Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την ενημέρωση (δώρο θήκη) που μας είχε κάνει ο "από πάνω" (ευχαριστώ Αχιλλέα) είχα επικοινωνήσει με Mail με την Samsung ότι δεν έχω κάποια ενημέρωση στο Samsung members. Θεώρησα ότι δεν θα γίνει κάτι αλλά σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν διεύθυνση για να μου στείλουν την θήκη......!!!!

Λογικά από Δευτέρα θα παραλάβω.

Ευχαριστώ και πάλι Αχιλλέα που μας άνοιξες τα μάτια......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια κάποιον ασύρματο φορτιστή έχετε να προτείνεται..? Λέει γενικά η ασύρματη φόρτιση ?
Γνήσιο ή μη?
Μετά την ενημέρωση (δώρο θήκη) που μας είχε κάνει ο "από πάνω" (ευχαριστώ Αχιλλέα) είχα επικοινωνήσει με Mail με την Samsung ότι δεν έχω κάποια ενημέρωση στο Samsung members. Θεώρησα ότι δεν θα γίνει κάτι αλλά σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν διεύθυνση για να μου στείλουν την θήκη......!!!!

Λογικά από Δευτέρα θα παραλάβω.

Ευχαριστώ και πάλι Αχιλλέα που μας άνοιξες τα μάτια......;)

Να 'σαι καλα. Γενικά νομίζω στο νήμα των Samsung επικρατεί πολύ καλό επίπεδο, οπότε πάντα βοηθάει ο ένας τον άλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνήσιο ή μη?Να 'σαι καλα. Γενικά νομίζω στο νήμα των Samsung επικρατεί πολύ καλό επίπεδο, οπότε πάντα βοηθάει ο ένας τον άλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οικονομικό που να κάνει δουλειά..? Η δεν έχουν καμια επαφή με τους γνήσιους? Μου ήρθε ένα e-mail απο μαγαζι που ξεκινάνε απο 26 (belkin , spigen , nilkin)

 

Αυτο με τις θήκες τελείωσε..? Δε μπορώ να πάρω τώρα ε?

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικό που να κάνει δουλειά..? Η δεν έχουν καμια επαφή με τους γνήσιους? Μου ήρθε ένα e-mail απο μαγαζι που ξεκινάνε απο 26 (belkin , spigen , nilkin)

 

Αυτο με τις θήκες τελείωσε..? Δε μπορώ να πάρω τώρα ε?

 

Στείλε ένα mail. Δεν χάνεις κάτι. Είναι για συσκευές που αγοράστηκαν από τις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνήσιο ή μη?Να 'σαι καλα. Γενικά νομίζω στο νήμα των Samsung επικρατεί πολύ καλό επίπεδο, οπότε πάντα βοηθάει ο ένας τον άλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στείλε ένα mail. Δεν χάνεις κάτι. Είναι για συσκευές που αγοράστηκαν από τις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων.

 

Απο το You.gr ειναι αγορασμενο το δικο μου.. Συγκαταλέγεται σε αυτΑ? :worry: Κι αν ναι , που στελνω?

Link to comment
Share on other sites

Απο το You.gr ειναι αγορασμενο το δικο μου.. Συγκαταλέγεται σε αυτΑ? :worry: Κι αν ναι , που στελνω?

 

Απ όσο ξέρω δεν συγκαταλεγεται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικό που να κάνει δουλειά..? Η δεν έχουν καμια επαφή με τους γνήσιους? Μου ήρθε ένα e-mail απο μαγαζι που ξεκινάνε απο 26 (belkin , spigen , nilkin)

 

Αυτο με τις θήκες τελείωσε..? Δε μπορώ να πάρω τώρα ε?

 

Tι οικονομικο; Εδωσες κοντα στο 1000αρικο να παρεις το Note 8 και θα κανεις τσιγγουνιες σε ασυρματο φορτιστη;

Δες αυτον: https://www.amazon.de/Ladeger%C3%A4t-Kabellose-Induktive-Ladestation-Kompatibel/dp/B076DBMHJS/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1516427917&sr=8-4&keywords=baseus

 

Παρε κατι καλο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο... :)

Εκτος κι αν σε σωσουν τα 10ευρω διαφορά που εχει ενας επωνυμος με εναν φτηνο. ;)

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα απο το GearBest.com αυτον τον ασυρματο φορτιστη με δωρεαν μεταφορικα, μου ηρθε χτες με ταχυδρομειο, χωρις εκτελωνισμο, παραγγελια 5 Ιανουαριου

 

