Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα βρε εύκολο ειναι :) αριστερό κουμπί και αντίστοιχο εικονίδιο όταν είσαι στη μπαταρία.

Δεν μου επιτρέπει η σελίδα να ανεβάσω εικόνα μεγαλύτερη από 2mb

 

Άλλως τρόπος για screenshot.. Κρατάς πατημένο το κουμπί Power και μετά πατάς το κουμπί Home..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά,το gps δεν είναι άρρηκτα δεμένο με το on-of της τοποθεσίας ? Δηλαδή μπορεί να είναι κλειστό το gps και ανοικτή η τοποθεσία ?

Ρωτάω γιατί πχ τις δύο τελευταίες ημέρες βρίσκω την εφαρμογή clock & wheather ενεργή για 10 ώρες με αποτέλεσμα να τρώει την μπαταρία , κλειστό το gps από την κουρτίνα αλλά ανοικτό μέσα από το μενού τοποθεσία !!!!!

 

Για αυτό στην τρώει.. Ψάχνει να βρει δεδομένα αλλά είναι κλειστά. Η πάγωσε την η άνοιξε τά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,το gps δεν είναι άρρηκτα δεμένο με το on-of της τοποθεσίας ? Δηλαδή μπορεί να είναι κλειστό το gps και ανοικτή η τοποθεσία ?

Ρωτάω γιατί πχ τις δύο τελευταίες ημέρες βρίσκω την εφαρμογή clock & wheather ενεργή για 10 ώρες με αποτέλεσμα να τρώει την μπαταρία , κλειστό το gps από την κουρτίνα αλλά ανοικτό μέσα από το μενού τοποθεσία !!!!!

 

ρύθμισε την εφαρμογή ή να μην ανιχνεύει την τοποθεσία ή το χρονικό διάστημα ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος στο forum και μετά από πολύ "μελέτη" θέλω να παραγγείλω το πολύ όμορφο και τίμιο κινητό, το LeTV Leeco Le Pro 3 Elite X722 (6GB-64GB) από Banggood+Priority κ.λ.π. Μέχρι εδώ καλά...!!!

Και τώρα τα δύσκολα για μένα που δεν γνωρίζω πάρα πολύ από τεχνολογία και τα αγγλικά μου είναι σε μέτριο επίπεδο... Προέρχομαι από Xiaomi redmi 1s και εκεί τα πράγματα ήταν εύκολα...

Σαν χρήστης είμαι: χρήση δεδομένων όλη μέρα, fb, maill..., τηλέφωνο περίπου τις 3-4 ώρες, πολύ gps λόγω δουλειάς (4-5 ώρες) και λήψη φωτογραφιών.

Το έχει τσεκάρει κάποιος από άποψη αντοχής από πτώση;

Θα υπάρχει δυσκολία με την 20s, (μια και δεν είναι εξελληνισμένη 100%) να χειρίζομαι το κινητό και να κάνω τις όποιες ρυθμίσεις θέλω, χωρίς να μπαίνω κάθε τόσο και να σας ζαλίζω; Γιατί από ότι έχω καταλάβει είσαστε πολύυυυυυυυ μπροστά και νιώθω άβολα!!!:O:O:O

Edited by tisemeli
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εδω και λίγες μέρες το 4-32 από Banggood με priority. Είμαι πρωην χρηστης x600 ενώ τώρα έχω το x800.

Το εργαλειο δουλεύει αψογα χωρίς να χρειάζεται καμιά "επέμβαση".

Για το φίλο από πάνω απαντάω ότι η 20s για ένα χρήστη που περιγράφεις είναι μια χαρά (προσωπικά βέβαια δουλεύω μονο αγγλικά, δεν ξέρω καν αν έχει ελληνικά η 20s)

 

Μια μινι συγκριση με το x800 (σκεφτειτε τη sim την εχω ακόμα στο x800!!!)

