Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα δεν δείχνει σωστά στατιστικά, ότι θέλει λέει

 

Αν και δεν χρειαζόταν τελικά αποφάσισα να κάνω hard reset παίρνοντας backup στο Google drive. Επανέφερα το κινητό όπως ήταν πριν σε λιγότερο από 1 ώρα και το έχω φρέσκο με την 9. Σε γενικές γραμμές δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα (έχω Cosmote και 4G κανονικά)

Αν ενεργοποιήσεις την εξοικονόμιση μπαταρίας δεν δουλεύουν σωστά κάποια widgets και βάζει μαύρο θέμα στις κλήσεις

Μετά την επαναφορά παρακολουθησες τα στατιστικά της μπαταρίας?είναι οκ? Ο φίλος skatzivas λέει πως έστρωσε μετά την επαναφορά...

 

Βασικά είμαι ένα βήμα πριν την επαναφορά με κρατάει μόνο ότι θα χάσω gcam χωρίς να ξέρω πως να την περάσω εκ νέου στην 9....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ραδιο πως μπορω να το βρω?
Εχεις αναβαθμισει στη 9? Μονο με την αναβαθμιση ξεκλειδωνει.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Όλοι πήρατε την ίδια ενημέρωση,πως γίνεται στην συνέχει οι μισοί να χάσατε την 20αρα και οι άλλοι μισοί όχι;
Είναι bug και τυχαίοι χρήστες χάνουν τις μπάντες. Δεν είναι μόνο 20αρα αλλά και άλλες όπως η 8αρα, 7αρα, 38αρα, 40αρα και μερικοί να έχουν όλες τις μπάντες άθικτες, όπως εγώ πχ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αναβαθμισει στη 9? Μονο με την αναβαθμιση ξεκλειδωνει.

 

 

ναι εχω αδελφε....

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω αδελφε....
Θα έπρεπε να σου εμφανιζει την εφαρμογή του ραδιοφώνου στο συρτάρι εφαρμογών μετα την αναβάθμιση....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία καλή φαίνεται αν και εμένα έχει εξαφανιστεί η B20 αλλά δεν την πολυχρειαζομαι μιας και όπου κινούμαι παίζω με 1600 full σήμα.bce1fcbe833dc15338b2fe63601884af.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Τις τελευταίες μέρες δεν βλέπω να λειτουργούνε σωστά τα notification sounds. Λαμβάνω ειδοποιήσεις στο messenger/μνματα και δεν ακουγεται ο ήχος και λειτουργεί μόνο η δόνηση. Έχει συμβεί σε κανέναν?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο απορίες.

1)Το κανάλι 20 παίζει και στην Αθήνα ή μόνο στην επαρχία; Γιατί ένας φίλος που έχει xperia με android 9 η wind στην Καλλιθέα του παίζει στο κανάλι 1.

2) Αν στον Dialer πληκτρολογήσεις *#*#4636#*#* στις πληροφορίες τηλεφώνου έχει στον ορισμό προτινώμενου τύπου δικτύου το TD-SDMA/CDMA/UMTS το οποίο μου είπε ο φίλος μου ότι είναι το κινεζικο δίκτυο. Παίζει κανένα ρόλο;

Edited by jvita
Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά παρακολουθησες τα στατιστικά της μπαταρίας?είναι οκ? Ο φίλος skatzivas λέει πως έστρωσε μετά την επαναφορά...

 

Βασικά είμαι ένα βήμα πριν την επαναφορά με κρατάει μόνο ότι θα χάσω gcam χωρίς να ξέρω πως να την περάσω εκ νέου στην 9....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα στατιστικά για την φόρτιση μάλλον έστρωσαν, αυτό που δεν έστρωσε και λέει ότι νά'ναι είναι πόση μπαταρία απομένει. Πχ μετά απο πλήρη φόρτιση και μπαταρία στο 85% μου λέει πως απομένει 1 ημέρα και 14 ώρες. Μπορει να θέλει μέρες να δείξει σωστά στατιστικά λόγω του είναι adaptive

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάτε με το κινητό , ο συνομιλητής σας ,σας ακούει καθαρά ή βαθιά; γιατί με τις γυναίκας μου όπου και να πάρει τηλέφωνο την ακούνε μέσα από το πηγάδι
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάτε με το κινητό , ο συνομιλητής σας ,σας ακούει καθαρά ή βαθιά; γιατί με τις γυναίκας μου όπου και να πάρει τηλέφωνο την ακούνε μέσα από το πηγάδι
Δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό....

 

 

 

Επίσης έβαλα κ εγώ την εφαρμογή για να δω αν χάθηκε η β20....χωρίς να γνωρίζω καλά τις ενδείξεις που μου δείχνει παρατήρησα ότι εκεί που λέει band γράφει τις τιμές 1,2,3,4 δεν έγραψε ποτέ 20....άρα λογικά την έχασα κ εγώ σωστά?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πιο ασφαλές συμπέρασμα, θα έπρεπε να το ξέρεις από πριν.

