Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση:Στον dialer ολο το μενου ειναι σε λευκό φόντο απο σκουρο που ηταν πριν.Αυτο εγινε απο την τελευταία ενημέρωση η πειραξα εγω κατι και δεν το πηρα χαμπαρι;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:Στον dialer ολο το μενου ειναι σε λευκό φόντο απο σκουρο που ηταν πριν.Αυτο εγινε απο την τελευταία ενημέρωση η πειραξα εγω κατι και δεν το πηρα χαμπαρι;

Μπηκα στο νημα με την ιδια ακριβως απορια. Αρα απο ενημερωση εγινε η αλλαγη που αναφερεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έγινε λευκό και έχω την εντύπωση ότι μου αφαίρεσε και του εικονίδιο εγγραφής συνομιλίας

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα screenshot? Γιατί θα τρελαθώ δεν το βλέπω !

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δε θα σε τρελανω και έχεις δίκιο δε σου εμφανίζει Direct και βρήκα το λόγο. Έχεις περάσει την τελευταία αναβάθμιση σωστά;

Μόλις την πέρασα και εξαφανίστηκε το wifi...

 

Επίσης εξαφανίστηκε και απο τις ρυθμίσεις.

 

Με σκάλωσε τώρα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε θα σε τρελανω και έχεις δίκιο δε σου εμφανίζει Direct και βρήκα το λόγο. Έχεις περάσει την τελευταία αναβάθμιση σωστά;

Μόλις την πέρασα και εξαφανίστηκε το wifi...

 

Επίσης εξαφανίστηκε και απο τις ρυθμίσεις.

 

Με σκάλωσε τώρα...

Ναι ακριβώς! Και εγώ δεν το έβρισκα στις ρυθμίσεις καν αρχικά για να το ενεργοποιήσω....μετά το έγραψα στην αναζήτηση (παρεπιπτόντως χρήσιμη τελικά η αναζήτηση στις ρυθμίσεις) μου το έβγαλε το ενεργοποίησα, έκανα σύζευξη με την άλλη συσκευή και μετά μέχρι εκεί....έμεινα με τη χαρά αχαχαχαχαχαχ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς! Και εγώ δεν το έβρισκα στις ρυθμίσεις καν αρχικά για να το ενεργοποιήσω....μετά το έγραψα στην αναζήτηση (παρεπιπτόντως χρήσιμη τελικά η αναζήτηση στις ρυθμίσεις) μου το έβγαλε το ενεργοποίησα, έκανα σύζευξη με την άλλη συσκευή και μετά μέχρι εκεί....έμεινα με τη χαρά αχαχαχαχαχαχ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντάξει τελικά το βρήκα στις ρυθμίσεις :

Δίκτυο και διαδίκτυο - Wi-Fi - προτιμήσεις WiFi - Συνθέτες ρυθμίσεις.

Δυστυχώς ούτε μπορώ να στείλω ούτε μπορώ να δεχτώ. Κάνω αναζήτηση απο το honor 8 που έχω και λειτουργεί στη πένα το Direct.

 

Επιπρόσθετα δεν κάνει miracast δε στέλνει δε δέχεται και αποσυνδέεται συχνά.

 

Κάτι μλκια έκαναν πάλι...

Υπομονή ξανά.

 

Edit: τη μετάδοση (miracast) την έφτιαξα, έκανα επαναφορά WiFi ξαι έστρωσε, τα άλλα ακόμα άφαντα...

 

Edit2: για share μέσω WiFi direct κατέβασε το superbeam, δουλεύει σωστά.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:Στον dialer ολο το μενου ειναι σε λευκό φόντο απο σκουρο που ηταν πριν.Αυτο εγινε απο την τελευταία ενημέρωση η πειραξα εγω κατι και δεν το πηρα χαμπαρι;

 

Από αναβάθμιση του dialer έγινε. Την έκανα προχθές και το παρατήρησα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:Στον dialer ολο το μενου ειναι σε λευκό φόντο απο σκουρο που ηταν πριν.Αυτο εγινε απο την τελευταία ενημέρωση η πειραξα εγω κατι και δεν το πηρα χαμπαρι;

