Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλώδιο φόρτισης έχει σχεδόν κοπεί και πρέπει άμεσα να βρω άλλο. Έχει κανείς να προτείνει κάτι που να είναι αξιόπιστο και να μην χάνει σε μεταφορά αρχείων ή στην φόρτιση;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Αν δίνεις τα χρήματα που σου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω θα σου έλεγα να πας στο Anker PowerLine+ II. Βέβαια συμφέρει αγορά από Amazon, και έχει και life time warranty.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07G114FZ7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00__o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο φόρτισης έχει σχεδόν κοπεί και πρέπει άμεσα να βρω άλλο. Έχει κανείς να προτείνει κάτι που να είναι αξιόπιστο και να μην χάνει σε μεταφορά αρχείων ή στην φόρτιση;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Έχω αγοράσει αυτό:

 

https://www.ebay.com/itm/UGREEN-USB-C-3-1-Type-C-FAST-Sync-Charger-Cable-For-Samsung-Huawei-LG-Xiaomi-HTC/232513181357?hash=item3622dd96ad:m:m6YaoQ2GdgFESlnd2bI-jiQ

 

Πραγματικά, μου έχει βγει εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρχισε να μου κλείνει τη SIM πάλι δύο φορές μέσα σε λίγες ώρες απόψε έχασα και σημαντικες κλήσεις ας το έχω και μονοκαρτο εντελώς αναξιόπιστο τηλέφωνο και κάπου εδώ πλέον θα πάψω να ασχολούμαι με αυτό και κάθε τηλέφωνο της Xiaomi ποτέ ξανά με έβγαλε την πίστη
Link to comment
Share on other sites

Και πλέον τα έφτυσε εντελώς το κάνω επανεκκίνηση και κάθε φορά που κλείνει η οθόνη κλείνει και η SIM
Μήπως θα έπρεπε να μιλήσεις με το κατάστημα που το πήρες μπας και σε καλύπτει η εγγύηση;ή το έχεις αγοράσει από έξω;

 

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από Hard reset και βάλε βγάλε κάρτα sim έστρωσε μέχρι να αρχίσει να το ξανακάνει πάλι από τον Μάιο που πήρα το τηλέφωνο αυτή η δουλεία γίνετε συνέχεια το έχω κάνει καμία δεκαριά φορές επαναφορά η κάρτα sim wind σε άλλο τηλέφωνο δουλεύει άψογα καινούρια κιόλας δύο χρόνια την έχω και σε άλλο τηλέφωνο θα παραμείνει τέλος οι ******** τις xiaomi για μένα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από Hard reset και βάλε βγάλε κάρτα sim έστρωσε μέχρι να αρχίσει να το ξανακάνει πάλι από τον Μάιο που πήρα το τηλέφωνο αυτή η δουλεία γίνετε συνέχεια το έχω κάνει καμία δεκαριά φορές επαναφορά η κάρτα sim wind σε άλλο τηλέφωνο δουλεύει άψογα καινούρια κιόλας δύο χρόνια την έχω και σε άλλο τηλέφωνο θα παραμείνει τέλος οι ******** τις xiaomi για μένα
Δεν ειμαι φάν της Xiaomi αλλά είσαι η εξαίρεση χιλιάδες συσκευές δουλεύουν απροβλημάτιστα εκεί έξω εδώ και χρόνια....

Μάλλον μιλάμε για ελαττωματική συσκευή η για μη προβλεπόμενη χρήση αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν είμαι η εξαίρεση γιατί είναι πρόβλημα που έχει αναφερθεί και από άλλους όπως και άλλα πολλά προβλήματα όπως να ανάβει η οθόνη όταν μιλάς (έχω χρεωθεί άσχετα πακέτα έτσι όταν πήγαινα να βάλω εκτός εφαρμογής) τα διάφορα θέματα με το 4g και πολλά άλλα.. είναι φυσικά όλα προβληματα λογισμικού και μόνο όπως φαίνεται όποτε το θυμηθεί κάνει τα δικά του ειδικά τη wind δεν την συμπαθεί και πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πήρα OnePlus 6T και τώρα είμαι στην αναμονή.

Όποτε, σε λίγες μέρες (αν όλα πάνε καλά) xiaomi τέλος από μένα.

Δεν θα πω "πότε ξανά", θα πω όμως "πολύ πολύ πολύ χλωμό ξανά". Όχι για Android one μόνο, γενικότερα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πήρα OnePlus 6T και τώρα είμαι στην αναμονή.

Όποτε, σε λίγες μέρες (αν όλα πάνε καλά) xiaomi τέλος από μένα.

Δεν θα πω "πότε ξανά", θα πω όμως "πολύ πολύ πολύ χλωμό ξανά". Όχι για Android one μόνο, γενικότερα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Χαχ μιλάμε για αλματώδη μετάβαση!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα καιρό χωρίς flagship και ενώ στην καθημερινότητα είναι μια χαρά, πάλι όμως κάτι σου λείπει.

