Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχω και εγώ στο κινητό, την αγόρασα πριν χρόνια, και δεν την χρησιμοποιώ,. Γιατί είναι παράνομη η χρήση, πρέπει να πεις στον συνομιλητή ότι μαγνητοφωνεις, και να εγκρίνει, για να έχει ισχύ σε δικαστήριο. Αλλιώς βρίσκεις τον μπελά σου, ως παρανομία.
Link to comment
Share on other sites

Εάν ενεργοποιήσω το always on display υπάρχει περίπτωση να πάθει burn η οθόνη? Επίσης πως μπορεί να χαμηλώσει η φωτεινότητα του always on display Γιατί σε κανονικές συνθήκες είναι αρκετά φωτεινό ακόμα και τη νύχτα
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το Note ενώ έχει βγει η Oreo μπορώ να βάλω όλες τις προηγούμενες αναβαθμίσεις μόλις ανοίξω τη συσκευή, αλλά όχι την Oreo?

 

Μη το πάρω και ψοφολειτουργει με το καλημέρα. Καμιά φορά οι νέες εκδόσεις εχουν θεματα

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το Note ενώ έχει βγει η Oreo μπορώ να βάλω όλες τις προηγούμενες αναβαθμίσεις μόλις ανοίξω τη συσκευή, αλλά όχι την Oreo?

 

Μη το πάρω και ψοφολειτουργει με το καλημέρα. Καμιά φορά οι νέες εκδόσεις εχουν θεματα

Αν έχει βγει η oreo με το που θα το ανοίξεις και συνδεθείς στο ιντερνετ θα σου βγάλει μήνυμα να το αναβαθμίσεις κατεβάζοντας το update μπορείς να μην το κατεβάσεις και να κάνεις την αναβάθμιση κάποια στιγμή αργότερα ή να μην την κάνεις καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ στο κινητό, την αγόρασα πριν χρόνια, και δεν την χρησιμοποιώ,. Γιατί είναι παράνομη η χρήση, πρέπει να πεις στον συνομιλητή ότι μαγνητοφωνεις, και να εγκρίνει, για να έχει ισχύ σε δικαστήριο. Αλλιώς βρίσκεις τον μπελά σου, ως παρανομία.

Υπάρχουν πολλοί πιο απλοί λόγοι για ηχογράφηση όπως να μη ξεχάσεις τι σου είπαν .οπως η ώρα ενός ραντεβού,όπως ένας αριθμός τηλεφώνου και πολλά πολλά αλλά.

 

Υ.Γ.Προσωπικα δε με ενδιαφέρει να με ηχογραφούν είμαι υπεύθυνος για ότι λέω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμια συμβουλή απο που να το αγοράσω? Την επόμενη βδομάδα υπολογίζω να κάνω την παραγγελία. Το γράφω αυτό, γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές σε καταστήματα που βγάζει η αναζήτηση στο skroutz και η αναζήτηση που βγάζει στο bestprice. Ποιο θα προτιμούσατε?

 

Επίσης μια θεωρητική ερώτηση, υπάρχει η επιλογή της αγοράς κατευθείαν όλο το ποσό με τιμή λιανικής, αγορά με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ μέσω κολλητού και τέλος η αγορά με πιστωτική και δόσεις οι οποίες θα προτιμούσα να είναι μάξιμουμ 3. Τι θα επιλέγατε?

 

εγω το αγόρασα απο κατάστημα vodafone και το τηλέφωνο είναι πειραγμενο δηλαδή δεν εχει βιντοκλιση εχουν πειραγμενες λειτουργίες απο τους παρόχους

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγόρασα απο κατάστημα vodafone και το τηλέφωνο είναι πειραγμενο δηλαδή δεν εχει βιντοκλιση εχουν πειραγμενες λειτουργίες απο τους παρόχους

 

Δεν ειναι πειραγμενο ολες οι branded συσκευες δεν εχουν βιντεοκληση.εαν την χρειαζεσαι μπορεις να βαλεις unbranded rom δεν χανεις εγγυηση δεν γραφει ο knox.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το αγόρασα από το πλαίσιο και είναι unbranded γιατί δεν έχει βίντεο κλήση; Υπάρχει τελικά κάποιος τρόπος να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα αυτή ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πειραγμενο ολες οι branded συσκευες δεν εχουν βιντεοκληση.εαν την χρειαζεσαι μπορεις να βαλεις unbranded rom δεν χανεις εγγυηση δεν γραφει ο knox.

