Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντηθηκε πριν .Ερχεται με 16 και εχεις διαθεσιμα 10-11.

 

Σου δουλεύει το mod για μεγάλη φωτογραφία κατά τη διάρκεια κλήσης? Νομίζω εσύ μας το είχες δώσει....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει το mod για μεγάλη φωτογραφία κατά τη διάρκεια κλήσης? Νομίζω εσύ μας το είχες δώσει....

Οχι δεν το εδωσα εγω.Δεν ειχα ασχοληθει με το συγκεκριμενο.Καποιος το εδωσε αλλα δεν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα διαθέσιμα GΒ μνήμης έχει ένα καινούργιο J7 (2017); Αναφέρομαι και στις δύο μνήμες

Αν εννοεις και ραμ,εμενα εχει 1.4 μεγιστο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχει παρατηρησει κανείς πρόβλημα με το touch στα άκρα της οθόνης; Πιο συγκεκριμένα τακτοποιώντας τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες και προσπαθώντας να μεταφέρω εφαρμογή σε άλλη οθόνη, παρατήρησα ότι όταν μεταφέρω το shortcut της εφαρμογής στα άκρα τότε με πολύ δυσκολία πηγαίνει στην διπλανη οθονη.

Ή είναι γενικό "bug" του touch για λόγους κόστους ή είναι ελλατωματική η οθόνη.

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχει παρατηρησει κανείς πρόβλημα με το touch στα άκρα της οθόνης; Πιο συγκεκριμένα τακτοποιώντας τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες και προσπαθώντας να μεταφέρω εφαρμογή σε άλλη οθόνη, παρατήρησα ότι όταν μεταφέρω το shortcut της εφαρμογής στα άκρα τότε με πολύ δυσκολία πηγαίνει στην διπλανη οθονη.

Ή είναι γενικό "bug" του touch για λόγους κόστους ή είναι ελλατωματική η οθόνη.

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις του launcher να μεγαλωσεις τα icon.Βαλτα τερμα μεγαλα.Επισης μεγαλωσε και τα icon του μενου των εφαρμογων.Μετα μπες ρυθμισεις/εμφανιση/ζουμ γραμματοσειρας βαλτα και τα δυο στη μεση.Πες εαν δεις βελτιωση μετα απο ωρα γενικα εαν ολα ρολαρουν καλυτερα η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχει παρατηρησει κανείς πρόβλημα με το touch στα άκρα της οθόνης; Πιο συγκεκριμένα τακτοποιώντας τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες και προσπαθώντας να μεταφέρω εφαρμογή σε άλλη οθόνη, παρατήρησα ότι όταν μεταφέρω το shortcut της εφαρμογής στα άκρα τότε με πολύ δυσκολία πηγαίνει στην διπλανη οθονη.

Ή είναι γενικό "bug" του touch για λόγους κόστους ή είναι ελλατωματική η οθόνη.

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ. Το απέδωσα στο ότι υπάρχει ένα μικρό κενό ανάμεσα στην θήκη και στις πλάγιες πλευρές του tempered glass που έχω τοποθετήσει, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακουμπήσω τα πλάγια άκρα της οθόνης που αντιστοιχούν σε αυτό το κενό. Σε κάθε περίπτωση, δεν το θεωρώ κάτι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις του launcher να μεγαλωσεις τα icon.Βαλτα τερμα μεγαλα.Επισης μεγαλωσε και τα icon του μενου των εφαρμογων.Μετα μπες ρυθμισεις/εμφανιση/ζουμ γραμματοσειρας βαλτα και τα δυο στη μεση.Πες εαν δεις βελτιωση μετα απο ωρα γενικα εαν ολα ρολαρουν καλυτερα η οχι.

 

Καταρχην δεν χρησιμοποιω tempered glass.

Έκανα αυτά που είπες και δεν ειδα διαφορά.

Με πονήρεψε όμως ότι ήταν πολύ έντονο όταν μετακινούσα εφαρμογή προς αριστερότερη οθόνη και φταίει ο τρόπος που πατούσα πάνω στην οθόνη (δεξιόχειρας οπότε η επιφάνεια πίεσης στην οθόνη ήταν πιο έντονη δεξιότερα). Θεωρώ όμως ότι είναι bug της samsung οθόνης. Σε sony κινητό και με πιο κυρτά άκρα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Επίσης ανακάλυψα κατά λάθος κρυφά shortcut, σύρωντας πάνω στην οθόνη απο την κάτω γωνία. Μοιάζει σαν one hand operation χωρίς όμως να είναι ενεργοποιημένο το one hand operation.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα full screen tempered glass από ebay ?