Πότε ήταν σκούρο ρε παιδιά? Τι έχω χάσει?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

χθες το πρωι , παω να παρω τηλέφωνο βλεπω αλλα χρώματα , λεω θα κανα κατι στον υπνο μου:rolleyes: , μπαινω στο νημα δεν ειχε γραψει κάποιος κατι λεω ααρα ειναι δικια μ πατατα, σημερα που το συνήθισα βέβαια βλεπω οτι δεν ειναι τελικά δικο μ λάθος :lol::ninja:

 

Να πω οτι με το update Αυγούστου απο 4~ ωρες σοτ με βαρια χρηση ειμαι πλεων αρκετα παραπάνω χθες εφτασα στις 5.

Στο θεμα μας τωρα θελω γνωμες για τεμπερεντ 3d ενα ιμακ που ειχα παρει απο 2 φορες βγηκε καλο αλλα θα θελω να δω και κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το τηλέφωνο για φίλη τα Χριστούγεννα. Το πρώτο πράγμα που της είχα κάνει με το σετάρισμα ήταν να απενεργοποιήσω τις ενημερώσεις λογισμικού όπως και τα notifications για το system update και να της πω να μην πατήσει ποτέ system update. Ήταν υπερευχαριστημένη, όλα δούλευαν τέλεια μέχρι σήμερα που μου είπε ότι όταν την παίρνουν τηλέφωνο η οθόνη μένει κλειστή και δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Σκέφτομαι δεν μπορεί, δεν έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα σε nougat. Την ρωτάω τι λέει στο about phone και μου λέει 8.1.

Πώς είναι δυνατόν το κινητό να πάρει μόνο του την πρωτοβουλία για αναβάθμιση?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το τηλέφωνο για φίλη τα Χριστούγεννα. Το πρώτο πράγμα που της είχα κάνει με το σετάρισμα ήταν να απενεργοποιήσω τις ενημερώσεις λογισμικού όπως και τα notifications για το system update και να της πω να μην πατήσει ποτέ system update. Ήταν υπερευχαριστημένη, όλα δούλευαν τέλεια μέχρι σήμερα που μου είπε ότι όταν την παίρνουν τηλέφωνο η οθόνη μένει κλειστή και δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Σκέφτομαι δεν μπορεί, δεν έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα σε nougat. Την ρωτάω τι λέει στο about phone και μου λέει 8.1.

Πώς είναι δυνατόν το κινητό να πάρει μόνο του την πρωτοβουλία για αναβάθμιση?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Δύσκολο. Ίσως της έβγαλε καμία ειδοποίηση και πάτησε ναι

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο. Ίσως της έβγαλε καμία ειδοποίηση και πάτησε ναι

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πω, είχα πατήσει turn off στα notifications του system update. Ποια είναι η καλύτερη λύση τώρα? Downgrade η έχει βρεθεί κάτι άλλο σε 8.1? Κατά προτίμηση χωρίς χάσιμο δεδομένων όπως factory reset.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, είχα πατήσει turn off στα notifications του system update. Ποια είναι η καλύτερη λύση τώρα? Downgrade η έχει βρεθεί κάτι άλλο σε 8.1? Κατά προτίμηση χωρίς χάσιμο δεδομένων όπως factory reset.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

τωρα το παντρεύτηκε το πρόβλημα.

 

Να κάνει αναβάθμιση στον dialer δοκίμασε;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, είχα πατήσει turn off στα notifications του system update. Ποια είναι η καλύτερη λύση τώρα? Downgrade η έχει βρεθεί κάτι άλλο σε 8.1? Κατά προτίμηση χωρίς χάσιμο δεδομένων όπως factory reset.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Downgrade χωρις χασιμο δεδομενων απο 8.1 σε 7; :blink: Που τα εχεις δει αυτα;

Edited by XP130TD
Εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το κινητό δεν ανάβει με κανέναν τρόπο.

Όταν συνδέεται στον υπολογιστή βγάζει μήνυμα ότι δεν επαρκεί το ρεύμα της usb και τον κλείνει!!!!

