Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αποκριση στο s pen πως ειναι;Δειχνει να σκαλωνει οπως στις μεμβρανες;

 

Οχι, καθολου!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετα χασιμο χρηματων με διαφορες μεμβρανες και γυαλια, εβαλα τη μεμβρανη της Nilkkin και ησυχασα οπότε σας την προτεινω:

http://www.tech-in.gr/nillkin-3d-ap-pro-fullscreen-soft-screen-protector-samsung-galaxy-note-8-black.html

 

O,τι τζαμι κι αν εβαλα μου σηκωνοταν απο την θηκη αλκανταρας της σαμμυ.

 

To iris scanner δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

To iris scanner δουλεύει;

 

Δεν ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

@Megatron ειχες δοκιμασει μηπως της spigen την neoflex? Για να κανεις μια συγκριση με την nilkin.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Megatron ειχες δοκιμασει μηπως της spigen την neoflex? Για να κανεις μια συγκριση με την nilkin.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φιλε, η spigen ειναι πιο χοντρη απο τη nilkkin με αποτελεσμα το πενακι να ψιλοδυσκολευεται στο συρσιμο πανω στην επιφανεια.

Επισης το spigen αλλοιωνει λιγο το λευκο πραγμα που με ξενερωσε και το εβγαλα.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετα χασιμο χρηματων με διαφορες μεμβρανες και γυαλια, εβαλα τη μεμβρανη της Nilkkin και ησυχασα οπότε σας την προτεινω:

http://www.tech-in.gr/nillkin-3d-ap-pro-fullscreen-soft-screen-protector-samsung-galaxy-note-8-black.html

 

O,τι τζαμι κι αν εβαλα μου σηκωνοταν απο την θηκη αλκανταρας της σαμμυ.

 

Την είχα παραγγείλει από eBay και μου ήρθε προχθές ήταν εξαιρετικής ποιότητας πανεύκολη τοποθέτηση αίσθηση σαν γυαλί αλλά η κάτω δεξιά γωνία δεν έλεγε να κολλήσει με τίποτα....την άφησα πάνω 12 ώρες και μετά πήγε κουβά....μακαρι να καθόταν σωστά γιατί ήταν γενικός εξαιρετική....τώρα γιατί δεν κάθησε με τίποτα δεν ξέρω...

Από σήμερα φορώ το full body tampered glass της nillkin ( ήταν το επόμενο πού μου ήρθε) το NILLKIN CP-MAX ...

Πανεύκολη τοποθέτηση, είναι γυαλί όποτε η αίσθηση είναι φανταστική χωρίς αλλοίωση χρωμάτων και αρκετά καλή στις δαχτυλιες...

Με μεγάλη μου έκπληξη δείχνει να μην τρίζει καθόλου περιμετρικά ή στις γωνίες και το touch φαίνεται σαν αρχή να μην επηρεάζεται καθόλου...

Βέβαια είναι ν ωρις ακόμα θα δείξει αν έχει την ίδια συμπεριφορά μετά από μέρες ενώ θα βρίσκετε σε τσέπη κτλ...

Αν παραμείνει έτσι μιλάμε για μια καλή φτηνή λύση....βέβαια χρειάζεται και ανάλογες θηκες για να μην το σηκώνουν όπως η nillkin frosted κaι η nillkin air....Για τύπου spigen ούτε λόγος

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει πάρει κανείς την original samsung Clear view cover θήκη? αυτή με το kickstand?

Ας γράψει εντυπώσεις και κυρίως αν γρατζουνίζεται η οθόνη από το πορτάκι ή αυτό έχει διορθωθεί πλήρως από τη sammy?? γιατί στο note5 υπήρχε θέμα με την αντίστοιχη θήκη του.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτήν https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sentinel-samsung-galaxy-note-8-case-and-glass-screen-protector-64899 , την οποία την βρήκα απο αυτό το θέμα . Την έβαλα με την 1η χωρίς ίχνος σκόνης . Έχει μικρά κενά δεξιά - αριστερά (καθόλου ενοχλητικά) και έτσι η θήκη που είχε μέσα το σετάκι δεν ενοχλεί το τζαμάκι σε κανένα σημείο. Η αφή και το πενάκι λειτουργούν άψογα..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αλλαγές και διωρθοσεις στο παραπάνω ποστ μου #207....

