Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να φλασαρεις ξανά τη rom αλλιώς δε θα κάνει την εγκατάσταση.ειχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.εκανα φλασαρισμα χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου,η gcam έμεινε κανονικα και το update εγκαταστάθηκε.αν ψάξεις κάποιες σελίδες πίσω νομίζω αναφέρω αναλυτικά.

 

Έχω αρκετές ώρες που ψάχνω άλλα δεν το βρήκα πουθενά. Παίζει να στείλεις κάποιο λινκ??? και ακόμα μια ερώτηση, αν κάνω αυτή την διαδικασία μετά θα περνάνε όλα τα update κανονικά ή κάθε φορά τα ίδια ??

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετές ώρες που ψάχνω άλλα δεν το βρήκα πουθενά. Παίζει να στείλεις κάποιο λινκ??? και ακόμα μια ερώτηση, αν κάνω αυτή την διαδικασία μετά θα περνάνε όλα τα update κανονικά ή κάθε φορά τα ίδια ??

 

Λοιπόν ανέτρεψε στη σελίδα 181 θα βρεις αναλυτικά τα βήματα από ένα post δικό μου.

Σόρρυ που δεν το έγραψα πιο πριν απλά δεν είχα χρόνο να ψάξω να βρω που ακριβώς το είχα γράψει.για την δεύτερη ερώτηση σου δεν έχω απάντηση γιατί κ μένα στο update του Φλεβάρη κόλλησε.αλλα λογικά τα επόμενα θα τα παρουμε κανονικά αφού έχει φλασαριστει καινούργια καθαρή rom.

Edited by karamazof53
Link to comment
Share on other sites

Το 2G έχει απο 28-35 φορές παραπάνω ακτινοβολία απο το 3G

Μιλάς για μέγιστη "ακτινοβολία", για μέση, για sar που μας ενδιαφέρει και αν ναι σε τι συνθήκες; γιατί το συμπέρασμα που βγάζει κάποιος όπως και έγινε είναι εντελώς λάθος. Σε παρακαλώ link σε αξιόπιστες έρευνες και όχι τις δικές σου εκτιμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για μέγιστη "ακτινοβολία", για μέση, για sar που μας ενδιαφέρει και αν ναι σε τι συνθήκες; γιατί το συμπέρασμα που βγάζει κάποιος όπως και έγινε είναι εντελώς λάθος. Σε παρακαλώ link σε αξιόπιστες έρευνες και όχι τις δικές σου εκτιμήσεις.

 

Τι εννοείς "σε τι συνθήκες"; η έρευνα και οι μετρήσεις έγιναν και γίνονται στις ίδιες συνθήκες με διαφορά φάσματος το 2G ξεκινάει απο τα 2w το δε 3G έχει μαξ τα 125 mW.

τα τηλέφωνα σε 2G εκπέμπουν σε πλήρη ισχύ όταν προσπαθούν να συνδεθούν στο ξεκίνημα μιας κλήσης αλλά και περιοδικά για να διατηρήσουν επικοινωνία με την πλησιέστερη κεραία κινητής τηλεφωνίας. Αντίθετα όταν έχουμε σήμα 3G το κινητό τηλέφωνο εκπέμπει την ελάχιστη απαιτούμενη ακτινοβολία για να διατηρήσει τη σύνδεση (μέγιστη ισχύς 125 - 250 mW)

 

Δε βγάζω κάτι απ το μυαλό μου, ούτε το παίζω πονηρός τα αναφέρει η εεκτ, ο WHO (που έχει εντάξει τις ασύρματες ακτινοβολίες σε πιθανά καρκινογόνα) ΚΑΙ στην Ελλάδα κάνει συστηματικά μετρήσεις και έρευνες η ΕΕΑΕ.