Τώρα, υποστήριξη από OnePlus και oxygen os .-

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα με το να βγει στην pie ή λειτουργεια του wps μου χει δεσει τα χερια (μπορει λογω δουλειάς να θελω να το χρησιμοποιήσω και 6 φορες την μέρα..) σκεφτηκα αντι να γυρισω σε nougat να φλασαρω καποια rom miui απο το mi 5x εχει κανει καποιος τετοια αλλαγη απο εδω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, έχει κανείς θέμα με την πλοήγηση;

 

Χανει σήμα το gps και τώρα με την 9 αλλά και με το αμέσως προηγούμενο firmware σε 8.1

 

Και είναι θέμα της δικής μου συσκευής γιατί όταν αναγκαστικά βάζω να κάνω πλοήγηση με της αδερφής ή της γυναίκας δουλεύουν όλα μια χαρά

 

Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν μια χαρά, αλλά με την πλοήγηση έχω απηυδήσει (εννοείται data πάντα ανοικτά)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, έχει κανείς θέμα με την πλοήγηση;

 

 

 

Χανει σήμα το gps και τώρα με την 9 αλλά και με το αμέσως προηγούμενο firmware σε 8.1

 

 

 

Και είναι θέμα της δικής μου συσκευής γιατί όταν αναγκαστικά βάζω να κάνω πλοήγηση με της αδερφής ή της γυναίκας δουλεύουν όλα μια χαρά

 

 

 

Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν μια χαρά, αλλά με την πλοήγηση έχω απηυδήσει (εννοείται data πάντα ανοικτά)

Κανενα πρόβλημα....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα διάφορα θέματα,με την πλοήγηση ποτέ .

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη οθονης εχει κανει κανεις στην εταιρια? Μου την αλλαξαν στο Πλαισιο κ Παμπλικ και δε δουλευει η αφη στη μιση εκταση. Ξερουμε τιμες και αναμονη?
Link to comment
Share on other sites

Έμεινα καιρό χωρίς flagship και ενώ στην καθημερινότητα είναι μια χαρά, πάλι όμως κάτι σου λείπει.

Τώρα, υποστήριξη από OnePlus και oxygen os .-

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Δεν θα δυσαρεστηθείς. Θα πάθεις πλάκα απο το smoothness του λειτουργικου.

καλοριζικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε σεις, έχει κανείς θέμα με την πλοήγηση;

 

Χανει σήμα το gps και τώρα με την 9 αλλά και με το αμέσως προηγούμενο firmware σε 8.1

 

Και είναι θέμα της δικής μου συσκευής γιατί όταν αναγκαστικά βάζω να κάνω πλοήγηση με της αδερφής ή της γυναίκας δουλεύουν όλα μια χαρά

 

Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν μια χαρά, αλλά με την πλοήγηση έχω απηυδήσει (εννοείται data πάντα ανοικτά)

 

Το έχω χωρίς sim αποκλειστικά και μόνο για χρήση gps στο αυτοκίνητο.

Δεν έχει χάσει ποτέ σήμα, μόνο κατι κουλά κάνει το google maps 2-3 φορές στις 100.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, έχει κανείς θέμα με την πλοήγηση;

 

Χανει σήμα το gps και τώρα με την 9 αλλά και με το αμέσως προηγούμενο firmware σε 8.1

 

Και είναι θέμα της δικής μου συσκευής γιατί όταν αναγκαστικά βάζω να κάνω πλοήγηση με της αδερφής ή της γυναίκας δουλεύουν όλα μια χαρά

 

Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν μια χαρά, αλλά με την πλοήγηση έχω απηυδήσει (εννοείται data πάντα ανοικτά)

 

ενώ πριν λίγες μέρες είχα γράψει οτι όλα καλά με την αναβάθμιση, ξαφνικά αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα. Η διαφορά μας είναι οτι στην 8.1 δούλευε σουπερ, ενώ στην 9 όχι. κάνω διάφορες δοκιμές, μόλις και άμα βρώ λύση θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα μου είχε εμφανιστεί και στην 8 και στην 8.1 χωρίς καμία προφανή εξήγηση, δούλευε μόνο η περίπου θέση από τις κεραίες κινητής και όχι το gps που δεν κλείδωνε ποτέ. Το έλυσα επιστρέφοντας τους χάρτες και υπηρεσίες Google στην εργοστασιακή εκδοχή, μετά επανεκκίνηση, προσπάθεια εύρεσης σήματος χωρίς δεδομένα και WiFi και αφού δουλέψει αρκετά λεπτά μετά, ξανά αναβάθμιση. Την πρώτη φορά είχα δοκιμάσει τα πάντα την δεύτερη μόνο αυτό και δούλεψε, αλλά δεν ξέρω τι φταίει και γιατί γίνεται. Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την έκδοση 8 είχα γενικά θεμα με το gps, παντα κλειδωνε αλλα οι μετρήσεις ηταν αθλιες σε σχεση με το LG G4. Σε τρέξιμο σε στάδιο 5χλμ ταυτόχρονη εγγραφη κ με τα 2 κινητα, το ίχνος απο το mi a1 είχε πολλα ζιγκ-ζαγκ με αποτέλεσμα να μετράει πολλα παραπάνω μέτρα απο τα 5λμ
Link to comment
Share on other sites

εχει φτιαχτει το γκρουπακι xiaomi android one GR στο telegram οποιος θελει ας ερθει να τα λεμε κι εκει .

https://t.me/xiaomiandroidoneGR

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...