Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον για τη LED θα πάω.. Κι ο θεός βοηθός αν κλαίω το πενηντάρι..

Είναι που δε θέλω να χω και ίδια με τον μοντόγια..:whistle:

 

Προσωπικά τις συχαίνομαι.......

Δεν ξέρω αν έχουν και κατανάλωση μπαταρίας...... Τότε θα με θυμηθείς γατάκι..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως με alcantara το είχα βάλει και συνεργαζόταν μια χαρά. Το έβαλα όμως σε μια βάση αυτοκινήτου που το πίεσα στα πλάγια και το πέταξε έξω. Το άλλαξα δυστυχώς χωρίς να βρω πάλι τα full glue αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι μου το πέταξε η βάση του αυτοκινήτου και όχι η θήκη γιατί έχει ένα επιπλέον πάχος και έβρισκε στο πλάι.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Εμένα πάντως στο ίδιο το κατάστημα μου είπε πως δεν είναι συμβατό με alcantara και για τον λόγο αυτό δεν μου το τοποθέτησε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είχε και άλλο κρούσμα. Εμένα πάντως είμαι σίγουρος ότι μου το πέταξε η βάση του αυτοκινήτου και σε καμμία περίπτωση η θήκη. Σε κάθε περίπτωση από το ίδιο μαγαζί έχω βάλει το απλό τζαμάκι της xone και είμαι πολύ ευχαριστημένος και με την alcantara και με τις άλλες θήκες που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Η alcandara έχει θέμα στην κάτω μεριά όπου οι γωνίες μπαίνουν προς τα μέσα. Όταν είχα το dome τις είχα στραβώσει ελαφρώς και η θήκη πατούσε με το τζαμί. Βέβαια δεν θέλει πολύ δύναμη για να μην τη σπάσεις.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ την αλκανταρα (τέλεια) και αναζητώ τζαμάκι που να μην έχω πρόβλημα.

Καλη δεν ειναι? Στο ειπα πως δεν προσθετει ογκο. Τo grip ειναι πολυ καλο ε?

Μάλλον για τη LED θα πάω.. Κι ο θεός βοηθός αν κλαίω το πενηντάρι..

Είναι που δε θέλω να χω και ίδια με τον μοντόγια..:whistle:

 

Παρε την και επειδη την ψηνω κι εγω τη LED, αν δε σου αρεσει στην ανταλλασσω με την alcantara ετσι για αλλαγη αν θελεις :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλη δεν ειναι? Στο ειπα πως δεν προσθετει ογκο. Τo grip ειναι πολυ καλο ε?

 

 

Παρε την και επειδη την ψηνω κι εγω τη LED, αν δε σου αρεσει στην ανταλλασσω με την alcantara ετσι για αλλαγη αν θελεις :)

 

15/1 θα μου φέρει τη συσκευή η Wind οπότε έχουμε καιρό ως τότε. Το σκέφτομαι πάντως. Λόγω του μεγέθους το θέμα θήκη είναι πολύ σημαντικό... Θέλει μελέτη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά τις συχαίνομαι.......

Δεν ξέρω αν έχουν και κατανάλωση μπαταρίας...... Τότε θα με θυμηθείς γατάκι..... :lol:

 

Έχω την εντύπωση οτι χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το NFC? Τότε ίσως και να χεις δίκιο... :secret:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

15/1 θα μου φέρει τη συσκευή η Wind οπότε έχουμε καιρό ως τότε. Το σκέφτομαι πάντως. Λόγω του μεγέθους το θέμα θήκη είναι πολύ σημαντικό... Θέλει μελέτη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω την εντύπωση οτι χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το NFC? Τότε ίσως και να χεις δίκιο... :secret:

Δεν χρειάζεται. Απλός η θήκη παίρνει ενέργεια από τον δέκτη της ασύρματης φόρτισης. Αν κάνω λάθος σε με διορθώσει κάποιος.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

15/1 θα μου φέρει τη συσκευή η Wind οπότε έχουμε καιρό ως τότε. Το σκέφτομαι πάντως. Λόγω του μεγέθους το θέμα θήκη είναι πολύ σημαντικό... Θέλει μελέτη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω την εντύπωση οτι χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το NFC? Τότε ίσως και να χεις δίκιο... :secret:

 

Δεν θέλει nfc (αυτό θα σε γονάτιζε) αλλά κάτι ψηλά τα καίει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει nfc (αυτό θα σε γονάτιζε) αλλά κάτι ψηλά τα καίει.

