Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ε? Δεν έχω δει άλλο χρώμα πέραν των 2 που έρχονται προς το παρόν. Για να δούμε..μέχρι να πάει στα 700 έχει μέλλον..
....

 

Χριστουγενιάτικο δωράκι θα το πάρεις φίλος σε αυτή την τιμή...Μόλις ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα θα πέσει 2,5-3 κατοστάρικα μέχρι τις γιορτές για να πουλήσει και τίποτα όπως το s8

Link to comment
Share on other sites

....

 

Χριστουγενιάτικο δωράκι θα το πάρεις φίλος σε αυτή την τιμή...Μόλις ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα θα πέσει 2,5-3 κατοστάρικα μέχρι τις γιορτές για να πουλήσει και τίποτα όπως το s8

 

Καλά δε με βιαζει να το πάρω μόλις πήρα S8 plus σε ασημί ( το είχα σε μωβ) οπότε μετά τις γιορτές είναι ότι πρέπει μέχρι να δούμε σ9, εφόσον δηλαδή το πεν δεν φανεί απαραίτητο.. Αλλιώς μένει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Το παραπάνω video δείχνει ποια είναι η πραγματική διαφορά μεταξύ των 4GB RAM του S8/S8+ και των 6GB του Note8, και δεν είναι τα milliseconds διαφοράς του πόσο θα κάνει να φορτώσει μια εφαρμογή, αλλά το πόσες εφαρμογές θα μείνουν ανοιχτές στο παρασκήνιο. Το RAM management του κινητού είναι απίστευτο...

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε είναι ασιατικό χωρίς εργοστασιακή εγγύηση από Ελλάδα-Ευρώπη. Έχεις 1 χρόνο εγγύηση απο το κατάστημα.

 

Ξέρω έχω πάρει το HTC U11, LG G6 και V20 από εκεί

Πολύ φθηνότερα από εδώ Ελλάδα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το update που είχαμε πάρει λίγο καιρό πριν στο s8+ σχετικά με το notification bar έχει κυκλοφορήσει για το N8;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καπου η δυνατότητα της φωνητικής πληκτρολόγησης δηλαδή να μιλάς κι αυτό να γράφει ότι του λες πχ σε ένα μήνυμα ή μια σημείωση κλπ; υπήρχε αυτό στο iPhone και ήταν πολύ πρακτικό.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ στην παρέα. Για αρχή μπορώ να πω μόνο θετικά σχόλια διότι κυριολεκτικά δεν μπορώ να βρω ούτε ένα αρνητικό. Θυμάμαι πέρσι τέτοια εποχή το κράξιμο που είχα ρίξει για το Note 7. Για αυτονομίες κτλ κτλ χρειάζεται χρόνος. Αύριο θα προσπαθήσω να κάνω το συγκριτικό που υποσχέθηκα με το s8+ 128/6.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

[/color]

ΟΧΙ, ΟΧΙ Δεν μπορώ να το δεχτώ....Δεν το χωράει ο νους μου....σε κόλλησαν και εσένα Γιώργο τα samfunboys...ΟΧΙ Δεν το δεχομαι:lol:

Κάτσε να σε επαναφέρω....

Σκουπίδια, όλα είναι σκουπίδια...

Αστειεύομαι φυσικά να το χαρείς και να το λιώσεις...άλλωστε για ποσό ακόμα θα το έχουμε!

Δεν το παντρευτικαμε κιόλας :D

 

Κώστα και όμως. Πραγματικά δεν βρίσκω αρνητικά να γράψω και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να γράψω ότι πρόκειται για άλλο ένα σκουπίδι χειριστου είδους. Αλλά εδώ δεν μπορώ να γράψω τίποτα απολύτως.

