Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να παρεξηγηθείς βρε Γιάννη? Πλάκα κάνουμε. Άλλωστε εγώ είμαι άσχημος..... :lol:
Αχαχαχαχαχα!!! Ευχαριστω, με βγαζεις απο το διλημμα!! :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι ο Αλέξανδρος κάτοχος note 8 και εδώ και 2 μήνες μου έχει βγάλει κάποια προβλήματα και ήθελα να δω αν το κάνει μόνο σε εμένα (αν ναι να το πάω για σερβις) η αν είναι πρόβλημα αναβάθμισης.

1) το GPS δεν μου δουλεύει σωστά δεν δίνει στίγμα

2) η περιστροφή οθόνης δεν ανταποκρίνεται

3) έχω κατεβάσει το cpu-z και οι σενσορες δεν δείχνουν νούμερα άρα δεν λειτουργούν

Βοήθεια παρακαλώ και σας ευχαριστώ εκ'των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου δοκίμασε να κατεβάσει αρχικά ένα GPS tester να δεις αν σου κλειδώνει δορυφόρους και πόσους. Αν δεν κλειδώνει κάνε πρώτα ένα factory reset μπας και επανέλθει. Αν δεν δουλέψουν και έτσι έφυγες για σέρβις. Αν και εκτιμήσει μου είναι ότι έχει θέμα με τους σενσορες και δεν είναι software το θέμα σου

 

Στάλθηκε από το Oneplus 6

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει και gps tester όταν είμαι ακίνητος μου δίνει στίγμα αλλά εν κινήσει με δείχνει αλλού για αλλού. Εννοείτε πως έχω κάνει και hard reset αλλά και πάλι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι ο Αλέξανδρος κάτοχος note 8 και εδώ και 2 μήνες μου έχει βγάλει κάποια προβλήματα και ήθελα να δω αν το κάνει μόνο σε εμένα (αν ναι να το πάω για σερβις) η αν είναι πρόβλημα αναβάθμισης.

1) το GPS δεν μου δουλεύει σωστά δεν δίνει στίγμα

2) η περιστροφή οθόνης δεν ανταποκρίνεται

3) έχω κατεβάσει το cpu-z και οι σενσορες δεν δείχνουν νούμερα άρα δεν λειτουργούν

Βοήθεια παρακαλώ και σας ευχαριστώ εκ'των προτέρων

 

Και ο sosimple είχε το ίδιο πρόβλημα, μετά από την προτελευταία αναβάθμιση και πήγε σέρβις. Μάλλον είναι κάπως γενικευμένο το θέμα.

Και μόνο που δεν δουλεύει η περιστορφή, θα σου αλλάξουν πλακέτα. Μην το ψάχνεις περισσότερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει και gps tester όταν είμαι ακίνητος μου δίνει στίγμα αλλά εν κινήσει με δείχνει αλλού για αλλού. Εννοείτε πως έχω κάνει και hard reset αλλά και πάλι τίποτα.
Έφυγες για smartec. Αν είσαι Αθήνα σε μια ώρα στο έχουν έτοιμο εφόσον υπάρχει διαθέσιμοτητα στο ανταλλακτικό

 

Στάλθηκε από το Oneplus 6

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν πλακέτα αλλαχτηκε και όλα οκ
Τσακα τσακα!! Απροβληματιστο να ειναι στο εξης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο φορτιστής σου εκτός από ασύρματος είναι και μαγνητικός ή κάτι τέτοιο? Ή μήπως έχεις καμία θήκη που έχει μαγνήτη? Γιατί το S Pen έχει θέμα με τους μαγνήτες

 

Στάλθηκε από το Oneplus 6

 

Φιλε μου οντως ο φορτιστης ειναι και μαγνητικος...Οκ καταλαβα,ευχαριστω πολυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν πλακέτα αλλαχτηκε και όλα οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακάρι να είναι το πρώτο και το τελευταίο που βγάζει σαν βλάβη

