Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης εχει χαθει η δυνατοτητα συνδεσης μεσω wpa σε wifi...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν μιλάτε με το κινητό , ο συνομιλητής σας ,σας ακούει καθαρά ή βαθιά; γιατί με τις γυναίκας μου όπου και να πάρει τηλέφωνο την ακούνε μέσα από το πηγάδι

Ισχύει και στο δικο μου μετα την αναβάθμιση. Μου εχουν πει ότι δεν ακούγομαι καλα και είναι σαν να μιλάω από κακής ποιότητας Bluetooth.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχει χαθει η δυνατοτητα συνδεσης μεσω wpa σε wifi...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει και στο δικο μου μετα την αναβάθμιση. Μου εχουν πει ότι δεν ακούγομαι καλα και είναι σαν να μιλάω από κακής ποιότητας Bluetooth.

WPS θες να πεις; Αν ναι, καλά έκαναν.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

WPS ήθελα να γράψω...

Γιατί λες καλα εκαναν; Σε εμένα είναι εξυπηρέτηση λόγω δουλειάς.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τον ηχο μηνυματων απο watsapp kai viber πως τον ρυθμιζουμε?

 

Ξεχωριστά από κάθε εφαρμογή, από τις ρυθμίσεις τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρε παιδια τον ηχο μηνυματων απο watsapp kai viber πως τον ρυθμιζουμε?

 

Ξεχωριστά από κάθε εφαρμογή, από τις ρυθμίσεις τους. Τουλάχιστον για το WhatsApp. Viber δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν έχω. Αλλά λογικά και εκείνο από τις ρυθμίσεις (της εφαρμογής) θα αλλάζει.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα.

 

Τον τελευταιο καιρο παρατηρω ενα περιεργο προβλημα.

Εντελως ξαφνικα,χωρις να εχω κανει εγω κατι,μου αλλαζει τον ηχο κλησης που εχω επιλεξει με τον default δικο του,

Το ξαναρυθμιζω εγω και μετα απο 3-4 μερες ξαναγυρνα στον default ηχο κλησης. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο?

 

Λες να πειραζει που το rightnone το εχω στην SD και οχι στην μνημη του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

Εξοικονόμηση μπαταρίας ή εννοείς την προσαρμοστική μπαταρία που προστέθηκε τώρα στην 9?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την εξοικονόμηση μπαταρίας εννοώ, που ήρθε με την 9, όταν την έχεις ενεργοποιημένη δεν δουλεύουν καλά κάποια widgets πχ του καιρού

 

Γεια σας και χρονια πολλα.

 

Τον τελευταιο καιρο παρατηρω ενα περιεργο προβλημα.

Εντελως ξαφνικα,χωρις να εχω κανει εγω κατι,μου αλλαζει τον ηχο κλησης που εχω επιλεξει με τον default δικο του,

Το ξαναρυθμιζω εγω και μετα απο 3-4 μερες ξαναγυρνα στον default ηχο κλησης. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο?

 

Λες να πειραζει που το rightnone το εχω στην SD και οχι στην μνημη του τηλεφωνου?

Τον δικό σου ήχο πρέπει να τον βάλεις στο φάκελλο ringtones στο τηλέφωνο όχι στην SD

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Την εξοικονόμηση μπαταρίας εννοώ, που ήρθε με την 9, όταν την έχεις ενεργοποιημένη δεν δουλεύουν καλά κάποια widgets πχ του καιρού
Παίζει....να το δούμε και αυτό....κάτι άλλο τώρα που παρατήρησα μετα την 9....όταν κάνεις εγκατάσταση μιας εφαρμογής από play store δεν δειχνει στην κουρτίνα ούτε ότι την κατεβάζει ούτε ότι την κάνει εγκατάσταση όπως εδειχνε μέχρι τώρα....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο δικό μου mi A1 πως και έχει κολλήσει ακόμα στην 8.1 με security patch Οκτωβρίου;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο δικό μου mi A1 πως και έχει κολλήσει ακόμα στην 8.1 με security patch Οκτωβρίου;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί είσαι από τους τυχερούς. Περίμενε μέχρι να βγει η σωστή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν έχει έρθει η αναβάθμιση αλλά δε πειράζει, θα περίμενα μέχρι να δω ότι διορθώθηκαν τα βασικά προβλήματα έτσι και αλλιώς οπότε καλύτερα που δεν έχω τη ειδοποίηση κάθε λίγο. Με τις τελευταίες δύο 8.1 το κινητό δουλεύει καλύτερα από ποτέ αναφορικά με μπαταρία, συμπεριφορά κλπ οπότε δε θέλω πισωγύρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Επισης εχει χαθει η δυνατοτητα συνδεσης μεσω wpa σε wifi...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει και στο δικο μου μετα την αναβάθμιση. Μου εχουν πει ότι δεν ακούγομαι καλα και είναι σαν να μιλάω από κακής ποιότητας Bluetooth.