 

Δικαρτο με εγγυηση ελληνική

Οθόνη να την πιεις στο ποτήρι

Αφή ακαριαία που ακούει στο παραμικρό άγγιγμα

Φωτογραφική αψεγάδιαστη

Ποιότητα κατασκευής εκπληκτική

Πενάκι που καθιστά το νοτε μια κατηγορία από μόνο του

Κορυφαία specs

 

Αν είναι να γράψω ένα αρνητικό είναι η τιμη αλλά η ιστορία έχει αποδείξει " ότι πληρώνεις παίρνεις". Εδώ πληρώνεις πολλά άλλα τα παίρνεις με το παραπάνω.

 

Επίσης για όσους έχουν δικαρτο κινητό και sim cosmote θα τους πρότεινα να φλασαρουν την rom της cosmote. Θα έχουν όλα τα καλούδια (wificall, VOLTE) και φυσικά τις δικαρτες ευκολίες.

 

Την Παρασκευή που θα πάρω και το iPhone 8 plus θα κάνω μια σύγκριση αν και όπως προείπα το Note είναι μια κατηγορία μόνο του λόγω pen.

 

Αυτά προς το παρόν

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μπορεί να βρει κάνεις το θέμα του Note 8 στο Tapatalk? Ξαφνικά εξαφανίστηκε.
Link to comment
Share on other sites

996 το δικαρτο στο σκρουτζ αντε 300 με 350 ευρώ ακόμα να πέσει για να δούμε αν θα το πάρουμε γιατί είμαι φαν της σειράς

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το note 4 τα εχω πάρει όλα και μόλις έστησα το note 8 του κολλητού μου. Οπότε έπαιξα πολλές ώρες μαζί του.

 

Οπότε δικαιουμε να εχω άποψη η οποία είναι ότι είναι υπερτιμολογημένο σε σχεση με το s8+ ακομα και για τα 5 πράγματα που μπορείς να κάνεις με το stylus παραπάνω ή από τις άλλες συσκευές του ανταγωνισμού που στην πράξη δεν τα χρησιμοποιείς ουτε στο 5% της ημερήσιας χρήσης.

 

ναι αλλά απτις εταιρίες τις υπόλοιπες που ανέφερες πριν κάνει πολλά πράγματα παραπάνω οκ έχει τα διπλά λεφτά Ε θα πέσει η τιμή και θα αξίζει ακόμα περισσότερο.. είναι πολύ καλύτερο σε οθόνη, κάμερα, αδιάβροχο, στυλό, ποιότητα υλικών, τι άλλο να ζητήσει κανείς;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα το Support της Samsung Ελλάς. Μου επιβεβαίωσαν ότι είναι Dual Sim. 1 Sim + Micro SD ή 2 Sim. Δυστυχώς για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω το screenshot με τη συνομιλία που είχα μαζί τους!

Συνεπώς ισχύει για την Ευρώπη το Dual Sim!

 

