Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mολις ηρθε το security update Δεκεμβριου παιδες!Το περιεργο ειναι πως λεει 1 Δεκεμβριου και οχι 5!
Σε εμένα μόλις κοίταξα δεν το εμφανίζει το update ακομα.

Όσο για την ημερομηνία δεν ξέρω γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μόλις κοίταξα δεν το εμφανίζει το update ακομα.

Όσο για την ημερομηνία δεν ξέρω γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτο...

 

Ειδα σε ενα Ιταλικο φορουμ που ειχε μπει και στο beta προγραμμα πως του εδωσε τα oreo και με 1 Δεκεμβριου και εκει.Πιστευω πως ειμαστε πολυ κοντα πλεον στα 8.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο 'είδα σε ένα ιταλικό φόρουμ', άλλο 'ηρθε το update', αν είναι δυνατόν.

 

Λογικά beta tester είναι και πήρε εκείνο το update που ζηταγαν εθελοντές.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο 'είδα σε ένα ιταλικό φόρουμ', άλλο 'ηρθε το update', αν είναι δυνατόν.

 

Λογικά beta tester είναι και πήρε εκείνο το update που ζηταγαν εθελοντές.

 

Μολις ηρθε ειπα φιλε μου.Το περασα ηδη.Απλα λεω μετα για την ημερομηνια τι και πως

Link to comment
Share on other sites

Άλλο 'είδα σε ένα ιταλικό φόρουμ', άλλο 'ηρθε το update', αν είναι δυνατόν.

 

Λογικά beta tester είναι και πήρε εκείνο το update που ζηταγαν εθελοντές.

 

Όσον αφορά το κινητό, έχει αρχίσει και μου τη δίνει πάρα πολύ η δόνηση, το μοτέρ είναι απλά άθλιο.

 

Ειδικά όταν πατάς τα capacitive buttons και τον σενσορα πίσω, η δόνηση είναι αχρειαστα δυνατή και άθλια, σαν τρακτερ κάνει..

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

 

Λογικά θα έρθει σε όλους τις επόμενες ώρες.

 

Φυσικα!Αυτη η φωτο ειναι απο το δικο μου.Απο οτι βλεπεις και εσυ δεν ειμαι στο beta.Nougat τρεχω κανονικα.Ισως με μια επανεκκινηση σου ερθει.153 mb ειναι.

Link to comment
Share on other sites

ξεκινανε και οι διαφορες ROM σιγα-σιγα ;)

https://www.xda-developers.com/lineageos-14-xiaomi-mi-a1-kernel-sources/

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι αυτή τη φορά έχουμε το update στο κινητό μας οριακά λιγότερο από μια βδομάδα από την ανακοίνωση του, όταν έκανε περίπου ένα μήνα τις άλλες φορές.
Link to comment
Share on other sites

ξεκινανε και οι διαφορες ROM σιγα-σιγα ;)

https://www.xda-developers.com/lineageos-14-xiaomi-mi-a1-kernel-sources/

"The list of what isn’t working is fairly large,". Χωρίς να βγάλει η xiaomi τον kernel, μην περιμένετε σοβαρή rom. Το λέει και παρακάτω βέβαια "It’s a shame that Xiaomi’s first Android One device, which is an excellent device mind you, is suffering from a lack of custom development because Xiaomi is taking their sweet time to release kernel sources". Μιλάμε για πολύ κράξιμο ότι τρώνε σε όλα τα forums και καλά τους κάνουν...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δώσει η xiaomi το kernel μη περιμένετε σοβαρή ρομ..

Θα είναι μέτρια οπως η LineAge που δοκίμασα σε Mi max 2.

Επίσης η κάμερα εκεί ήταν αρκετά χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσει. Πάντα δίνει στο τέλος. Αλλά περνάνε πρώτα κάτι μήνες.

 

Οπότε όποιος θέλει custom είτε κάνει υπομονή είτε προτιμάει άλλη συσκευή (για άμεσα).

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει gorilla glass 3, πέρα από θήκη πιστεύετε πως το τζαμάκι είναι απαραίτητο;

 

Απαραιτητο δεν λες τιποτε φιλε μου.Ακομη και gorilla 5 να χει,παντα μικρογρατσουνιες γινονται.

