Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο Γιάννη. Σε μένα μπορείς να το επιλέξεις ή όχι. Έπαιξα με αναλύσεις και πάλι το ίδιο είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρα κατι δεν παει καλα.... θα επανελθω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αρα κατι δεν παει καλα.... θα επανελθω...

 

Παίξε με τις ρυθμίσεις της κάμερας. Νομίζω πως σε συγκεκριμένα καρέ δεν παίζει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ηρθε, ηδη την περναω:D

 

Αν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη εστίαση παρακολούθησης (νομίζω οτι στα Αγγλικά το λένε autofocus tracking), τότε δεν μπορείς να έχεις ενεργοποιημένη και την σταθεροποίηση βίντεο. Απενεργοποίησέ την και θα μπορείς.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μια επισήμανση.

Πριν κάνα 2 βδομάδες είχα πάει στη smartec για αλλαγή μπαταρίας και έφυγα με νέο κινητό (αλλαγή μητρικής οθόνης μπαταρίας κλπ).

Να αναφέρω ότι κάνω μια στο τόσο ολικο format και ξαναστηνω το κινητό όπως είχα κάνει και την τελευταία φορά πριν το στείλω. Κάνω συνήθως μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις αλλά και όταν (αν) πάει στο service.

 

Το κινητό λοιπόν αφού το πήρα και το έστησα πάλι, και αφού το δουλεύω 2 βδομάδες κανονικά όπως και πριν παρατηρώ κάτι που μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση. Η διάρκεια της μπαταρίας έχει αυξηθεί ΠΡΑΚΤΙΚΑ σε ένα ποσόστο περίπου 30-50% !!!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως συνέβη αυτό αλλά είναι μια πολύ ευχάριστη έκπληξη!

Και για να μην υπάρχει κάποια αμφιβολία σε αυτό το συμπέρασμα, θα αναφέρω ότι ενώ ειχα note8 απο το 2017 καινούριο, μετά από ένα χρόνο άλλαξα μπαταρία, μετά από λίγο πήρα πάλι καινουριο n8 και μετά από κάνα χρόνο πάλι άλλαξα μπαταρία (κλπ) είναι η πρώτη φορά που βλέπω τέτοια αυτονομία.

 

Οσες φορές είχα καινούρια μπαταρία και μετά απο format δεν είχα δει ποτέ τέτοια αυτονομία. Επίσης σε καμμία περίπτωση με καμία note συσκευή και μπαταρία είτε ήταν καινούρια είτε είχε φτάσει στο χρόνο, δεν είχα δει πτώση κάτω από 96% στο phone info.

Πραγματικά μου περνάει από το μυαλό ότι έχουν βάλει νέα "φουρνιά" μπαταρίας με μεγαλύτερη χωρητικότητα!

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με τις ρυθμίσεις της κάμερας. Νομίζω πως σε συγκεκριμένα καρέ δεν παίζει

 

Με εσωσες Μοντογια!!

Ειχα ρυθμισει το βιντεο της εμπρος καμερας στη χαμηλη αναλυση και γι αυτο δεν εμπαινε η σταθεροποιηση. Ολα καλα!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι νωρίς, βλέπετε καμιά διαφορά ιδίως στην μπαταρία;;;Υπάρχει καμιά διαφορά από πριν;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι νωρίς, βλέπετε καμιά διαφορά ιδίως στην μπαταρία;;;Υπάρχει καμιά διαφορά από πριν;;;

 

Αν είναι να δούμε θα φανεί μετά από 2,3 μέρες με σιγουριά. Εγώ το μεσημέρι πέρασα την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με τις ρυθμίσεις της κάμερας. Νομίζω πως σε συγκεκριμένα καρέ δεν παίζει

 

Έχεις δίκιο...Σε ανάλυση Qhd η σταθεροποίηση βγαίνει,σε Fhd η σταθεροποίηση δουλεύει μια χαρά...

Μολις το έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Μια επισήμανση.

Πριν κάνα 2 βδομάδες είχα πάει στη smartec για αλλαγή μπαταρίας και έφυγα με νέο κινητό (αλλαγή μητρικής οθόνης μπαταρίας κλπ).

Να αναφέρω ότι κάνω μια στο τόσο ολικο format και ξαναστηνω το κινητό όπως είχα κάνει και την τελευταία φορά πριν το στείλω. Κάνω συνήθως μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις αλλά και όταν (αν) πάει στο service.