Ίσως να το ψάξεις λίγο γτ κάπου χάνεσαι ή να με ενημερώσεις που είμαι λάθος να το ψάξουμε μαζί, αλλά οχι εδώ, μη το σπαναρουμε άδικα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι ο ρυθμός θέρμανσης των ιστών (αυτό δηλαδή που έχει βιολογική επίπτωση) έχει σχέση με την ενέργεια εκπομπής και την συχνότητα και όχι με την μέγιστη ισχύ (μέσα σε πλαίσια για να μη πιαστεί κανένας από κάθε λέξη). Η ενέργεια είναι συνάρτηση του ρυθμού εκπομπής και της ισχύος. Ένας πομπός που εκπέμπει 2w για 0.1s παράγει την ίδια ενέργεια με ένα πομπό που εκπέμπει 200mw για 1s στη ίδια συχνότητα. Σε μεγαλύτερες συχνότητες η θέρμανση των ιστών είναι μεγαλύτερη για την ίδια ενέργεια.

 

Δεν είναι χαζοί οι ερευνητές που χαλάνε το χρόνο τους να υπολογίσουν πόση ενέργεια βγάζει ένα κινητό σε διαφόρων ειδών χρήσεις σε διαφορετικά περιβάλλοντα (αστικά, αγροτικά, με πολλές κεραιες, χωρίς κεραίες, κλπ) και μετά τι επίδραση έχει αυτή η ενέργεια ανά συχνότητα ανάλογα με την θέση και ένα σορό άλλους παράγοντες.

 

Το ότι βγαίνουμε εκτός θέματος ξεκινά από το ότι είπες κάτι εντελώς άκυρο, απλά βρες ένα δημοσιευμένο σοβαρό paper με citations που να λέει ότι το να μιλάς στο κινητό 10 λεπτά σε 2g είναι 35 φορές πιο επιβλαβές απ' ότι σε 3g και λήγει το θέμα.

 

Το ότι κάνει μετρήσεις η εεττ και ο who τι είδους επιχείρημα ήταν εκτός από namedropping; Αν η εεττ και ο who λένε αυτό που υποστηρίζεις, απλά ένα λινκ και σου ζητάω συγγνώμη.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Το νήμα είναι για το mi a1, και όχι για το sar γενικά.

 

Έχει άλλα θέματα αν θέλετε να συνεχισετε για το sar

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι ο ρυθμός θέρμανσης των ιστών (αυτό δηλαδή που έχει βιολογική επίπτωση) έχει σχέση με την ενέργεια εκπομπής και την συχνότητα και όχι με την μέγιστη ισχύ (μέσα σε πλαίσια για να μη πιαστεί κανένας από κάθε λέξη). Η ενέργεια είναι συνάρτηση του ρυθμού εκπομπής και της ισχύος. Ένας πομπός που εκπέμπει 2w για 0.1s παράγει την ίδια ενέργεια με ένα πομπό που εκπέμπει 200mw για 1s στη ίδια συχνότητα. Σε μεγαλύτερες συχνότητες η θέρμανση των ιστών είναι μεγαλύτερη για την ίδια ενέργεια.

 

Δεν είναι χαζοί οι ερευνητές που χαλάνε το χρόνο τους να υπολογίσουν πόση ενέργεια βγάζει ένα κινητό σε διαφόρων ειδών χρήσεις σε διαφορετικά περιβάλλοντα (αστικά, αγροτικά, με πολλές κεραιες, χωρίς κεραίες, κλπ) και μετά τι επίδραση έχει αυτή η ενέργεια ανά συχνότητα ανάλογα με την θέση και ένα σορό άλλους παράγοντες.

 

Το ότι βγαίνουμε εκτός θέματος ξεκινά από το ότι είπες κάτι εντελώς άκυρο, απλά βρες ένα δημοσιευμένο σοβαρό paper με citations που να λέει ότι το να μιλάς στο κινητό 10 λεπτά σε 2g είναι 35 φορές πιο επιβλαβές απ' ότι σε 3g και λήγει το θέμα.