 

Δυστυχώς δε βλέπω εναλλακτική προς το παρόν. Όλες οι άλλες μου φαίνονται ψιλοχάλια... και η δικιά σου.. Είμαι συνηθισμένος με fitbag και επειδή με το Note δεν εμπιστεύομαι τη fitbag λόγω του γυαλιού πίσω, λέω να πάω σε κάτι πιο safe..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα πλεονεκτήματα.17a8263934d57ad36084e5409f901ce1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου ήρθε πριν από λίγο ένα μηνυμα ότι μπορώ να διεκδικήσω τις θήκες, το πάτησα, με έβαλε στο samsung members αλλά εκεί δεν βρήκα τίποτα ούτε στα benefits ούτε στα κουπόνια. Ίσως γίνεται ένα roll out τμηματικά δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν από λίγο ένα μηνυμα ότι μπορώ να διεκδικήσω τις θήκες, το πάτησα, με έβαλε στο samsung members αλλά εκεί δεν βρήκα τίποτα ούτε στα benefits ούτε στα κουπόνια. Ίσως γίνεται ένα roll out τμηματικά δεν ξέρω...
Και εμένα ακριβώς το ίδιο έγινε.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα!
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο ότι διαβαζω η edge οθόνη όπως και στο S7 της γυναίκας μου εξακολουθεί να είναι μεγάλη ταλαιπωρία σχετικά με την εύρεση του ιδανικού συνδυασμου θήκης και screen protector χωρίς να προσφέρει τίποτα στην ουσία. Κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο ότι διαβαζω η edge οθόνη όπως και στο S7 της γυναίκας μου εξακολουθεί να είναι μεγάλη ταλαιπωρία σχετικά με την εύρεση του ιδανικού συνδυασμου θήκης και screen protector χωρίς να προσφέρει τίποτα στην ουσία. Κρίμα.

 

Δυστυχώς έτσι είναι. Προσωπικά είμαι πολύ κατά των Edge. Και για την ταλαιπωρία που αναφέρεις αλλά και γιατί η πλάγια πλευρά ουσιαστική είναι εκτός οπτικού πεδίου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η samsung sdcard evo select με την Samsung evo plus έχουν διαφορά;; γιατί στα read and write είναι ίδιες... Κάπου διάβασα ότι έχουν διαφορά μόνο στο που κατασκευαζοντε αλλα δεν έβγαλα ακρη.. Ξέρει κανείς;;

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!κατοχος και εγω απο χτες του θηριου!αγορασα την supcase unicorn beetle pro μετα απο αρκετο ψαξιμο !προστατευει το κινητο αρκετα καλα οπως μου φαινεται και το screen protector εχει παρα πολυ καλη αποκριση!σε καποια σημεια χανει λιγο αλλα στα reviews διαβασα οτι στρωνει μετα απο λιγο καιρο!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις Παρέλαβα από τον Άγιο Βασίλη ...Amazon.it..

 

Πολύ καλή προστασία , καλό grip,χωρις δακτυλιες,περισσότερος όγκος...9dfc2b6d085e61de630ccf543e2b5f81.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το dome, το εβαλα και πραγματικα ειναι εξαιρετικο τοσο σε αισθηση οταν το ακουμπας οσο και σε τοποθετηση.

Πανακριβο, αλλα αξιζει.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το dome, το εβαλα και πραγματικα ειναι εξαιρετικο τοσο σε αισθηση οταν το ακουμπας οσο και σε τοποθετηση.

Πανακριβο, αλλα αξιζει.

"Κόβει" αριστερά - δεξιά την οθόνη όπως κάνουν άλλα ? Η τοποθέτηση εύκολη γενικά? Γιατί κάτι λένε για κόλλες και άλλα τέτοια.

 

Edit : τώρα είδα πως είναι διάφανο άρα δεν κόβει οθόνη.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαλα χωρις τη θηκη (δεν την ειχα ακομα).

Αλλα με φορεμενη τη θηκη , ακομα καλυτερα πιστευω.

Κανε και δοκιμες πριν βγαλεις τη ζελατινα του tempered.

 

Το έβαλα. Όλα δείχνουν τέλεια. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια.....:X

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση και την βοήθεια. Δεν ήθελα να δίνω 50ρικα για τζαμάκι και αυτό δείχνει τέλειο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα. Όλα δείχνουν τέλεια. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια.....:X

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση και την βοήθεια. Δεν ήθελα να δίνω 50ρικα για τζαμάκι και αυτό δείχνει τέλειο.

Ακριβώς! είναι τέλειο, όπως θα έπρεπε να ήταν όλα τα τζαμάκια. Και με λιγότερο από 15 ευρώ είναι πραγματική ευκαιρία!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την whitestone μεγάλη αποτυχία... Είχε Φυσαλίδες και τις δύο φορές... Την έβαλα την δεύτερη φορά όπως όπως... Κρίμα το 50ε..

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την whitestone μεγάλη αποτυχία... Είχε Φυσαλίδες και τις δύο φορές... Την έβαλα την δεύτερη φορά όπως όπως... Κρίμα το 50ε..

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως κατά την τοποθέτηση μετακίνησες το τζαμί φίλε μου ;

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατά την τοποθέτηση μετακίνησες το τζαμί φίλε μου ;

 

Samsung Note 8

2 φορες το έκανα.. Οχι καθόλου και έβλεπα στο YouTube οδηγίες.

 

 

qus qustodet ipsos qustodies

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει μια θηκη με μπαταρια απο το ebay και δεν ηρθε ποτε....

 

Εχουμε κανέναν δοκιμασμενο πωλητη για να παραγγείλω καινουρια? Ή αν καποιος πουλα τη δικη του feel free :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...