Καλη κατασκευη, ερχεται με καλωδιο microUSB (μαυρο και οχι ασπρο οπως δειχνει στην φωτο) και φυσικα θελει εξωτερικο φορτιστη...Φορτιζει κανονικα ασυρματα και σε normal/fast charge mode, και με την θηκη της Spigen την Neo Hybrid

 

So far so good :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από τους ακριβούς ασύρματους φορτιστές έχει η Samsung και κάτι pad με 20-25€ (τιμές Ελλάδας) που κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους ασυρματους φορτιστές, εγώ έχω τον παρακάτω

https://www.amazon.de/dp/B077N1H6PK/ref=cm_sw_r_other_apa_IPVyAbWQVAQTY

 

Αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα.. πολύ καλός ποιοτικά, πολύ όμορφος στο μάτι και έχει και fast charge. Για τα λεφτά που ζητάει πιστεύω αξίζει.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα mail. Δεν χάνεις κάτι. Είναι για συσκευές που αγοράστηκαν από τις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων.

 

Δεν ηταν fair η samsung hellas στο συγκεκριμενο promotion. Τους ανεφερα με email το τεχνικο θεμα για την παροχη της προσφορας και με γειωσαν (ολοκληρωση προσφορας μπλα μπλα μπλα, παροτι ειχα αιτηθει πολυ νωρις και δεν ειχα ξανασχοληθει με το θεμα). Πελατη τους τα τελευταια 20 χρονια με παμπολλες συσκευες samsung ολα αυτα τα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση (δώρο θήκη) που μας είχε κάνει ο "από πάνω" (ευχαριστώ Αχιλλέα) είχα επικοινωνήσει με Mail με την Samsung ότι δεν έχω κάποια ενημέρωση στο Samsung members. Θεώρησα ότι δεν θα γίνει κάτι αλλά σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν διεύθυνση για να μου στείλουν την θήκη......!!!!

Λογικά από Δευτέρα θα παραλάβω.

Ευχαριστώ και πάλι Αχιλλέα που μας άνοιξες τα μάτια......;)

Τι τους έστειλες...θυμάμαι ότι είχε βγάλει ένα μνμ και μετά εξαφανίστηκε....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα αυτο με την νανοτεχνολογια για την προστασια οθονης που διαφημιζει το media markt.το εχει κανει καποιος για να μας πει εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα αυτο με την νανοτεχνολογια για την προστασια οθονης που διαφημιζει το media markt.το εχει κανει καποιος για να μας πει εντυπωσεις?

 

το ειχα κανει παλια σε 2 συσκευες μου και ενα τριμηνο που εμειναν στα χερια μου η προστασια εκανε αψογα τη δουλεια της.

Υπαρχουν και παμπολλες αναφορες, ομως, εδω και σε αλλα φορα οτι οι μικρογρατζουνιες ηταν θεμα χρονου στην περιπτωση τους. Οποτε δε θα παρεις σαφη απαντηση απο κανενα...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή επικοινώνησα με εκπρόσωπο (μέσα από την εφαρμογή samsung members) με live chat και μου είπαν ότι προχώρησαν το αίτημα και έπρεπε να στείλω Mail με το τιμολόγιο αγοράς.

Πέρασαν κάποιες μέρες και επικοινώνησα ξανά οπότε τα έκανα όλα από την αρχή.

Και εκεί που θεωρούσα χαμένη υπόθεση με πήραν τηλέφωνο ότι μου την στέλνουν.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχει περάσει τόσος καιρός έχουμε καταλήξει σε κάποια από τα tempered glass κάτω των 25€ που παίζουν ικανοποιητικα?

Εγώ που θέλω μόνο full cover έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά (Nilkin, Imaak) αλλά όλα είχαν τα θέματα τους

Εννοείται ότι εξαιρείται το whitestone dome...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχει περάσει τόσος καιρός έχουμε καταλήξει σε κάποια από τα tempered glass κάτω των 25€ που παίζουν ικανοποιητικα?

Εγώ που θέλω μόνο full cover έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά (Nilkin, Imaak) αλλά όλα είχαν τα θέματα τους

Εννοείται ότι εξαιρείται το whitestone dome...

 

Κωστα 4 κατω των 25 κανουν 2 των 50.

Με αλλα λογια, δωσε κατι παραπανω και χτυπα ενα xone full glue fit απο το γνωστο Νικολα ;)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα 4 κατω των 25 κανουν 2 των 50.

Με αλλα λογια, δωσε κατι παραπανω και χτυπα ενα xone full glue fit απο το γνωστο Νικολα ;)

Εγώ θα έλεγα όχι το x-one για τον λόγο ότι εχει μαύρα πλαίσια γύρω γύρω και καλύπτει ελάχιστα την αριστερή και δεξιά πλευρά της edge οθόνης.

