Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχει, μπορείς να το δοκιμάσεις και συ ρίχνοντας μερικές σταγόνες στην οθόνη.

Επίσης επειδή πρόσφατα πέρασα καινούρια οθόνη μπορώ να πω πως είναι και αρκετά water proof και μπορεί να αντέξει και ένα μπλούμ .

 

Και ένα τεστ

 

Σχετικά με το upload photo, κάνει upload στο μέγιστο δυνατό.

Αλλά μιας που το A1 ανήκει στην οικογένεια του Android One σου δίνει απεριόριστο χώρο για upload με αρχικό μέγεθος και δεν σε περιορίζει στα 15 GB

 

Αυτό με τον απεριόριστο χώρο είναι μόνο για φωτογραφίες ή και για βίντεο;

Και τον απεριόριστο χώρο τον έχουμε για πάντα στον λογαριασμό μας ή για όσο διαθέτουμε το A1;

(Το αναμένω τις επόμενες μέρες... Σε Κόκκινο - Μαύρο... ;) )

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει απεριόριστο ανέβασμα στο Google photos λόγω android one και σε περιορίζει στο μέγεθος, ανάλυση φωτογραφίας?Δηλαδή ποιά είναι η επιθυμητή ανάλυση που σου επιτρέπει για απεριόριστο ανέβασμα?
Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστο χώρο έχουν όλες οι συσκευές, αρκεί να μειώνει το μέγεθος η Google. Δεν έχω ακούσει τίποτα σχετικά με Android one.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη πάρεις 4/32 θα το μετανιώσεις, δεν θα σου φτάνει ο χώρος, αν όμως θες να παίξεις σε 32ρι βάλε στο παιχνίδι και το 7χ με κλάσης ανώτερη κάμερα αλλιώς αν βαφτίζεσαι xiaomi fanboy μπες στα μονοπάτια του mi max 2

 

Με μία sd δε λύνεται το πρόβλημα?. Επίσης το mi max 2 μου φαίνεται πολύ μεγάλο. To 7X μου φαίνεται ενδιαφέρουσα πρόταση.

Edited by stoni90
Link to comment
Share on other sites

Μετά το νέο update της 8 εδώ και 3 ημέρες η μπαταρία πέφτει πολύ πιο γρήγορα...δεν βγάζω καλά καλά 2 ημέρες ενώ πριν είχα άνετα 48 ώρες με πολύ περισσότερο ανοικτή οθόνη. Στα στατιστικά που τώρα δουλεύουν βλέπω το google framework πρώτο με πάνω από 10%.

Έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα παρόμοιο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Τελικά είναι το bluetooth που τρώει σαν τρελό την μπαταρία. Σήμερα το ενεργοποίησα μόνο για τη 1 ώρα που ήμουν στο αυτοκίνητο χειροκίνητα και η κατανάλωση επανήλθε στα φυσιολογικά που είχε και πριν το τελευταίο update.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ή οθόνη ambient δουλεύει κανονικά σε εσάς?σε εμένα υπάρχουν φορές που δεν "ξυπνάει".με μια επανεκκίνηση επανέρχεται αλλά δε ξέρω τι του φταιει....δεν το κάνει για μια εφαρμογή, γενικά....
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάνεις πριν απ' αυτή τη συσκευή Galaxy note 4?Ας μου στείλει ένα πμ για να μην γράφω κι εγώ οφ τοπικ ( Όπως τώρα ) όπως τόσοι άλλοι?

 

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ή οθόνη ambient δουλεύει κανονικά σε εσάς?σε εμένα υπάρχουν φορές που δεν "ξυπνάει".με μια επανεκκίνηση επανέρχεται αλλά δε ξέρω τι του φταιει....δεν το κάνει για μια εφαρμογή, γενικά....

 

Ειναι που δεν εχει bug φιλε μου το τηλεφωνο.και μενα το ιδιο κανει αλλα μην τα λες τα προβληματα γιατι θα μπεις και εσυ black list.Με τετοια τιμη μην ζητας πολλα.Αυτη η νοοτροπια επικρατει εδω μεσα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως είμαι φαίνεται στους τυχερούς, κανονικά ενεργοποίηση κάνει η οθόνη άμεσα όταν κάποια ειδοποίηση η κλήση έρχεται στο κινητό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως όταν επιλέγω στο Google photos να ανεβάζει τις φωτογραφίες στο original μέγεθος,μου γράφει "limited to account storage" δλδ στα 15gb που έχω

