Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνει σε άλλους παγώματα στην προσπάθεια να ανοίξεις κάμερα η και εφαρμογές; Συμβαίνει ανά 2 ημέρες περίπου. Μου επιτρέπει να κάνω όμως restart.
Link to comment
Share on other sites

Κάνει σε άλλους παγώματα στην προσπάθεια να ανοίξεις κάμερα η και εφαρμογές; Συμβαίνει ανά 2 ημέρες περίπου. Μου επιτρέπει να κάνω όμως restart.

 

Εμένα ποτέ δε μου έχει παρουσιαστεί. Μήπως να δοκιμάσεις μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα: Όταν έχω συνδεδεμένο το Bluetooth οι ήχοι για τα μηνύματα (sms, viber, etc) δεν ακούγονται από το τηλέφωνο αλλά μόνο από το Bluetooth. Έχει κάποιος άλλος παρόμοια συμπεριφορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα: Όταν έχω συνδεδεμένο το Bluetooth οι ήχοι για τα μηνύματα (sms, viber, etc) δεν ακούγονται από το τηλέφωνο αλλά μόνο από το Bluetooth. Έχει κάποιος άλλος παρόμοια συμπεριφορά;
Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις ώρες το Bluetooth ακουστικό επέλεξε το και εκεί κάπου λέει ήχοι τηλεφώνου νομίζω.κανε το ανενεργό....

 

 

Εμένα αυτό μου το κάνει και με τα ενσύρματα ακουστικά και δεν ξέρω πως το απενεργοποιω...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω SMS από την 2η SIM (Cosmote) αλλά μου βγάζει συνέχεια error 1. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό ? πως το διορθώνουμε ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου χε σπασει η οθονη και την αλλαξα στο πλαισιο (50€) οπου μου ειπαν οτι μονο η αντιπροσωπεια σου βαζει την αυθεντικη. Ξερει κανεις ποσο κοστιζει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου χε σπασει η οθονη και την αλλαξα στο πλαισιο (50€) οπου μου ειπαν οτι μονο η αντιπροσωπεια σου βαζει την αυθεντικη. Ξερει κανεις ποσο κοστιζει?

 

φιλε μου. αν μπορεις αλλαξε το. εμενα μου εβγαλε κιτρινιλα. την οποια την συνηθησα. βεβαια επειδη ηταν εντος εγγυησης ειπα να το παω να μου την αλλαξουν. το εστειλα λοιπον στο μαγαζι που το πηρα. δεχτηκαν την εγγυηση αλλα, μου εβαλαν οθονη ιμιτασιον κακιστης ποιοτητας, δεν ανταποκρινονταν οπως επρεπε με αποτελεσμα να μην ειναι τοσο λειτουργικο το κινητο οπως πριν, επιπλεον η οθονη εξειχε υπερβολικα. στην πρωτη αστεια πτωση η οθονη εσπασε. μιλαμε για στεια πτωση. το πηγα σε αλλο καταστημα και μου ειπαν λογικο καθως η οθονη δεν ηταν βαλμενη σωστα, ειχε κενο απο πισω και με την παραμικρη πιεση θα ραγιζε. η δευτερη οθονη που εβαλα επισης ιμιτασιον αλλα καλυτερη ποιοτητα. παλι δεν ανταποκρινεται οπως η αυθεντικη αλλα το κινητο ειναι λειτουργικο, βεβαια φαινεται οτι εχει αλλαχθει η οθονη, φυσιολογικο φυσικα, βαλε βγαλε ξεχαρβαλωθηκε το καλουπι και φαινονται τα φωτακια απο κατω. συμπερασμα επειδη ειναι φθηνο το κινητο, βαλε αλλα τοσα και παρε το mi a2 lite να χεις ησυχω το κεφαλι σου. εγω αν γυριζα τον χρονο πισω αυτο θα εκανα.

 

Φιλικα

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εχει κανενας θεμα με το γιατι εμενα η δεν φορτωνει η δεν βγαζει τις φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την ενημέρωση, διορθώθηκε το πρόβλημα με το συνεχόμενο ζουμ στην gcam, ή μου φαίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα.. Δε δεν διορθώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την ενημέρωση, διορθώθηκε το πρόβλημα με το συνεχόμενο ζουμ στην gcam, ή μου φαίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα.. Δε δεν διορθώθηκε

Γενικά δεν έχω κανένα θέμα στο δικό μου η gcam κάνει συνεχόμενες εστιάσεις όταν την έχω αναλογία 3/4 όταν την έχω 9/16 (που με βολεύει κιόλας δεν το κάνει).

Κατεβάζω τώρα το update ελπίζω να μην μου στραβώσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω κανένα θέμα στο δικό μου η gcam κάνει συνεχόμενες εστιάσεις όταν την έχω αναλογία 3/4 όταν την έχω 9/16 (που με βολεύει κιόλας δεν το κάνει).

 

Κατεβάζω τώρα το update ελπίζω να μην μου στραβώσει κάτι.

Από πού κατέβασες την gcam??