Link to comment
Share on other sites

Το gorilla glass ειναι κυρίως για γρατζουνιές. Από ράγισμα/πτώση αν σε σώσει κάτι είναι η θήκη και τζαμάκι.
Link to comment
Share on other sites

Mόνο για γρατσουνιές είναι ή προστατεύει κιόλας την οθόνη από πτώσεις και πιθανά ραγίσματα σε αυτήν;

 

Για ολα ειναι απαραιτητο.Ριξε μια ματια στο skroutz πχ και κατι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό μαζί με το σετάκι της senso για θήκη και tempered glass.

Ενώ η θήκη είναι μια χαρά, το tempered glass παραείναι μικρό...περισεύει από κάτι λιγότερο από 1 χιλιοστό οθόνης από κάθε πλευρά έξω από το tempered (είναι καλά κεντραρισμένο). Προτιμήστε κάτι άλλο...

Όταν τελειώσει με το φόρτωμα των εφαρμογών + updates θα δω και το κινητό καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό μαζί με το σετάκι της senso για θήκη και tempered glass.

Ενώ η θήκη είναι μια χαρά, το tempered glass παραείναι μικρό...περισεύει από κάτι λιγότερο από 1 χιλιοστό οθόνης από κάθε πλευρά έξω από το tempered (είναι καλά κεντραρισμένο). Προτιμήστε κάτι άλλο...

 

Oλα τα γυαλια ετσι ειναι, δεν ισχυει το "προτιμηστε κατι άλλο" που λες.

 

Το μονο ιδαφορετικο, ειναι αυτα τα full screen protectors, που καλυπτουν και τα buttons και τα bezel (απλα τρισαθλια)

Link to comment
Share on other sites

Oλα τα γυαλια ετσι ειναι, δεν ισχυει το "προτιμηστε κατι άλλο" που λες.

 

Το μονο ιδαφορετικο, ειναι αυτα τα full screen protectors, που καλυπτουν και τα buttons και τα bezel (απλα τρισαθλια)

Συμφωνώ απόλυτα... Ειδικά εκείνο το dot matrix στα full face tempered glass δεν παλεύεται...

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει τόση καμπυλότητα η οθόνη που δεν θα μπορούσαν να το κάνουν συνολικά 1 mm πιο φαρδύ;

Τουλάχιστον δεν θα ψάξω για άλλο.

 

Πάντως πρώτη φορά τόσο εύκολο σετάρισμα...είχα μόνο να εγκαταστήσω πράγματα και όχι να απεγκαταστήσω (εκτός από κάτι input για περίεργες γλώσσες).

O οδηγός που επιτρέπει να έχεις ΟΤΑ με root δοκίμασε κανένας αν λειτουργεί ΟΚ και με το Oreo update? Αν και όπως το βλέπω root θα έκανα μόνο για την κάμερα - τα υπόλοιπα που θέλω τα βολεύω και χωρίς.

Επίσης αν έχει βάλει κανείς Oreo σε beta, έχουν βελτιώσει την απόδοση της κάμερας χωρίς καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Έχει τόση καμπυλότητα η οθόνη που δεν θα μπορούσαν να το κάνουν συνολικά 1 mm πιο φαρδύ;

 

Ναι, ολες οι οθονες αυτες ετσι ειναι (οπως και το Iphone)

 

Πάντως πρώτη φορά τόσο εύκολο σετάρισμα...είχα μόνο να εγκαταστήσω πράγματα και όχι να απεγκαταστήσω (εκτός από κάτι input για περίεργες γλώσσες).

O οδηγός που επιτρέπει να έχεις ΟΤΑ με root δοκίμασε κανένας αν λειτουργεί ΟΚ και με το Oreo update? Αν και όπως το βλέπω root θα έκανα μόνο για την κάμερα - τα υπόλοιπα που θέλω τα βολεύω και χωρίς.

Επίσης αν έχει βάλει κανείς Oreo σε beta, έχουν βελτιώσει την απόδοση της κάμερας χωρίς καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση;

 

Ποιο τηλεφωνο ειχες;

 

Το oreo update δεν το εχει παρει καποιος ακομα, θα ειναι σε πολυ κλειστο group και λογικα δεν θα βγει προς τα εξω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...