Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να είναι λίγο θολή από τηλέφωνο που την βλέπω ίσως κουνήθηκε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

λογικο ειναι αυτο που λες γιατι ειχα χρονο εκθεσης 10 δευτερα και χωρις τριποδα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπόψιν, όταν τραβάτε σε manual mode (πχ πειραξατε shutter ή iso ή focus) ή πειραξατε το EV (πχ την "σκοτεινιασατε""), πρέπει να το γραφετε και στο μήνυμά σας. Ευχαριστώ. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

S7 edge auto

35736341934_05433c30d9_c.jpg2017-08-14_10-16-43 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μου αρεσει η φωτογραφια αν και βγαζει λιγο θορυβο,λογικο
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά χρώματα @highland1 από το s8 μου αρέσει,αλλά δοκίμασε να σκουπισεις τον φακό πρέπει να έχει δακτυλιες η με κοροϊδεύει η οθόνη του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

#s8+ auto 042f1ce1fdfa5ee0842d3b30ed58d567.jpg7b659ea5b8d09a4c2459cd96b86571b4.jpg227c32618fb1a98a0c9c4f684d2dbed6.jpg87774245a725c606262e1b51b69a7ff3.jpgdd7fa1c23f1d6a4b70b6fce5b0ffaad1.jpg

Πρέπει να ανεβάσεις σε πλήρη ανάλυση χάνουν στο tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

ειπαμε οι φωτο να ανεβαινουν στο flickr...Ουτε ανοιγουν ουτε exif βλεπουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με φωτομετρηση στα 13 lux και auto s8+https://flic.kr/p/Wuc4SR

 

[bμε φωτομετρηση στα 13 lux ][/b]

τι ακριβως ειανι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά χρώματα @highland1 από το s8 μου αρέσει,αλλά δοκίμασε να σκουπισεις τον φακό πρέπει να έχει δακτυλιες η με κοροϊδεύει η οθόνη του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να ανεβάσεις σε πλήρη ανάλυση χάνουν στο tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εκει που βαλανε το ρημαδοαποτυπωμα πρεπει να εισαι με ενα πανακι στο χερι ολη την ωρα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειπαμε οι φωτο να ανεβαινουν στο flickr...Ουτε ανοιγουν ουτε exif βλεπουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

[bμε φωτομετρηση στα 13 lux ][/b]

τι ακριβως ειανι αυτο?

φωτομετρηση εφαρμογη που μετραει ποσο φως υπαρχει(lux)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω το νέο θέμα. Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό και ζηλεύω τις όμορφες λήψεις σας. Έχω πλέον στα χέρια μου ένα galaxy s7, το οποίο πήρα πρόσφατα καινούριο.

 

Μου αρέσει η φωτογραφία, αλλά τεχνικά δηλώνω άσχετος. Κυρίως τραβάω στο full auto, αντε να κάνω κάνα tap to focus, κι αυτό γιατί φωτογραφίζω κυρίως την πιτσιρικα μου!! .. Λατρεύω το ότι το S7 με ένα διπλό πάτημα του home button σε πετάει στην κάμερα και βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες.

 

Συγγνώμη για το εισαγωγικό σεντόνι, απλά δε θέλω να χαλάσω το θέμα. Ενδιαφέρομαι να μπορέσω να εκμεταλλευτώ στο έπακρο τις δυνατότητες του κινητού μου, και γι αυτό θα ζητούσα αυστηρή κριτική σε αυτά που θα βλέπετε και συμβουλές για βελτίωση.

 

ΥΓ: Αν αυτό ξεφεύγει από τους στόχους του θέματος, ζητώ συγγνώμη, ας μου γίνει υπόδειξη σε πιο θέμα μπορώ να βρω αυτό που ζητάω.

 

Ξεκινάω λοιπόν.

Χανιά

36562598445_16d617e408_c.jpg20170813_142804 by Stavros Fl, on Flickr

 

35753209293_3635809049_c.jpg20170813_140146 by Stavros Fl, on Flickr

 

36562567295_8faa104c19_c.jpg20170813_135948 by Stavros Fl, on Flickr

36562545835_f1dc98d39c_c.jpg20170813_134340 by Stavros Fl, on Flickr

 

Αυτή manual γιατί μου έκαιγε τον ουρανό πίσω

36390926282_8b108c7e64_c.jpg20170812_144801 by Stavros Fl, on Flickr

 

 

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυνατότητες η συσκευή στις πρώτες 2 είναι μαύρα σκοτάδια έκανε ότι μπορούσε στις άλλες 2 είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα,πρόσεχε και εσύ τις δακτυλιες στο φακό νομίζω φαίνεται στην φωτογραφία με τη μπύρα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχες καπου σταθερο το τηλ; γιατι με ταχυτητα 1/4 η σταθερο το ειχες η χειρουργος εισαι παρολα αυτα σε γενικες γραμμες ειναι καλες αλλα εχουν αρκετο θορυβο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δυνατότητες η συσκευή στις πρώτες 2 είναι μαύρα σκοτάδια έκανε ότι μπορούσε στις άλλες 2 είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα,πρόσεχε και εσύ τις δακτυλιες στο φακό νομίζω φαίνεται στην φωτογραφία με τη μπύρα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δοκιμασε να ανεβασεις την φωτεινοτητα ισως το εχεις στο auto και ειναι χαμηλη γιατι εγω στο δικο μου μια χαρα τις βλεπω δεν ειναι τοσο σκοτεινες
Link to comment
Share on other sites