 

1. Οθόνη χαρακτηριστικα λιγότερο φωτεινή από το x800. Μου κανε αρνητική εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά φωτεινότητας

2. Μπαταρία σαφώς καλύτερη (δε φωτίζει βέβαια την οθόνη τοσο όσο το x800)

3. Διαφορά ταχύτητας δεν την βλέπεις σε καμία περίπτωση της καθημερινότητας.

4. Για ταχύτητα φόρτισης δεν εχω βγαλει ακόμα συμπερασμα

5. Wifi αντίστοιχο (το λέω γιατί κάποια παιδιά έγραψαν για προβληματικό wifi)

6. Μου φαίνεται λίγο πιο στιβαρό από το x800. Από πτώσεις που ρωτάει και ο φίλος από πανω καλυτερα να μην έχεις γιατι κανένα τηλέφωνο 175 γραμ δεν αντέχει σε πτώσεις

 

Ο μόνος λόγος που πήρα το x722 είναι γιατί το x800 δεν εχει καλή μπαταρία και δεν έχει καλό σήμα gps (μάλλον φταίει η κεραία, πιθανόν απ τις καταστροφικες πτώσεις που είχε, αλλά τώρα που πήρα το x722 θα το σκαλίσω τέρμα να δω τι συμβαίνει με την κεραία gps).

 

Τελός να πώ ότι πήρα αυτήν τη θήκη https://www.aliexpress.com/item/leeco-le-pro-3-case-flip-leather-le-eco-128gb-cover-letv-le-pro3-back-tpu/32744703923.html η οποία δε μου πολυάρεσε γιατι γλυστράει γενικώς.

Σκέφτομαι για χοντρό tempered glass. Χρησιμοποιεί κάποιος κάποιο να μου το προτείνει?

Edited by vor4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος στο forum και μετά από πολύ "μελέτη" θέλω να παραγγείλω το πολύ όμορφο και τίμιο κινητό, το LeTV Leeco Le Pro 3 Elite X722 (6GB-64GB) από Banggood+Priority κ.λ.π. Μέχρι εδώ καλά...!!!

Και τώρα τα δύσκολα για μένα που δεν γνωρίζω πάρα πολύ από τεχνολογία και τα αγγλικά μου είναι σε μέτριο επίπεδο... Προέρχομαι από Xiaomi redmi 1s και εκεί τα πράγματα ήταν εύκολα...

Σαν χρήστης είμαι: χρήση δεδομένων όλη μέρα, fb, maill..., τηλέφωνο περίπου τις 3-4 ώρες, πολύ gps λόγω δουλειάς (4-5 ώρες) και λήψη φωτογραφιών.

Το έχει τσεκάρει κάποιος από άποψη αντοχής από πτώση;

Θα υπάρχει δυσκολία με την 20s, (μια και δεν είναι εξελληνισμένη 100%) να χειρίζομαι το κινητό και να κάνω τις όποιες ρυθμίσεις θέλω, χωρίς να μπαίνω κάθε τόσο και να σας ζαλίζω; Γιατί από ότι έχω καταλάβει είσαστε πολύυυυυυυυ μπροστά και νιώθω άβολα!!!:O:O:O

 

Το τηλ θα σε καλύψει σε όλα τα παραπάνω που αναφέρεις.

Σχετικά με τα θέματα της ρομ, θα κάνεις μια προσπάθεια να περάσεις την ρομ του Χρήστου , προτείνω με την μια που θα φτάσει στα χέρια σου,άντε να σου φάει καμία ώρα και θα είσαι κομπλέ. Οτι χρειαστείς εδώ είμαστε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ θα σε καλύψει σε όλα τα παραπάνω που αναφέρεις.

Σχετικά με τα θέματα της ρομ, θα κάνεις μια προσπάθεια να περάσεις την ρομ του Χρήστου , προτείνω με την μια που θα φτάσει στα χέρια σου,άντε να σου φάει καμία ώρα και θα είσαι κομπλέ. Οτι χρειαστείς εδώ είμαστε

Την rom του Χρήστου από που μπορώ να την κατεβάσω? Και μετά θα ακολουθήσω τις οδηγίες που αναφέρονται στην αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Την rom του Χρήστου από που μπορώ να την κατεβάσω? Και μετά θα ακολουθήσω τις οδηγίες που αναφέρονται στην αρχή?

