Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα μου φαινεται οτι....δεν θα κανω την αναβαθμιση :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κουβαλατε και κάποιοι την συσκευή ανω του 1 ετους αρα βαλτε και τον ποραγοντα οτι η απόδοση μπαταρίας δεν ειναι ιδια οπως οταν αγορασατε.:rolleyes:

Ειδικα που λογικα ολοι σας φορτίζεται καθε μερα,βαλτε μεσα και τις ενδιάμεσες φορτίσεις που ενδεχομένως εχετε κανει μεσα στην ημερα πχ αμαξι κλπ που οσο να ναι επιταχύνουν φθορά μπαταρίας.

 

Βεβαια Sammy είναι αυτη οχι σπάνια μια αναβάθμιση να αποδειχθεί υποβάθμιση στην πράξη :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κουβαλατε και κάποιοι την συσκευή ανω του 1 ετους αρα βαλτε και τον ποραγοντα οτι η απόδοση μπαταρίας δεν ειναι ιδια οπως οταν αγορασατε.:rolleyes:

Ειδικα που λογικα ολοι σας φορτίζεται καθε μερα,βαλτε μεσα και τις ενδιάμεσες φορτίσεις που ενδεχομένως εχετε κανει μεσα στην ημερα πχ αμαξι κλπ που οσο να ναι επιταχύνουν φθορά μπαταρίας.

 

Βεβαια Sammy είναι αυτη οχι σπάνια μια αναβάθμιση να αποδειχθεί υποβάθμιση στην πράξη :lol:

Δεν εχει σχεση αυτο Αλεξ. Συγκρινου.ε με την αμεσως προηγουμενη εκδοση, που δωθηκε πριν λιγες βδομαδες.

Εξαλλου, μπαταρια ενος ετους ειναι κατα τεκμηριο κσινουρια μπαταρια, με χωρητικοτητα περι το 90% της αρχικης. Ακομη και απο το εργοστασιο δεν ειναι απιθανο να ερθει με καποιο wear. Οποτε, το 90% ειναι σχεδον καινουρια μπαταρια.

 

Η αναβαθμιση του Δεκεμβριου βελτιωσε αισθητα την μπαταρια και γι αυτο δεν θα κουνηθω, τουλαχιστον μεχρι την αναβαθμιση σε pie.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας προτείνω να μην βαλετε την beta γιατί είναι beta. Kαι μέχρι η beta να γίνει stable θέλει πολύ δουλειά. Eκτος από την πολύ δουλειά. Kάθε φορα που παίρνεις beta update πρέπει να ξανά κανεις clean install. Γιατί beta πάνω σε beta δεν μπαίνει είναι κανόνας αυτό. O μονος τρόπος να δεις αν η νέα beta version είναι καλή. Πρέπει να σβήσεις την παλιά και να ξανά κανεις install την νέα. Θα ξαναπώ αυτό που ειπα πιο πίσω. Πως η P στο Note 9 είναι χειρότερη από την Oreo. Kαι στο Note 8 θα είναι χειρότερη. Περιμένετε να πάρει 4-5 official updates και μετά βαλτε την αλλιώς αυτονομία δεν θα δείτε ποτε. Eιδικά σε beta και στα πρώτα updates όταν βγει official. Η samsung προς το παρόν στο μονο που ασχολήθηκε είναι στο dark-grey theme. Kαι στην αλλαγή τον χρωμάτων του κινητού :lol::lol::lol::lol: Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση αυτο Αλεξ. Συγκρινου.ε με την αμεσως προηγουμενη εκδοση, που δωθηκε πριν λιγες βδομαδες.

Εξαλλου, μπαταρια ενος ετους ειναι κατα τεκμηριο κσινουρια μπαταρια, με χωρητικοτητα περι το 90% της αρχικης. Ακομη και απο το εργοστασιο δεν ειναι απιθανο να ερθει με καποιο wear. Οποτε, το 90% ειναι σχεδον καινουρια μπαταρια.

 

Η αναβαθμιση του Δεκεμβριου βελτίωσε αισθητά την μπαταρια και γι αυτο δεν θα κουνηθω, τουλάχιστον μεχρι την αναβάθμιση σε pie.