 

Το ότι κάνει μετρήσεις η εεττ και ο who τι είδους επιχείρημα ήταν εκτός από namedropping; Αν η εεττ και ο who λένε αυτό που υποστηρίζεις, απλά ένα λινκ και σου ζητάω συγγνώμη.

 

Μάλλον σου χει διαφύγει η αρχική απάντηση μου.

Επίσης οσο μιλάς τόσο ακτινοβολία τρως.

Επίσης δεν είπα τπτ άκυρο, άκυρα είναι αυτά που λες εσυ για να δικαιολογήσεις την πρώτη απάντηση σου.

Μη το συνεχίζουμε, Καλή συνέχεια!

Μη τρελαινεστε για το sar. Αυτά τα νούμερα είναι όταν έχεις 2 σιμ και σε καταστάσεις με ελάχιστο σήμα. Για όσους είναι τουλάχιστον με κάλυψη 3G το sar είναι ελάχιστο.

 

Και για να μην αφήνω υπονοούμενα.

Αν μιλήσεις 10 λεπτά απ τον καναπέ του σπιτιού σου σε 2 G (να μιλάς όμως οχι να ακους το συνομιλητή σου) και ξανά κάνεις το ίδιο με 3G πόσα mW θα δεχτείς στα 2G πόσα στα 3G;

Απάντησε μου σ αυτό γτ εγώ κάπου το χάνω.

Οι συνθήκες και ο τρόπος ομιλίας είναι ίδιες.

 

Επίσης τι λινκ θες;

Μπες στην ΕΕΑΕ δες τα νούμερα που οι μετρήσεις έγιναν και γίνονται με ρα μηχανάκια HF35C και HF38B και σύγκρινε μόνος σου.

 

Και δεν μίλησα για ΕΕΤΤ...

 

 

Τελειώνοντας, ούτε την ΕΕΑΕ πιστεύεις;

Ενοικιασε το HF38B το κορυφαίο μηχανάκι (20€ για 2 μέρες) και κάνε τις μετρήσεις σου με οτι συνθήκες θες και έλα με αντι επιχειρήματα... Μπορεί να χεις δίκιο να είναι πληρωμένη η ΕΕΑΕ :p

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα hands-free είναι παγίδα καμία φορά. Πχ αν τα χεις τυλιγμένα μεγαλώνει η ακτινοβολία που δέχεσαι όπως επίσης το hands-free γίνεται κεραία οπότε τσιμπάει το κεφάλι ενα ποσοστό. Καλύτερα BT που ξέρεις εξ αρχής τι θα τρως που είναι κλάσματα απο απ'ευθείας επαφή συσκευή με κεφάλι.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και για να το κλείσουμε το θέμα sar, ακτινοβολία, φρυγανιερες και αν θα φαω club sandwich.

Συμμερίζομαι και συμφωνώ με τα γραφόμενα σου φίλε spiliot απλά εξαρχής αναφέρθηκα στα μέγιστα επίπεδα στις ίδιες συνθήκες. Δλδ είσαι σπίτι σου, μιλάς σε 3G και τρως χ ακτινοβολία γυρνάς τη ρύθμιση σε 2G δυστυχώς ή ευτυχώς είναι κατά 28 φορές μεγαλύτερη όπως και να το κάνουμε.

 

Αυτοί που ανησυχούν για την ακτινοβολία δεν σκέφτονται σε τι συνθήκες θα φάνε τα νούμερα αυτά αλλά πόσο θα είναι το μέγιστο που θα φάνε και πόση ώρα θα το τρώνε. Σε 2G όσο διαρκεί η κλήση τόσο ακτινοβολία να τρως, ποιό θα είναι το νούμερο; δε το ξέρουμε αλλά θα το τρώει συνεχόμενα. Σε 3G είναι διαφορετικά, αν πχ μιλάς με κάποια γυναίκα γλωσσοκοπανα και δεν παίρνεις ούτε ανάσα δε θα φας τπτ αλλά ο συνομιλητής θα τα τρώει όλα γτ γίνεται συνεχείς μεταφορά (γτ δεν σταματά να μιλάει) παρ όλα αυτά και πάλι θα είναι μικρότερη του 2G γτ (ας μιλήσω στη γλώσσα σου) θα τρώει τη μέση ισχύς.