Και εμένα θα με ενδιέφερε αλλά να είναι δοκιμασμενο ότι ειναι full screen.

Όποιος έχει αγορασει ας βάλει κανένα link.

 

Απο επισκέψεις στις γνωστές αλυσίδες/κατάστηματα του χώρου, δεν βρήκα πουθενά full screen

και πολύ φοβάμαι ότι παρόμοια είναι και η κατάσταση μεσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν χρησιμοποιω tempered glass.

Έκανα αυτά που είπες και δεν ειδα διαφορά.

Με πονήρεψε όμως ότι ήταν πολύ έντονο όταν μετακινούσα εφαρμογή προς αριστερότερη οθόνη και φταίει ο τρόπος που πατούσα πάνω στην οθόνη (δεξιόχειρας οπότε η επιφάνεια πίεσης στην οθόνη ήταν πιο έντονη δεξιότερα). Θεωρώ όμως ότι είναι bug της samsung οθόνης. Σε sony κινητό και με πιο κυρτά άκρα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Επίσης ανακάλυψα κατά λάθος κρυφά shortcut, σύρωντας πάνω στην οθόνη απο την κάτω γωνία. Μοιάζει σαν one hand operation χωρίς όμως να είναι ενεργοποιημένο το one hand operation.

Δεν χρειάζεται καν πίεση,κλικάρετε το εικονιδο και οταν βγαλει το υπομενου γινεται flow και το μετακινεις αριστερα ή δεξια και μεταφέρεται,δεν καταλαβα τι λες για το κρυφό shortcut

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχει παρατηρησει κανείς πρόβλημα με το touch στα άκρα της οθόνης; Πιο συγκεκριμένα τακτοποιώντας τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες και προσπαθώντας να μεταφέρω εφαρμογή σε άλλη οθόνη, παρατήρησα ότι όταν μεταφέρω το shortcut της εφαρμογής στα άκρα τότε με πολύ δυσκολία πηγαίνει στην διπλανη οθονη.

Ή είναι γενικό "bug" του touch για λόγους κόστους ή είναι ελλατωματική η οθόνη.

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Δε νομίζω να ειναι bug.Πρεπει να το πας στο πλάι τερμα μέχρι να εμφανιστεί αχνά ή διπλανή οθόνη και μετά από μισό δευτερόλεπτο μεταφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ενω λειτουργουσε το προγραμμα πλοηγησης HERE WEGO τωρα βλεπω οτι δε μου κανει πλοηγηση τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

J7 2017.Μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρια.Απο ΚΆΜΕΡΑ τα ίδια Είναι,εκτός αν.εννοεις το Α5 2016 που έχει σταθεροποίητη.Εκει έχει καλύτερη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές την ενημέρωση συστήματος πρέπει τώρα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Ποτε δεν εχω κανει και δεν ειχα προβλημα .Ουτε με αλλαγη εκδοσης android.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

J7 2017.Μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρια.Απο ΚΆΜΕΡΑ τα ίδια Είναι,εκτός αν.εννοεις το Α5 2016 που έχει σταθεροποίητη.Εκει έχει καλύτερη κάμερα.

 

Οχι για του 2017 εννοώ και τα 3.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

To ρολόι στην οθόνη κλειδώματος, τι κατανάλωση μπαταρίας πιστεύετε ότι έχει;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

To ρολόι στην οθόνη κλειδώματος, τι κατανάλωση μπαταρίας πιστεύετε ότι έχει;
Εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει ότι καταναλώνει μπαταρία.

Αλλά ακόμα κι αν έχει κάποια κατανάλωση δεν νομίζω ότι είναι τόση ώστε να επηρεάσει τη συνολική διάρκεια της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελει να πει ο φιλος σκετο το ρολοι(απενεργοποιημενο το aod) οχι δεν εχει καταναλωση .Εαν εννοει ενεργοποιημενο το (aod) always on display βαλε 1-2 εως 3% την ωρα μπορει να τυχη αναλογα τι ρυθμιση και τι δεχεται ο καθενας τρωει αρκετα μεγαλο μερος της μπαταριας .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ανάμεσα σε J5,J7 και Α5 ποιο προτείνετε;;Α5;

 

J7 από μένα και με φοβερή μπαταρία

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...