 

άμα το κάνω αυτο unbranded rom θα γίνετε μετα ενημερώσεις? θα μπορεί να πάρει το oreo ? θα ενημερώνετε για την ασφάλεια της συσκευής? και τελευταίο πος γίνεται αυτο unbranded rom . συγγνώμη για την ζαλάδα και σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

άμα το κάνω αυτο unbranded rom θα γίνετε μετα ενημερώσεις? θα μπορεί να πάρει το oreo ? θα ενημερώνετε για την ασφάλεια της συσκευής? και τελευταίο πος γίνεται αυτο unbranded rom . συγγνώμη για την ζαλάδα και σας ευχαριστώ.

Το πώς γίνεται το αφήνω να στο πουν πιο έμπειροι από εμένα, σε όλα τα άλλα που ρωτάς ΝΑΙ κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Το πώς γίνεται το αφήνω να στο πουν πιο έμπειροι από εμένα, σε όλα τα άλλα που ρωτάς ΝΑΙ κανονικότατα.

 

σε ευχαριστώ πολύ. θα περιμένω κάποια βοήθεια στο να μου δείξει κάποιος να το κάνω. δεν κρύβω να πω οτι στεναχωρήθηκα που είδα οτι μου λείπουν κάποιες λειτουργίες της οποίες της εχω συνηθίσει τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

άμα το κάνω αυτο unbranded rom θα γίνετε μετα ενημερώσεις? θα μπορεί να πάρει το oreo ? θα ενημερώνετε για την ασφάλεια της συσκευής? και τελευταίο πος γίνεται αυτο unbranded rom . συγγνώμη για την ζαλάδα και σας ευχαριστώ.

 

γενικα η διαδικασια ειναι απλη αλλα θελει προσοχη.

Θα κατεβασεις απο το sammobile την εκδοση που θες. https://www.sammobile.com/ αφου γραφτεις πρωτα.

Διαλεγεις τη συσκευη σου (n950F ειναι η ονομασια της) και διαλεγεις ρομ. Πχ εγω θα εβαζα αυτη:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/XEF/download/N950FXXU3CRC1/211628/

που ειναι η γαλλικη καθως δεν υπαρχουν πολλες 8αρες ευρωπαικες.

Εκει που λεει wait πας και πατας να κατεβει αργα αργα αλλα δωρεαν.

Απο κατω ομως σου εχει και την εφαρμογη που θα χρησιμοποιησεις στο pc σου, για να κανεις τη δουλεια. Λεγεται odin και θα το βαλεις και αυτο στον υπολογιστη.

Αφου κατεβει η ρομ την βαζεις στην επιφανεια, την αποσυμπιεζεις και κανεις ο,τι λεει εδω:

https://www.youtube.com/watch?v=tmddnaFlPhs

Απο το 1ο λεπτο και επειτα δες.

Δηλαδη κλεινεις κινητο και το ανοιγεις πατωντας τον συδνυασμο πληκτρων που λεει, και μετα πατας νομιζω volume down(δε θυμαμαι σιγουρα-δες το βιντεο)

μπαινεις στην λειτουργια που θελουμε για εκατασταση ρομ..

Μετα φορτωνεις με browse τα αρχει που εχεις κατεβασει, θα δεις οτι καθε αρχειο ξεκιναει με 2 γραμματα που τα ιδια εχει το κουμπι που πατας στο προγραμμα, αρα σε καθοδηγει, πχ BL κλπ. Το 3ο νομιζω εινια μεγαλο και θα αργησει να το παρει μην νομιζεις οτι κολλησε..

Επισης το τελευταιο δε θυμαμαι ποιο απο τα 2 csc βαζεις γιατι θα σου περισσευει ενα λογικα απο το φακελο που εχεις κατεβασει αλλα στο βιντεο το δειχνει ή θα μας πει καποιος αλλος.

 

Γενικα ειναι διαδικασια 5 λεπτων αλλα την 1η φορα θα φας μια ωρα.

