Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

best Off

Mε τέτοια προώθηση στην Αμερική πρέπει να έχει πουλήσει το V30 που είχε και διαθεσιμότητα απο την αρχή. Υπήρχε promo με δώρο G Daydream για κάθε V30...Το VR αρχίζω να το σκέφτομαι σαν μελλοντική κίνηση:cool::cool:

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά το αν στέλνει ή δε στέλνει ενα μαγαζι/site από εξωτερικό στη Ελλάδα, πλέον εξετάζεται η ψήφιση νόμου στην ΕΕ που αποτρέπει αυτό του είδους αποκλεισμό. http://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20180202IPR97022/parliament-votes-to-end-barriers-to-cross-border-online-shopping
Link to comment
Share on other sites

google "ενδοκοινοτικες συναλλαγες"

κάθε χώρα έχει ΦΠΑ. όταν μπορείς να δικαιολογήσεις αγορά κινητού για την επιχείρησή σου, τότε μπορείς να κάνεις την αγορά απο χωρα του εξωτερικού στην καθαρή του αξία.

 

Ισχύει αυτό που λες για χώρες ΕΕ.αλλά δεν έχουν 24% όπως εδώ.επομένως είναι πολύ λιγότερα τα χρήματα που γλιτώνεις

Link to comment
Share on other sites

Το amazon.de αλλάζει την τιμή μόλις το βάλεις στο καλάθι και επιλέξεις χώρα αποστολής την Ελλάδα, με βάση το δικό μας ΦΠΑ.. Από 19% δηλαδή στο πάει 24%
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που λες είναιι ενδιαφέρον.. για δώσε αν μπορείς λίγες παραπάνω πληροφορίες. Π.χ. που ξέρει η amazon το επαγγελματικό αφμ και πως μπορούμε να γλιτώσουμε το ΦΠΑ ?? Και εγώ θέλω να το πάρω από amazon.de και έχω φίλο μου να μου το φέρει ελλάδα απλά δεν ξέρω πως δουλευει αυτό με το ΦΠΑ. Θα πρέπει να το στείλω ελλάδα ή γερμανία? Όταν λέμε επαγγελματικό αφμ τι εννοούμε..

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά το καημένο το LG G2 είναι στα τελευταία του..χεχε

 

στον λογαριασμό σου στο άμαζον,βάζεις το αφμ σου κι ελέγχεται αυτόματα.....σου έρχεται μνμ επιβεβαίωσης επαγγελματία αγοραστή αν θυμάμαι κι εφόσον δικαιούσαι ηλεκτρονικό εξοπλισμό....π.χ....τάμπλετ,κινητό κτλ.,στο καλάθι αφαιρείται αυτόματα το VAT....

έβαλα το v30 στο καλάθι με 699 ευρώ και στην πληρωμή θα το πληρώσω 587 ευρώ.

....κάτσε να μπω άμαζον να σε κατευθύνω.

 

στο amazon.de μπορείς να βάλεις κι αγγλική γλώσσα....πατάς στο my accound θα δεις την παρακάτω σελίδα....πατάς vat registration....και όπου σου ζητήσει θα βάλεις το αφμ σου....αν γίνετε να γίνεις αγοραστής με επαγγελματικό αφμ,θα επιβεβαιωθεί αυτόματα από το σύστημα και ότι δικαιούσαι με αφαίρεση vat(φόροι) θα γίνετε αυτόματα στο check out.

https://flic.kr/p/Etpw6X

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό λοιπόν.γι αυτό ξεκίνησα την κουβέντα αυτή γιατί δεν το ήξερα και δεν πρόλαβα να το ψάξω με βάση αυτά που είπαν οι προηγούμενοι.καλό είναι να έρχεται και μια τέτοια εικόνα γιατί δεν είναι και λίγο το ποσό που γλιτώνεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχει αξία να το ψάξουμε και σε άλλα σάιτ πχ t dimension που αναφέρθηκε το οποίο έχει καλή τιμή.( αν δεν κάνω λάθος 580 περίπου)

Link to comment
Share on other sites

για του λόγου το αληθές....και να σημειώσω ότι αφορά μόνο προϊόντα άμαζον κι όχι εξωτερικών πωλητών.

https://flic.kr/p/EtqRD2

https://flic.kr/p/245J3ef

 

...επίσης ν αναφέρω,επειδή βλέπω το t dimenson,προσοχή για όποιον θέλει εγγύηση εντός ελλάδας και όχι αποστολές αγγλία για επισκευές,όπως επίσης και το eglobal φέρνουν μη ευρωπαϊκές συσκευές και καλύπτουν την εγγύηση μόνοι τους.

