Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι στο θέμα,αφού πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά της Samsung.

Μου είπαν πως θα λειτουργεί κανονικά από την στιγμή που έχω μιλήσει με ελληνική σιμ μέσα στην συσκευή,περισσότερο από 15 λεπτά.

Και από την στιγμή που δεν είναι κλειδωμένη η συσκευή σε κάποιον πάροχο.

Το πρώτο βέβαια το καλύψαμε, στο δεύτερο όταν κάνω επανεκκίνηση του τηλεφώνου,μου βγάζει welcome to Vodafone και με προτρέπει να κατεβάσω μια εφαρμογή της.....που την αγνοώ πάντα(Βέβαια έχω Vodafone sim μέσα)

Παίζει ρόλο αυτό; Πως ακριβώς τσεκάρω αν είναι κλειδωμένο σε πάροχο, αλλάζουμε ρομ στην περίπτωση που είναι;

 

Το ίδιο κάνει και σε μένα,οπότε κάνω επαναφορά,αλλά δεν είναι branded vodafone,μάλλον επειδή βάζω κάρτα σιμ vodafone...

Μου βγάζει μια εφαρμογή να την κάνω εγκατάσταση,αλλά εγώ την αγνοω..

Βάλε κάρτα άλλης εταιρείας και θα δεις δεν σου βγάζει την εφαρμογή αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε μένα,οπότε κάνω επαναφορά,αλλά δεν είναι branded vodafone,μάλλον επειδή βάζω κάρτα σιμ vodafone...

Μου βγάζει μια εφαρμογή να την κάνω εγκατάσταση,αλλά εγώ την αγνοω..

Βάλε κάρτα άλλης εταιρείας και θα δεις δεν σου βγάζει την εφαρμογή αυτή...

 

Το κάνει και σε ένα unbranded j7. Για 2 χρόνια ήταν με sim της Wind και δ ε Ν έβγαζε κανένα μήνυμα. Από την ώρα που μπήκε sim της Vodafone βάζει το παραπάνω μήνυμα (χωρίς προτροπή εγκατάστασης κάποιας εφαρμογής)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε ένα unbranded j7. Για 2 χρόνια ήταν με sim της Wind και δ ε Ν έβγαζε κανένα μήνυμα. Από την ώρα που μπήκε sim της Vodafone βάζει το παραπάνω μήνυμα (χωρίς προτροπή εγκατάστασης κάποιας εφαρμογής)

 

Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση Όταν το είχα πάρει,και μου έβγαζε αυτή την ειδοποίηση,για την εφαρμογή της Vodafone...

Επειδή έχω και δεύτερο νούμερο της Wind,έκανα αλλαγή κάρτας σιμ και δεν έβγαλε τπτ...Παντος μου κάνει εντύπωση, η Vodafone μέσα στην σιμ έχει την εφαρμογή αγτη;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά έχει 3 τελείες.

Πάτα εκεί, και ψάξε:.… Προτάσεις διευθύνσεων url , ...

H ... κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/Handyhülle-Stoßfest-Anti-Rutsch-eingebautem-(Schwarz)-Schwarz/dp/B074XD4SMZ/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1544644229&sr=1-1&keywords=note+8+akku+case

Παρήγγειλα battery case.

Νόμιζα θα το στείλουν από Γερμανία. Μετά είδα ότι η εταιρεία είναι Κινεζική, άρα θα το στείλουν από Κίνα.

Και το tracking number, Δείχνει ότι το στέλνουν από USA, οπότε να περιμένω τελωνείο κλπ. ( Το tracking number δεν δούλευε για 5 μέρες, το περίμενα αυτό, και τους έστειλα email, να μου δώσουν valid tracking number, που Σήμερα το δείχνει ότι είναι στις ΗΠΑ.

ΤΟ battery case, είναι μάλλον που σημαντικό, γιατί η μπαταρία είναι μικρή mA, και δεν βγάζει μέρα. Ίσως πρέπει να το στείλω στο σέρβις, για αλλαγή μπαταρίας.

Συν που δεν γνωρίζω, αν θα είναι καλό, μήπως δεν δουλεύει, έχει πρόβλημα κλπ.

Τα επώνυμα battery case, έχουν εξαντληθεί, λογικό, και είχα βρει μόνον στο ebay, που δεν το εμπιστεύομαι, .. fake.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/Handyhülle-Stoßfest-Anti-Rutsch-eingebautem-(Schwarz)-Schwarz/dp/B074XD4SMZ/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1544644229&sr=1-1&keywords=note+8+akku+case

Παρήγγειλα battery case.

Νόμιζα θα το στείλουν από Γερμανία. Μετά είδα ότι η εταιρεία είναι Κινεζική, άρα θα το στείλουν από Κίνα.