 

Το κινητό λοιπόν αφού το πήρα και το έστησα πάλι, και αφού το δουλεύω 2 βδομάδες κανονικά όπως και πριν παρατηρώ κάτι που μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση. Η διάρκεια της μπαταρίας έχει αυξηθεί ΠΡΑΚΤΙΚΑ σε ένα ποσόστο περίπου 30-50% !!!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως συνέβη αυτό αλλά είναι μια πολύ ευχάριστη έκπληξη!

Και για να μην υπάρχει κάποια αμφιβολία σε αυτό το συμπέρασμα, θα αναφέρω ότι ενώ ειχα note8 απο το 2017 καινούριο, μετά από ένα χρόνο άλλαξα μπαταρία, μετά από λίγο πήρα πάλι καινουριο n8 και μετά από κάνα χρόνο πάλι άλλαξα μπαταρία (κλπ) είναι η πρώτη φορά που βλέπω τέτοια αυτονομία.

 

Οσες φορές είχα καινούρια μπαταρία και μετά απο format δεν είχα δει ποτέ τέτοια αυτονομία. Επίσης σε καμμία περίπτωση με καμία note συσκευή και μπαταρία είτε ήταν καινούρια είτε είχε φτάσει στο χρόνο, δεν είχα δει πτώση κάτω από 96% στο phone info.

Πραγματικά μου περνάει από το μυαλό ότι έχουν βάλει νέα "φουρνιά" μπαταρίας με μεγαλύτερη χωρητικότητα!

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Φίλε πόσο σου χρέωσαν την μπαταρία γιατί σκέφτομαι αλλαγή της;

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή έγινε εντός του έτους πράγμα που σημαίνει μηδενική χρέωση

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

κανονικα πρεπει κα κατεβασεις καποια εφαρμογη και να δεις τα mAh της μπαταριας σου .

 

επισης να μας πεις αν το χρησιμοποιεις ως dual sim

 

με 1 νουμερο οταν ειχα άδεια εχω βγαλει και 7ωρες sot με wifi.Σε συνολικο διαστημα 30 ωρων .

γενικα το κινητο ειναι πολυ sensitive στην μπαταρια αναλογα

>την αναλυση οθονης

>φωτεινοτητα

>3g-4g-wifi

>παιχνιδια

>ληψη πολλων φωτογραφιων και βιντεο.Εκει κατεβαινει νερο η μπαταρια.

Ομως και παλι βγαζει μερα .Εχω πετυχει σε Mostra απο αυτοκινητα και εβγαλα 400φωτογραφιες και κανονικα εβγαλα την μερα

 

γενικα ομως το κινητο θελει προσοχη.

Προσωπικα πλεον εγω το φορτιζω για 40 λεπτα οσο γευματιζω ή κανω δειπνο οποτε και η μπαταρια πλεον δεν με απασχολει σε κανενα κινητο .

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πόσο σου χρέωσαν την μπαταρία γιατί σκέφτομαι αλλαγή της;

 

Εγώ ειχα ρωτήσει πριν 1 μήνα στη smartec και μου ειπαν 65 ή 85 ευρώ... δεν θυμάμαι ακριβώς, επειδή θα το γυρίσουν σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν έδωσα σημασία... Η τιμή ειναι ακριβή και το κρατάνε 3 ώρες επειδή το κάνουν στεγανοποιηση εκ νέου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω note8 απο τοτε που βγήκε οπότε γνωρίζω κατα ποσό ειναι sensitive η μπαταρία του ακριβώς. Η επισήμανση που έκανα δεν αφορά το ποσό ευάλωτη είναι η μπαταρία ούτε η επιμερους κατανάλωση, αλλά ότι με την ΙΔΙΑ χρήση έχει αποκτήσει ένα 30-50% παραπάνω!

 

Επίσης εννοείται ότι μετράω τα mah της μπαταρίας με εφαρμογές οπως phone info, accubattery κλπ και το ποσοστό υγείας δεν ήταν ποτέ κάτω από 95-96% (το ανάφερα και προηγουμένως) με όλες τις μπαταρίες/συσκευές N8 που είχα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή έγινε εντός του έτους πράγμα που σημαίνει μηδενική χρέωση

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

αν γινει εντος των 2 ετων που εχει εγγυηση υπαρχει χρεωση για την αλλαγη της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

@βαμβακουλας.