φίλος πήρε note 8 από αμαζον κι έχει εγγύηση ελλάδα κανονικά.

ότι θέλετε κάνετε... απλά προς γνώση σας,μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει αξία να το ψάξουμε και σε άλλα σάιτ πχ t dimension που αναφέρθηκε το οποίο έχει καλή τιμή.( αν δεν κάνω λάθος 580 περίπου)

Τέτοια μαγαζιά δεν πουλάνε συσκευές που προορίζονται για Ευρώπη πρώτον άρα δεν έχουν 2 χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση και δεν έχουν κάποιον φόρο ο οποίος θα μπορούσε να βγει δεύτερον. Για αυτό άλλωστε είναι και γενικά πιο φθηνά

Link to comment
Share on other sites

για του λόγου το αληθές....και να σημειώσω ότι αφορά μόνο προϊόντα άμαζον κι όχι εξωτερικών πωλητών.

https://flic.kr/p/EtqRD2

https://flic.kr/p/245J3ef

 

...

 

Απο ποιο AMAZON είναι αυτές οι φωτο? .com ? .co.uk? .de?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο έχει 2 χρόνια εγγύηση από την LG και δεν χρειάζεται να το στείλει σε κανένα amazon και σε κανέναν seller, το πάει σε οποιοδήποτε service LG
Για κάνε μια ερώτηση στην LG εδώ αν το αναλαμβάνει.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο AMAZON είναι αυτές οι φωτο? .com ? .co.uk? .de?

Γερμανικό.

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B075GYD539/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

με πωλητή πάντα το ιδιο το amazon.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μια ερώτηση στην LG εδώ αν το αναλαμβάνει.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Δεν υπάρχει LG εδώ πλέον. Υπάρχουν service όπως η procordia και η arvato που επισκευάζουν κανονικά LG για την LG ως εταιρία και όχι για την LG Ελλάς που σταμάτησε να φέρνει επίσημα κινητά στην Ελλάδα εδώ και 2 χρόνια. Το service γίνεται κανονικά 2 χρόνια τώρα σύμφωνα με την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει LG εδώ πλέον. Υπάρχουν service όπως η procordia και η arvato που επισκευάζουν κανονικά LG για την LG ως εταιρία και όχι για την LG Ελλάς που σταμάτησε να φέρνει επίσημα κινητά στην Ελλάδα εδώ και 2 χρόνια. Το service γίνεται κανονικά 2 χρόνια τώρα σύμφωνα με την εγγύηση
Για όσα τηλ. έχουν εισαχθεί επίσημα, πήγαινε τους το v30 να δούμε τι θα σου πουν.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

για του λόγου το αληθές....και να σημειώσω ότι αφορά μόνο προϊόντα άμαζον κι όχι εξωτερικών πωλητών.

https://flic.kr/p/EtqRD2

https://flic.kr/p/245J3ef

 

...επίσης ν αναφέρω,επειδή βλέπω το t dimenson,προσοχή για όποιον θέλει εγγύηση εντός ελλάδας και όχι αποστολές αγγλία για επισκευές,όπως επίσης και το eglobal φέρνουν μη ευρωπαϊκές συσκευές και καλύπτουν την εγγύηση μόνοι τους.

φίλος πήρε note 8 από αμαζον κι έχει εγγύηση ελλάδα κανονικά.

ότι θέλετε κάνετε... απλά προς γνώση σας,μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.