 

ναι, όλα είναι στην 1η σελίδα και ρομ και ξεκλείδωμα και twrp

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με την ρομ με τα νεα gaps, τουλαχιστον μια ωρα παραπανω SOT

Καλημέρα σε όλους...:)

Βλέπω όλες αυτές τις μέρες που λέτε ρομ με νέα Gapps παλιά Gapps...λίγο SOT πολύ SOT..

ΔΕΝ έχουν σχέση τα Gapps....Και τα μαμά να έχει μία ρομ μόλις μπείτε Google Account θα περάσει τα τελευταία..

Έχει να κάνει με τη χρήση και τι τρέχει στο background....

Για ειδοποιήσεις πάμε dialer και πατάμε *#*#46360000#*#* και απενεργοποιούμε το 4ο Underground resources

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...:)

Βλέπω όλες αυτές τις μέρες που λέτε ρομ με νέα Gapps παλιά Gapps...λίγο SOT πολύ SOT..

ΔΕΝ έχουν σχέση τα Gapps....Και τα μαμά να έχει μία ρομ μόλις μπείτε Google Account θα περάσει τα τελευταία..

Έχει να κάνει με τη χρήση και τι τρέχει στο background....

Για ειδοποιήσεις πάμε dialer και πατάμε *#*#46360000#*#* και απενεργοποιούμε το 4ο Underground resources

Καλημέρα Χρήστο! Συμφωνώ σε αυτά που λες, αλλά δεν μπορεί να έχει κάποιος συνεχώς ανοιχτό wifi και data, να σερφαρει από το πρωί μέχρι το βράδυ, ανοιχτό Facebook, βίντεο στο YouTube και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και να έχει sot 6 ώρες και υπόλοιπο μπαταρίας 50%,οπως μας λένε κάποιοι φίλοι πιο πάνω! Γιατί αυτό έχει τρελή διαφορά με το δικό μου που ούτε το χρησιμοποιώ όλη την ώρα και μου βγάζει 5 ώρες sot. Εγώ εκεί παραξενευομαι! Και χωρίς να τρέχει κάτι από πίσω, το έχω ψάξει.. Τι να πω..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο! Συμφωνώ σε αυτά που λες, αλλά δεν μπορεί να έχει κάποιος συνεχώς ανοιχτό wifi και data, να σερφαρει από το πρωί μέχρι το βράδυ, ανοιχτό Facebook, βίντεο στο YouTube και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και να έχει sot 6 ώρες και υπόλοιπο μπαταρίας 50%,οπως μας λένε κάποιοι φίλοι πιο πάνω! Γιατί αυτό έχει τρελή διαφορά με το δικό μου που ούτε το χρησιμοποιώ όλη την ώρα και μου βγάζει 5 ώρες sot. Εγώ εκεί παραξενευομαι! Και χωρίς να τρέχει κάτι από πίσω, το έχω ψάξει.. Τι να πω..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε, εγώ το έγραψα πιο πάνω για τη μπαταρία. Δεν έγραψα για data. Μόνο wifi, Facebook lite, gmail και βίντεο στο YouTube. Και τελικά μου έβγαλε 8,5 ώρες sot. Είναι χαλασμένο το λάπτοπ και αναγκάζομαι να τη βγάζω με το τηλέφωνο. Αν δεν πιστεύεις,.....

Μου φάνηκε απίστευτο γι'αυτό το ανέβασα.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, εγώ το έγραψα πιο πάνω για τη μπαταρία. Δεν έγραψα για data. Μόνο wifi, Facebook lite, gmail και βίντεο στο YouTube. Και τελικά μου έβγαλε 8,5 ώρες sot. Είναι χαλασμένο το λάπτοπ και αναγκάζομαι να τη βγάζω με το τηλέφωνο. Αν δεν πιστεύεις,.....

