Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό το SOT και παραπάνω έχω από την αρχή και ακόμα και τώρα μετά από 8 μήνες που το έχω ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια 1 ερωτηση θα ηθελα να κανω γιατι οταν παταω το κουμπι το να κλεισει power off ... αυτο αντει να κλεισει ανοιγει την καμερα? αλλαξα τιποτα στις ρυθμισεις?;/ και δεν το καταλαβα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια 1 ερωτηση θα ηθελα να κανω γιατι οταν παταω το κουμπι το να κλεισει power off ... αυτο αντει να κλεισει ανοιγει την καμερα? αλλαξα τιποτα στις ρυθμισεις?;/ και δεν το καταλαβα

ευχαριστω

Υπάρχει μια ρύθμιση με την οποία πατώντας 2 φορές το power button ανοίγει η κάμερα.αυτο κανεις απλώς δεν το καταλαβαίνεις ότι πατάς 2 φορές το κουμπί.για να αλλάξεις αυτή τη ρύθμιση πήγαινε ρυθμίσεις,σύστημα,κινήσεις,μετάβαση στην κάμερα και απενεργοποίησε το.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα ενα αρθρο σχετικα με το android p,και εγραφε:

Τα Pixel 2 και Pixel 2 XL έχουν ήδη αναβαθμιστεί σε Android Pie

Τα Pixel και Pixel XL έχουν ήδη αναβαθμιστεί σε Android Pie

Αν και δεν προέρχονται από την Google, οποιοδήποτε Android One smartphone έχει κατασκευαστεί από τον Οκτώβριο του 2017 θα αναβαθμιστεί σε Pie μέσα στο φθινόπωρο.

Οποτε θεωρώ οτι συντομα θα το λαβουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πια ειναι η καλυτερη gcam μεχρι σήμερα; λειτουργει σε καμια το slow motion, ή τα 60fps;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Από το μεσημέρι έχει φάει σκάλωμα και ανά μισάωρο περίπου χτυπάει ο ήχος της ειδοποίησης χωρίς να χω καποια ειδοποίηση . Το χει πάθει κανείς ?έκανα ρεσετ στις ρυθμίσεις των ειδοποιησεων χωρίς αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα ενα αρθρο σχετικα με το android p,και εγραφε:

Τα Pixel 2 και Pixel 2 XL έχουν ήδη αναβαθμιστεί σε Android Pie

Τα Pixel και Pixel XL έχουν ήδη αναβαθμιστεί σε Android Pie

Αν και δεν προέρχονται από την Google, οποιοδήποτε Android One smartphone έχει κατασκευαστεί από τον Οκτώβριο του 2017 θα αναβαθμιστεί σε Pie μέσα στο φθινόπωρο.

Οποτε θεωρώ οτι συντομα θα το λαβουμε και εμεις.

Τα Pixel δεν είναι Android One είναι τα τηλέφωνα τις Google που τα κατασκευάζει άλλη εταιρεία. Στις 9 Οκτωβρίου θα παρουσιάσει στην Νέα Υόρκη τα Pixel 3... Μην μπερδεύετε τα Android One με αυτά καμία σχέση. Και για να σε προλάβω το site που το διάβασες παίζει να το γράφει και άσχετος...μην λέμε ονόματα θα το διαβάσει η Google και θα τραβάει τα μαλλιά της...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by pavlosdks
Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Τα Pixel δεν είναι Android One είναι τα τηλέφωνα τις Google που τα κατασκευάζει άλλη εταιρεία. Στις 9 Οκτωβρίου θα παρουσιάσει στην Νέα Υόρκη τα Pixel 3... Μην μπερδεύετε τα Android One με αυτά καμία σχέση. Και για να σε προλάβω το site που το διάβασες παίζει να το γράφει και άσχετος...μην λέμε ονόματα θα το διαβάσει η Google και θα τραβάει τα μαλλιά της...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Ξαναδιάβασε το μήνυμα του παιδιού. Δεν αναφέρει ότι τα pixel είναι στο πρόγραμμα του Android one.