Τώρα, μόνο αν έχεις άλλη συσκευή κοντά σου και δοκιμάσεις και σε εκείνο.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έχουν αποσύρει το update για pie? Δοκίμασα αλλά δεν βγάζει κάτι
Από ότι φαίνεται ναι. Σε λίγες μέρες θα έρθει νέα όμως... Το καλό οι Κινέζοι δεν γιορτάζουν την Πρωτοχρονιά 1 Γενάρη οπότε δουλειά θα έχουν να φέρουν το Update

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Για πιο ασφαλές συμπέρασμα, θα έπρεπε να το ξέρεις από πριν.

Τώρα, μόνο αν έχεις άλλη συσκευή κοντά σου και δοκιμάσεις και σε εκείνο.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Αυτό είναι σωστό για να βγάλεις σωστά συμπεράσματα. Εγώ βάζοντας δίπλα-δίπλα το Note 4 & το A1, στην WIND στο μεν 1ο βγάζει Band 20 & 4G ενώ στο 2ο Band 1 και μόνο 3G. Άρα ναι υπάρχει πρόβλημα για την 20.

Επίσης είδα στο site της xiaomi ότι βγήκε ένα μικρό update, αλλά σύμφωνα με τις πληροφορίες δεν διορθώνει το LTE/4G/Band20 κλπ. (πρόβλημα που έχουν αναφέρει χρήστες από Γερμανία,Αγγλία κλπ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω πρόβλημα. Το μην ενοχλείτε δουλεύει ακανόνιστα κ ο καιρός εμφανίζεται οπότε θέλει.

Για τον καιρό δεν με νοιάζει αλλά να σκάει τηλέφωνο στις 11 κ να χτυπά είναι πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Χθες εκανα factory reset.... Μέχρι στιγμής έχω βγάλει τα εξής συμπεράσματα:

-Ο καιρός δούλεψε μετά την επαναφορά σήμερα έχει εξαφανιστεί

-Τα στατιστικά της μπαταρίας ενώ μου φάνηκε ότι εστρωσαν μετά από επανεκκίνηση του κινητου φαίνεται έτσι να δείχνει πάλι ότι να ναι . σαν να μηδενισε το sot από την επανεκκίνηση...δε ξέρω

-και κάτι που με εντυπωσίασε....μετά την επαναφορά το σύστημα καταλαβανει 8,4 gb ενώ πριν είχε φτάσει τα 12! Πολύ σαβουρα έφυγε....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός κατά πάσα πιθανότητα δουλεύει με τη τοποθεσία μόνιμα ανοιχτή, αλλιώς δείχνει για λίγο και μετά σταματάει και ακόμα και να την ανοίξεις θέλει να περιμένεις γιατί δεν την διαβάζει συνεχώς αλλά μερικές φορές μέσα στη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός κατά πάσα πιθανότητα δουλεύει με τη τοποθεσία μόνιμα ανοιχτή, αλλιώς δείχνει για λίγο και μετά σταματάει και ακόμα και να την ανοίξεις θέλει να περιμένεις γιατί δεν την διαβάζει συνεχώς αλλά μερικές φορές μέσα στη μέρα.
Δεν έχω κλείσει ποτέ την τοποθεσία....έχω και smart lock για να μην κλειδώνει σε συγκεκριμένα μέρη και δουλεύει μια χαρά....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα το GPS έχανε το σήμα και γενικά παρατηρώ χαμηλό σήμα κεραίας (2/4 γραμμές)

Για το πρόβλημα που έχετε με τον καιρό ίσως φταίει η ενεργοποιηση της εξοικονόμισης μπαταρίας (αν το έχετε κάνει) γιατί δεν δουλεύουν σωστά κάποια widgets

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα το GPS έχανε το σήμα και γενικά παρατηρώ χαμηλό σήμα κεραίας (2/4 γραμμές)

 

Για το πρόβλημα που έχετε με τον καιρό ίσως φταίει η ενεργοποιηση της εξοικονόμισης μπαταρίας (αν το έχετε κάνει) γιατί δεν δουλεύουν σωστά κάποια widgets

Εξοικονόμηση μπαταρίας ή εννοείς την προσαρμοστική μπαταρία που προστέθηκε τώρα στην 9?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει την ρύθμιση του να κρύβω το περιεχόμενο των μηνυμάτων στην οθόνη κλειδώματος όταν έρχονται και δεύτερον, δεν μπορώ να βρω στις επαφές, από ποιον λογαριασμό να εμφανίζονται. Ξέρει κανείς;

 

Edit: για την οθόνη κλειδώματος το βρήκα, για τις επαφές;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει την ρύθμιση του να κρύβω το περιεχόμενο των μηνυμάτων στην οθόνη κλειδώματος όταν έρχονται και δεύτερον, δεν μπορώ να βρω στις επαφές, από ποιον λογαριασμό να εμφανίζονται. Ξέρει κανείς;

 

Edit: για την οθόνη κλειδώματος το βρήκα, για τις επαφές;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Αριστερά στην εφαρμογή επαφών αν ανοίξεις το μενού σου λέει από ποιο gmail είναι οι επαφές .αν έχεις συνδεδεμένο και συγχρονισμένο και άλλο λογαριασμό δε μπορείς να το επιλέξεις από εκεί? Όπως κανεις πχ στην εφαρμογή του gmail.....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...