Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις κανει επανεκκινηση η soft reset? Δοκιμασε το δευτερο ισως κολλησε καπου η συσκευη

 

Επανεκκίνηση έχω κάνει αλλά τπτ,Soft reset ίσως δεν ξέρω πώς γίνεται..

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Πατας ταυτοχρονα το κουμπακι power και της μειωσης της εντασης καπου 10 δευτερολεπτα με το που σβησει τα αφηνεις και θα ανοιξει μονο του.ελπιζω να λυθει ετσι το προβλημα.δεν θα χασεις τιποτα καμια ρυθμιση και κανενα αρχειο
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ,θα το δοκιμασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τοδοκιμασα αλλα δεν...μαλλον θα κανω επαναφορα,εκτος αν ειναι κανενα bug κ βγαλει καμια ανβαθμιση..

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία. Όταν αγόρασες το κινητό, η πρώτη SIM που έβαλες μέσα για να το ενεργοποιήσεις, λογικά ήταν CYTA-VODA. Αυτό το θυμάται το κινητό. Επαναφορά ρυθμίσεων έγινε με την εγκατάσταση του android 8.0.

 

Αν θέλεις τόσο πολύ να αλλάξεις το CSC code δοκίμασε:

1. Κάνε backup τα δεδομένα σου.

2. Βγάλε τη SIM της CYTA από το κινητό.

3. Κάνε flash την κυπριακή rom.

4. Χρησιμοποίησε το CSC_ και όχι το HOME_CSC_ για να σβηστούν όλα από το κινητό.

5. Η πρώτη SIM που θα βάλεις και θα χρησιμοποιήσεις στο κινητό να είναι MTN.

Όλα αυτά χωρίς να είμαι σίγουρος 100% ότι θα δουλέψει η μέθοδος για αλλαγή CSC code.

Προχωράς καθαρά με δική σου ευθύνη.

Καλησπερα αρα λοιπον θα flashάρω ολη την ROM ξανα απο την αρχη με ολα τα αρχεια της σωστα:

 

image.png

 

Εχω βαλει το CSC_ και πετυχε οριστε και η διαδικασια εδω:

<ID:0/003> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/003> Odin engine v(ID:3.1301)..

<ID:0/003> File analysis..

<ID:0/003> Total Binary size: 6142 M

<ID:0/003> SetupConnection..

<ID:0/003> Initialzation..

<ID:0/003> Set PIT file..

<ID:0/003> DO NOT TURN OFF TARGET!!

<ID:0/003> Get PIT for mapping..

<ID:0/003> Firmware update start..

<ID:0/003> NAND Write Start!!

<ID:0/003> SingleDownload.

<ID:0/003> sboot.bin

<ID:0/003> param.bin

<ID:0/003> up_param.bin

<ID:0/003> cm.bin

<ID:0/003> boot.img

<ID:0/003> recovery.img

<ID:0/003> system.img

<ID:0/003> userdata.img

<ID:0/003> dqmdbg.img

<ID:0/003> modem.bin

<ID:0/003> Transmission Complete..

<ID:0/003> Now Writing.. Please wait about 2 minutes

<ID:0/003> Receive Response from boot-loader

<ID:0/003> modem_debug.bin

<ID:0/003> Transmission Complete..

<ID:0/003> Now Writing.. Please wait about 2 minutes

<ID:0/003> Receive Response from boot-loader

<ID:0/003> cache.img

<ID:0/003> omr.img

<ID:0/003> RQT_CLOSE !!

<ID:0/003> RES OK !!

<ID:0/003> Removed!!

<ID:0/003> Remain Port .... 0

<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

 

αλλα οι εφαρμογες της Vodafone παλι ειναι πανω οποτε ματαιως κοπος και κατεβασα την Κυριακη ROM.

Edit1: Εχω τσεκαρει στο phone info και ειδα οτι ειναι η ROM της γερμανιας πανω αντι να ειναι η Κυπριακη που flashάρα τι στο καλο πως γινεται αυτο ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια με το s6 , το οποίο παρεμπιπτόντως με άφησε απόλυτα ευχαριστημένο , έπεσε παραγγελία για το note8. Πρέπει να κοιτάξω κάτι κατά την παραλαβή και αν ναι πως; π.χ χώρα προέλευσης κλπ;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να το παραλαβεις.
Ευχαριστώ φίλε μου.

Κατά την παραλαβή όμως μπορώ να τσεκάρω στα γρήγορα αν η συσκευή είναι unbranded και χώρα προέλευσης;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια διακοπή 1,5 χρόνου επέστρεψα στην Samsung και πρώτη φορά σε Note...

Οι λόγοι που το πήρα είναι καθαρά επαγγελματικοί, μιας και πιστεύω ότι το πενάκι θα με βοηθήσει στη οργάνωση της δουλειάς...