 

Να στο πω και πιο απλά, όταν πας να διαλέξεις ενα αυτοκίνητο με κριτήριο την ταχύτητα πιστεύω τουλάχιστον εγώ και μερικοί γνωστοί μου ακόμα πως δεν κοιτάμε πόσο θα βγάζει η 3η αλλά πόσο τελική έχει. ΓΤ και εκεί κάποιος "ψείρας" μπορεί να πει ανάλογα τις συνθήκες (κατοσταρα βενζίνη, αέρα στα λάστιχα, οδόστρωμα, αέρα περιβάλλοντος και 1000 ακόμα)

 

Για να καταλήξουμε το δικό σου κεφάλι μπορεί να τρώει χ θερμότητα το δικό μου που είναι καζάνι να τρώει το 1/2 γτ εχει πιο χοντρό κόκκαλο. Δε καταλήγουμε ποτέ όμως.

 

Άντε και για να μη σε άδικο αλλά δε μπορώ τις κόντρες και επιτίθεται αυτόματος το μυαλό μου θα παραθέσω ενα κείμενο απο το pdf που έχει ο ΕΕΤΤ για τις ακτινοβολίες.

Ένα βασικό χαρακτηριστικό των κινητών τηλεφώνων είναι

ότι δεν εκπέμπουν με σταθερή ισχύ. Η μέγιστη ισχύς μίας

συσκευής GSM είναι 2 W. Όμως, η ισχύς αυτή μπορεί να μειω-

θεί σε 15 διακριτά βήματα (μείωση κατά 1.6 φορές σε κάθε

βήμα) και να φθάσει στο ένα χιλιοστό της μέγιστης ισχύος που

είναι τα 2 mW περίπου. Αναλογικά προς την ισχύ εκπομπής της

συσκευής μειώνεται και η τιμή του SAR που δημιουργεί

η συσκευή στο κεφάλι του χρήστη. Για παράδειγμα, αν ο

κατασκευαστής της συσκευής αναφέρει τιμή SAR 1 W/kg,

όταν η συσκευή εκπέμπει ισχύ 2 mW, η αντίστοιχη τιμή SAR

είναι χίλιες φορές μικρότερη, δηλαδή 0.001 W/kg.

Η ισχύς που εκπέμπει μία συσκευή επιλέγεται από τη συσκευή

ανεξάρτητα από το χρήστη ανάλογα με την ποιότητα της ραδιοε-

πικοινωνίας της συσκευής με το σταθμό βάσης. Όσο καλύτερη

είναι η ραδιοεπικοινωνία τόσο μικρότερη είναι η ισχύς

εκπομπής της συσκευής. Η ποιότητα της ραδιοεπικοινωνίας

εμφανίζεται στη συσκευή συνήθως ως ένταση του λαμβανόμε-

νου σήματος και απεικονίζεται τις περισσότερες φορές με

μπάρες. Όσο περισσότερες μπάρες εμφανίζονται στην οθόνη

του κινητού τόσο μεγαλύτερη είναι η ένταση του σήματος,

δηλαδή τόσο καλύτερη είναι η ποιότητα της ραδιοεπικοινωνίας

και, επομένως, το κινητό λειτουργεί στην περιοχή χαμηλής

ισχύος εκπομπής

 

EETT

 

Και τελειώνω εδώ αυτή τη συζήτηση γτ δε θα οδηγήσει και αυτή κάπου και με κόβω να τσιμπαω πάλι ban

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το είχα ποστάρει ξανά. Ο πίνακας παρακάτω είναι από το FCC τεστ της συσκευής μας στις ΗΠΑ. Όταν το τηλέφωνο λειτουργεί σε WCDMA II η τιμή είναι μόλις 0,04 ενώ σε GSM 1900 πάει στο 1,00 (και σε κάποια άλλη που δεν φαίνεται στον πίνακα γιατί δεν είναι στις μπάντες που τσεκάρουν στις ΗΠΑ σε 1,75).

sar.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν βρω χρόνο θα την δοκιμάσω.