Link to comment
Share on other sites

Τα Pixel δεν είναι Android One είναι τα τηλέφωνα τις Google που τα κατασκευάζει άλλη εταιρεία. Στις 9 Οκτωβρίου θα παρουσιάσει στην Νέα Υόρκη τα Pixel 3... Μην μπερδεύετε τα Android One με αυτά καμία σχέση. Και για να σε προλάβω το site που το διάβασες παίζει να το γράφει και άσχετος...μην λέμε ονόματα θα το διαβάσει η Google και θα τραβάει τα μαλλιά της...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Την συγκεκριμένη ανακοίνωση την έχω διαβάσει και εγω, και είναι από το επισημο site της Google και λέει ακριβώς ότι όλα τα android one θα πάρουν την Pie το φθινόπωρο

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Τα Pixel δεν είναι Android One είναι τα τηλέφωνα τις Google που τα κατασκευάζει άλλη εταιρεία. Στις 9 Οκτωβρίου θα παρουσιάσει στην Νέα Υόρκη τα Pixel 3... Μην μπερδεύετε τα Android One με αυτά καμία σχέση. Και για να σε προλάβω το site που το διάβασες παίζει να το γράφει και άσχετος...μην λέμε ονόματα θα το διαβάσει η Google και θα τραβάει τα μαλλιά της...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

φιλε ετσι ακριβως ελεγε το αρθρο.. το παιδι copy paste το κανε

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη ανακοίνωση την έχω διαβάσει και εγω, και είναι από το επισημο site της Google και λέει ακριβώς ότι όλα τα android one θα πάρουν την Pie το φθινόπωρο

 

Για να μη δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις και μετά γκρίνιες άνευ αιτίας, το επίσημο site του android one προγράμματος λέει στην ανακοίνωση της 9 (άλλο post από τότε δεν υπάρχει):

[...]devices that participated in the Beta program [...] as well as all qualifying Android One devices, will receive this update by the end of this fall [...]

 

Καταρχάς αναφέρει all qualigying, το οποίο δε σημαίνει όλες οι συσκευές android one και επίσης λέει μέχρι το τέλος του φθινοπώρου. Το φθινόπωρο στην Αμερική (και στις περισσότερες χώρες εκτός της Ελλάδας) ξεκινά 21 Σεπτέμβρη και τελειώνει 21 Δεκέμβρη. Έχουμε λοιπόν ως και τρισήμιση μήνες μπροστά μας :happy:

Link to comment
Share on other sites

Η stock καμερα ειναι το λιγότερο που θα μπορούσα να πω,τραγικη.Θα ελεγα οτι υπολείπεται και απο κινητα των 100€.Ερωτηση:Με security update Αυγούστου μπορουμε να περασουμε την google camera;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιότερο ποστ κάποιου φίλου που είχε γράψει ψιλοαναλυτικά για τα διάφορα ports των Gcam (ποια είναι καλύτερη κατά τη γνώμη του κτλπ) αλλά δεν μπορώ να το βρω. Έχει κανείς ιδέα που να στραφούμε; Έχω περάσει LineageOS και θέλω να βάλω μία καλή GCam να βγάζω καμια φωτό της προκοπής.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιότερο ποστ κάποιου φίλου που είχε γράψει ψιλοαναλυτικά για τα διάφορα ports των Gcam (ποια είναι καλύτερη κατά τη γνώμη του κτλπ) αλλά δεν μπορώ να το βρω. Έχει κανείς ιδέα που να στραφούμε; Έχω περάσει LineageOS και θέλω να βάλω μία καλή GCam να βγάζω καμια φωτό της προκοπής.
Μάλλον τα δικά μου εννοείς. Δοκίμασε scrubber, Arthur's και namok ai 03 από alro .

Η σελίδα είναι αυτή:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Ότι θες ρωτά. Είμαι λίγο βιαστικος τώρα. Arnova δεν κάνει πάντως.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα εξαφανίστηκε το widget των μυνημάτων (messages) :ninja:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα δικά μου εννοείς. Δοκίμασε scrubber, Arthur's και namok ai 03 από alro .