Οπότε το μόνο που θα πρότεινα θα ηταν το Whitestone μονο για αυτόν τον λόγο (χωρίς να το έχω δοκιμάσει πως κάθεται)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός το Dome που σχεδόν σε όλους έχει κάτσει άψογα, εγώ δεν θα δοκίμαζα τίποτα άλλο σε tempered glass.

Φυσικά επειδή είμαι η εξαίρεση που είχα 2/2 αποτυχία 100% καλής τοποθέτησης στο s8 plus, δεν το αγοράζω ξανά.

Στο note έχω διαλέξει την αγαπημένη spigen liquid Air και spigen screen protector υγρής τοποθέτησης.

Μια χαρά συνεργάζεται με την συγκεκριμένη θήκη.

Χαλάει λίγο τα χρώματα και την αίσθηση στο δάχτυλο αλλά οκ.

Αυτό συμβαίνει με όλα τα screen protector υγρής τοποθέτησης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εκτός το Dome που σχεδόν σε όλους έχει κάτσει άψογα, εγώ δεν θα δοκίμαζα τίποτα άλλο σε tempered glass.

Φυσικά επειδή είμαι η εξαίρεση που είχα 2/2 αποτυχία 100% καλής τοποθέτησης στο s8 plus, δεν το αγοράζω ξανά.

Στο note έχω διαλέξει την αγαπημένη spigen liquid Air και spigen screen protector υγρής τοποθέτησης.

Μια χαρά συνεργάζεται με την συγκεκριμένη θήκη.

Χαλάει λίγο τα χρώματα και την αίσθηση στο δάχτυλο αλλά οκ.

Αυτό συμβαίνει με όλα τα screen protector υγρής τοποθέτησης.

Κι εγώ έχω την liquid air από την πρώτη κιόλας ημέρα. Δοκίμασα το spigen neoflex αλλά χαλούσε αρκετά το touch και την ευκρίνεια της οθόνης και από τότε (πάνω από 2 μήνες) είμαι με γυμνη οθόνη και το απολαμβάνω. Πεταμένα λεφτά για μένα το neoflex.

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εκτός το Dome που σχεδόν σε όλους έχει κάτσει άψογα, εγώ δεν θα δοκίμαζα τίποτα άλλο σε tempered glass.

Φυσικά επειδή είμαι η εξαίρεση που είχα 2/2 αποτυχία 100% καλής τοποθέτησης στο s8 plus, δεν το αγοράζω ξανά.

Στο note έχω διαλέξει την αγαπημένη spigen liquid Air και spigen screen protector υγρής τοποθέτησης.

Μια χαρά συνεργάζεται με την συγκεκριμένη θήκη.

Χαλάει λίγο τα χρώματα και την αίσθηση στο δάχτυλο αλλά οκ.

Αυτό συμβαίνει με όλα τα screen protector υγρής τοποθέτησης.

 

Νίκο το καλά είναι σχετικό για να είμαστε ακριβείς. Σε άλλους πήρε σκόνη κατά την τοποθέτηση, σε άλλους έφυγε η κόλλα και έτρεχα να τη μαζέψουν με μπατονετες και πιστολακια από το ακουστικό και υπήρχαν και κρούσματα που το υλικό της dome πολυμεριστηκε μετά από ένα δίμηνο. Δυστυχώς το neoflex και όλα τα screen protector πέρα από το ότι χαλάνε την αίσθηση της αφής, χάνουν πάντα ευκρίνεια και λερώνουν εύκολα έχουν κι ένα άλλο μεγάλο μειον. Η γραφίδα αφήνει ίχνη πάνω στην οθόνη κατά τη χρήση, πολλά από τα οποία μάλιστα αποτυπωνονται μόνιμα...

Οπότε για μένα λύσεις είναι μόνο whitestone, xone full glue fit και.... μετά το χάος....

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το καλά είναι σχετικό για να είμαστε ακριβείς. Σε άλλους πήρε σκόνη κατά την τοποθέτηση, σε άλλους έφυγε η κόλλα και έτρεχα να τη μαζέψουν με μπατονετες και πιστολακια από το ακουστικό και υπήρχαν και κρούσματα που το υλικό της dome πολυμεριστηκε μετά από ένα δίμηνο. Δυστυχώς το neoflex και όλα τα screen protector πέρα από το ότι χαλάνε την αίσθηση της αφής, χάνουν πάντα ευκρίνεια και λερώνουν εύκολα έχουν κι ένα άλλο μεγάλο μειον. Η γραφίδα αφήνει ίχνη πάνω στην οθόνη κατά τη χρήση, πολλά από τα οποία μάλιστα αποτυπωνονται μόνιμα...

