Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να διαχωρίσω την ένταση των ειδοποιήσεων; Θέλω δυνατό ήχο κλήσης, αλλά χαμηλές τις ειδοποιήσεις. Δε βρίσκω τίποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. μετά από αρκετό καιρό έχω θέμα με τις sim και χάνω κλίσεις. ξέρουμε τι μπορώ να κάνω? και το δεύτερο θέμα που έχω είναι ότι στην κάμερα έχω πολύ θόρυβο στις φωτογραφίες. κανένας οδηγός για gcam χωρίς να χάσω τα OTA updates?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. μετά από αρκετό καιρό έχω θέμα με τις sim και χάνω κλίσεις. ξέρουμε τι μπορώ να κάνω? και το δεύτερο θέμα που έχω είναι ότι στην κάμερα έχω πολύ θόρυβο στις φωτογραφίες. κανένας οδηγός για gcam χωρίς να χάσω τα OTA updates?

 

Μήπως έχεις vodafone και ταυτόχρονα 4G? Δοκίμασε να υποβαθμίσεις το 4G (π.χ. σε 2G ή 3G). Αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με την συγκεκριμένη συσκευή, αλλά μπορεί να είναι πρόβλημα της περιοχής/σημείου που είσαι. Βέβαια θα μου πεις ότι αυτό δεν είναι λύση όταν χρειάζεσαι και διαδίκτυο, αλλά τουλάχιστον δεν θα χάνεις τις κλήσεις σου.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δύσχρηστο το ραδιόφωνο.

 

Για να αλλάξεις τους αποθηκευμένους σταθμούς πρέπει να γυρνάς κάθε φορά στην λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας Φεβρουαρίου και μου κάνει κάτι επανεκκίνησεις μερικές φορές έτσι στα ξαφνικά. Κολλάει και και κάνει επανεκκίνηση. Σας κάνει εσάς τίποτα τέτοιο; Να βάλω καμία άλλη ρομ; Factory reset;
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή γιατί από μέρα σε μέρα βγαίνει η αναβάθμιση Μαρτίου που διορθώνει αρκετά προβλήματα και αν δεν και τότε μπορείς να προχωρήσεις σε format του smartphone.

Καλό θα είναι και οι χρήστες που είναι στην 9 και δεν αντιμετωπίζουν ιδιαίτερα προβλήματα να αναφέρουν στο συγκεκριμένο thread την άποψη - εμπειρία τους με την 9 για να έχουμε όλοι μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει μήπως ευκαιρο το changelog για αυτο? Εγω προσωπικα δεν εχω αναβαθμίσει τπτ για να παρω την 9 λογω των προβληματων και για αυτο και ρωταω.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Changelog δεν δίνουν, έχει δοθεί εδώ και καιρό η Beta και είναι αρκετά μεγάλη, είναι 300Mbs ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας Φεβρουαρίου και μου κάνει κάτι επανεκκίνησεις μερικές φορές έτσι στα ξαφνικά. Κολλάει και και κάνει επανεκκίνηση. Σας κάνει εσάς τίποτα τέτοιο; Να βάλω καμία άλλη ρομ; Factory reset;

 

Εγώ έχω την τελευταία εκδοσή με ενημέρωση Φεβρουαρίου και δεν έχω κάποιο πρόβλημα όπως αυτό που ανέφερες. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τη συσκευή εδώ και 8-9 μήνες που την έχω. Κάνω τις αναβαθμίσεις χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Το μόνο που μου έχει κάνει όλο αυτό το διάστημα είναι ότι 2 φορές δεν έπαιρνα κλήσεις κάτι που έστρωσε με restart.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με του Φεβρουαρίου έκανε αποσυνδέσεις ανα 30 δεύτερα σε οποιοδήποτε WiFi. Μόνο με hard reset έφτιαξε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την τελευταία εκδοσή με ενημέρωση Φεβρουαρίου και δεν έχω κάποιο πρόβλημα όπως αυτό που ανέφερες. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τη συσκευή εδώ και 8-9 μήνες που την έχω. Κάνω τις αναβαθμίσεις χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Μια από τα 2 ίδια. Κανένα πρόβλημα σχεδόν ποτέ. Δε βρήκα ποτέ τα προβλήματα που διαβάζω κατά καιρούς.

Αναβαθμίσεις χωρίς factory reset. Σταθερότητα και αξιοπιστία σε όλα. Ίδια φάση με το LG Nexus 5 - το οποίο αντικατέστησα με το Mi A1. Value 4 money 100%.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα 2 ίδια. Κανένα πρόβλημα σχεδόν ποτέ. Δε βρήκα ποτέ τα προβλήματα που διαβάζω κατά καιρούς.

Αναβαθμίσεις χωρίς factory reset. Σταθερότητα και αξιοπιστία σε όλα. Ίδια φάση με το LG Nexus 5 - το οποίο αντικατέστησα με το Mi A1. Value 4 money 100%.

+1 και από μένα,το έχω από την στιγμή που πρωτοβγηκε και ουδέν προβλήματα και με μπαταρία Άψογη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Με την ενημέρωση του Φεβρουαρίου λύθηκαν όλα τα προβλήματα που είχαν παρουσιαστεί με προηγούμενες ενημερώσεις.Και στην περίπτωσή μου όλα λειτουργούν σωστά και μάλιστα χωρίς ποτέ να γίνει factory reset. Όσοι αντιμετωπίζουν θέματα μάλλον πρέπει να ψάξουν αλλού για την αιτία τους και όχι στην ενημέρωση Φεβρουαρίου.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι στην 9 και έχει διαθέσιμο καλώδιο USB OTG (On the Go) αν δεν του είναι κόπος ας συνδέσει ένα USB Stick και να μας επιβεβαιώσει οτι δουλεύει το USB OTG, στην 9 πάντα! ;)

(Πέτυχα κάποια λίγα σχόλια που κάποιοι είχαν πρόβλημα με το USB OTG...)

