Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμισεις του s pen-Καταργηση-Ξυπνητηρι.

 

Μόλις το έκανα...Έβγαλε ένα ήχο,και μήνυμα στην οθόνη για να τοποθετήσω το S Pen...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα...Έβγαλε ένα ήχο,και μήνυμα στην οθόνη για να τοποθετήσω το S Pen...

 

Δυστηχως εκει εχω το προβλημα, δεν κανει τιποτα .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως εκει εχω το προβλημα, δεν κανει τιποτα .

 

Απομακρύνσου σε μια απόσταση πάνω από 5 μέτρα... Αν το έχεις επιλέξει θα στο βγάλει... Η οθόνη να είναι κλειστή όμως...

Link to comment
Share on other sites

Απομακρύνσου σε μια απόσταση πάνω από 5 μέτρα... Αν το έχεις επιλέξει θα στο βγάλει... Η οθόνη να είναι κλειστή όμως...

Μμμμμ, δυστηχως τιποτα, μαλλον εχω θεμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ, δυστηχως τιποτα, μαλλον εχω θεμα...
Φανταζομαι εκανες καποια επανεκκινηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με την νέα αναβάθμιση στην ενότητα ασφάλεια έχει μία καινούργια επιλογή του να ξεκλειδώνει με την Ίριδα μόλις ενεργοποιείται η οθόνη

 

Που είναι αυτή η επιλογή; Ψάχνω αλλά δεν μπορώ να την βρω.

Έχω κάνει την αναβάθμιση.

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια αναβάθμιση η μπαταρία σίγουρα κρατάει περισσότερο. Ακόμα νωρίς για να πω ακριβώς πόσο, θα επανέλθω μόλις έχω κάτι πιο συγκεκριμένο. Να έχει τρεις ώρες και 20 λεπτά οθόνης και η μπαταρία να είναι τώρα στο 58%...Εγώ δεν το έχω ξανά δει.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εκανες καποια επανεκκινηση.

 

Φιλε μου ευχαριστω για την βοηθεια ,ολα οκ τελικα δουλεψε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια αναβάθμιση η μπαταρία σίγουρα κρατάει περισσότερο. Ακόμα νωρίς για να πω ακριβώς πόσο, θα επανέλθω μόλις έχω κάτι πιο συγκεκριμένο. Να έχει τρεις ώρες και 20 λεπτά οθόνης και η μπαταρία να είναι τώρα στο 58%...Εγώ δεν το έχω ξανά δει.

 

Με χρήση Wi-Fi?? Γιατί σε αναμονή με δεδομένα, Bluetooth, και ένα smartwatch δεν έχω δει ουσιαστική διαφορά...

Αύριο φυσικά που θα βγω για δουλειά θα την τσεκάρω καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Με χρήση Wi-Fi?? Γιατί σε αναμονή με δεδομένα, Bluetooth, και ένα smartwatch δεν έχω δει ουσιαστική διαφορά...

Αύριο φυσικά που θα βγω για δουλειά θα την τσεκάρω καλύτερα...

 

Με μεικτή χρήση. Και 4g kai WiFi και σε ότι αφορά την χρήση της συσκευής τα πάντα. Φωτογραφίες, βίντεο, σερφάρισμα, messaging, candy crush....όλα. Σίγουρα πλέον η συσκευή παρουσιάζει καλύτερη διαχείριση ενέργειας όταν κάποιος τη χρησιμοποιεί, αλλά σίγουρα έχει βελτιωθεί και το standby... όταν δηλαδή η συσκευή απλά "κάθεται". Όταν είναι σε αδράνεια, είναι αμελητέα η ενέργεια που καταναλώνει. Πρίν μέσα στην νύχτα κατανάλωνε περίπου 4 με 5%.... ενώ τώρα με το ζόρι 2%. Αυτά με τις δικές μου παρατηρήσεις.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση τα βλέπω καλύτερα τα πράγματα από το πρωί όλα ανοιχτά 5 ώρες οθόνη και έχω 10% ακόμα!! Για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και εγώ βλέπω βελτίωση... Γύρισα από την δουλειά, το απόγευμα και ενώ πριν την αναβάθμιση είχα 15-25% σήμερα είχα 35% μπαταρία....Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στη μπαταρία δεν είδα κάποια αλλάγή προς το καλύτερο, αντίθετα θα έλεγα ίσως και λίγο, πολύ λίγο πιο κάτω, αλλά όχι κάτι που να με προβληματίζει, προς το παρών.

Αυτό όμως που είδα να έχει μεγάλη διαφορά είναι ότι στις καταναλώσεις βλέπω το << Σύστημα Android >> να έιναι στο 5% έως και 8% από κει που ήταν πριν πάντα στο 1% και επίσης το << Λειτουργικό σύστημα Android >> να είναι στο 2% έως 4%, από κει που και αυτό ήταν πάντα στο 1%.

Το γιατί δε το ξέρω. Κάποια νέα εφαρμογή δεν έβαλα. Ίσως λοιπόν για αυτό το λόγο βλέπω κάποια σχετικά μικρή μείωση στην απόδοση της μπαταρίας, που όμως όπως προείπα, ακόμα δε με προβληματίζει. Να επισημάνω ότι αυτή η μικρή μείωση είναι σίγουρα στην αναμονή, στη χρήση δε νομίζω ότι έχει διαφορά από πριν.

Αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στη μπαταρία δεν είδα κάποια αλλάγή προς το καλύτερο, αντίθετα θα έλεγα ίσως και λίγο, πολύ λίγο πιο κάτω, αλλά όχι κάτι που να με προβληματίζει, προς το παρών.

Αυτό όμως που είδα να έχει μεγάλη διαφορά είναι ότι στις καταναλώσεις βλέπω το << Σύστημα Android >> να έιναι στο 5% έως και 8% από κει που ήταν πριν πάντα στο 1% και επίσης το << Λειτουργικό σύστημα Android >> να είναι στο 2% έως 4%, από κει που και αυτό ήταν πάντα στο 1%.

Το γιατί δε το ξέρω. Κάποια νέα εφαρμογή δεν έβαλα. Ίσως λοιπόν για αυτό το λόγο βλέπω κάποια σχετικά μικρή μείωση στην απόδοση της μπαταρίας, που όμως όπως προείπα, ακόμα δε με προβληματίζει. Να επισημάνω ότι αυτή η μικρή μείωση είναι σίγουρα στην αναμονή, στη χρήση δε νομίζω ότι έχει διαφορά από πριν.

Αυτά από εμένα.

 

Ήταν το σύστημα android και το λειτουργικό σύστημα android στο 1% ?

εμένα, κάτω από 10 δεν πέφτουν με τίποτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το σύστημα android και το λειτουργικό σύστημα android στο 1% ?

εμένα, κάτω από 10 δεν πέφτουν με τίποτα.

 

Και εμένα τοσο ήταν και είναι ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Παντος στην αναμονή έχει φτιάξει κατά πολύ η μπαταρία...Τέτοια ώρα πριν την αναβα6νηση είχα 50-55% και τώρα είμαι στο 73%...Φυσικά οθόνη έχω μόνο μια ώρα,αλλά είναι ίδια χρήση με πριν...Και σήμα όχι τόσο καλό στα περισσότερα σημεία...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση : Η μπαταρία είναι λόγος απόρριψης του κινητού; Δεν παίζω παιχνίδια καθόλου, αλλά γενικά το ΞΕΖΟΥΜΊΖΩ. (όλα ανοιχτά συνέχεια, φωτισμός τέρμα, ραδιόφωνο, μουσική, Evernote, Google drive, pdf, word, browser κλπ κλπ)

Μου αρκεί το 8αρι (σαν δυνατότητες ΣΙΓΟΥΡΑ), αλλά αν δε βγάζει ημέρα να κοιτάξω το 9αρι (δεν τρώγομαι όμως να δώσω το χιλιάρικο).

Ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το σύστημα android και το λειτουργικό σύστημα android στο 1% ?

εμένα, κάτω από 10 δεν πέφτουν με τίποτα.

Ναι ήταν. Μάλιστα μου έκανε και εμένα πολύ μεγάλη και καλή εντύπωση, διότι από το S7 Edge που είχα και τώρα το έχει η γυναίκα μου , οι τιμές σε αυτά τα δύο ήταν στη καλύτερη οι τιμές που έχει τώρα το Ν8, οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι σίγουρο αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

Απο την Κυριακη που ηρθε η αναβαθμιση παρατηρω οτι η μπαταρια εχει βελτιωθει.Με φουλ αναλυση οθονης, wifi, δεδομενα, gps,ανοιχτο bluetooth για συνδεση με το αυτοκινητο, δλδ ΟΛΑ ανοιχτα μου κραταει απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 3 την αλλη μερα(το αφηνω επιτηδες να φτασει στο 2%) δλδ 21 ωρες !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ που βρηκατε το feature των Emojis? Δεν το βρισκω, μαλλον κατι κανω λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που είναι αυτή η επιλογή; Ψάχνω αλλά δεν μπορώ να την βρω.

Έχω κάνει την αναβάθμιση.

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

 

Lock screen And Security> Iris Scanner> Iris Unlock When Screen Turns On.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Απο την Κυριακη που ηρθε η αναβαθμιση παρατηρω οτι η μπαταρια εχει βελτιωθει.Με φουλ αναλυση οθονης, wifi, δεδομενα, gps,ανοιχτο bluetooth για συνδεση με το αυτοκινητο, δλδ ΟΛΑ ανοιχτα μου κραταει απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 3 την αλλη μερα(το αφηνω επιτηδες να φτασει στο 2%) δλδ 21 ωρες !!

 

Κάπως έτσι και εγώ, αλλα μέχρι το απόγευμα είναι σχεδόν συνέχεια σε αναμονή λόγο δουλειάς.. Στην καλύτερη θα έχω μια ώρα οθόνη... Το βράδυ που θα ασχοληθώ λίγο με το κινητό με το Wi-Fi του σπιτιού βγάζω μέχρι να κοιμηθώ 2.5-2 ώρες οθόνης και έχω υπόλοιπο γύρω στο 20-25%....

Εγώ σκέφτομαι το Ν9,αλλα μόνο για την μπαταρία δεν δίνω τόσα πολλά λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ που βρηκατε το feature των Emojis? Δεν το βρισκω, μαλλον κατι κανω λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Lock screen And Security> Iris Scanner> Iris Unlock When Screen Turns On.

Ανοίγεις την εφαρμογή της κάμερας και πας δεξιά στο αυτοκόλλητα.. Εκεί θα βρεις το εικονίδιο για το emoji. Αν θυμάμαι καλά θα σου ζητήσει να κατεβάσεις μια εφαρμογή της Samsung.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, η επιλεκτικη εστιαση που βλεπω και λενε, ειναι το "selfie πισω καμερας" ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...