Για το BT μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες.

Εγώ το έχω μόνιμα ανοιχτό γιατί έχω smartwatch και στο αυτοκίνητο, δεν παει πάνω από 1% το 12ωρο.

Σήμερα για παράδειγμα ξέχασα το ρολόι σπίτι. Από το πρωί δες την κατανάλωση του ΒΤ.

227bbfba26e4b102ebca511d25daf187.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να το ψάξω καλύτερα μήπως τη ζημιά την κάνει κάποια εφαρμογή και όχι το bluetooth καθεαυτό. Απλά δεν ξέρω πως να ψάξω ποια εφαρμογή το χρησιμοποιεί και πόσο...έψαξα για κάποιο app αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα προς Note 4 μεριά γιατί με τρομάξατε :p

Πέρα από την πλάκα τώρα, τα είδα και τα δύο σε μαύρο χρώμα δίπλα-δίπλα και μου φάνηκαν αξιοπρεπέστατα. Τσίμπησα το 4Χ με εγγύηση infoquest λόγω κόστους. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και την άπειρη πληροφορία στο thread!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα προς Note 4 μεριά γιατί με τρομάξατε :p

Πέρα από την πλάκα τώρα, τα είδα και τα δύο σε μαύρο χρώμα δίπλα-δίπλα και μου φάνηκαν αξιοπρεπέστατα. Τσίμπησα το 4Χ με εγγύηση infoquest λόγω κόστους. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και την άπειρη πληροφορία στο thread!

Εγώ δεν το κουνάω παρόλο που μου κακοφανηκε ότι έχει από τα υψηλότερα sar.

Λατρεύω το smoothness αυτής της συσκευής με το καθαρό Android συν ότι κατασκευαστικά είναι άψογη και πανέμορφη. Ειλικρινά δεν το περίμενα.

Είναι η πρώτη συσκευή εκτός ναυαρχίδας που αγοράζω από το 1999.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν, λες δε θα το συνεχίσω και συνεχίζεις λέγοντάς πάλι το ίδιο αυθαίρετο συμπέρασμα στο οποίο προφανώς καταλήγεις συγκρίνοντας μήλα με πορτοκάλια και τρομάζεις τον κόσμο.

 

Άλλο η μέγιστη ισχύς άλλο η επίδραση του να μιλάς στο τηλέφωνο 10 λεπτά. Αλλιώς εκπέμπει το 2g σε ρυθμό και συχνότητες αλλιώς το 3g. Αυτό είναι που μας ενδιαφέρει, όχι η ιδέα που έχεις εσύ σχηματίσει για το πώς νομίζεις ότι δουλεύει. Δεν εκπέμπει το κινητό στο μέγιστο συνεχώς 10 λεπτά, εκπέμπει σε μικρά διαστήματα ακόμα και όταν μιλάς (ομιλία) ακόμα και αν είναι στη μέγιστη ισχύ. Το αθροιστικό αποτέλεσμα μετράει και αυτό προσπαθούν να υπολογίσουν με τόσο κόπο σε τόσα paper. Εκτός αν θεωρείς ότι όλη η επιστημονική κοινότητα δεν ξέρει να υπολογίσει πόσο κάνει 2w δια 150mw.

 

Αν βρεις ένα ρημάδι paper να λέει αυτό που υποστηρίζεις εγώ μαζί σου, μέχρι τότε το να δίνεις συμβουλές σε θέματα που δεν κατέχεις το θεωρώ επικίνδυνο, αλλά ο καθένας ότι καταλαβαίνει κάνει.