Ισχύει κ σε μένα.δενε ακούνε καθόλου καλά. Σαν από πηγάδι

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

WPS ήθελα να γράψω...

Γιατί λες καλα εκαναν; Σε εμένα είναι εξυπηρέτηση λόγω δουλειάς.

Όταν ο γείτονάς σου μπορεί να θέλει να σπάσει το WiFi σου, και είναι geek, και τυχαίνει να σπάει το δίκτυο σου με WPS και τσουφ, χωρίς να το ξέρεις, μπήκε και αυτός και ξέρει και τον κωδικό (βλέποντας από τις ρυθμίσεις στο PC) για αυτό καλά έκαναν και το έβγαλαν γιατί το WPS είναι ο ποιο ανασφαλής τρόπος σύνδεσης, παρότι που είναι εύκολος.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάτε εδώ ρε παλικάρια; Στεριώσατε καμιά αναβάθμιση;

Καλά μη βαράτε, για άλλο μπήκα...

 

λέτε να ισχύει και η Google να σταματήσει την αναβάθμιση 2 ετών;

 

https://gr.gizchina.com/2018/12/31/google-telos-i-2etis-anavathmisi-logismikoy-gia-android-one-kinita/

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο γείτονάς σου μπορεί να θέλει να σπάσει το WiFi σου, και είναι geek, και τυχαίνει να σπάει το δίκτυο σου με WPS και τσουφ, χωρίς να το ξέρεις, μπήκε και αυτός και ξέρει και τον κωδικό (βλέποντας από τις ρυθμίσεις στο PC) για αυτό καλά έκαναν και το έβγαλαν γιατί το WPS είναι ο ποιο ανασφαλής τρόπος σύνδεσης, παρότι που είναι εύκολος.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Και τι σχέση έχει όλο αυτό με το Mi A1;

 

Δηλαδή ότι ο γείτονας ξέρεις ότι έχει Mi A1 και ξέρεις οτι τώρα έβαλε την Pie και του βγάλανε το WPS άρα δεν μπορεί να χακαρει το δίκτυο σου στο σπίτι;

 

Τι σχέση έχει η ασφάλεια ενός δικτύου με το αν έχει ένα οποιοδήποτε κινητό τη δυνατότητα να συνδεθεί με WPS;

 

Εάν το thread ήταν για ρούτερ και λέγαμε για ρούτερ να το καταλάβω.

 

Το παιδί σου ειπε ότι τον εξυπηρετεί και το χρησιμοποιεί στη δουλειά του.

 

Αν θες να τα βάλεις με το WPS καλύτερα να πας σε κάνα thread με ρούτερ.

 

Νομίζω πως μερικοί εδώ απλώς γράφεται για να διαφωνήσετε, έτσι, χωρίς καν να σκεφτείτε τι γράφετε. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάτε εδώ ρε παλικάρια; Στεριώσατε καμιά αναβάθμιση;

Καλά μη βαράτε, για άλλο μπήκα...

 

λέτε να ισχύει και η Google να σταματήσει την αναβάθμιση 2 ετών;

 

https://gr.gizchina.com/2018/12/31/google-telos-i-2etis-anavathmisi-logismikoy-gia-android-one-kinita/

Το παλεύουμε πότε μας δίνουν πότε την παίρνουν πίσω κλασσικα χαχαχ......εσύ πως πας? Να φανταστώ το έδωσες το α1;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως τα πάτε; Αν και μετά την 9 το μόνο θέμα που είχα είναι αυτό με το auto focus της gcam (που προφανώς δεν είναι ευθύνη της xiaomi) βλέπω ότι φορτίζω πιο συχνά.