ΟΧΙ τίποτα άλλο αλλά για να μην μπερδεψω κανέναν....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτήν https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sentinel-samsung-galaxy-note-8-case-and-glass-screen-protector-64899 , την οποία την βρήκα απο αυτό το θέμα . Την έβαλα με την 1η χωρίς ίχνος σκόνης . Έχει μικρά κενά δεξιά - αριστερά (καθόλου ενοχλητικά) και έτσι η θήκη που είχε μέσα το σετάκι δεν ενοχλεί το τζαμάκι σε κανένα σημείο. Η αφή και το πενάκι λειτουργούν άψογα..

 

Το τζαμακι κατα την εφαρμογη του εχει κολλα που κολλαει σε ολη την επιφανεια η μονο γυρω γυρω;παντως βλεποντας το βιντεακι που εχει ο συνδεσμος που μας εδωσες βλεπω οτι το χοντρυνε αρκετα το τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει πάρει κανείς την original samsung Clear view cover θήκη? αυτή με το kickstand?

Ας γράψει εντυπώσεις και κυρίως αν γρατζουνίζεται η οθόνη από το πορτάκι ή αυτό έχει διορθωθεί πλήρως από τη sammy?? γιατί στο note5 υπήρχε θέμα με την αντίστοιχη θήκη του.

 

Έχει μαλακή επένδυση εσωτερικά στο πορτάκι, οποτε δεν υπάρχει αυτό το θέμα πλέον. Προχώρα άφοβα αν δε σε προβληματίζει ο όγκος...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετα χασιμο χρηματων με διαφορες μεμβρανες και γυαλια, εβαλα τη μεμβρανη της Nilkkin και ησυχασα οπότε σας την προτεινω:

http://www.tech-in.gr/nillkin-3d-ap-pro-fullscreen-soft-screen-protector-samsung-galaxy-note-8-black.html

 

O,τι τζαμι κι αν εβαλα μου σηκωνοταν απο την θηκη αλκανταρας της σαμμυ.

 

Την αγόρασα και εγώ, όντως είναι μια χαρά αλλά δεν ταιριάζει απόλυτα με τη θήκη spiegen που έχω. Μιλάμε για μικρολεπτομέρειες.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι κατα την εφαρμογη του εχει κολλα που κολλαει σε ολη την επιφανεια η μονο γυρω γυρω;παντως βλεποντας το βιντεακι που εχει ο συνδεσμος που μας εδωσες βλεπω οτι το χοντρυνε αρκετα το τηλεφωνο..

 

Τι εννοείς κόλλα; Δεν είδα κάτι διαφορετικό στην εφαρμογή σε σχέση με το glass που έβαλα στο Honor Note που έχω για παράδειγμα . Χωρίς την θήκη δεν πολυκαταλαβαίνεις ότι έχει τζαμάκι μπροστά . Αλλά και πάλι μικρό το κακό ... Δεν έχει χοντρύνει τόσο οδό φαίνεται στο βίντεο. Προσωπικά δεν με ενοχλεί από την στιγμή που προστατεύει την συσκευή.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

VRS Design single fit για όσους θέλουν ελάχιστο πάχος καλό grip και ωραίο σχέδιο...

 

https://www.amazon.fr/gp/aw/d/B074DYXFC7/ref=oh_aui_i_d_rec_o0_img?ie=UTF8&psc=14cee649bfc4143d614cf7ae13ee1f020.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχει μαλακή επένδυση εσωτερικά στο πορτάκι, οποτε δεν υπάρχει αυτό το θέμα πλέον. Προχώρα άφοβα αν δε σε προβληματίζει ο όγκος...