 

Για τους mod: Η συζήτηση πιστεύω αφορά το συγκεκριμένο thread επειδή το κινητό εμφανίζει έχει υψηλό sar και υποστηρίχθηκε κάτι που δεν στηρίζεται σε έρευνες. Προσωπικά σταματώ να προσπαθώ γιατί δεν έχει άλλο νόημα και επιπλέον ενοχλείται ο nickchris και δε θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποσο κακο μας κανει το υψηλο sar της συσκευης γιατι μας εχετε μπερδεψει και πρακτικα δε μας λετε τιποτα, αλλα μονο θεωρητικα :p :p
Link to comment
Share on other sites

Δίνω συμβουλές σε θέμα που δεν κατέχω.... χμμμ!

Είναι επικίνδυνο που πρότεινα εξ αρχής να μη τρελαίνονται με το sar και "αναγκασα" το φίλο να το αλλάξει απο 2G σε 3G ή στο άλλο παλικάρι να μιλάει με BT; χμμμ!

Να ζητήσω συγγνώμη τότε που με την ασχετοσύνη μου που λες πήρα στο λαιμό μου κόσμο.

Εεεεε κόσμε τραυματίστηκε κάνεις;;; Όλοι καλά;;;

 

 

Και αφού ανάθεμα με εγώ είμαι άσχετος και εσύ ψάχνεις για papers ποιό είναι το σωστό;;; Γτ γαυγιζεις χωρίς να παρουσιάσεις ΤΠΤ. ΕΝΑ! νούμερο... ενα κάτι ρε παιδι μου..

Είπαμε, εγώ άσχετος, εσύ πως το διορθώνεις αυτό; Που είναι η έρευνες σου; Η μήπως ο λόγος σου, εναντίον του δικού μου;

 

 

Άλλο η μέγιστη ισχύς άλλο η επίδραση του να μιλάς στο τηλέφωνο 10 λεπτά. Αλλιώς εκπέμπει το 2g σε ρυθμό και συχνότητες αλλιώς το 3g. Αυτό είναι που μας ενδιαφέρει, όχι η ιδέα που έχεις εσύ σχηματίσει για το πώς νομίζεις ότι δουλεύει. Δεν εκπέμπει το κινητό στο μέγιστο συνεχώς 10 λεπτά, εκπέμπει σε μικρά διαστήματα ακόμα και όταν μιλάς (ομιλία) ακόμα και αν είναι στη μέγιστη ισχύ. Το αθροιστικό αποτέλεσμα μετράει και αυτό προσπαθούν να υπολογίσουν με τόσο κόπο σε τόσα paper. Εκτός αν θεωρείς ότι όλη η επιστημονική κοινότητα δεν ξέρει να υπολογίσει πόσο κάνει 2w δια 150mw.

 

Στο έχω απαντήσει, αλλά κάνεις φοκους σε οτι σε βολεύει και συ.

 

Αυτοί που ανησυχούν για την ακτινοβολία δεν σκέφτονται σε τι συνθήκες θα φάνε τα νούμερα αυτά αλλά πόσο θα είναι το μέγιστο που θα φάνε και πόση ώρα θα το τρώνε. Σε 2G όσο διαρκεί η κλήση τόσο ακτινοβολία να τρως, ποιό θα είναι το νούμερο; δε το ξέρουμε αλλά θα το τρώει συνεχόμενα. Σε 3G είναι διαφορετικά, αν πχ μιλάς με κάποια γυναίκα γλωσσοκοπανα και δεν παίρνεις ούτε ανάσα δε θα φας τπτ αλλά ο συνομιλητής θα τα τρώει όλα γτ γίνεται συνεχείς μεταφορά (γτ δεν σταματά να μιλάει) παρ όλα αυτά και πάλι θα είναι μικρότερη του 2G γτ (ας μιλήσω στη γλώσσα σου) θα τρώει τη μέση ισχύς.