ειχες καπου σταθερο το τηλ; γιατι με ταχυτητα 1/4 η σταθερο το ειχες η χειρουργος εισαι παρολα αυτα σε γενικες γραμμες ειναι καλες αλλα εχουν αρκετο θορυβο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασε να ανεβασεις την φωτεινοτητα ισως το εχεις στο auto και ειναι χαμηλη γιατι εγω στο δικο μου μια χαρα τις βλεπω δεν ειναι τοσο σκοτεινες

οσο μπορουσα σταθερά με τα δυο χερια φιλαράκι κ auto.... σκοτάδι αρκετό

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

[/color]δοκιμασε να ανεβασεις την φωτεινοτητα ισως το εχεις στο auto και ειναι χαμηλη γιατι εγω στο δικο μου μια χαρα τις βλεπω δεν ειναι τοσο σκοτεινες

 

Όχι φίλε μι χαρά τις είδα το σχόλιο μαύρα σκοτάδια ήταν για τις συνθήκες που βγήκαν οι φωτογραφίες,οι 2 πρώτες λογικά είναι πιο αργά τραβηγμένες

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]δοκιμασε να ανεβασεις την φωτεινοτητα ισως το εχεις στο auto και ειναι χαμηλη γιατι εγω στο δικο μου μια χαρα τις βλεπω δεν ειναι τοσο σκοτεινες

 

Όχι φίλε μι χαρά τις είδα το σχόλιο μαύρα σκοτάδια ήταν για τις συνθήκες που βγήκαν οι φωτογραφίες,οι 2 πρώτες λογικά είναι πιο αργά τραβηγμένες

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οι δυο πρωτες 1/4 οι αλλες δυο 1/10

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω το νέο θέμα. Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό και ζηλεύω τις όμορφες λήψεις σας. Έχω πλέον στα χέρια μου ένα galaxy s7, το οποίο πήρα πρόσφατα καινούριο.

 

Μου αρέσει η φωτογραφία, αλλά τεχνικά δηλώνω άσχετος. Κυρίως τραβάω στο full auto, αντε να κάνω κάνα tap to focus, κι αυτό γιατί φωτογραφίζω κυρίως την πιτσιρικα μου!! .. Λατρεύω το ότι το S7 με ένα διπλό πάτημα του home button σε πετάει στην κάμερα και βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες.

 

Συγγνώμη για το εισαγωγικό σεντόνι, απλά δε θέλω να χαλάσω το θέμα. Ενδιαφέρομαι να μπορέσω να εκμεταλλευτώ στο έπακρο τις δυνατότητες του κινητού μου, και γι αυτό θα ζητούσα αυστηρή κριτική σε αυτά που θα βλέπετε και συμβουλές για βελτίωση.

 

ΥΓ: Αν αυτό ξεφεύγει από τους στόχους του θέματος, ζητώ συγγνώμη, ας μου γίνει υπόδειξη σε πιο θέμα μπορώ να βρω αυτό που ζητάω.

 

Ξεκινάω λοιπόν.

Χανιά

36562598445_16d617e408_c.jpg20170813_142804 by Stavros Fl, on Flickr

 

35753209293_3635809049_c.jpg20170813_140146 by Stavros Fl, on Flickr

 

36562567295_8faa104c19_c.jpg20170813_135948 by Stavros Fl, on Flickr

36562545835_f1dc98d39c_c.jpg20170813_134340 by Stavros Fl, on Flickr

 

Αυτή manual γιατί μου έκαιγε τον ουρανό πίσω

36390926282_8b108c7e64_c.jpg20170812_144801 by Stavros Fl, on Flickr

 

 

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν φαινονται στο flickr τις κατεβασες;
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ήταν private.. Μπορείς να δεις πάλι;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο κινητο τις βλεπω αν τις ανοιγα απο υπολογιστη σιγουρα θα εβλεπα και αλλα,οι τελευταιες δυο μου αρεσαν, η προτελευταια εχει καλη λεπτομερια αυτη στο παρκο και ευκρινεια και η τελευται που κανεις focus στην καρεκλα πολυ ωραια οι υπολοιπες λιγο θολες τις βλεπω ισως δεν ησουν πολυ σταθερος οταν τις τραβουσες καλη προσπαθεια !
Link to comment
Share on other sites

Με τετοια ταχυτητα 1/20, οποιαδηποτε κινηση θα καταγραφει ως θολουρα.

Πρεπει να μεινει τελειως ακινητη για να βγει καθαρη.

Η αλλη λυση ειναι το φλας.

Η καλυτερη επιλογη για τετοια πλανα ειναι μια ταχυτητα γυρω στο 1/60...αλλα μετα θελεις πολυ ψηλο Iso.

Οποτε περιπλεκεται το πραμα.

Όχι εντάξει, την είδα ξανά, δεν θα την έλεγα και κουνημένη. Μου αρέσουν πολύ τα ζεστά χρώματα. Είναι πολύ ικανοποιητική, αν και έχει επεξεργασία φανερά στο πρόσωπο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικό με Flickr; έχω ενεργοποιήσει το auto upload. Οι φωτογραφίες θα ανεβαίνουν σε πλήρη ανάλυση; Δεύτερον γιατί δεν βλέπω πουθενά κουμπί upload. Τρίτον, σήμερα έβαλα SD card. Και βλέπω πως τις φωτογραφίες τις σημερινές δε τις έχει ανεβάσει. Πουθενά όμως δεν μπορώ να βρω να μου δίνει δυνατότητα για επιλογή φακέλων upload... Έχετε ιδέα;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...