note-8-sm-n950-leather-wallet-stand-case-black-sku101209267b.html

η οποία παίρνει κάρτες (3) και χρήματα σε στο εσωτερικό τσεπάκι, δεν είναι λεπτή αλλά είναι όμορφη!

Της λείπει φυσικά ο μαγνήτης!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος αντάπτορας type c σε hdmi για το note 8 για αναπαραγωγή Netflix στη τηλεόραση;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος αντάπτορας type c σε hdmi για το note 8 για αναπαραγωγή Netflix στη τηλεόραση;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι σαν Αυτό....Ίσως..

 

https://m.ebay.co.uk/itm/USB-C-Type-C-Male-to-HDMI-Female-1080P-Adapter-USB-3-1-Cable-HD-Converter/253197091734?hash=item3af3b90396:g:7fQAAOSwGx1Z2cXH

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...