 

Επίσης θα τα ξανά πω, το 2G εκπέμπει συνέχεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ποσο κακο μας κανει το υψηλο sar της συσκευης γιατι μας εχετε μπερδεψει και πρακτικα δε μας λετε τιποτα, αλλα μονο θεωρητικα :p :p

 

Ο crAss παρουσίασε μια φώτο του FCC ας μας εξηγήσει και αυτό, γτ με ενα πρόχειρο υπολογισμό το βγάζω κάπου στα 25 φορές πάνω...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αφού ανάθεμα με εγώ είμαι άσχετος και εσύ ψάχνεις για papers ποιό είναι το σωστό;;; Γτ γαυγιζεις χωρίς να παρουσιάσεις ΤΠΤ. ΕΝΑ! νούμερο... ενα κάτι ρε παιδι μου..

Γαυγίζω; Για σύνελθε λίγο και μίλα καλύτερα. Είναι στοιχειώδες ότι όταν κάποιος παρουσιάζει μία θέση έχει και την υποχρέωση να την στηρίξει, όχι ο άλλος να την αποκρούσει. Αλλά αφού "τέτοιος" είσαι, από το An Interlaboratory Comparison for Mobile Phone SAR, Marinescu et al, 2015, ΙΕΕΕ (35 citations) αντιγράφω ένα από τα conclusions:

The conclusion of the world-level intercomparison carried out by Prof. Davis and Balzano [15], namely: SAR (cheek) > SAR (tilt), SAR (900 MHz) > SAR (1800 MHz) were confirmed; in addition to the previous known results, the achieved intercomparison shows that SAR (UMTS) > SAR (GSM). This situation (checked on several handsets from different manufacturers) is not in contradiction with the lower exposure level at UMTS users and can be explained by the use of a different modulation system;

Επειδή το paper δεν είναι ελεύθερo χρειάζεται πρόσβαση από κάποια βιβλιοθήκη με συνδρομή στο ieee. Δε θέλω να παραβιάσω πνευματικά δικαιώματα και να το βάλω εδώ αλλά αφού "κατέχεις" δε μπορεί θα έχεις και πρόσβαση σε πανεπιστημιακές εκδόσεις για να το επιβεβαιώσεις. Ούτε καν cherry picking χρειάστηκε να κάνω, το πρώτο που άνοιξα το έλεγε :lol:

 

Είπαμε, εγώ άσχετος, εσύ πως το διορθώνεις αυτό; Που είναι η έρευνες σου; Η μήπως ο λόγος σου, εναντίον του δικού μου;

Περιμένω ένα paper που λέει ότι σε μία κλήση 2g έχεις 28-35 φορές περισσότερη απορρόφηση ακτινοβολίας κατά μέσο όρο σε σχέση με αντίστοιχη σε 3g. Αυτό είπες, αυτό λέω ότι δεν ισχύει.

 

Επίσης, επειδή τόσο ο τρόπος που διαχειρίζεσαι την κουβέντα όσο και η διαλεκτική σου με ενοχλούν σταματάω να ασχολούμαι. Αν βρεις έστω και ένα paper (εγώ δε βρήκα - και πως άλλωστε) θα ζητήσω συγνώμη, κατά τα άλλα υγεία και προχωράμε σε άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ποτέ να blockαρετε κάποιους και μετά ενα thread να σας φαίνεται μια χαρά χωρίς λακαμιες?
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ποτέ να blockαρετε κάποιους και μετά ενα thread να σας φαίνεται μια χαρά χωρίς λακαμιες?

 

 

 

Όχι γιατί φαίνονται τα λεγόμενα τους και πάλι στις παραθέσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος θηκη που να προστατευει επαρκως τις πισω καμερες,επειδη προεξεχουν?
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος θηκη που να προστατευει επαρκως τις πισω καμερες,επειδη προεξεχουν?

Εξαρταται αν δεν την βιαζεσαι εγω ειχα παρει απο Lightinthebox μια πολυ καλη που γυρω γυρω απο την καμερα κανει ενα μικρο εξωγκοματακι και την καλυπτει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ποτέ να blockαρετε κάποιους και μετά ενα thread να σας φαίνεται μια χαρά χωρίς λακαμιες?