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Μήπως είχες παλιότερο λογαριασμό ή συγχρόνιζες με κάποιο άλλο κινητό παλιότερα;

 

Αυτό με τον απεριόριστο χώρο είναι μόνο για φωτογραφίες ή και για βίντεο;

Και τον απεριόριστο χώρο τον έχουμε για πάντα στον λογαριασμό μας ή για όσο διαθέτουμε το A1;

(Το αναμένω τις επόμενες μέρες... Σε Κόκκινο - Μαύρο... ;) )

 

 

Για τις φωτό ξέρω με σιγουριά πως είναι unlimited, για βίντεο δε ξέρω γτ δε συγχρονίζω διότι αν τα χρειαστώ θα πρέπει να κατεβάζω 300-900mb και δε με συμφέρει σε θέμα 4G πάντως στο site αναφέρει πως είναι και τα βίντεο σε High quality

http://i68.tinypic.com/n6teh0.jpg

 

Τελικά έχει απεριόριστο ανέβασμα στο Google photos λόγω android one και σε περιορίζει στο μέγεθος, ανάλυση φωτογραφίας?Δηλαδή ποιά είναι η επιθυμητή ανάλυση που σου επιτρέπει για απεριόριστο ανέβασμα?

 

Την ανεβάζει original χωρίς να αλλάξει ανάλυση και έχει απεριόριστο χώρο.

Όπως τραβήξεις στο κινητό τόσο θα ανέβει χωρίς να αλλάξει διαστάσεις.

 

Με μία sd δε λύνεται το πρόβλημα?. Επίσης το mi max 2 μου φαίνεται πολύ μεγάλο. To 7X μου φαίνεται ενδιαφέρουσα πρόταση.

 

Έτσι θα χάσεις τη δυνατότητα για δεύτερη sim και εγώ πχ τη χρειάζομαι.

 

Ρε παιδιά ή οθόνη ambient δουλεύει κανονικά σε εσάς?σε εμένα υπάρχουν φορές που δεν "ξυπνάει".με μια επανεκκίνηση επανέρχεται αλλά δε ξέρω τι του φταιει....δεν το κάνει για μια εφαρμογή, γενικά....

 

The Bug is Already Been Reported To Devs, It Will Be Fixed In Upcoming Security Updates!

Έχει bug, το έχουν στείλει όλοι οι τεστερ από την beta κιόλας, με του Ιανουαρίου δεν διορθώθηκε, αναμένουμε.

 

Γιάννη οχι ρε δεν έχει bugs.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως είμαι φαίνεται στους τυχερούς, κανονικά ενεργοποίηση κάνει η οθόνη άμεσα όταν κάποια ειδοποίηση η κλήση έρχεται στο κινητό

 

Εγω προσωπικα θα σταματησω να απανταω επι του προσωπικου σέ αλλους, και θα αναδεικνυω τετοια ποστ.

 

Μερικοι εχουν δημιουργησει την εντυπωση οτι το τηλεφωνο ειναι για πεταμα, οτι η αναβαθμιση σε oreo τα εχει κανει μανταρα κλπ

Ο αλλος τις προαλλες νομιζε οτι θα κανει αναβαθμιση σε oreo και θα του καταστραφει το τηλεφωνο, και

 

ΟΧΙ, δεν εισαι στους τυχερους, καποιοι εχουν κανει ευαγγελιο το κλάμα και την συνεχης γκρινια, και σε μενα μια χαρα δουλευουν.

 

ΥΓ

 

Οπως ειπα και πριν, θα σταματησω να απανταω επι προσωπικου και οποιο ασχετο flame post βλεπω, θα γινεται report επι τοπου.

Οσα κρινουν οι mod, και ειδικα ο Antretng που εχει επεμβει 2 φορες, οτι ειναι αξια να μεινουν, τοτε θα απαντω.

 

 

Ήδη εχουν ξεκινησει τα όργανα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι που δεν εχει bug φιλε μου το τηλεφωνο.και μενα το ιδιο κανει αλλα μην τα λες τα προβληματα γιατι θα μπεις και εσυ black list.Με τετοια τιμη μην ζητας πολλα.Αυτη η νοοτροπια επικρατει εδω μεσα.:lol:

ευτυχώς, όχι από πολλούς;)

Link to comment
Share on other sites

Για τις photos, ισχύει ότι σε όλα τα τηλέφωνα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

19GB;;;

Έχεις αγορασμένο χώρο;

15GB δίνει το google σε μένα.