Οπότε για μένα λύσεις είναι μόνο whitestone, xone full glue fit και.... μετά το χάος....

 

Σίγουρα..

Εγώ το πρώτο που πέρασα και είχε αφήσει μια μικρή φουσκαλα κάτω κάτω (εκτός οθόνης) και είχε τρέξει και εκτός η κόλλα.

Το δευτερόλεπτα εντάξει σώζεται.

Το πρώτο όμως όχι.

Το πέταξα πάνω στο πεντάλεπτο.

Το δεύτερο μου άφησε δύο φουσκαλες περίπου στο ίδιο σημείο.

Και μάλιστα το δεύτερο ήταν με της δεύτερης γενιάς πατέντα, ποιο εύκολη τοποθέτηση θεωρητικά.

Προσωπικά είπα σε τέτοιες οθόνες δεν θα ξανά βάλω tempered glass.

Ξόδεψα 200€ στο s8 plus και κατέληξα στην ScreenKnight των 4€.

Ναι μεν χαλάει τα χρώματα και την αίσθηση στο δάχτυλο.

Αλλά ούτε σε απόκριση έχανε η οθόνη.

Ούτε σε κάποια πατήματα ακουγόταν κριτσςκριτς.

Ούτε φοβόμουν να αλλάξω θήκη η να βγάλω - βάλω.

Στο note είπα να δοκιμάσω παρόμοιο προϊόν με την ScreenKnight αλλά με το όνομα spigen.

 

Να απαντήσω και σε κάποιους που έγραψαν κάνω μια ασφάλεια και ξεμπερδεύω.

Και εγώ έχω ασφάλεια.

Και στο note και στο s8 plus.

 

Αυτό βοηθάει σε περίπτωση σπασίματος.

Στις αραχνιες γρατζουνιες όμως όχι φυσικά.

 

Δεν μπορώ να έχω στο μυαλό μου ότι η συσκευή μου έχει αραχνιες και ας μην τις βλέπω στις περισσότερες συνθήκες.

Άρρωστος?

Ναιιι κανονικά! :)

 

Και τώρα για το xone.

Κολλάει σε ολόκληρη την οθόνη η μόνο περιμετρικά όπως όλα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το x-one full glue που περνάει το extreme mobile είναι αυτό; http://www.techstores.gr/protector-lcd-x-one-sam-galaxy-note-8-3d-full-glue-full-face-black-tempered-glass-9h.html Όπως λέει ο τίτλος είναι full face, δηλαδή case unfriendly; Παρατήρησα αυτές τις αντανακλάσεις στη δεξιά πλευρά του δικού μου, κι αν και εμφανίζονται μόνο σε χαμηλό φωτισμό και με φωτεινότητα πάνω από τη μέση, τώρα μου έχει καρφωθεί και το μάτι πέφτει συνέχεια εκεί. Αν είναι όντως full face ξέρει κάποιος φίλος που το έχει φορέσει αν όντως βοηθάει στο συγκείμενο θέμα, κρύβοντας τις αντανακλάσεις;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζουν πολλοί κωδικοί xone

Το 95% όμως αυτών στο σκρουτζ είναι κόλλα μόνο περιμετρικά.

Στο Νίκο και κανα 2 αλλά είδα στο σκρουτζ μόνο να αναφέρονται σαν full glue fit.

Και, ναι, πέρα απο άψογη απόκριση της αφής και μηδενική μείωση ευκρίνειας ταιριάζουν και σχεδόν όλες οι θήκες (spigen, caseology κλπ δεν έχω κανένα θέμα γιατί έχουν λίγο κενό περιμετρικά). Δηλαδή case friendly. Τέλος, αναγκάζομαι να το καθαρίζω πολύ πιο αραιά από ότι με ένα screen protector που κάθε δίωρο ήθελε καθάρισμα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τείνω προς το να πετάξω τα πάντα και να χαρώ την οθόνη του κινητού. Παλαιότερα είχα προτείνει το terrapin ως μια φτηνη λύση, αλλά με καλή εφαρμογή και touch. Δυστυχώς από ότι φαίνεται και εκεί παίζουν παρτίδες. Το πρώτο είχε κάτσει άψογα επάνω στο κινητό. Το δεύτερο (με ακριβώς ίδιο κωδικό) αποδείχτηκε σκέτο σκουπίδι. Κάθονταν στον αέρα και ήταν ελάχιστα μικρότερο στις edge πλευρές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...