Καλημέρα, μόλις τώρα προσπάθησα να βάλω δεύτερη sim αλλα δυστυχώς δεν την αναγνωρίζει, μήπως κάνω κατι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Κάτοχος και εγώ από την πρώτη μέρα του Note 8 από Πλαίσιο Πάτρας (duos). Το κινητό πετάει από όλες τις απόψεις και η μπαταρία του μέχρι ώρας πάει μια χαρά... Παρατήρησα το εξής: Στην μπροστινή κάμερα και στην προσπάθεια να τραβήξω selfie, σε όλα τα κινητά που είχα (S7, S8...) αυτό που βλέπω την ώρα που τραβάω την φωτογραφία, αυτο αποτυπωνεται στην τελική φωτογραφία... Με το Note 8, αποτυπώνεται αυτό που βλέπει ο απέναντί μου. Δηλαδή, αν είμαστε 2 άτομα και κάθομαι αριστερά, με τα προηγούμενα κινητά στην selfie έβγαινα αριστερα. Τώρα με το Note 8 Όταν πάω να τραβήξω την φωτογραφία με βλέπω κανονικά αριστερά, αλλά όταν την τραβάω, στο αποτέλεσμα δηλαδή, βγαίνω δεξιά, όπως δηλαδή με βλέπει ι απέναντι... Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτο; Μηπως ειναι θεμα της Nougat; Συγγνώμη, προσπάθησα να το πω όσο πιο απλά μπορούσα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Κάτοχος και εγώ από την πρώτη μέρα του Note 8 από Πλαίσιο Πάτρας (duos). Το κινητό πετάει από όλες τις απόψεις και η μπαταρία του μέχρι ώρας πάει μια χαρά... Παρατήρησα το εξής: Στην μπροστινή κάμερα και στην προσπάθεια να τραβήξω selfie, σε όλα τα κινητά που είχα (S7, S8...) αυτό που βλέπω την ώρα που τραβάω την φωτογραφία, αυτο αποτυπωνεται στην τελική φωτογραφία... Με το Note 8, αποτυπώνεται αυτό που βλέπει ο απέναντί μου. Δηλαδή, αν είμαστε 2 άτομα και κάθομαι αριστερά, με τα προηγούμενα κινητά στην selfie έβγαινα αριστερα. Τώρα με το Note 8 Όταν πάω να τραβήξω την φωτογραφία με βλέπω κανονικά αριστερά, αλλά όταν την τραβάω, στο αποτέλεσμα δηλαδή, βγαίνω δεξιά, όπως δηλαδή με βλέπει ι απέναντι... Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτο; Μηπως ειναι θεμα της Nougat; Συγγνώμη, προσπάθησα να το πω όσο πιο απλά μπορούσα...

 

Άνοιξε την σελφι κάμερα, ρυθμίσεις, θα έχει φαντάζομαι επιλογή όπως το s8+.

Αποθήκευση όπως στην προεπισκοπηση..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την σελφι κάμερα, ρυθμίσεις, θα έχει φαντάζομαι επιλογή όπως το s8+.

Αποθήκευση όπως στην προεπισκοπηση..

 

Σε ευχαριστώ πολύ...

Edited by themis79
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή που θα πάρω και το iPhone 8 plus θα κάνω μια σύγκριση αν και όπως προείπα το Note είναι μια κατηγορία μόνο του λόγω pen.

Αν μπορείς κάνε ένα mini συγκριτικό την κάμερα τους. Προσωπικά αμφιβάλλω ότι θα είναι καλύτερη από του Note 8, παρόλο που παντού παίζει σαν είδηση η πρωτιά από την DxOMark.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Κάτοχος και εγώ από την πρώτη μέρα του Note 8 από Πλαίσιο Πάτρας (duos). Το κινητό πετάει από όλες τις απόψεις και η μπαταρία του μέχρι ώρας πάει μια χαρά... Παρατήρησα το εξής: Στην μπροστινή κάμερα και στην προσπάθεια να τραβήξω selfie, σε όλα τα κινητά που είχα (S7, S8...) αυτό που βλέπω την ώρα που τραβάω την φωτογραφία, αυτο αποτυπωνεται στην τελική φωτογραφία... Με το Note 8, αποτυπώνεται αυτό που βλέπει ο απέναντί μου. Δηλαδή, αν είμαστε 2 άτομα και κάθομαι αριστερά, με τα προηγούμενα κινητά στην selfie έβγαινα αριστερα. Τώρα με το Note 8 Όταν πάω να τραβήξω την φωτογραφία με βλέπω κανονικά αριστερά, αλλά όταν την τραβάω, στο αποτέλεσμα δηλαδή, βγαίνω δεξιά, όπως δηλαδή με βλέπει ι απέναντι... Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτο; Μηπως ειναι θεμα της Nougat; Συγγνώμη, προσπάθησα να το πω όσο πιο απλά μπορούσα...

 

Άνοιξε την σελφι κάμερα, ρυθμίσεις, θα έχει φαντάζομαι επιλογή όπως το s8+.

Αποθήκευση όπως στην προεπισκοπηση..