Τι να σου πω, εμένα δεν μου μειώνει τη χωρητικότητα και οι αναλύσεις είναι ακριβώς ίδιες με το κινητό απο τα info

(Λες να είναι και αυτό ενα bug??? σπάσε πλάκα να γελάσουμε.)

http://i68.tinypic.com/2nsumbq.jpg

 

Είναι σίγουρο ότι έχεις κάνει upload original φωτό και σου έχει μειώσει τον αποθηκευτικό χώρο;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την ρυθμιση για την απενεργοποιηση της δονησης οταν συνδεεται σε μια κληση την βρηκε κανεις;
Συγγνώμη αν ρωτάς για Oreo.

Σε 7.1.2 εδώ είναι.7d2ab0844ef29a6c2bee5519a59a57f7.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ρωτάς για Oreo.

Σε 7.1.2 εδώ είναι.7d2ab0844ef29a6c2bee5519a59a57f7.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Ευχαριστω.Για την 8 ρωταω.Την ειχε και στην 8.Μετα του Γεναρη το update και factory reset εξαφανιστηκε.

Εν τω μεταξυ με oneplus,με pixel,με nexus πουθενα δεν μου εχει συμβει να κανεις update να κραταει κατι απο πριν και μετα με factory reset να εξαφανιζεται.

Edited by giannis80x
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, αναθεωρώ για το μέγεθος των φωτογραφιών.

Στο κινητό ανεβάζει απλά σε High, ίδια ανάλυση, μικρότερα mb και στο pc απλά σου λέει ότι είναι σε original επιλογή (λάθος συγχρονισμός; )

Με βάλατε σε σκέψεις και είπα να το ψάξω και έφαγα τα μούτρα μου.

Πάντως αν όλοι έχουν απεριόριστο χώρο σε high ακόμα και όλοι οι άλλοι εκτός android ONE το θεωρώ άδικο.

 

Πρέπει να στείλω ένα report πάντως στη Google γτ pc με κινητό δεν έχει συγχρονισμό και στα settings, ανακάλυψα και 0 συγχρονισμό στα settings του Drive.

Παρακαλώ κάποιον μοντ να σβήσει τις Αρβύλες μου.

 

Άκυρη η αναθεώρηση.

ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΤΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΟΥ http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, αναθεωρώ για το μέγεθος των φωτογραφιών.

Στο κινητό ανεβάζει απλά σε High, ίδια ανάλυση, μικρότερα mb και στο pc απλά σου λέει ότι είναι σε original επιλογή (λάθος συγχρονισμός; )

Με βάλατε σε σκέψεις και είπα να το ψάξω και έφαγα τα μούτρα μου.

Πάντως αν όλοι έχουν απεριόριστο χώρο σε high ακόμα και όλοι οι άλλοι εκτός android ONE το θεωρώ άδικο.

 

Πρέπει να στείλω ένα report πάντως στη Google γτ pc με κινητό δεν έχει συγχρονισμό και στα settings, ανακάλυψα και 0 συγχρονισμό στα settings του Drive.

Παρακαλώ κάποιον μοντ να σβήσει τις Αρβύλες μου.

Πας γυρευοντας :lol::lol:ατρομητο παληκαρι!

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτο ειχαν ανακοινωσει στην παρουσιαση πως θα ειχε.

 

Πότε ανακοίνωσαν unlimited σε original quality για τα one?

Link to comment
Share on other sites

Πας γυρευοντας :lol::lol:ατρομητο παληκαρι!

 

Όντως.

Λοιπόν, προς μοντ.

ΜΗ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΜΟΥ

 

ΑΝΑΘΕΩΡΩ ξανά.

Οι φωτογραφίες ανεβαίνουν unlimited σε original μορφή.

 

Edit έρχονται οι φωτος

http://i64.tinypic.com/23rn690.jpg

 

Ευχαριστώ τα χέρια της γυναίκας μου και που δε γκρίνιαξε!

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πότε ανακοίνωσαν unlimited σε original quality για τα one?

 

Για unlimited εγραψες.Και unlimited ειχαν πει στανταρ.Για την ποιοτητα δεν ειπα κατι και δεν θυμαμαι,ουτε εσυ ρωτησες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Για unlimited εγραψες.Και unlimited ειχαν πει στανταρ.Για την ποιοτητα δεν ειπα κατι και δεν θυμαμαι,ουτε εσυ ρωτησες πριν.

 

Unlimited είναι γνωστό ότι έχουν όλες οι συσκευές, για unlimited σε original quality γράφτηκε σε προηγούμενα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...