Υπάρχει περίπτωση, οι μπαταρίες που αλλάζουν τώρα, να είναι κάποιου Καινούργιου τύπου, με καλύτερα υλικά κατασκευής,, ;;; Δεν ξαναγράφτηκε κάτι τέτοιο,, εσύ το ανέφερες πρώτος. Δεν ξέρω αν ισχύει, και οπωσδήποτε σε πιστεύω ότι έχει 30% πιο πολύ.

Τι να πω !

Link to comment
Share on other sites

@βαμβακουλας.

Υπάρχει περίπτωση, οι μπαταρίες που αλλάζουν τώρα, να είναι κάποιου Καινούργιου τύπου, με καλύτερα υλικά κατασκευής,, ;;; Δεν ξαναγράφτηκε κάτι τέτοιο,, εσύ το ανέφερες πρώτος. Δεν ξέρω αν ισχύει, και οπωσδήποτε σε πιστεύω ότι έχει 30% πιο πολύ.

Τι να πω !

 

Δεν νομίζω ότι έχουν αλλάξει οι μπαταρίες,εγώ πιστεύω ότι έχει να κάνει με την έκδοση τουAndroid,στην Pie έχει καλύτερη διαχείριση,και γι'αυτό βλέπεις διαφορές...Φυσικά παίζει ρόλο και η καινούργια μπαταρία,αλλά πιστεύω ότι έχει να κάνει και με την Pie...

Link to comment
Share on other sites

Μα pie έχουμε τόσο καιρό δεν ήρθε τώρα, ίσως να μην διαβάσατε ακριβώς αυτά που έγραψα. Επειδή δεν μπορώ να τα ξαναγραφω τριτη φορά, όποιος θέλει ας κάνει τον κόπο να τα ξαναδιαβάσει, μην γραφουμε τα ίδια.

 

Τώρα το να έβαλαν μεγαλύτερη μπαταρία κ εγώ το θεωρώ δύσκολο, ίσως όμως οι νέες παρτίδες να έχουν καλύτερη ποιοτητα-υλικα ( ? ) δεν ξέρω ούτε θα μάθω. Δεν με απασχολεί κιόλας αρκεί να δουλεύει σωστά! Εγώ απλά ανέφερα την εμπειρία μου, οπότε αν κάποιος αλλάξει αυτό τον καιρό μπαταρία ας πει κι αυτός τις εντυπώσεις του ;)

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να βάζουν μπαταρίες από το note 9...??εφόσον είναι ίδιες σε διαστάσεις?

 

Δεν πιστεύω ότι μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως που το εστειλα πριν κανα μηνα και αλλαξαν μπαταρια δεν αλλαξε κατι οπως ηταν ειναι αν και περιμενα να δω πιο καλη αυτονομια μια και η μπαταρια που ειχα ηταν εναμισυ χρονο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! Εχουμε κινηταρα....μην αγχωνεστε!! Μετα απο 1,5 - 2 χρονια εντατικης χρησης, δεν μασαει μια!! 300+ apps, games, δυο sim με εναλλαγη 4G και μονιμως ανοιχτα τα δεδομενα, κραταει πανω απο μιση μερα η μπαταρια!! Την φορτιση του παντως μεσημερακι την κανω...αλλα εχει φτασει στο 40% περιπου ..... προληπτικα το φορτιζω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο...

 

Εννοείται πως δεν ισχύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! Εχουμε κινηταρα....μην αγχωνεστε!! Μετα απο 1,5 - 2 χρονια εντατικης χρησης, δεν μασαει μια!! 300+ apps, games, δυο sim με εναλλαγη 4G και μονιμως ανοιχτα τα δεδομενα, κραταει πανω απο μιση μερα η μπαταρια!! Την φορτιση του παντως μεσημερακι την κανω...αλλα εχει φτασει στο 40% περιπου ..... προληπτικα το φορτιζω....

 

Και εγω το ιδιο , μεχρι βραδυ με βγαζει ανετα , και ελεγξα την μπαταρια ειναι σε κατασταση 97% δηλαδη δεν εχει χασει και τιποτα, βεβαια η φορτιση ειναι σταθερη και δεν το φορτιζω οποτε να ναι ωστε να χαλασει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...