Είμαι βέβαια εκτός Αθηνών με χειρότερο σήμα και περισσότερη χρήση από τη νορμάλ καθημερινή.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως τα πάτε; Αν και μετά την 9 το μόνο θέμα που είχα είναι αυτό με το auto focus της gcam (που προφανώς δεν είναι ευθύνη της xiaomi) βλέπω ότι φορτίζω πιο συχνά.

Είμαι βέβαια εκτός Αθηνών με χειρότερο σήμα και περισσότερη χρήση από τη νορμάλ καθημερινή.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Περίπου τα ίδια όπως και στην 8....πίστευα ότι μετά από factory reset θα εστρωνε κάπως καλύτερα αλλά δεν είδα διαφορα...επίσης δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το adaptive battery.σαν να έχω μια επιλογή ενεργοποιημένη που δεν κάνει τίποτα...επίσης αφού έχουμε χάσει μπάντες έχει χειροτερέψει το σήμα οπότε σε μέρη που δεν είχα καλό σήμα τώρα είναι ακόμα χειρότερα οπότε εκει η μπαταρία κατεβαίνει για πλάκα....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψάχνομαι τωρα να περασω κανενα αλλο version της gcam

Κοιταω εδω https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

πχ να βάλουμε το latest build? Γενικα είμαι ευχαριστημένος με το build που έχω αλλα κάνει μερικά χαζά που και που.

Κανουν ολες για το δικο μας? Το xda δεν ειναι ιδιαίτερα βοηθητικο σε αυτο το θεμα και δεν μπορω να βρω τα apk μονο για MI A1

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Το παλεύουμε πότε μας δίνουν πότε την παίρνουν πίσω κλασσικα χαχαχ......εσύ πως πας? Να φανταστώ το έδωσες το α1;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, δεν άξιζε να περιμένω καθόλου, το έδωσα σε άνθρωπο που δεν γνωρίζει και πολλά απο κινητά και του έκατσε γάντι, βέβαια και αυτός μου κάνει τα παράπονα του για τον αισθητήρα πχ αλλά το παλεύει.

Τελικά ακόμα και τώρα προβλήματα διαβάζω έχετε, άρα δεν απογοητεύτηκα καθόλου.

Αν τελικά κοπεί και το android One θα είναι μεγάλη απογοήτευση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν άξιζε να περιμένω καθόλου, το έδωσα σε άνθρωπο που δεν γνωρίζει και πολλά απο κινητά και του έκατσε γάντι, βέβαια και αυτός μου κάνει τα παράπονα του για τον αισθητήρα πχ αλλά το παλεύει.

Τελικά ακόμα και τώρα προβλήματα διαβάζω έχετε, άρα δεν απογοητεύτηκα καθόλου.

Αν τελικά κοπεί και το android One θα είναι μεγάλη απογοήτευση.[/QU

 

Και εγώ το κράτησα μήπως με την 9 βελτιωθεί η κατάσταση αλλά έφαγα μεγάλη φόλα έχω μείνει μέσα στις γιορτές χωρίς ίντερνετ μίας και η wind στην επαρχία χρησιμοποιεί την 800αρα στα περισσότερα σημεία και τώρα παίζει μόνο E και 3g που δεν ανοίγει τίποτα μιλάμε για μεγάλη φόλα και το είχα και σαν πρώτο λόγο να υποστηρίζει την 800αρα όταν το πήρα...

Edited by costas7
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάτε εδώ ρε παλικάρια; Στεριώσατε καμιά αναβάθμιση;

Καλά μη βαράτε, για άλλο μπήκα...

 

λέτε να ισχύει και η Google να σταματήσει την αναβάθμιση 2 ετών;

 

https://gr.gizchina.com/2018/12/31/google-telos-i-2etis-anavathmisi-logismikoy-gia-android-one-kinita/

Προσωπική μου άποψη εδώ κ λίγα χρόνια: Θα εξαφανίσει το android κ θα φέρει το νέο κλειστό fuchsia os.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...