Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε ένα elari phone.

Μπορείς είτε να το δουλεύεις αυτόνομα με κάρτα sim είτε να το συνδέσεις μέσο του Bluetooth επάνω στο τηλέφωνο σου και να λαμβάνεις τις κλήσεις.

Δες το....

Χμμμ ενδιαφέρων. Για ποιο μοντέλο λες. ? Θα συνεργαστεί με.το Note μου ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από χτες και γω κάτοχος του Note 8.

Πραγματικά το χαίρομαι και μου φαίνεται πως η αναβάθμιση από το αξιολογότατο έτσι και αλλιώς S7 Edge , είναι σημαντική σχεδόν σε όλους τους τομείς. Μακάρι να μου βγει και αυτό βράχος όπως το S7 Εdge δυό χρόνια τώρα.

Σχετικά με τη ανησυχία που είχα με τη μπαταρία, μάλλον καλά φαίνονται τα πράγματα για μένα. Το άνοιξα χθες πρώτη φορά με 68% μπαταρία και αφού το ξεζούμισα για σεταρίσματα , ενημερώσεις και όλα τα σχετικά να το δουλεύω στο Full, έφτασε στο 8% έχοντας ενδεικτικά ενεργή την οθόνη πάνω από 3,5 ώρες.

Τώρα, με πρώτη φόρτιση από το 100% από το πρωί στις πέντε έως τώρα ( δέκα ώρες λειτουργίας ) με τη συνηθισμένη μου χρήση, λίγο έως πολύ από όλα, ( μόνο το 4G ελάχιστα , ούτε 15 λεπτά ) σύνολο λειτουργίας οθόνης λίγο πάνω από τις δύο ώρες , είμαι στο 73%.

Νομίζω λοιπόν καλά πάμε και νομίζω πως θα βελτιωθεί και λίγο ακόμα μετά τη δεύτερη τρίτη φόρτιση.

Αυτά από μένα, θα έχουμε να λέμε λοιπόν και από εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από χτες και γω κάτοχος του Note 8.

Πραγματικά το χαίρομαι και μου φαίνεται πως η αναβάθμιση από το αξιολογότατο έτσι και αλλιώς S7 Edge , είναι σημαντική σχεδόν σε όλους τους τομείς. Μακάρι να μου βγει και αυτό βράχος όπως το S7 Εdge δυό χρόνια τώρα.

Σχετικά με τη ανησυχία που είχα με τη μπαταρία, μάλλον καλά φαίνονται τα πράγματα για μένα. Το άνοιξα χθες πρώτη φορά με 68% μπαταρία και αφού το ξεζούμισα για σεταρίσματα , ενημερώσεις και όλα τα σχετικά να το δουλεύω στο Full, έφτασε στο 8% έχοντας ενδεικτικά ενεργή την οθόνη πάνω από 3,5 ώρες.

Τώρα, με πρώτη φόρτιση από το 100% από το πρωί στις πέντε έως τώρα ( δέκα ώρες λειτουργίας ) με τη συνηθισμένη μου χρήση, λίγο έως πολύ από όλα, ( μόνο το 4G ελάχιστα , ούτε 15 λεπτά ) σύνολο λειτουργίας οθόνης λίγο πάνω από τις δύο ώρες , είμαι στο 73%.

Νομίζω λοιπόν καλά πάμε και νομίζω πως θα βελτιωθεί και λίγο ακόμα μετά τη δεύτερη τρίτη φόρτιση.

Αυτά από μένα, θα έχουμε να λέμε λοιπόν και από εδώ!

Ωραίος, συνέχισε να γράφεις τις εντυπώσεις σου, θα βοηθήσεις κόσμο που είναι ακόμα στην επιλογή συσκευής... Έχω και γω το S7 edge και είμαι μεταξύ note kai 9+

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από χτες και γω κάτοχος του Note 8.

Πραγματικά το χαίρομαι και μου φαίνεται πως η αναβάθμιση από το αξιολογότατο έτσι και αλλιώς S7 Edge , είναι σημαντική σχεδόν σε όλους τους τομείς. Μακάρι να μου βγει και αυτό βράχος όπως το S7 Εdge δυό χρόνια τώρα.

Σχετικά με τη ανησυχία που είχα με τη μπαταρία, μάλλον καλά φαίνονται τα πράγματα για μένα. Το άνοιξα χθες πρώτη φορά με 68% μπαταρία και αφού το ξεζούμισα για σεταρίσματα , ενημερώσεις και όλα τα σχετικά να το δουλεύω στο Full, έφτασε στο 8% έχοντας ενδεικτικά ενεργή την οθόνη πάνω από 3,5 ώρες.

Τώρα, με πρώτη φόρτιση από το 100% από το πρωί στις πέντε έως τώρα ( δέκα ώρες λειτουργίας ) με τη συνηθισμένη μου χρήση, λίγο έως πολύ από όλα, ( μόνο το 4G ελάχιστα , ούτε 15 λεπτά ) σύνολο λειτουργίας οθόνης λίγο πάνω από τις δύο ώρες , είμαι στο 73%.

Νομίζω λοιπόν καλά πάμε και νομίζω πως θα βελτιωθεί και λίγο ακόμα μετά τη δεύτερη τρίτη φόρτιση.

Αυτά από μένα, θα έχουμε να λέμε λοιπόν και από εδώ!

 

Θα ευχαριστηθείς απόλυτα την αλλαγή. Φυσικά εξαιρετικό το s7 Edge (σκεφτόμουν να το πάρω ξανά για 2η συσκευή,αλλά θα πάω σε s8plus μάλλον ) αλλα οι διαφορές με το Note είναι πολλές,εκτός την μπαταρία. Τις επόμενες μέρες θα έχει στρώσει και η μπαταρία και όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αγόρασα, πριν μέρες, από τον Κωτσόβολος, με δόσεις,.