Όταν συνδεθεί σε powerbank το κλείνει (σβήνουν τα λαμπάκια του, romoss)

Σε άλλο powerbank που δείχνει στοιχεία φόρτισης, κάθε 2-3 δευτερόλεπτα σταματά και ξεκινά η φόρτιση.

Σε φορτιστή μόλις συνδεθεί επίσης τον κλείνει (σβήνουν τα εσωτερικά ledakia της εισόδου usb).

 

Το κινητό θα πάει για επιστροφή, αλλά έχει κάποιος άποψη τι μπορεί να φταίει; Μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα πάει για επιστροφή, αλλά έχει κάποιος άποψη τι μπορεί να φταίει; Μπαταρία;

Για βραχυκύκλωμα θα έλεγα, ότι και να γινόταν με την μπαταρία το κύκλωμα φόρτισης θα έπρεπε να το σηκώνει (δηλαδή θα φόρτιζε αλλά δε θα κράταγε η μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

Downgrade χωρις χασιμο δεδομενων απο 8.1 σε 7; :blink: Που τα εχεις δει αυτα;

Και αν ειναι να μεινεις σε εκδοση του 2017, γιατι να παρεις τετοιο τηλεφωνο και δεν της πηρες κανα "μπανικο" Samsung?

Εγώ λέω να τον κρεμάσουμε στο Σύνταγμα!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το κινητό δεν ανάβει με κανέναν τρόπο.

Όταν συνδέεται στον υπολογιστή βγάζει μήνυμα ότι δεν επαρκεί το ρεύμα της usb και τον κλείνει!!!!

Όταν συνδεθεί σε powerbank το κλείνει (σβήνουν τα λαμπάκια του, romoss)

Σε άλλο powerbank που δείχνει στοιχεία φόρτισης, κάθε 2-3 δευτερόλεπτα σταματά και ξεκινά η φόρτιση.

Σε φορτιστή μόλις συνδεθεί επίσης τον κλείνει (σβήνουν τα εσωτερικά ledakia της εισόδου usb).

 

Το κινητό θα πάει για επιστροφή, αλλά έχει κάποιος άποψη τι μπορεί να φταίει; Μπαταρία;

Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να τον κρεμάσουμε στο Σύνταγμα!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με λιθοβολισμό;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όχι επίσημα αλλά από σχετικά έγκυρο site ότι πιθανόν τέλος Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου με το security patch παίζει να πάρουμε την P μακάρι...επειδή δεν το παρακολούθησα όταν το Pixel πήρε την 8.1 μετά από πόσους μήνες πήραμε την 8.1 γιατί είχα custom και τώρα γύρισα σε official πάλι.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όχι επίσημα αλλά από σχετικά έγκυρο site ότι πιθανόν τέλος Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου με το security patch παίζει να πάρουμε την P μακάρι...επειδή δεν το παρακολούθησα όταν το Pixel πήρε την 8.1 μετά από πόσους μήνες πήραμε την 8.1 γιατί είχα custom και τώρα γύρισα σε official πάλι.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Από περιέργεια και μόνο δεν σε κάλυψε κάποια custom rom και ξανά έβαλες official?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά συμφωνώ με τον nickchris.

 

Τι το ήθελε το Android one τηλέφωνο, εφόσον δεν την ενδιέφεραν τα updates;

Καλύτερα Samsung.

 

Μόνο το καθαρό Android μπορώ να σκεφτώ, αλλά και πάλι. Βέβαια δεν είμαστε στην τσέπη του κάθε ένα, ούτε και μας πέφτει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια και μόνο δεν σε κάλυψε κάποια custom rom και ξανά έβαλες official?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα την Pixel experience όχι απλός καλή άψογη αλλά σε σχετική ανακοίνωση ο δημιουργός της είπε δεν θα βγάλει άλλη τουλάχιστον 8.1 (είχε μείνει με το security patch Ιουλίου) και αν βγάλει και οοοοποτε βγάλει θα είναι η Pie οπότε οοοοποτε την βγάλει το βλέπουμε πάλι οποίος την βγάλει πρώτος η official xiaomi pie η ο τυπακος μέχρι τότε official δεν έχω παράπονο...λίγο η φώτο με χαλάνε αλλά οκ...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...