 

Το κάνανε παλι 2 ατομα δικο τους το νημα. Ο ενας ειπε "τη σβηνουμε μη μαμησουμε το νημα" κ ο αλλος, ανεβασε αλλα 2-3 μηνυματα-σιδηροδρομους (@rackal sorry ρε συ, αλλα οπως υπομενω κ εχω αναγκαστει να διαβασω τα απειρα σχολια σου στο νημα -με ή χωρις νοημα για μενα- θα διαβασεις κ εσυ το δικο μου τωρα -με ή χωρίς νοημα για σενα-). Κανε/ασχολησου κ με κατι αλλο ρε συ. Παρε αλλο κινητο στην τελικη, να ηρεμησουμε. Να μαζευτουμε αν ειναι, οποιοι δεν την παλευουμε αλλο με τη φαση σου, να σου παρουμε μια αλλη συσκευη, να μεταφερθεις αλλου. Κανε ενα σπορ, γραψε ενα βιβλιο, κανε κατι αλλο. :shoot::chair:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται αν δεν την βιαζεσαι εγω ειχα παρει απο Lightinthebox μια πολυ καλη που γυρω γυρω απο την καμερα κανει ενα μικρο εξωγκοματακι και την καλυπτει μια χαρα.

 

Δεν βιαζομαι αλλα αν υπαρχει καποια αξιολογη θηκη απο Ελλαδα θα την προτιμουσα.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνανε παλι 2 ατομα δικο τους το νημα. Ο ενας ειπε "τη σβηνουμε μη μαμησουμε το νημα" κ ο αλλος, ανεβασε αλλα 2-3 μηνυματα-σιδηροδρομους (@rackal sorry ρε συ, αλλα οπως υπομενω κ εχω αναγκαστει να διαβασω τα απειρα σχολια σου στο νημα -με ή χωρις νοημα για μενα- θα διαβασεις κ εσυ το δικο μου τωρα -με ή χωρίς νοημα για σενα-). Κανε/ασχολησου κ με κατι αλλο ρε συ. Παρε αλλο κινητο στην τελικη, να ηρεμησουμε. Να μαζευτουμε αν ειναι, οποιοι δεν την παλευουμε αλλο με τη φαση σου, να σου παρουμε μια αλλη συσκευη, να μεταφερθεις αλλου. Κανε ενα σπορ, γραψε ενα βιβλιο, κανε κατι αλλο. :shoot::chair:

 

Δεν είσαι αναγκασμένος να με διαβάσεις, εγώ στη θέση σου θα έβλεπα "Rackal" και θα προχωρούσα στο επόμενο μνμ, δε μπορώ να καταλάβω γτ να πιέζεσαι.

 

Παρ'όλα αυτά δεν είναι άσχημη ιδέα να μου πάρετε το S9+ να σπαμαρο τους Samy fans.

 

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως κρίνεις οτι δεν έχω να κάνω κάτι μόνο και μόνο επειδή απαντάω σε ενα φόρουμ και σπαταλαω κάποιο ελεύθερο χρόνο που έχω στη δουλειά μου.

 

Προφανώς ίσως να είμαι ανεπιθύμητος ε;

Θα το φτιάξουμε πασά μου μην ανησυχείς...

 

Οσο για σπορ όσοι με ξέρουν εδώ μέσα ξέρουν και που θα με βρουν να ιδροκοπω.

 

Επίσης γτ να πάρω άλλο κινητό; Στο συγκεκριμένο νήμα τι θέλετε να γράφουμε για να καταλάβω; Τα τραλαλα και τραλαλο;

 

Άντε κομμάτια να γίνει, είναι το καλύτερο κινητό, η καλύτερη μπαταρία, δεν θα σας ψήσει το κεφάλι, και το καλύτερο στα 180€, ουαου ευτυχώς που υπάρχει η συσκευή αυτή!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...