Φίλε μου μήπως μένεις γερμάνια και γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Shuffle ούτε το G5 εισήχθη επίσημα στην Ελλάδα ούτε το G6 ούτε κάτι άλλα φθηνότερα μοντέλα από το 2016 και μετά, έχεις την εντύπωση ότι δεν έχουν χρειαστεί επισκευή κανένα από αυτά; Και που τα πηγαίνουν; Αν έπρεπε να τα στέλνουν εξωτερικό οι ιδιοκτήτες ή να πληρώνουν κατοστάρια ξέρεις τι θόρυβος θα είχε δημιουργηθεί; Η εγγύηση είναι ευρωπαϊκή και καλύπτει όλα τα μοντέλα που προορίζονται για Ευρώπη δεν έχει να κάνει με την δική μας χώρα ειδικά. Service δεν έχουν όσα δεν έχουν εγγύηση. Αυτό :) Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ρε σεις ειναι καλη ευκαιρια γενικα για οποιον εχει δυνατοτητα να γλιτωσει φπα...τα 590 που λεει ο γερμανος ειναι 475...αν πεσει κ αλλο οσο περναει ο καιρος ακομα καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Shuffle ούτε το G5 εισήχθη επίσημα στην Ελλάδα ούτε το G6 ούτε κάτι άλλα φθηνότερα μοντέλα από το 2016 και μετά, έχεις την εντύπωση ότι δεν έχουν χρειαστεί επισκευή κανένα από αυτά; Και που τα πηγαίνουν; Αν έπρεπε να τα στέλνουν εξωτερικό οι ιδιοκτήτες ή να πληρώνουν κατοστάρια ξέρεις τι θόρυβος θα είχε δημιουργηθεί; Η εγγύηση είναι ευρωπαϊκή και καλύπτει όλα τα μοντέλα που προορίζονται για Ευρώπη δεν έχει να κάνει με την δική μας χώρα ειδικά. Service δεν έχουν όσα δεν έχουν εγγύηση. Αυτό :)
Φίλε μου FJ_12, δεν έχω καμία εντύπωση, μιλάω ως επί το πλείστον όταν ξέρω κάτι. Και σε ο,τι αφορά service κινητής τηλεφωνίας γνωρίζω κάποια πράγματα γτ για κάποιο διάστημα ήταν μέρος της δουλειάς μου. Μπορείς να γράφεις ο,τι θες, μη παραπληροφορεις το κόσμο μόνο, κρίμα είναι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου FJ_12, δεν έχω καμία εντύπωση, μιλάω ως επί το πλείστον όταν ξέρω κάτι. Και σε ο,τι αφορά service κινητής τηλεφωνίας γνωρίζω κάποια πράγματα γτ για κάποιο διάστημα ήταν μέρος της δουλειάς μου. Μπορείς να γράφεις ο,τι θες, μη παραπληροφορεις το κόσμο μόνο, κρίμα είναι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

έχεις άδικο 101%.

procordia....εγγύηση 2 χρόνια κανονικά

 

Στην προκειμένη,δεν έχεις δίκιο κι φίλος παραπάνω έχει δίκιο.

το V30 καλύπτεται κανονικά από procordia,αρκεί όπως προείπα,να σιγουρευτούμε ότι η συσκευή είναι eu.

Ελλάδα δεν υπάρχει καμία επίσημη εισαγωγή τηλεφώνων...

επίσης ισχύει και για τις υπόλοιπες συσκευές.

και δεν το γράφω γι αντιπαράθεση....

τηλέφωνο στην procordia για τους δύσπιστους.

...πριν κάνω αγορά το g6 ενημερώθηκα.

το ίδιο και τώρα που γράφω,μην τυχόν άλλαξε κάτι.

χρησιμοποιείς και την εμπειρία σαν εργαζόμενος σε σέρβις και φοβίζεις τον κόσμο.

καλό είναι να είμαστε υποψιασμένοι....σ αυτό έχεις δίκιο.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει κ εγώ τηλέφωνο για το g6.

Ακόμη και χωρίς απόδειξη αρκεί να είναι ευρωπαϊκό έχεις2 Χρόνια εγγύηση.