Η σελίδα είναι αυτή:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Ότι θες ρωτά. Είμαι λίγο βιαστικος τώρα. Arnova δεν κάνει πάντως.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι δυνατός. Το τσεκάρω και αν χρειαστώ βοήθεια θα γράψω εδώ. Μήπως να τα κάναμε pin αυτά τα ποστ;

 

Edit: Σε LineageOS κάποια με δυνατότητα Portrait υπάρχει; Είναι το μόνο που μου λείπει από τη μαμά ROM.

Edited by Montblanc
προσθήκη ερώτησης

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Είσαι δυνατός. Το τσεκάρω και αν χρειαστώ βοήθεια θα γράψω εδώ. Μήπως να τα κάναμε pin αυτά τα ποστ;

 

Edit: Σε LineageOS κάποια με δυνατότητα Portrait υπάρχει; Είναι το μόνο που μου λείπει από τη μαμά ROM.

Δεν το γνωρίζω για lineage δυστυχώς. Γενικά με gcam έχω δοκιμάσει παρά πολλές.μου αρέσει το σπορ. Αν δεν βρεις τα ποστ μου με αναζήτηση ή θες κάτι ρωτα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω για lineage δυστυχώς. Γενικά με gcam έχω δοκιμάσει παρά πολλές.μου αρέσει το σπορ. Αν δεν βρεις τα ποστ μου με αναζήτηση ή θες κάτι ρωτα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλευει σε καμια το βιντεο; τα 60 fps; η αργη κίνηση;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το βίντεο δουλεύει σε όλες. Για τα υπόλοιπα δεν έχω ασχοληθεί κ πολύ αλλά προς το όχι θα σου έλεγα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να ρωτήσω κάτι; Στο power button με διπλό κλικ είχα την μαμά κάμερα και θέλω να την αλλάξω τώρα. Πώς το κάνω; Έχω κολλήσει.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στο power button με διπλό κλικ είχα την μαμά κάμερα και θέλω να την αλλάξω τώρα. Πώς το κάνω; Έχω κολλήσει.

 

Πας στις εφαρμογές, βρίσκεις αυτή που τώρα έχει την προεπιλογή (δηλαδή την στοκ κάμερα) και θα πρέπει να σου έχει ένα μενού που δεν είναι γκρι (μπορείς αν το επιλέξεις) που λέει 1 προεπιλογή ή κάπως έτσι. Μπαίνεις μέσα και έχει ένα κουμπί διαγραφή προεπιλογών, το πατάς. Την επόμενη φορά που θα πατήσεις τη συντόμευση θα σε ρωτήσει με τι θες να ανοίξει.

 

Είχα την εντύπωση ότι υπήρχε και πιο εύκολος τρόπος αλλά δε μπορώ να βρω άλλο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα δικά μου εννοείς. Δοκίμασε scrubber, Arthur's και namok ai 03 από alro .

Η σελίδα είναι αυτή:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Ότι θες ρωτά. Είμαι λίγο βιαστικος τώρα. Arnova δεν κάνει πάντως.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η namok ai 03 από alro είναι εξαιρετική. Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις τις ρυθμίσεις της μπροστινής κάμερας του Arthur's? Οι φωτο σε εμενα έχουν πολύ θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Η namok ai 03 από alro είναι εξαιρετική. Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις τις ρυθμίσεις της μπροστινής κάμερας του Arthur's? Οι φωτο σε εμενα έχουν πολύ θόρυβο.
Δεν την φοράω τώρα. Έχω μόνο την ναμοκ κ στις ρυθμίσεις Nexus 5x. Σχετικά με την Άρθουρ στην μπροστινή κάμερα δεν είχα πείραξει κάτι άλλα υπέφερε λίγο είναι η αλήθεια. Ωστόσο δεν την δουλεύω πολύ κ δεν το έψαξα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update (νομιζω του αυγουστου) το λαμπακι ειδοποιησεων πλεον ξανα αναβοσβηνει εκει που εμενε μονιμα ανοιχτο τους τελευταιους μηνες.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update (νομιζω του αυγουστου) το λαμπακι ειδοποιησεων πλεον ξανα αναβοσβηνει εκει που εμενε μονιμα ανοιχτο τους τελευταιους μηνες.
Σωστά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...