Θα την περάσω και εγώ μάλλον σύντομα... :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα και από μένα. Κάποια μικρά θέματα που είχα έχουν λυθεί στο ακέραιο το μοναδικό θέμα που έχω είναι με το ραδιόφωνο που χάνει κατά διαστήματα τον σταθμό που ακούω και άλλες φορές ενώ η εφαρμογή είναι ανοιχτή σταματάει να παίζει. Από θέμα μπαταρίας είναι μια χαρά βγάζω άνετα την μέρα με αρκετό ραδιόφωνο, μουσική, δεδομένα ανοιχτά FB, chrome, κλπ , και αρκετό game ( the walking dead no man's land) λίγα τηλέφωνα και ανάλογα την μέρα και καμιά σειρά στο Netflix. Απόλυτα ευχαριστημένος ενάμιση χρόνο με το Α1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θα σας το χαλάσω λίγο, αλλά έχω 2 σοβαρά προβλήματα, που προέκυψαν στην 9 και που δε λύθηκαν ούτε με hard reset, ούτε με τα walk-arounds που κυκλοφορούν.

1. Το θέμα με το WiFi, που σε άλλα router δουλεύει, σε άλλα όχι

2. Multitasking δεν κάνει σχεδόν ποτέ, με "βαριές"(και όχι μόνο) εφαρμογές

Περιμένω το επόμενο update, μήπως και φτιάξει τπτ, αλλιώς θα του περάσω την Oreo, κι ας μην ξαναπάρει ποτέ update (όπως κι εγώ δε θα ξαναπάρω ποτέ xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάρουμε και την έκδοση 10 του Android, μιας και βλέπω να παρουσιάζεται αρκετά γρήγορα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να την πάρουμε γιατί είναι κοντά στο τέλος υποστήριξης του Mi A1. Το θέμα είναι πόσο σωστά θα υποστηριχτεί μετά για να διορθωθούν τελείως τα όποια Bugs... ;)

Πάντως η 9, πέρα από τα αρχικά bugs, μια χαρά για το οτι βρίσκεται ήδη με την ενημέρωση Φεβρουαρίου!! :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να την πάρουμε γιατί είναι κοντά στο τέλος υποστήριξης του Mi A1. Το θέμα είναι πόσο σωστά θα υποστηριχτεί μετά για να διορθωθούν τελείως τα όποια Bugs... ;)

 

Πάντως η 9, πέρα από τα αρχικά bugs, μια χαρά για το οτι βρίσκεται ήδη με την ενημέρωση Φεβρουαρίου!! :D

Μακάρι πάντως... Υποστήριξη θα έχουμε άλλο ένα χρόνο για σεκιούριτι πατς, οπότε θα έχουμε και φτιαξιματα στα bugs, άμα προκύψουν

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να την πάρουμε γιατί είναι κοντά στο τέλος υποστήριξης του Mi A1. Το θέμα είναι πόσο σωστά θα υποστηριχτεί μετά για να διορθωθούν τελείως τα όποια Bugs... ;)

Πάντως η 9, πέρα από τα αρχικά bugs, μια χαρά για το οτι βρίσκεται ήδη με την ενημέρωση Φεβρουαρίου!! :D

Τα όποια bugs της συσκευής έχουν εξαφανιστεί με την τελευταία έκδοση ( τουλάχιστον στην δική μου συσκευή) δεν πιστεύω να πάρουμε την 10 (ποτέ μην λες ποτέ) και τα οποία security patch δοθούν να είναι με σκοπό να βελτιώσουν τα προβλήματα που υπάρχουν σε πολλές συσκευές. Είμαι είδη ενάμιση χρόνο με την συσκευή άμα καταφέρει να με κρατήσει άλλο ενάμιση χρόνο θα έχω να πω ότι με 200 ευρώ μπορείς να έχεις μία συσκευή εξαιρετική από μια εταιρεία "κινέζικη" . Τύφλα να έχουν οι κολοσσοί που ξεχνούν από που έχουν ξεκινήσει και νομίζουν ότι τρώμε κουτό χόρτο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ρε παιδιά μου έχει σπάσει τα νεύρα με το σήμα....δηλαδή εντάξει έχω κάνα 2 δύσκολα σημεία μέσα στα σπίτια που δεν πιάνει καλά αλλά αυτό δεν πιάνει καθόλου.μου κάνουν κλήσεις και τις παίρνω μετά από πόση ώρα σε μήνυμα....η γυναίκα μου με το Samsung a5 2016 έχει πάντα καλύτερο σήμα....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι και στο δικο μου..καθολου καλο σημα.και υποτοιθεται οτι εχει υψηλο σαρ για να εχει σημα παντου.δεν ξερω αν φταει η εταιρεια.(wind).
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι και στο δικο μου..καθολου καλο σημα.και υποτοιθεται οτι εχει υψηλο σαρ για να εχει σημα παντου.δεν ξερω αν φταει η εταιρεια.(wind).
Εγώ με κοσμοτε είμαι...να αληθεύει άραγε αυτό που είχα διαβάσει κάπου ότι επηρεάζει το σήμα η μεταλλική πλάτη;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...