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά στην 9:6 χάνεις κάποια mp πληροφορίας γιατί ο αισθητήρας είναι 4:3. Το 9:6 ειναι σαν να βγάζεις φωτογραφία με 4:3 και να κόβεις το πάνω κάτω λίγο.

 

Ξέρει κάποιος αν το πρόβλημα με την Google cam υπάρχει και σε custom rom με 9 ή μόνο στην stock 9ρα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου χε σπασει η οθονη και την αλλαξα στο πλαισιο (50€) οπου μου ειπαν οτι μονο η αντιπροσωπεια σου βαζει την αυθεντικη. Ξερει κανεις ποσο κοστιζει?
Την infoquest εννοούν επίσημη αντιπροσωπεία?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την infoquest εννοούν επίσημη αντιπροσωπεία?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αυτή είναι η επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.

Έχουμε απόψεις για την δουλειά που κάνουν εκεί;

Κάποια στιγμή θα θελήσω να αλλάξω μπαταρία και σκέφτομαι να τους το στείλω ή να παραγγείλω απλά την μπαταρία και να την αλλάξω εγώ... Αν κάνουν επαγγελματική δουλειά αντιπροσωπείας δεν έχω πρόβλημα να τους το στείλω, αν δεν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.

 

Έχουμε απόψεις για την δουλειά που κάνουν εκεί;

 

Κάποια στιγμή θα θελήσω να αλλάξω μπαταρία και σκέφτομαι να τους το στείλω ή να παραγγείλω απλά την μπαταρία και να την αλλάξω εγώ... Αν κάνουν επαγγελματική δουλειά αντιπροσωπείας δεν έχω πρόβλημα να τους το στείλω, αν δεν... ;)

Είχα και εγώ ατύχημα και Μ έσπασε η οθόνη ρώτησα για το κόστος και η αυθεντική δεν αξίζει έχει μεγάλο κόστος το είχα πάρει από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και υπάρχει με 50 ευρώ αλλά όχι η original

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πού κατέβασες την gcam??

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θυμάμαι αλλά η έκδοση είναι

5.1.018.177470874

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά στην 9:6 χάνεις κάποια mp πληροφορίας γιατί ο αισθητήρας είναι 4:3. Το 9:6 ειναι σαν να βγάζεις φωτογραφία με 4:3 και να κόβεις το πάνω κάτω λίγο.

 

Το αντιλαμβάνομαι αυτό που λες αλλά το 99,9% των φωτογραφιών μου είναι για θέαση σε 9/16 μόνιτορ, οπότε δεν με πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos! κατι εχει παθει το τηλεφωνο και δε μπορω να μιλησω στις κλησεις! μου λενε οτι ακουγεται κατι σαν να σκιζεις ενα χαρτι να το πω ετσι......στα καλα καθουμενα....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μιλήσεις με hands free και με bluetooth. Αν σε ακούν κανονικότατα ενώ χωρίς αυτά ακούγεσαι όπως περιγράφεις, κατά πάσα πιθανότητα έχει βλάβη το μικρόφωνο του τηλεφώνου και πας για αντικατάστασή του.

Μήπως πήρε υγρασία από κάπου;

Κάνε πάντως αυτό που σου γράφω με το hands free να δεις αν σε ακούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μιλήσεις με hands free και με bluetooth. Αν σε ακούν κανονικότατα ενώ χωρίς αυτά ακούγεσαι όπως περιγράφεις, κατά πάσα πιθανότητα έχει βλάβη το μικρόφωνο του τηλεφώνου και πας για αντικατάστασή του.

Μήπως πήρε υγρασία από κάπου;

Κάνε πάντως αυτό που σου γράφω με το hands free να δεις αν σε ακούν κανονικά.

 

Υγρασία δεν έχει παρει το τηλέφωνο...... Συνήθως μιλάω με bt και επειδη έχει αρχίσει να παίρνει την κάτω βόλτα και αυτό , σημερα μιλούσα με το κινητό.... Τώρα φαίνεται να έστρωσε δεν ξερω τι συνέβη....εγώ υπέθεσα ότι είναι θέμα ποιότητας σήματος γιατί από άποψη εμβέλειας είχα κανονικά σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με το GPS εκεί που μπλοκάρει ξαφνικά σε πάει και κολλάει. Έκανα και επαναφορα αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν πιανει 2g το κινητο μου κολλαει και αρχιζει να τρελαινεται. παταει οπου να ναι στην οθονη

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω Gboard και δεν μπορώ να προσθέσω καμία λέξη στο dictionary στα ελληνικά. Δεν μου βγάζει καν τα ελληνικά στο personal dictionary
Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία του ραδιοφώνου ενώ έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά ο ήχος ακούγεται μόνο από το ηχείο του τηλεφώνου. Δεν υπάρχει επιλογή να ακούγεται από τα ακουστικά ! ( Είμαι με το τελευταίο update Φεβρουαρίου) πριν ακούγονταν κανονικά.

Επίσης να μιλήσω με τα ακουστικά ....ούτε αυτό είναι εφικτό πλέον ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...