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει απαντηθεί,αλλά επειδή για πρώτη φορα ενεργοποίησα την αναγνώριση προσώπου,και δουλεύει τέλεια,απλά υπάρχει τρόπος να ανοίγει η οθόνη χωρίς να πατάω το κουμπι,???Πάντα είχα η μοτίβο η δαχτυλίκο αποτύπωμα,αλλά βρίσκω αυτόν τον τρόπο καλύτερο και πιο γρήγορο..Απλά να ενεργοποιηθεί η οθόνη χωρίς να πατάω το κουμπί...Κάτι σαν .double tap to wake..Ίσως έχει απλά δεν έχω ασχοληθεί.. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει απαντηθεί,αλλά επειδή για πρώτη φορα ενεργοποίησα την αναγνώριση προσώπου,και δουλεύει τέλεια,απλά υπάρχει τρόπος να ανοίγει η οθόνη χωρίς να πατάω το κουμπι,???Πάντα είχα η μοτίβο η δαχτυλίκο αποτύπωμα,αλλά βρίσκω αυτόν τον τρόπο καλύτερο και πιο γρήγορο..Απλά να ενεργοποιηθεί η οθόνη χωρίς να πατάω το κουμπί...Κάτι σαν .double tap to wake..Ίσως έχει απλά δεν έχω ασχοληθεί.. Ευχαριστώ
Οχι δεν εχει. Επισης θα διαπιστωσεις οτι η αναγνωριση προσωπου δεν λειτουργει στο σκοταδι (αντιθετα με την ιριδα). Στην αρχη και εμενα μου αρεσε, αλλα μετα ξενερωσα και εχω κατασταλαξει σε δακτυλικο και ιριδα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει απαντηθεί,αλλά επειδή για πρώτη φορα ενεργοποίησα την αναγνώριση προσώπου,και δουλεύει τέλεια,απλά υπάρχει τρόπος να ανοίγει η οθόνη χωρίς να πατάω το κουμπι,???Πάντα είχα η μοτίβο η δαχτυλίκο αποτύπωμα,αλλά βρίσκω αυτόν τον τρόπο καλύτερο και πιο γρήγορο..Απλά να ενεργοποιηθεί η οθόνη χωρίς να πατάω το κουμπί...Κάτι σαν .double tap to wake..Ίσως έχει απλά δεν έχω ασχοληθεί.. Ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις > εμφάνιση > Γραμμή πλοήγησης > ξεκλείδωμα με κεντρικό κουμπί

 

Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το always on display δεν φαίνεται, αλλά δουλεύει στο κάτω μέρος της οθόνης. Είναι το "virtual home button"

 

Και συμφωνώ με τον προλαλήσαντα το ξεκλείδωμα ίριδας είναι σαφώς ανώτερο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 5χρόνια με note2 πέρασα στο note 8. Προτείνετε να κάνω την αναβάθμιση που εμφανίζεται?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει. Επισης θα διαπιστωσεις οτι η αναγνωριση προσωπου δεν λειτουργει στο σκοταδι (αντιθετα με την ιριδα). Στην αρχη και εμενα μου αρεσε, αλλα μετα ξενερωσα και εχω κατασταλαξει σε δακτυλικο και ιριδα.

 

Ρυθμίσεις > εμφάνιση > Γραμμή πλοήγησης > ξεκλείδωμα με κεντρικό κουμπί

 

Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το always on display δεν φαίνεται, αλλά δουλεύει στο κάτω μέρος της οθόνης. Είναι το "virtual home button"

 

Και συμφωνώ με τον προλαλήσαντα το ξεκλείδωμα ίριδας είναι σαφώς ανώτερο...

 

Ευχαριστώ για τις απαιτήσεις σας,και εγώ το γύρισα σε ίριδα τελικά,είναι πιο αποτελεσματικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά απο 5χρόνια με note2 πέρασα στο note 8. Προτείνετε να κάνω την αναβάθμιση που εμφανίζεται?

 

Ναι σου προτείνω να την κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου προτείνω να την κανεις...

Ευχαριστω το https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/ δίνει τελευταια την N950FXXS5CRJ6 (2018-11-11) ενώ με το ΟΤΑ παίρνω την N950FXXU3CRCB. Ποιά να περάσω γιατι διαβάσα για προλήματα hardware...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/ δίνει τελευταια την N950FXXS5CRJ6 (2018-11-11) ενώ με το ΟΤΑ παίρνω την N950FXXU3CRCB. Ποιά να περάσω γιατι διαβάσα για προλήματα hardware...

 

Εγω έχω την Ν950FXXS5CRJ6,και δεν έχω θέμα...Τι ακριβώς προβλήματα διαβάζεις;;;

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Και ο sosimple είχε το ίδιο πρόβλημα, μετά από την προτελευταία αναβάθμιση και πήγε σέρβις. Μάλλον είναι κάπως γενικευμένο το θέμα.

Και μόνο που δεν δουλεύει η περιστορφή, θα σου αλλάξουν πλακέτα. Μην το ψάχνεις περισσότερο.

αυτο για παραδειγμα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την Ν950FXXS5CRJ6,και δεν έχω θέμα...Τι ακριβώς προβλήματα διαβάζεις;;;

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα...

 

Την περασες με OTA?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν η γλωσσα στο Note 8 ειναι στα ελληνικα, μπορει να λειτουργησει ο google assistant στα αγγλικα?Γιατι οταν παταω ρυθμισεις βοηθου κρασαρει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...