Νομίζω έχει δύσκολη γραμματοσειρά, οταν διαβάζεις πχ το myphone, facebook.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την γραμματοσειρά gothic bold,

Εννοώ ότι τα γράμματα δεν εμφανίζονται με το ίδιο ύψος, άλλα είναι πιο μικρά, αλλά πιο μεγάλα, πχ στην αρχική σελίδα του fb, και του myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ενδιαφέρων. Για ποιο μοντέλο λες. ? Θα συνεργαστεί με.το Note μου ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μοντέλο δεν θυμάμαι αλλά μπορώ να σου πω ότι το είχα πάρει από το public ( συγκεκριμένα τα είχε προσφορά στα 20€ οπότε πήρα 3 / με ένα έχω μείνει).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος τα χειρογραφα κειμενα να τα επεξεργασιμο κειμενο?να ειναι δηλαδη σαν δακτυλογραφημενα?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος τα χειρογραφα κειμενα να τα επεξεργασιμο κειμενο?να ειναι δηλαδη σαν δακτυλογραφημενα?

Αυτό πραγματικά με ενδιαφέρει πολύ και εμένα αν μπορεί να γίνει και πως;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πραγματικά με ενδιαφέρει πολύ και εμένα αν μπορεί να γίνει και πως;

καπου ειχα διαβασει οτι τα παλια note το καναν αυτο γιαυτο και ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι τα παλια note το καναν αυτο γιαυτο και ρωτησα

 

Καλημέρα. Τουλάχιστον στο note 4 εαν από την εφαρμογή snote, ανοίξεις μια σημείωση, επιλέξεις selection mode και έπειτα επιλέξεις ένα χειρόγραφο κείμενο, σου δίνει τη δυνατότητα να το μετατρέψεις σε κείμενο. Η αλήθεια είνια ότι δεν το κάνει και με τη μεγαλύτερη δυνατή πιστότητα, αλλά αυτό νομίζω εξαρτάται αρκετά και από τον γραφικό χαρακτήρα του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η εφαρμογή scanbot, από το play store;

Τι είναι αυτή τι κάνει; τη μετατροπή του χειρόγραφου σε μηχανογραφημένο, που λέγαμε πιο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτή τι κάνει; τη μετατροπή του χειρόγραφου σε μηχανογραφημένο, που λέγαμε πιο πάνω;

Οχι απλα σκαναρει

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι τα παλια note το καναν αυτο γιαυτο και ρωτησα

 

Ακόμα το κάνει... απλά δεν ξέρω για τα ελληνικά αν μπορεί .

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινούργιος στο foroum εχω αγοράσει το note 8 απο κατάστημα vodafone και είδα οτι δεν εχει την το εικονίδιο της Βίντεο κλίσης. Σε άλλα καταστήματα είδα οτι όλα τα τηλέφωνα note8 εχουν βιντεο κλίση vindeo call .

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με samsung μου είπανε οτι η vodafon εχει βγάλει αυτο το εικονίδιο απο την συσκευή. Εγω προσωπικά την δουλεύω Χρόνια την βιντεο κλιση χωρις ιντερνετ . Υπαρχει κάποιος τρόπος να βαλω παλι αυτήν την λειτουργία στο τηλέφωνο μου? Αυτο που κατάλαβα ειναι η κατανάλωση δεδομένων θα το καταλάβαινα αυτο εφόσον το ιντερνετ ήτανε απεριόριστο η 30 η 50 giga

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω το font style(?) σε μερικές εφαρμογές (Spotify, play store - Δείτε φωτο παρακάτω); φαίνεται πολύ περίεργο. Στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει default font style

Ευχαριστώ.

https://ibb.co/dGa12x

 

dGa12x

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εχω μια απορια. Πως γινεται στο BestPrice το note8 64GB Dual να εχει τιμη απο 650 σε 7 μαγαζια, και στο Skroutz να εχει τιμη το note8 64GB Dual απο 725. 70 Euro διαφορα δεν ειναι και λιγα και πιθανό να πεσει και κανα 20 ευρω μερα με τη μερα ετσι που παει. Επειδη δεν παιρνω ποτε απο BestPrice δεν ξερω αν το κανει συστηματικα σε προϊόντα του η αν ειναι fake? εσεις τι λετε ειναι αληθινο? εμενα μου φαινεται πολυ καλο.

 

https://www.bestprice.gr/item/2155155359/samsung-galaxy-note-8-64gb-dual.html

VS

https://www.skroutz.gr/s/12460493/Samsung-Galaxy-Note-8-Dual-64GB.html

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εχω μια απορια. Πως γινεται στο BestPrice το note8 64GB Dual να εχει τιμη απο 650 σε 7 μαγαζια, και στο Skroutz να εχει τιμη το note8 64GB Dual απο 725. 70 Euro διαφορα δεν ειναι και λιγα και πιθανό να πεσει και κανα 20 ευρω μερα με τη μερα ετσι που παει. Επειδη δεν παιρνω ποτε απο BestPrice δεν ξερω αν το κανει συστηματικα σε προϊόντα του η αν ειναι fake? εσεις τι λετε ειναι αληθινο? εμενα μου φαινεται πολυ καλο.

 

https://www.bestprice.gr/item/2155155359/samsung-galaxy-note-8-64gb-dual.html

VS

https://www.skroutz.gr/s/12460493/Samsung-Galaxy-Note-8-Dual-64GB.html

 

Μια χαρα ειναι αληθινο απο εκει το πηρα στα 660 ευρω χτες μου ηρθε :D:D:D:D:D:D

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...