Και το tracking number, Δείχνει ότι το στέλνουν από USA, οπότε να περιμένω τελωνείο κλπ. ( Το tracking number δεν δούλευε για 5 μέρες, το περίμενα αυτό, και τους έστειλα email, να μου δώσουν valid tracking number, που Σήμερα το δείχνει ότι είναι στις ΗΠΑ.

ΤΟ battery case, είναι μάλλον που σημαντικό, γιατί η μπαταρία είναι μικρή mA, και δεν βγάζει μέρα. Ίσως πρέπει να το στείλω στο σέρβις, για αλλαγή μπαταρίας.

Συν που δεν γνωρίζω, αν θα είναι καλό, μήπως δεν δουλεύει, έχει πρόβλημα κλπ.

Τα επώνυμα battery case, έχουν εξαντληθεί, λογικό, και είχα βρει μόνον στο ebay, που δεν το εμπιστεύομαι, .. fake.

Δεν καταλαβαίνω γιατί από Αμερική... Εμένα με prime μου λέει ότι αύριο θα είναι εδώ... Ίσως Γερμανία στέλνουν από ευρωπαϊκή αποθήκη, δεν εξηγείται αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά έχει 3 τελείες.

Πάτα εκεί, και ψάξε:.… Προτάσεις διευθύνσεων url , ...

H ... κάτι τέτοιο.

 

Απενεργοποιήμενο το έχω και αυτό εξακολουθεί και το βγάζει. 3 μέρες ασχολούμαι με αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα στο amazon.com, και το παρηγγελα, 85 ευρω, και μου χρεωσαν 140 ευρω προετοιμασια, δεν ξερω τι ηταν... , συνολο 205 ευρω, ΔΕΝ ξερω, αν ειχε προπληρωμενο Η όχι, το τελωνειο, και επειδή είναι πολλα λεφτα,

ετσι ακυρωσα την παραγγελεια μεσα σε 10 λεπτα, και περιμενω refund.

 

εψαξα στο ebay, και το αγορασα από Αυστραλια, 105 ευρω, ο τυπος εχει πολλες θετικες αξιολογησιες, ~ 99,6 κλπ, και μου εστειλε ηδη, το tracking number. να βγει fake, δεν το πιστευω.

από τελωνειο, τι θα πληρωσω ?, δεν εχω εμπειρια γιαυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δύο ημέρες μετά το τελευταίο update μπορω να πω οτι η μπαταρία μου κρατάει ενα 20% παραπάνω απο πριν...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δύο ημέρες μετά το τελευταίο update μπορω να πω οτι η μπαταρία μου κρατάει ενα 20% παραπάνω απο πριν...

 

Και εγώ χθες γύρισα από δουλειά και είχα 65% μπαταρία...

Θα το δω και σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, η μπαταρια φαινεται σημαντικα βελτιωμενη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κακό (σε μένα τουλάχιστον) ήταν ότι από τότε που έφτιαξε η μπαταρία έχασε λίγη σπιρτάδα. Αυτά πριν 2-3 εβδομάδες που το είχα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρωί είχα 100% μπαταρία,όλα ανοικτά,το bluetooth βασικά το ξεχασα,κατά τ'αλλα ίδια χρήση,πήγα και σε μέρος με πολύ κακό σήμα,και γύρισα κατά τις 15:00,με μπαταρία 85%...

Κλήσεις γύρω στο μισάωρο, πλοήγηση άλλη τόση,δεν ξέρω μου φενεται περίεργο..

Κάθε μέρα παρατηρώ την μπαταρία,αλλά ποτέ δεν είχα γυρίσει με τέτοιο ποσοστό...

Έπαιξα μετ' μια ώρα Asphalt 8,και τώρα είναι στο 77%....

Όσο για την σπιρτάδα που λέει ο mondoya,πάνω κάτω ίδια συμπεριφορά,όσο το έχω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου ψάχνει για θήκη της Samsung Led View σε μπλε χρώμα. Αν πουλάει καποιος να με στείλει pm.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει,το πότε είναι ένα θέμα...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα το πενακι του 9 κανει στο δικο μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το πενακι του 9 κανει στο δικο μας?

Καλησπέρα! Λειτουργεί ακριβώς όπως το δικό μας αλλά δε ταιριάζει στην τρύπα, καθώς είναι πιο χοντρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το πενακι του 9 κανει στο δικο μας?
Καλησπέρα! Λειτουργεί ακριβώς όπως το δικό μας αλλά δε ταιριάζει στην τρύπα, καθώς είναι πιο χοντρό.
Λειτουργεί σαν αφή, δεν ταιριάζει στην υποδοχή, δεν μπορείς να βγάλεις φώτο κτλ με το κουμπί του.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...