Απλά την έχεις από τη μέρα κυκλοφορίας..

έχεις άδικο 101%.

procordia....εγγύηση 2 χρόνια κανονικά

 

Στην προκειμένη,δεν έχεις δίκιο κι φίλος παραπάνω έχει δίκιο.

το V30 καλύπτεται κανονικά από procordia,αρκεί όπως προείπα,να σιγουρευτούμε ότι η συσκευή είναι eu.

Ελλάδα δεν υπάρχει καμία επίσημη εισαγωγή τηλεφώνων...

επίσης ισχύει και για τις υπόλοιπες συσκευές.

και δεν το γράφω γι αντιπαράθεση....

τηλέφωνο στην procordia για τους δύσπιστους.

...πριν κάνω αγορά το g6 ενημερώθηκα.

το ίδιο και τώρα που γράφω,μην τυχόν άλλαξε κάτι.

χρησιμοποιείς και την εμπειρία σαν εργαζόμενος σε σέρβις και φοβίζεις τον κόσμο.

καλό είναι να είμαστε υποψιασμένοι....σ αυτό έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορά γίνει από Amazon δεν βρίσκω λόγο να μπλέξει κάποιος με procordia ή arvato
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου FJ_12, δεν έχω καμία εντύπωση, μιλάω ως επί το πλείστον όταν ξέρω κάτι. Και σε ο,τι αφορά service κινητής τηλεφωνίας γνωρίζω κάποια πράγματα γτ για κάποιο διάστημα ήταν μέρος της δουλειάς μου. Μπορείς να γράφεις ο,τι θες, μη παραπληροφορεις το κόσμο μόνο, κρίμα είναι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Εγώ παραπληροφορώ;;

 

Προσπάθησα να σου εξηγήσω παραπάνω τι παίζει ρόλο και πότε κάποιο κινητό δεν καλύπτεται απο service αλλά δεν θέλεις ή δεν μπορείς να το δεχτείς και για κάποιο λόγο θέλεις να δεχτούμε όλοι ότι τα LG κινητά δεν έχουν service. Και παίζει να ξέρεις κάτι που δεν ξέρει ο υπόλοιπος πλανήτης...

 

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν τον G5 και έγραφα παρακολουθούσα το θέμα εκεί. Δεκάδες έχουν γράψει για βλάβες ότι πήγαν στο service εδώ στην Αθήνα ή το έστειλαν απο επαρχία χωρίς μεταφορικά και το πήραν πίσω επισκευασμένο δωρεάν.

 

Επαναλαμβάνω: Αν η συσκευή είναι ευρωπαϊκές προδιαγραφές έχει 2 χρόνια εγγύηση και καλύπτεται απο service

 

Για να μην κουράζω και τους υπόλοιπους μόλις πήρα τηλέφωνο https://www.procordia.gr/ και ρώτησα ειδικά για το V30 που είπες πιο πάνω να πάρω και σιγά μην έχει service...

 

Μάντεψε τι μου απάντησαν: Εφόσον είναι ευρωπαϊκό δηλαδή όχι κάποιο dual sim κλπ που προορίζεται απο την LG την ίδια για άλλες αγορές και όχι για την Ευρώπη ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ SERVICE ΤΗΣ LG για 2 χρόνια όπως γινόταν ΠΑΝΤΟΤΕ.

 

Αν δεν θέλεις να πιστέψεις ή να καταλάβεις εμένα διάβασε στα θέματα των LG εδώ στο myphone, πάρε τηλέφωνο το service και ρώτα, δεν έχω να προτείνω κάτι άλλο για να σε βοηθήσω. Καλή συνέχεια :)

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

εγώ ξέρω ότι το ρουμάνικο v10 μου που δεν εισήχθη επίσημα Ελλάδα έχει κανονικά εγγύηση από την ημέρα αγοράς και δύο χρόνια έπειτα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα, εαν αγορασετε με επαγγελματικο ΑΦΜ, ξεχαστε την μεταπωληση χωρις παραστατικο.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...