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Ο όγκος δεν με προβληματίζει καθόλου. Τη θέλω πιό πολύ για το kickstand feature που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές είχα το note σε τσαντάκι και μου έπεσε από τις σκάλες. Κατέβηκε 16 σκαλιά και το dome έκανε την δουλειά του ! Το dome έσπασε στην δεξιά μεριά λίγο πιο πάνω από το power button αλλά η οθόνη μου δεν έπαθε τίποτα!

 

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι μετά παρότρυνση φίλου έστειλα email στο Amazon να ρωτήσω αν έχει εγγύηση. Μου απάντησαν ότι επειδή είναι από τρίτο πωλητή θα πρέπει να το στείλω και θα μου πουν αν θα πάρω τα χρήματα πίσω η θα στείλουν άλλο. Εγώ τους είπα ότι είναι ακριβό το shipping και μου έκαναν αμέσως refund ! Σε 2 μέρες μπήκαν τα χρήματα στην κάρτα!

 

Συγχαρητήρια στο Amazon και στην άψογη εξυπηρέτηση τους !

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Προχθές είχα το note σε τσαντάκι και μου έπεσε από τις σκάλες. Κατέβηκε 16 σκαλιά και το dome έκανε την δουλειά του ! Το dome έσπασε στην δεξιά μεριά λίγο πιο πάνω από το power button αλλά η οθόνη μου δεν έπαθε τίποτα!

 

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι μετά παρότρυνση φίλου έστειλα email στο Amazon να ρωτήσω αν έχει εγγύηση. Μου απάντησαν ότι επειδή είναι από τρίτο πωλητή θα πρέπει να το στείλω και θα μου πουν αν θα πάρω τα χρήματα πίσω η θα στείλουν άλλο. Εγώ τους είπα ότι είναι ακριβό το shipping και μου έκαναν αμέσως refund ! Σε 2 μέρες μπήκαν τα χρήματα στην κάρτα!

 

Συγχαρητήρια στο Amazon και στην άψογη εξυπηρέτηση τους !

 

Samsung Note 8

 

Πολυ καλα νεα φιλε μου, μπραβο!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα φιλε μου, μπραβο!
Η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως παράξενο το πώς έσπασε το γυαλί από την πτώση... Έχω ένα τσαντάκι Ellehammer από αυτά που αγοράζεις από την BP. Μέσα είχα τη θήκη για τα γυαλιά την θήκη του καπνού το πορτοφόλι και κάποια άλλα μικρό πράγματα. Ακόμη και τώρα δεν μπορώ να καταλάβω πως έσπασε και φυσικά δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν έπεφτε μόνο του το κινητό.... Η θήκη που είχα ήταν η Puro slim από τα public . Αν είχα καμία πιο χοντρή ίσως γλίτωνα το τζαμί. Τεσπα αφού έγινε refund τι είχα τι έχασα!

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Οχι, καθολου!

 

Με ποια θηκη την εχεις Σωτηρη;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με ποια θηκη την εχεις Σωτηρη;

 

Την αλκανταρα σε μαυρο της sammy!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Την αλκανταρα σε μαυρο της sammy!

 

Ολα καλα φανταζομαι, ε;

Αλλα βασικα θελω να κινηθω σε spigen case, δεν ξερω αν θα ειναι συμβατες με το protector της nillkin.....:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα φανταζομαι, ε;

Αλλα βασικα θελω να κινηθω σε spigen case, δεν ξερω αν θα ειναι συμβατες με το protector της nillkin.....:worry:

Με δοκιμη και απορριψη Γιαννη!

Εκτος κι αν εισαι τυχερος με την πρωτη!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Με δοκιμη και απορριψη Γιαννη!

Εκτος κι αν εισαι τυχερος με την πρωτη!

Τωρα που το σκεφτομαι, καλη ειναι και αλκανταρα :p.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η alcantara. Τα 2 αρνητικα της ειναι οτι στο κατω μερος ειναι ανοιχτη και οτι μαζευει απιστευτα τη σκονη!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...