Μου φάνηκε απίστευτο γι'αυτό το ανέβασα.

Φυσικά και πιστεύω, απλά η διαφορά μεταξύ μας είναι πολύ μεγάλη, αυτό λέω..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Και εγώ το παρήγγειλα για την γυναίκα μου...

Λογικά θα το έχω σε μια εβδομάδα αφού έφυγε από NL δυο μέρες πριν...

 

Δυο ερωτήσεις για αρχή , με drivers τι παίζει ? Πρέπει να κατεβάσω drivers για φλασαρισμα ή απλά το συνδέω με το pc και τρέχω το tool για boot loader check?

 

Και επειδή έχω win 10 πρέπει κάτι να προσέξω ?

iPad Pro 12.9

ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...:)

Βλέπω όλες αυτές τις μέρες που λέτε ρομ με νέα Gapps παλιά Gapps...λίγο SOT πολύ SOT..

ΔΕΝ έχουν σχέση τα Gapps....Και τα μαμά να έχει μία ρομ μόλις μπείτε Google Account θα περάσει τα τελευταία..

Έχει να κάνει με τη χρήση και τι τρέχει στο background....

Για ειδοποιήσεις πάμε dialer και πατάμε *#*#46360000#*#* και απενεργοποιούμε το 4ο Underground resources

 

και πως να το πω για να καταλαβουν και οι υπόλοιποι? Αφου ετσι την βάφτισες κ συ... οχι δεν ξερω γιατι εχει καλυτερο sot, απλώς εχει...

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

αυτό το module το έχει κάποιος εγκαταστήσει?

https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-leeco-eui-moder-t3416932

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αυτό το module το έχει κάποιος εγκαταστήσει?

https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-leeco-eui-moder-t3416932

Εγώ προσωπικά όχι, απλά να έχεις και το xposed unistaller η να ξέρεις από το TWRP πως να κάνεις απεγκατασταση το module γιατί είδα ότι μπορεί να προκαλέσει Bootloop.. Αν θες δοκίμασε το και πες μας!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά όχι, απλά να έχεις και το xposed unistaller η να ξέρεις από το TWRP πως να κάνεις απεγκατασταση το module γιατί είδα ότι μπορεί να προκαλέσει Bootloop.. Αν θες δοκίμασε το και πες μας!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Chris, βλέπω ότι στο Le max 2,σε έναν οδηγό για safetynet pass, αναφέρεις ότι μπορεί να περάσει το Google certification με ένα συγκεκριμένο xposed και modules systemlessly.. Ισχύει αυτό και αν ναι, με ποιο;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris, βλέπω ότι στο Le max 2,σε έναν οδηγό για safetynet pass, αναφέρεις ότι μπορεί να περάσει το Google certification με ένα συγκεκριμένο xposed και modules systemlessly.. Ισχύει αυτό και αν ναι, με ποιο;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν περνάει με κανένα προς το παρόν..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν περνάει με κανένα προς το παρόν..

 

Έκανα εκγατάσταση την τελευταία έκδοση 14.0 στο Magisk.. αλλά δεν περνάει safetynet pass...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκγατάσταση την τελευταία έκδοση 14.0 στο Magisk.. αλλά δεν περνάει safetynet pass...
Έχεις xposed framework πάνω;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά όχι, απλά να έχεις και το xposed unistaller η να ξέρεις από το TWRP πως να κάνεις απεγκατασταση το module γιατί είδα ότι μπορεί να προκαλέσει Bootloop.. Αν θες δοκίμασε το και πες μας!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι το διάβασα και είδα ότι ο dev το έχει εγκαταλήψει τελικα, μάλλον δεν θα ασχοληθώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο magisk έχει ένα module που ενεργοποιεί τους drivers του ir ώστε να μπορείς, όπως λέει, να το χρησιμοποιήσεις και με άλλες εφαρμογές, πέραν του Le remote. Εγώ το έβαλα αλλά δεν μου έπαιξε με άλλες εφαρμογές. Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...