Υπάρχει μέσα στη συσκευασία και δεύτερο πενάκι;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι , μόνο μερικές μύτες ως ανταλλακτικά.

 

Ευχαριστώ.... Κάτι είναι και αυτό...Αλλα μάλλον θα αγοράσω και ένα έξτρα πενάκι να υπάρχει...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Όχι , μόνο μερικές μύτες ως ανταλλακτικά.

 

Kαι από ό,τι θυμάμαι,υπάρχουν δύο ειδών μύτες, διαφορετικού χρώματος,ανάλογα με το υλικό της επιφάνειας στην οθόνη,επείδή οι περισσότεροι βάζουν γυαλί ή πλαστική μεμβράνη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Kαι από ό,τι θυμάμαι,υπάρχουν δύο ειδών μύτες, διαφορετικού χρώματος,ανάλογα με το υλικό της επιφάνειας στην οθόνη,επείδή οι περισσότεροι βάζουν γυαλί ή πλαστική μεμβράνη.

 

Δηλαδη ποιο ειναι ποιο

Το μαυρο tip που φοραει default ειναι για γυαλι και το ασπρο για πλαστικη μεβρανη???

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια που πιάσαμε την κουβέντα για τα πενακια....δεν έχω το κουτί μαζί τώρα.....

Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια από τις ανταλλακτικές ή να υπάρχει πιο λεπτή μύτη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω, ότι έχει στο κουτί, ανταλλακτικές μύτες, ούτε πρόσεξα κάτι τέτοιο.

Θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Οι γκρι μυτες ειναι πιο σκληρες απο τις μαυρες.οι μαυρες ειναι για προστατευτικα τζαμακια πιο πολυ.https://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-8/842872-you-using-soft-hard-spen-tip.html
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο συμπέρασμα βγαίνει από το link που παραθέτεις . Δηλαδή τα λευκά και πιο σκληρά είναι για προστατευτικά οθόνης, ενώ τα μαύρα και πιο μαλακά είναι για τη γυμνή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Αναφερουν οι περισσοτεροι οτι με προστατευτικα τζαμακια χρησιμοποιουν τις μαυρες μυτες για να μην χαραζουν τα τζαμακια μιας και ειναι πιο μαλακο το καουτσουκ στις μυτες.γενικοτερα οι αποψεις διιστανται διαβαζοντας και σε αλλα φορουμ.επισης στο γυαλι αφηνουν σημαδια οι μαυρες μυτες .γιαυτο και ειναι η γκρι μυτη τοποθετημενη στο πενακι οταν αγοραστει για χρηση πανω στην οθονη χωρις προστατευτικο.ετσι μπορω να βγαλω νοημα.η ιδια η samsung δεν αναφερει κατι στο site της.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει και πριν λίγο καιρό, αλλά έκανα κάτι δοκιμές και γράφω αποτελέσματα. Όχι πως άλλαξε κάτι...

 

Είχα αναφέρει πως στην side bar μού εξαφάνιζε την τελευταία επαφή μετά από κάποιο διάστημα. Έκανα πολλές δοκιμές: με επαφές με 1 ή περισσότερα τηλέφωνα, με τηλέφωνο μόνον ή και άλλα στοιχεία (mail, διευθύνσεις κτλ), με επαφές που έχουν ή δεν έχουν φωτογραφία. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Μετά από 1 ημέρα περίπου από την στιγμή που προσθέτω την τελευταία επαφή στην sidebar αυτή εξαφανίζεται.

 

Υπάρχει κανείς με παρόμοια αναφορά ή αντίστοιχο πρόβλημα ή να πάω για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Έχω κλασσικά 8.0 με ελληνικό firmware (EUR).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εκανες επαναφορα αφου πηρες την 8 καλα ειναι να κανεις να δεις αν διορθωθει το προβλημα.δεν το ειδα σε κανενα φιλο που εχουμε ιδια τηλεφωνα και φυσικα ουτε στο δικο μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα!

Ρωτησα πιο παλια για σκιες που υπηρχαν στην οθονη , τελικα επαθε burn in η οθονη και οι εικονες που εμειναν αποτυπωμενες ειναι απο το clash royale.

Θελουν 2 βδομαδες και δεν το αφησα ακομη γιατι μου ειναι αναγκαιο και δεν εχω δευτερο.

Το εχει παθει κανεις αλλος ?επαρχεται η οθονη κανονικα η μενει ευπαθεια?

 

Απογοητευτηκα για τηλεφωνο 1000 ευρω να εχει καθει κατι τετοιο και σκεφτομαι να το δωσω αλλα δεν μπορω χωρις τη γραφιδα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...