Κοίτα να δεις!! Μου λύσατε την απορία-πρόβλημα που είχα προσέξει σε όλα τα κινητά που με την μπροστινή κάμερα βγάζουνε ανάποδα την φωτογραφία όπως όταν κοιτάς καθρέφτη!! Το είχα ρωτήσει σε άλλο θέμα αλλά κανείς δεν είχε απαντήσει!! Μιλώ για το ΝΟΤΕ 4, που έχω, αλλά η ρύθμιση που είπατε για το ΝΟΤΕ 8 (το οποίο και θα πάρω από το νέο έτος) ισχύει και στο 4 και φαντάζομαι στα περισσότερα κινητά!

 

Κατά τα άλλα διαβάζω με ενδιαφέρον τις εντυπώσεις των κατόχων ΝΟΤΕ 8 και η η διαπίστωση είναι πως η SAMSUNG διέψευσε περίτρανα τις Κασσάνδρες που έλεγαν ότι η αυτονομία του θα είναι χάλια! Εγώ πείστηκα για την εξαιρετική του αυτονομία (παρά την σχετικά μικρή μπαταρία) από όπου και αν έχω διαβάσει. Το κυριότερο είναι να βγάζει με 1 μέρα με μέση χρήση. ΤΕΛΟΣ!! Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ενσωματωμένη μπαταρία και η τυχόν απώλεια της στεγανοποίησης όταν χρειαστεί να αλλαχτεί σε εξουσιοδοτημένο μαγαζί.

 

Το ΝΟΤΕ 8 (όπως και ΟΛΑ τα ΝΟΤΕ) είναι μια κατηγορία από μόνο του, εφόσον κάποιος κάνει χρήση του S PEN (διαφορετικά δεν αξίζει τόσο έναντι πχ του S8+) και οι τυχόν συγκρίσεις με άλλα τηλέφωνα του τύπου ''γιατί να πάρω ΝΟΤΕ 8 όταν το τάδε έχει καλύτερη μπαταρία (γιατί μόνο εκεί μπορεί κάτι να είναι λίγο καλύτερο στην καθημερινή χρήση)'' είναι εντελώς ατυχείς.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκαν καμία 10αρια updates των Samsung εφαρμογών μαζί και του contacts app....ευτυχώς το overlay με το μεγάλωμα της φώτο των επαφών δεν επηρεάστηκε...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκαν καμία 10αρια updates των Samsung εφαρμογών μαζί και του contacts app....ευτυχώς το overlay με το μεγάλωμα της φώτο των επαφών δεν επηρεάστηκε...
Ώπα. Πως γίνεται αυτό?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ώπα. Πως γίνεται αυτό?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πηγαινε galaxy apps-οι εφαρμογές μου-ενημέρωση και θα τα δεις.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκαν καμία 10αρια updates των Samsung εφαρμογών μαζί και του contacts app....ευτυχώς το overlay με το μεγάλωμα της φώτο των επαφών δεν επηρεάστηκε...

Άντε να έρθει και το update για το notification bar.

Πας στο galaxy apps, my apps, update.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε galaxy apps-οι εφαρμογές μου-ενημέρωση και θα τα δεις.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμάν ρε παιδιά. Το update ξέρω.το άλλο με το overlay εννοώ.ευχαριστώ πάντως

Ι

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει και το update για το notification bar.

Πας στο galaxy apps, my apps, update.

 

Τι εννοείς να κατεβαίνει η μπάρα με κίνηση προς τα κάτω?

Αυτό το περνάς μόνος σου ,το κατεβάζεις και το εγγαθιστας και είσαι έτοιμος σαν το S8+....

https://www.sammobile.com/apk/touchwiz-home/samsung-touchwiz-home-6-1-50-1-2/

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να κατεβαίνει η μπάρα με κίνηση προς τα κάτω?

Αυτό το περνάς μόνος σου ,το κατεβάζεις και το εγγαθιστας και είσαι έτοιμος σαν το S8+....

https://www.sammobile.com/apk/touchwiz-home/samsung-touchwiz-home-6-1-50-1-2/

Αυτό εννοώ. Να το κατεβάσω ή να περιμένω την αναβάθμιση γιατί δεν βλέπω να είναι στις υποστηριζόμενες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...