Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως εκανα install την Rom με τα νεα GAPPS με wipes και απο την αρχη μου πεταει συνεχεια μνμ οτι "οι υπηρεσιες Google Play εχουν σταματησει" και δεν μπορω να μπω στο Google Play με τιποτα,κολλαει στην μπαρα φορτωσης οταν ξεκιναει,πριν βαλω το gmail...

Edit: Με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λυθηκε!

Edited by geo307cc
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως εκανα install την Rom με τα νεα GAPPS με wipes και απο την αρχη μου πεταει συνεχεια μνμ οτι "οι υπηρεσιες Google Play εχουν σταματησει" και δεν μπορω να μπω στο Google Play με τιποτα,κολλαει στην μπαρα φορτωσης οταν ξεκιναει,πριν βαλω το gmail...

 

δες #704 μήνυμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ηδη! :D

Θα την βαλεις εσυ;;

 

όχι ακόμα, περιμένω τον Χρήστο ή τον Γιώργο να μας πει τι wipes χρειάζεται να γίνουν . Βλέπεις είναι της γυναίκας μου το τηλ και σκιάζομαι να κάνω κάτι χωρίς συμβουλή :)

Λογικά χρειάζεται factory reset.......περνάς ρομ ίδια μεν αλλά με άλλα gapps, κάπου διαφορετικά, δεν νομίζω να υπάρχει ομαλή μετάβαση μόνο με wipe dalvik & cashe

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα, περιμένω τον Χρήστο ή τον Γιώργο να μας πει τι wipes χρειάζεται να γίνουν . Βλέπεις είναι της γυναίκας μου το τηλ και σκιάζομαι να κάνω κάτι χωρίς συμβουλή :)

Λογικά χρειάζεται factory reset.......περνάς ρομ ίδια μεν αλλά με άλλα gapps, κάπου διαφορετικά, δεν νομίζω να υπάρχει ομαλή μετάβαση μόνο με wipe dalvik & cashe

 

Οντως,τοτε περιμενε!! :D Εγω το εκανα με wipes,να δω τι θα γινει..

Link to comment
Share on other sites

Οντως,τοτε περιμενε!! :D Εγω το εκανα με wipes,να δω τι θα γινει..
Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω θέμα με magisk.. Κατεβάζω και εγκαθιστώ modules, κάνω επανεκκίνηση αλλά δεν τα κρατάει.. Είναι άδεια όταν μπαίνω μέσα..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μιας και το παράλαβα σήμερα ήθελα να ρωτήσω πως αλλάζω το PIN της SIM.

(Είναι για την γυναίκα μου, αλλάξαμε σε micro sim και θέλει το παλιό της PIN και στην καινούρια κάρτα.)

Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

http://mobilespecs.net/phone/codes/LeEco/LeEco_Le_Pro_3_Elite.html

ψάξε: change PIN

 

Mε προσοχή, δεν το έχω κάνει, θεωρητικά δουλεύει, ας πει κάποιος που το έχει τεστάρει.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μιας και το παράλαβα σήμερα ήθελα να ρωτήσω πως αλλάζω το PIN της SIM.

(Είναι για την γυναίκα μου, αλλάξαμε σε micro sim και θέλει το παλιό της PIN και στην καινούρια κάρτα.)

Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα....

 

Κάντο σε άλλο κινητό και βάλε τη σιμ στο νέο κινητό

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε παίχτη, εκεί που τα έχουν οι Κινέζοι που να τα βρεις...

κι εμείς παιδευόμαστε με λύσεις 3ou τύπου, στο τέλος θα μπούμε και στον κώδικα για να αλλάξουμε ένα password!

 

Λοιπόν επειδή έχω και το cool1 μπορώ να πω πως είναι καλύτερο σε φωτογραφίες από το x722 (προφανώς λόγω διπλής κάμερας). Όχι τρελά γιατί και το 722 καλό είναι, αλλά υπάρχει μια σχετική διαφορά, σε φωτό με μειωμένο φως τουλάχιστον.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω θέμα με magisk.. Κατεβάζω και εγκαθιστώ modules, κάνω επανεκκίνηση αλλά δεν τα κρατάει.. Είναι άδεια όταν μπαίνω μέσα..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει, φλασαρα την έκδοση 14.3 και έπαιξε το magisk. Απλά θέλω να σας πω ότι δεν βλέπω διαφορά στην μπαταρία με την Rom με τα νέα Gapps, σε σχέση με την παλιά Rom.. Δυστυχώς..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, φλασαρα την έκδοση 14.3 και έπαιξε το magisk. Απλά θέλω να σας πω ότι δεν βλέπω διαφορά στην μπαταρία με την Rom με τα νέα Gapps, σε σχέση με την παλιά Rom.. Δυστυχώς..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έχεις πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο.. και αυξάνουν την κατανάλωση της μπαταρία.....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς

System settings

Fingerprint & password

Other security options

Ορισμός κλειδώματος κάρτας SIM

Αλλαγή αριθμού ΡΙΝ κάρτας SIM

Τέλος

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Δεν υπήρχε περίπτωση να το βρω μόνος μου....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο.. και αυξάνουν την κατανάλωση της μπαταρία.....
Όχι, δεν τρέχουν στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω γιατί..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μέχρι τώρα 5 ώρες sot και 51% υπόλοιπο μπαταρίας. Από το πρωί σερφαρισμα και βίντεο. Με τη Ρομ του Banggood.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μέχρι τώρα 5 ώρες sot και 51% υπόλοιπο μπαταρίας. Από το πρωί σερφαρισμα και βίντεο. Με τη Ρομ του Banggood.
Πωπω!! Δεν γίνονται αυτά!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω παίζουν πολλά πράγματα ρόλο δεν είναι μόνο πόσο sot βγαίνει. Εγώ έχω WiFi μονίμως ανοιχτό και λίγα data όταν δεν υπάρχει wifi. Μόνο στον ύπνο τα κλείνω αυτά. Επίσης viber, k-9 mail, και άλλες 2 εφαρμογές κλειδωμένες να μην φεύγουν απ' τη μνήμη. Χώρια το browsing και ότι άλλο που αυτά είναι extra.

Ο googlis τρέχει καμιά 10αρια processes από πίσω μόνιμα. Εξαρτάται τι προγράμματα έχουμε ανοιχτά πάντα.

 

Χώρια που αν αρχίσεις να παίζεις με κάμερα, τρώει καλή μπαταρία...

 

Αν δεν έχεις τίποτα μπορεί να βγει 6ωρο sot ίσως και παραπάνω.

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν τρέχουν στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω γιατί..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν τρέχουν στο παρασκήνιο εφαρμογές ή να το έχεις συνέχεια ανοιχτό.. σου έτυχε το λαχείο, η μπαταρία μπορεί να είναι προβληματική...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω παίζουν πολλά πράγματα ρόλο δεν είναι μόνο πόσο sot βγαίνει. Εγώ έχω WiFi μονίμως ανοιχτό και λίγα data όταν δεν υπάρχει wifi. Μόνο στον ύπνο τα κλείνω αυτά. Επίσης viber, k-9 mail, και άλλες 2 εφαρμογές κλειδωμένες να μην φεύγουν απ' τη μνήμη. Χώρια το browsing και ότι άλλο που αυτά είναι extra.

Ο googlis τρέχει καμιά 10αρια processes από πίσω μόνιμα. Εξαρτάται τι προγράμματα έχουμε ανοιχτά πάντα.

 

Χώρια που αν αρχίσεις να παίζεις με κάμερα, τρώει καλή μπαταρία...

 

Αν δεν έχεις τίποτα μπορεί να βγει 6ωρο sot ίσως και παραπάνω.

 

Αυτό λέμε. Από το πρωί με συνέχεια wifi ανοιχτό στο Facebook συνέχεια και το Gmail καρφιτσωμενο. Επίσης πολλά βίντεο. Έχει χαλάσει το λάπτοπ και τη βγάζω με το τηλέφωνο. Φαντασου.Αυτή τη στιγμή έχω 6ωρες και 20λεπτα οθόνη και 41% υπόλοιπο μπαταρίας. Είναι σούπερ.

Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,το gps δεν είναι άρρηκτα δεμένο με το on-of της τοποθεσίας ? Δηλαδή μπορεί να είναι κλειστό το gps και ανοικτή η τοποθεσία ?

Ρωτάω γιατί πχ τις δύο τελευταίες ημέρες βρίσκω την εφαρμογή clock & wheather ενεργή για 10 ώρες με αποτέλεσμα να τρώει την μπαταρία , κλειστό το gps από την κουρτίνα αλλά ανοικτό μέσα από το μενού τοποθεσία !!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot.

 

Έλα βρε εύκολο ειναι :) αριστερό κουμπί και αντίστοιχο εικονίδιο όταν είσαι στη μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά,το gps δεν είναι άρρηκτα δεμένο με το on-of της τοποθεσίας ? Δηλαδή μπορεί να είναι κλειστό το gps και ανοικτή η τοποθεσία ?

Ρωτάω γιατί πχ τις δύο τελευταίες ημέρες βρίσκω την εφαρμογή clock & wheather ενεργή για 10 ώρες με αποτέλεσμα να τρώει την μπαταρία , κλειστό το gps από την κουρτίνα αλλά ανοικτό μέσα από το μενού τοποθεσία !!!!!

 

Μπορεί ναι.

Σε εμένα κλειστό είναι το gps, την τοποθεσία την αφήνω ανοιχτή συνήθως.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε εύκολο ειναι :) αριστερό κουμπί και αντίστοιχο εικονίδιο όταν είσαι στη μπαταρία.

Δεν μου επιτρέπει η σελίδα να ανεβάσω εικόνα μεγαλύτερη από 2mb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...