Ναι Γιαννη του Δεκεμβρίου βελτίωσε περαιτέρω την αυτονομία(που ηταν άριστη βέβαια οφειλω να πω) και σε εμενα με διαφορετική συσκευή,το παρατηρώ καθημερινά εδω και 20 ημέρες που την πέρασα και μου φαίνεται απίστευτο.

Πολυ πολυ σπανια να τυχει Google security patches να βελτιώσει κάτι,συνήθως ειτε σταθερή μένει ειτε και μειώνει απόδοση μπαταρίας.

 

Εννοείται και εγω αυγά μου κάθομαι:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά δεν βλέπω και καμία διαφορά στην μπαταρία σε σχέση πάντα με το update του Δεκέμβρη.

Επίσης αυτό που έχω καταλάβει, είναι ότι μεγάλο ρόλο παίζουν και οι εφαρμογές που έχουν σχεδόν καθημερινές αναβαθμίσεις. Οπότε είναι λίγο νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα για την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κουβαλατε και κάποιοι την συσκευή ανω του 1 ετους αρα βαλτε και τον ποραγοντα οτι η απόδοση μπαταρίας δεν ειναι ιδια οπως οταν αγορασατε.:rolleyes:

Ειδικα που λογικα ολοι σας φορτίζεται καθε μερα,βαλτε μεσα και τις ενδιάμεσες φορτίσεις που ενδεχομένως εχετε κανει μεσα στην ημερα πχ αμαξι κλπ που οσο να ναι επιταχύνουν φθορά μπαταρίας.

 

Βεβαια Sammy είναι αυτη οχι σπάνια μια αναβάθμιση να αποδειχθεί υποβάθμιση στην πράξη :lol:

 

ΚΑι εμενα ενός χρόνου είναι με μια φόρτιση την ημέρα. Εχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ , ενώ νόμιζα και εγω μέχρι τον Δεκεμβριο ότι αρχιζει και φθείρει η μπαταρία, μετα την ενημέρωση που έκανα έστρωσε και άρχισε να μου βγάζει +2ώρες οθόνης. Οποτε δεν νομίζω να είναι θέμα πεσμένης αποδοσης μπαταριας . Τωρα την καινουργια ενημέρωση από ότι φαινεται δεν θα την κάνω. Μια χαρα είμαι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σχετικά με την μπαταρία έχω να πω ότι ίσως βιαστικα να φέρω άποψη,μιας και χθες δεύτερη μέρα ήταν πολύ καλή,και μου έβγαλε εύκολα μέρα και σε δύσκολες συνθήκες...Καμία σχέση με την μπαταρία της επόμενης μέρας μετά την αναβάθμιση...Θα το δω και σήμερα...
Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μήνες θα ξέρετε αν είναι καλή η κακή η μπαταρία 100%. Οταν θα βγει για αρχή από την samsung η stable version 9 official σε όλα τα Νote 8. Και αφού περάσει ένας μηνας που θα έχετε μέσα στο κινητο σας apps για android 9.
Link to comment
Share on other sites

Έχω note 8 dual sim και έχω δεν μου έρχονται μηνύματα για χαμένες κλήσεις όταν το έχω κλειστό σε καμία από τις δύο κάρτες. Τι μπορεί να φταίει? Cosmote έχω.

Επίσης όταν από τη διαχείριση καρτών sim απενεργοποιώ την μια από τις 2, τότε δεν μπορώ να καλέσω από αυτή αλλά μπορούν να με καλούν. Για ποιο λόγο???

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω το πήρα πριν 3 μέρες

 

και εγω βλεπω με το τελευταίο security update κάποια θέματα με την μπαταρία,εχει μεγάλη κατανάλωση αλλα δυστυχώς δεν διάβαζα το φόρουμ και την πάτησα

 

Ερώτηση

Αν κανω επαναφορά στις εργοστασιακές ,το γυρίζω στην κατάσταση πριν τα security updates ?

H αφου έκανα την πατάτα τελείωσε και περιμένουμε υπομονετικά την Pie ?