 

Ακολουθα τις οδηγιες του βιντεο, την σειρα που τα κανει, ποτε βαζει το καλωδιο στο κινητο και στον υπολογιστη κλπ. Υπαρχει μια περιπτωση να μην μπορεις να φλασαρεις γιατι κατι ειχαν κανει και το καταργησαν σε προηγουμενες εκδοσεις. αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα φλασαρει, πέρασα τη γαλλική σε 3 λεπτά προχτές, όλα άψογα!

 

Εγώ στο δικό μου τον Δεκέμβριο με την αναβάθμιση που πήρα τότε δεν μπορούσα να φλασαρω, δεν άφηνε το Odin να δουλέψει και είχε γίνει θέμα, απλά το έδωσα και δεν ασχολήθηκα μετά τι έγινε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να έγραφες λίγα λόγια στο

Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις.

θα ανοίξω thread για όλους όσους θέλουν να κάνουν debloat στο http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=237

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια νομιζω οτι αφου ειδα και το s9 θα κανω το βημα και αθα παω απο το σχεδον 3χρονων νοτε 4 μου στο Νοτε 8 θα θελα να μου πειτε τι διαφορες εχει αυτο με την dual sim σε σχεση με το single γιατι τωρα που τα τσεκαρα στο σκρουτζ εχουν καμια 30-50ε ποιο φθηνο το dual ..
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια νομιζω οτι αφου ειδα και το s9 θα κανω το βημα και αθα παω απο το σχεδον 3χρονων νοτε 4 μου στο Νοτε 8 θα θελα να μου πειτε τι διαφορες εχει αυτο με την dual sim σε σχεση με το single γιατι τωρα που τα τσεκαρα στο σκρουτζ εχουν καμια 30-50ε ποιο φθηνο το dual ..

 

Η dual σου δινει τη δυνατοτητα να εχεις δυο διαφορετικες καρτες sim ταυτοχρονα, ή μια sim και μια καρτα μνημης. H single εκδοχη σου επιτρεπει να εχεις μοναχα τον συνδυασμο μιας sim και μιας καρτας μνημης.

Αυτη ειναι η μοναδικη διαφορα, τωρα οσον αφορα το λογο διαφορας τιμης δεν ξερω τι να σου πω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η dual σου δινει τη δυνατοτητα να εχεις δυο διαφορετικες καρτες sim ταυτοχρονα, ή μια sim και μια καρτα μνημης. H single εκδοχη σου επιτρεπει να εχεις μοναχα τον συνδυασμο μιας sim και μιας καρτας μνημης.

Αυτη ειναι η μοναδικη διαφορα, τωρα οσον αφορα το λογο διαφορας τιμης δεν ξερω τι να σου πω.

 

Xωρις δηλ η dual να υστερει καπου αλλου σε σχεση με την single ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Xωρις δηλ η dual να υστερει καπου αλλου σε σχεση με την single ετσι???

 

Πουθενα αλλου ,ισως στην μεταπώληση

Link to comment
Share on other sites

Πουθενα αλλου ,ισως στην μεταπώληση

τελεια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ..... μαλλον σε λιγες μερες θα σας κανω παρεα με το νοτε 8

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η single θα έχει καλύτερη μεταπώληση ?

 

Προφανώς η dual από τη στιγμή που είναι ακριβώς ίδιες με το ένα να παίρνει και 2 σιμ, σημαντικό για μερικούς.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η single θα έχει καλύτερη μεταπώληση ?

εχω ακούσει οτι πιο αντοχής στον χρόνο εχουν τα μονοκαρτα ενω τα δυκαρτα κατι έχουν στον χρόνο. εγω δεν εχω εμπειρία αυτα που άκουσα απο εκτος Ελλάδας

Link to comment
Share on other sites

εχω ακούσει οτι πιο αντοχής στον χρόνο εχουν τα μονοκαρτα ενω τα δυκαρτα κατι έχουν στον χρόνο. εγω δεν εχω εμπειρία αυτα που άκουσα απο εκτος Ελλάδας

 

Αντοχή σε τι ? Μου φαίνεται κουφό αυτό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντοχή σε τι ? Μου φαίνεται κουφό αυτό.

 

ναι και εμένα κουφο μου φαίνετε σε ερώτηση δικού μου ανθρώπου οχι τεχνικού που έκανα μου είπε οτι ειναι καλύτερα μονοκαρτα γιατί οτι είχε δυκαρτο ειχε κάποια θέματα δεν ξερω τη και ουτε τη συσκευή ειχε .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...