 

Ευχαριστω πολυ ,καλώς σας βρήκα.

Το κινητο σαν εμπειρια χρήσης δεν παίζεται ,εχω αγαπήσει το πενάκι και η χρήση στην καθημερινότητα ειναι καθοριστική

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω το πήρα πριν 3 μέρες

 

και εγω βλεπω με το τελευταίο security update κάποια θέματα με την μπαταρία,εχει μεγάλη κατανάλωση αλλα δυστυχώς δεν διάβαζα το φόρουμ και την πάτησα

 

Ερώτηση

Αν κανω επαναφορά στις εργοστασιακές ,το γυρίζω στην κατάσταση πριν τα security updates ?

H αφου έκανα την πατάτα τελείωσε και περιμένουμε υπομονετικά την Pie ?

 

Ευχαριστω πολυ ,καλώς σας βρήκα.

Το κινητο σαν εμπειρια χρήσης δεν παίζεται ,εχω αγαπήσει το πενάκι και η χρήση στην καθημερινότητα ειναι καθοριστική

Καλως ηρθες Δημητρη!

Ασε 2-3 μερες να δεις με το καινουριο update γιατι και εγω το εκανα τελικα και βλεπω οτι δεν εχει θεμα με την αυτονομια τελικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Δημητρη!

Ασε 2-3 μερες να δεις με το καινουριο update γιατι και εγω το εκανα τελικα και βλεπω οτι δεν εχει θεμα με την αυτονομια τελικα.

 

Γιάννη μου καλώς σας βρήκα ,ποσο καιρο εχουμε να τα πούμε !!!!!

Μετα την ενασχόληση μου με το Apple Pencil στο iPad 2018 ήθελα να ζήσω την εμπειρία αυτη και στο κινητο ,η αίσθηση ειναι απόλυτη κανεις πολλα πραγματα ταυτόχρονα το κινητο μου εχει λύσει τα χέρια στην καθημερινότητα ,ειναι το πρώτο μου ΝΟΤΕ.

 

Θα το αφήσω λιγο ακομα δεν το συζητώ ,εξάλλου ειναι στην 3η φόρτιση .Απλα έλεγα αν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω αν θελουμε

 

Κατα τα αλλα προερχόμενος απο απλό S9 βρίσκω το ΝΟΤΕ8 ανώτερο συνολικά σαν εμπειρια χρηστικότητα και πλουραλισμο σε δυνατότητες

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

εχθές έπεσε το N8 από ύψος 15 εκατοστών ενώ ήταν με την οθόνη προς τα κάτω και χτύπησε στην πάνω αριστερά μεριά όπου και έσπασε το τζάμι (το είχα χωρίς θήκη ή προστασία). Δεν είναι σε ενοχλήτικό βαθμό, αλλά σίγουρα έχασε τη στεγανότητα του. Μπορεί να γίνει αντικατάσταση του τζαμιού μόνο; Αν όχι, πόσο πάει η αντικατάσταση;

 

Σκέφτομαι για να μην προχωρήσει η ρωγμή (και γιατί στο σημείο σύγκρουσης έχει θρυψαλάκια) να βάλω προστατευτικό τζάμι, έχει νόημα;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται εκτός smartec, ωστόσο χάνεις εγγύηση για το υπόλοιπο τηλέφωνο και εννοείται δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί την στεγανοτητα

 

Στάλθηκε από το Oneplus 6

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται εκτός smartec, ωστόσο χάνεις εγγύηση για το υπόλοιπο τηλέφωνο και εννοείται δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί την στεγανοτητα

Οπότε επίσημα μόνο μαζί με οθόνη γίνεται αντικατάσταση; Και γνωρίζουμε πόσο περίπου κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφέρει, κάνα τρακοσάρι περίπου, δώσε το οικονομικά σχετικά Και επέλεξε ένα καλό μεταχειρισμένο παίζουν στα 400 πάνω κάτω ανάλογα με την κατάσταση του, διαφορετικά τα χώνεις και πας στο Ν9 . Απλά η γνώμη μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μου καλώς σας βρήκα ,ποσο καιρο εχουμε να τα πούμε !!!!!

 

Μετα την ενασχόληση μου με το Apple Pencil στο iPad 2018 ήθελα να ζήσω την εμπειρία αυτη και στο κινητο ,η αίσθηση ειναι απόλυτη κανεις πολλα πραγματα ταυτόχρονα το κινητο μου εχει λύσει τα χέρια στην καθημερινότητα ,ειναι το πρώτο μου ΝΟΤΕ.

 

 

 

Θα το αφήσω λιγο ακομα δεν το συζητώ ,εξάλλου ειναι στην 3η φόρτιση .Απλα έλεγα αν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω αν θελουμε

 

 

 

Κατα τα αλλα προερχόμενος απο απλό S9 βρίσκω το ΝΟΤΕ8 ανώτερο συνολικά σαν εμπειρια χρηστικότητα και πλουραλισμο σε δυνατότητες

Το πενακι του note εχει περισσοτερες λειτουργιες απο το apple pencil. Ειναι εξαιρετικο.

 

Τωρα, σν σου πω οτι δεν ξερω καθολου αν μπορεις να πας σε πακαιοτερη εκδοση και πωε το κσνεις συτο, θα με πιστεψεις. Το εχ 13 μηνες το τηλεφωνο και δεν εχω ασχοληθει καθολου. Ουτε επαναφορα ρυυμισεων δεν του εχω κανει.

Δουλευει πολυ καλα, χωρις να με προβληματιζει κατι. Λιγο πανω , λιγο κατω η αυτονομια σε καθε security update , ειναι αναξιο λογου....

 

(Εχουμε να τα πουμε κανενα 3αρι χρονια φιλε!!!)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπότε επίσημα μόνο μαζί με οθόνη γίνεται αντικατάσταση; Και γνωρίζουμε πόσο περίπου κοστίζει;
Περιπου 260 νομιζω. Αλλα σου αλλαζουν μαζι και το μεταλλικο μπεζελ και τη μπαταρια. Αρα, καινουριο κινητο. Για εμενα, ή το πουλας γυρω στα 150 και βαζοντας τη διαφορα, πας για νοτε 9 ή το επισκευαζεις και το κρατας 2 χρονια ακομα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, δεν παρατηρώ καμία διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας. Από το update του Δεκεμβρίου που την βελτίωσε λιγάκι δεν έχω δει διαφορά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα μια μέρα Μέτα την αναβάθμιση ότι η μπαταρία έγινε χειρότερη,τώρα μπορώ να πω ότι σταθεροποιήθηκε...

Καμία σχέση με την πρώτη μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την beta 9? Ψήνομαι να το δοκιμάσω

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την beta 9? Ψήνομαι να το δοκιμάσω

 

Την έχω 4 μέρες τώρα. Είναι καλή αλλά όπως λέει και το όνομά...είναι beta . Πολύ ωραίο το περιβάλλον πιο εύχρηστο. Καλύτερη διαχείριση μνήμης πιθανόν και μπαταρίας. Όμως έχει laggakia εδώ κ Εκεί ειδικά με το νέο τρόπο των recents και της μπάρας κάτω. Πιστεύω όταν θα έρθει η stable θα είναι πολύ καλύτερη.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Την έχω 4 μέρες τώρα. Είναι καλή αλλά όπως λέει και το όνομά...είναι beta . Πολύ ωραίο το περιβάλλον πιο εύχρηστο. Καλύτερη διαχείριση μνήμης πιθανόν και μπαταρίας. Όμως έχει laggakia εδώ κ Εκεί ειδικά με το νέο τρόπο των recents και της μπάρας κάτω. Πιστεύω όταν θα έρθει η stable θα είναι πολύ καλύτερη.

Από Odin την πέρασες ή με SD?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια και διαβαζω περι αυτονομιας το κινητο με το νεο update εχει την καλυτερη μπαταρια κατα την γνωμη μου σε κατασταση αναμονης απο τοτε που το εχω εδω και 14 μηνες βεβαια ο καθενας εχει τα δικα του μετρα και σταθμα αλλα εγω αναφερω την δικη μου εμπειρια με αυτο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...